Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal

Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal 28.02.2016, 16:07, Łukasz Wandzel 2340 komentarzy

W ostatnim czasie ekipa United i Arsenalu nie prezentowały się w szczytowej formie, a każda z drużyn borykała się z problemami w grze biorąc pod uwagę ostatnie mecze. Dziś nie byliśmy świadkami oszałamiającego występu żadnego z zespołów. Gra nie obfitowała w piękne zagrania, niezwykle groźne strzały czy kombinacyjne akcje które zapierałyby dech w piersiach.

Mimo to w meczu padło aż pięć bramek. Zdołał zabłysnąć młodziutki Rashford, który bez żadnych skrupułów zdołał strzelić Arsenalowi dwie bramki. Jednakże nie była to dominacja ze strony gospodarzy, więc goście byli jeszcze w stanie zdobyć przed przerwą gola kontaktowego, który zapowiadał naprawdę arcyciekawą drugą połowę. W kolejnej części podwyższył Manchester, a później bezskutecznie, do ostatniej minuty, gonić wynik próbował Arsenal.

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (63' Giroud), Özil, Alexis - Welbeck (83' Iwobi).

Manchester United: De Gea - Varela, Carrick, Blind, Rojo (55' Fosu-Mensah) - Schneiderlin, Herrera (90+5' Weir) - Lingard, Mata, Memphis - Rashford (80' Januzaj).

Wydawało się, że pierwsze minuty rozpoczęły się z impetem i obie ekipy będą starały się nadać wysokie tempo już od samego początku spotkania. Mimo to nie dochodziło do zbyt wielu okazji strzeleckich.

W 7. minucie niepowtarzalną okazję do zdobycia bramki miał Monreal. Wbiegający za plecy obrońców Hiszpan, dostał futbolówkę od Mesuta Özila w pole karne, ale nie zdołał pokonać swojego rodaka, Davida De Gei.

Kilka minut później można było odnieść wrażenie, że Petr Cech będzie musiał bronić rzut karny, lecz sędzia słusznie podjął decyzję, że Rashford został faulowany przed szesnastką i odgwizdał jedynie rzut wolny dla gospodarzy.

Gra w kolejnych minutach nabrała statyczności. Futbolówka była najczęściej rozgrywana w środku pola, czasem jedynie biorąc udział w niezbyt udanych sytuacjach ofensywnych, które nie stwarzały realnego zagrożenia.

Młody Rashford dał prowadzenie swojej drużynie w 29. minucie! Zwyczajne dośrodkowanie, po niefortunnym zagraniu Gabriela, bez żadnych kompleksów wykorzystał zawodnik Manchesteru United, 1-0!

Piłkarze Arsenalu nie otrząsnęli się jeszcze po pierwszej straconej bramce, a tymczasem znowu zostali zmuszeni do wyciągnięcia piłki z siatki. Gola z wrzutki zdobył Rashford, ale tym razem głową zaskoczył Petra Cecha, 2-0!

W 40. minucie Arsenal postanowił jeszcze powalczyć i wrócić do gry! Po niepozornym rzucie wolnym i zagranej futbolówce przez Özila, Danny Welbeck zdobył gola kontaktowego! 2-1!

Przez kolejne kilka minut The Gunners oblegali bramkę gospodarzy. Jednak do przerwy nie udało się Kanonierom doprowadzić do wyrównania.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga zaczęła się delikatną przewagą Arsenalu. To właśnie londyńczycy częściej pojawiali się na połowie rywala, ale nie osiągali w tym żadnych skutków.

W 55. minucie Fosu-Mensah został wpuszczony na murawę, zmieniając tym samym Rojo, który prawdopodobnie padł ofiarą urazu niepozwalającego kontynuować gry.

Mogliśmy oglądać usypiające tempo w następnych minutach i brak jakichkolwiek okazji bramkowych. Choć gospodarzom nie trzeba się dziwić, o tyle przegrywający Arsenal również nie spieszył się pod bramkę De Gei.

Lekarstwem dla ofensywy Kanonierów, w 63. minucie, miał być Giroud. Arsene Wenger pozwolił mu wkroczyć na boisko kosztem Walcotta.

W 64. minucie bramkę na 3-1 zdobył Ander Herrera! Piłkarz United oddał niezły strzał z okolicy pola karnego, który dodatkowo rykoszetem odbił się od ciała Koscielnego. Taka piłka całkowicie zmyliła, w tej sytuacji niezdolnego do interwencji, Cecha.

Kilka minut wystarczyło, żeby Arsenal odpowiedział na tę bramkę! Drugiego gola dla londyńczyków w tym spotkaniu zdobył Özil. Wrzutkę Sancheza mógł wykorzystać Welbeck, ale zmuszony do poprawki po nim był właśnie reprezentant Niemiec, 3-2!

W 80. minucie jedną z niewielu okazji kreowanych przez obie ekipy miał Olivier Giroud. Francuz powalczył o piłkę w powietrzu zagraną z dośrodkowania, ale uderzenie pozostawiało wiele do życzenia.

Po chwili szansę na pokazanie się w meczu otrzymał od Wengera Alex Iwobi. Młody Nigeryjczyk zastąpił na placu gry Danny'ego Welbecka.

W 85. minucie długą piłkę Mesuta Özila w pole karne na strzał głową zamienił Koscielny. Niestety francuski obrońca skierował futbolówkę prosto w bramkarza.

Do końca spotkania Arsenalowi nie udało się już zmienić rezultatu. Sędzia zakończył mecz po pięciu doliczonych minutach.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dominik11 komentarzy: 2013129.02.2016, 19:17

skład na mistrza mamy w zimie było kupić napastnika i def pomocnika ale takiego który by mógł z powodzeniem grać w Lidze a nie w fa cup Napastnicy byli i Lukaku za sporę kasę by go oddali było im dac na wypożyczenie OX czy Joela lub sprzedać im

schnor25 komentarzy: 1854629.02.2016, 19:16

Wenger nie musi opuszczać Arsenalu, przecież chyba mogą mu zaoferować jakąś intratną posadę w klubie? Inna sprawa czy to by było dobre rozwiązanie, bo Wenger mógłby mieszać się w pracę nowego szkoleniowca.

lays komentarzy: 3987129.02.2016, 19:14

ASH

trzymal ten bajzel w kupie i był w tym niesamowity, jednak teraz co? Przez kolejne 20 lat ma pracowac w AFC bo swietnie utrzymywal zespol, ktory oddawal gwiazdy i mial problemy? Od 2013/14 roku wychodzimy na prosta... teraz jest 2016, a progress taki, ze mamy FA CUP. TEraz mamy cieszyc sie z FA CUP jak z ligi mistrzow?

schnor25 komentarzy: 1854629.02.2016, 19:14

W Rzymie ciekawe warunki do gry mają, boisko jest strasznie nasiąknięte wodą, tak, że piłka momentami się zatrzymuje.

lays komentarzy: 3987129.02.2016, 19:13

Co roku i tak i tak stoimy na tym samym. Co z tego, ze jest LM - są pieniadze, my je dostajemy? Transferow i tak nie ma, odpadamy i tak w 1/8, i tak co roku.

Zamkneite koło jak w systemie totalitarnym, gdzie ludzie pracowali w łagrach i za prace dostawali jedzenie, dostawali tyle jedzenia by tylko przezyc, a nastepnego dnia i tak szli do roboty i umierali z głodu i wycienczenia.

Pora zaryzykowac, nie uda sie to co bedziecie wspominac? top4 co rok? Jak sie uda to bedzie mozna mowic o udanej rewolucji.

ZReszta nikt nie pisze tu by powiezyc Arsenal jakiemus leszczowi, ale trzeba najpierw znalezc kandydata, jesli go nie ma to niech Wenger popracuje jeszcze rok, ale niech w miedyz czasie ustapi juz komus miejsce.

marimoshi komentarzy: 472229.02.2016, 19:13

Ash

Zobacz jak starzeje się trzon drużyny. Zmienników brak, młodzieży brak.
Z resztą ten bajzel sam sobie zgotował.

PietrasM komentarzy: 249429.02.2016, 19:12

@Ashburton
Może masz racje, może nie. Fakty są takie, że między innymi do Arsenalu zawodników przyciąga nazwisko Wengera i to będzie problem. Jednak jeszcze lepiej przyciąga kasa.
Ja długo byłem za Wengerem, nawet jak nie robił transferów, ale teraz...
teraz każdy widział jak słaby jest Walcott i Wenger w przerwie nie zrobił w tej sprawie nic.
Nauczył się gdzieś że zmiany robi się w 70+ minucie i trzyma się tego jak stary koń.

schnor25 komentarzy: 1854629.02.2016, 19:12

Ashburton

za duże wybieganie w przyszłość. Jeśli znajdziemy odpowiednią osobę, to fakt, pierwszy sezon może być cholernie ciężki, wszak Wenga siedzi w klubie już 20 lat. Dla sporej części osób Wenger = Arsenal, więc jego odejście na pewno będzie jakimś tam szokiem, tak samo jak odejście Fergusona z ManU (co prawda definitywnie się nie rozstał z klubem).

Ashburton komentarzy: 450129.02.2016, 19:11

marimoshi

Jednocześnie potwierdzając, że to on trzymał ten bajzel w całej kupie.

lays komentarzy: 3987129.02.2016, 19:11

Ash

Teraz ty wychodzisz na eksperta i pleciesz głupoty.

Nikt z NAS bo teraz juz sie sam uwazam, za Wengerouta, chociaz go uwielbiam, nie uwaza, ze Arsenal po zmianie trenera zdobedzie mistrzostwo. Mozliwe, ze nie zdobedizmey przez kolejne 10 lat, ale chodzi o zmiany.

Co teraz widzimy? Liga angielska najslabsza od lat, najslabsza. Arsenal nei wzmacnia sie latem bo ma a lot of quality... TOttenham i Leicester sa przed nim.

TEraz Arsenal powinien ta lige zdominowac, ale jest za slaby i trener nie jest juz do tego zdolny. Brak jaj wyszedl w meczu z United, nie chodzi o stracone gole... reakcja naszych po golu na 3-2 byla zalosna

Czeczenia komentarzy: 1247529.02.2016, 19:10

Skład na mistrza? Na easy mistrza? No, chyba nie mówimy o Arsenalu.

Simao12 komentarzy: 775229.02.2016, 19:09

marimoshi

Ujowo ale stabilnie

marimoshi komentarzy: 472229.02.2016, 19:09

Ash

Nie zdziwie się. Zostawi klub w bardzo słabym stanie kadrowym.

Ashburton komentarzy: 450129.02.2016, 19:08

Nagle znaleźli się ''eksperci'' od siedmiu boleści..

Teraz to wy zapamiętajcie: Jak Wenger odejdzie, automatycznie spadamy poza top 6.

marimoshi komentarzy: 472229.02.2016, 19:08

United - rezerwy Arsenalu 8-2
United u18 - Arsenal 3-2

lays komentarzy: 3987129.02.2016, 19:05

No dokladnie. Tutaj juz nie kwestia pilkarzy bo z tym składem mozemy zdobyc easy mistrza.

Złe wybory składu, brak jakiejkolwiek taktyki na mecz.

Wszystko do przodu. mamy kreowac, a Ramsey jest bez formy i tylko Ozil cos potrafi dograc... bo reszta gra jak drewniaki nawet Sanchez.

Jak sie nie da wygrac to nie mozna przegrac... takie mecze jak z Untied na wyjezdzie to powinnismy trzymac na 0-0 nawet do 70 min i probowac cos wcisnac, ale nie... my jak frajerzy tracimy 3 gole, z czego 2 po wrzutkach, a 1 po ryuksozecie, a united nie ma w meczu zadnej SETKI. Hanba

Tomassini komentarzy: 272029.02.2016, 19:04

Arsenal tak przeczekał sprawe z menedżerem, że trzeba by było liczyć na szczescie z no name, emerym czy jakims loewem. Wszyscy najlepsi juz zaklepani

aguero10 komentarzy: 854529.02.2016, 19:02

Nie ma znaczenia kto przyjdzie dopóki Papcio będzie managerem .

Nie rozumiem podniecenia w sprawie Mahreza .
Zgodzę sie co do Kante bo nie mamy DM'a

Mihex komentarzy: 2360429.02.2016, 19:01

Dominik
Obaliłbym dyktaturę na Emirates i przekazał kierowanie drużyną w ręce użytkowników k.com

Mahrez komentarzy: 8229.02.2016, 18:53

A od next sezonu odpali pewnie Liverpool,Chelsea ,wzmocnione jeszcze City przez Pepa a i Everton z nowym właścicielem nie wspominając o Utd z Mou to dopiero będzie LEKKO ugrać pierwsze mistrzostwo od niepamiętnych czasów

lays komentarzy: 3987129.02.2016, 18:52

AVP

ZEspol nie ma jaj, ale pameitaj, ze zespol prowadzi trener, widocznei trener aktualnie juz tez ich nie ma.

Papcio jest swietny, ale juz wypalony - taka prawda.

Dominik11 komentarzy: 2013129.02.2016, 18:51

Jeśli przegramy ze Swansea to Wenger zostanie przejechany przez fanów i nie tylko

PietrasM komentarzy: 249429.02.2016, 18:49

Co tam moje małe sfrustrowane kanonierki ? :D

Dobrze, że na ostatni mecz oglądałem po piwkach bo na trzeźwo to się nie dało.

Jeżeli Wenger odejdzie to zrobi to tylko ze starości. Kasa się zgadza, więc zarząd go nie wyrzuci, a i kasa u Wengera się zgadza, więc po co rzucać taką fuchę.

Co do Theo to jest jakiś dramat. Jak można tak zniknąć z boiska.
Theo jeżeli ma grać to tylko jako pojedynczy napastnik tak jak było to w pierwszym meczy z UTD (było nieźle). Jak dorzucają mu Giroud to poziom kreatywności z przodu spada drastycznie. Ale, że wszyscy zdrowi to niech lepiej siedzi na ławie.
Ramsey powinien pójść w odstawkę na 3 mecze i odpocząć, złapać dystans.

ps.
Błąd w tabeli na k.com. City ma rozegrane 26 meczy. ;)

Mahrez komentarzy: 8229.02.2016, 18:47

Chyba tylko naiwniacy tacy jak Wenger wierzyli w mistrzostwo bez wzmocnień letnich i zimowych. Małe mistrzostwo czyli top4 będzie a o to gramy co roku więc swój cel ma szansę osiągnąć i zostać najlepszym trenerem w dziejach pod tym względem a my musimy się dostosować i przyklasnąć trudno

Czeczenia komentarzy: 1247529.02.2016, 18:47

Ma niemal rację - urocze.

Natomiast ja nie bardzo rozumiem, co lokata Leicester, Tottenhamu i City ma do oceny pracy Wengera?

Fanatic komentarzy: 599129.02.2016, 18:43

Nigdy nie ceniłem sobie poglądów eksperckich paula mersona, ale w tym wypadku ma niemal racje - jak tytuł zgarnie Lester bądź tottenham to Wenger bedzie mial dwa wyjscia: albo pokazać jaja i pozbyć się multum słabiaków i pupilów sprowadzić do pionu dokupując kilku mocnych graczy albo po prostu odejść.

AlexVanPersie komentarzy: 806429.02.2016, 18:40

Widzę, że od dwóch dni Gorzkie Żale na k.com.

Jacyś kompletnie nonamowi userzy z setką komentów na karku każą "zapamiętąć te słowa" albo w kółko męczą "a nie mówiłem?"

Wszystkie żale na to samo kopyto, jeszcze gorzej się to czyta niz ogląda Arsenal, no moze jak oglądanie Walcotta non stop.

A co do Arsene'lu.
Ta drużyna nie ma jaj.

Wenger musi je pokazać i wywalić na zbity pysk kilku słabych zawodników i kupić Mahrezów, Kontów i innych Obamów.

A jak tego nie zrobi to bez żalu bajbaj.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1187429.02.2016, 18:37

Ci eksperci mnie rozbrajają

Czeczenia komentarzy: 1247529.02.2016, 18:34

"Myślę, że Arsenal pokona w najbliższym spotkaniu Manchester City, a potem bez większych problemów zapewni sobie triumf w całej Premier League."

To też są słowa Mersona.

afc4life komentarzy: 478329.02.2016, 18:32

arsenallord
Ja dzieki Wengerowi i uparte stawianie na Walcotta, OXa i reszty yeti wiecej w tym sezonie obejrzalem meczow Liverpoolu i Bayernu niz Arsenalu. Poki ta dwojka byla kontuzjowana to az milo bylo ogladac Arsenal i rosly nadzieje, ze wyrasta nam gwiazda w postaci Joela. Niestety czar prysl i wrocily stare wygi, by pomoc Wengerowi spierniczyc kolejny sezon i Campbellowi przystopowac kariere. Od stycznia najciekawsze mecze to byly mecze pucharowe FA cup, na ktore z mila checia zawsze sie oglada.

zreszta sezon temu tez dobrych kilka meczy opuscilem zaraz po przeczytaniu skladow i jak sie okazalo mialem przewaznie racje .

Hubertus888 komentarzy: 367429.02.2016, 18:26

Zdaniem Paula Mersona, byłego wieloletniego zawodnika Arsenalu, Arsene Wenger powinien podać się do dymisji, jeśli po tytuł mistrzowski w obecnym sezonie sięgnie Tottenham Hotspur albo Leicester City.

- Jeżeli Manchester City nie wygra ligi, a uczynią to Tottenham lub Leicester, to Wenger będzie musiał odejść - stwierdził Anglik w wywiadzie dla Sky Sports.

- Jeśli tam siedzisz i mówisz fanom Arsenalu na początku sezonu, że zespół nie potrzebuje żadnego nowego piłkarza, a potem nie zdobywasz mistrzostwa w starciu z Tottenhamem albo Leicester, to nie widzę tutaj żadnego usprawiedliwienia - ocenił były pomocnik "Kanonierów".

- Jeśli to Manchester City wygrałby Premier League, to Wenger mógłby ogłosić: "Oni mają wszystkie pieniądze tego świata, mogą pójść i kupić sobie kogo chcą, więc co za różnica, czy kogoś bym sprowadził? - mówił Paul Merson.

- Ale jeżeli to Leicester czy Tottenham wygrają ligę, po tym jak Wenger twierdził, że nie potrzebuje żadnego wzmocnienia, to wtedy nie widzę powodu, dla którego miałby zachować posadę - zaznaczył były reprezentant Anglii,

Arsenal po 27 kolejkach zajmuje trzecie miejsce w lidze. Do lidera - Leicester City - traci pięć punktów.

Co by się nue stało to Wenger musi odejść.

Hubertus888 komentarzy: 367429.02.2016, 17:54

Czemu canal + nie puści dwóch spotkań o tej samej porze?

Hubertus888 komentarzy: 367429.02.2016, 17:53

Schnor25

Pewnie chodziło o lato i przyszły sezon. Wiadomo że nikt by cudów nie zrobił tak od razu. Zresztą zwolenienie Wengera ociera się o niemożliwe. Jak sam nie odejdzie to nic z tego nie będzie, a ja jestem pewien że nie odejdzie.

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 17:52

MaciekGoooner

postawie postawie xD

Reggi komentarzy: 6929.02.2016, 17:52

Wywiad z Rashfordem po meczu:

Dziennikarz: Jak będziesz świętować dzisiaj wieczorem?
Rashford: Nie będę świętować. Jutro mam egzamin z chemii. Varela też.

:)

GallAnonim

Bo Wenger jeszcze jest zaskoczony ze młody Rashford jego zespol rozwalil

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11729.02.2016, 17:51

Nie wiem jak wy, ale jak zobaczę Theo w podstawie to w środę oglądam LFC - City.

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 17:50

Klaus Allofs: "Eksperyment z Bendtnerem nie wypalił."

Dyrektor sportowy VfL Wolfsburg, Klaus Allofs w wywiadzie dla "Sport1" bardzo krytycznie wypowiedział się na temat napastnika swojego zespołu, Nicklasa "Lorda" Bendtnera.

"Eksperyment jakim było ściągnięcie tego piłkarza do nas uznaję za nieudany. Jest zawodnikiem, który ma niesamowite możliwości, ale nie potrafi ich wykorzystać. Jeżeli będzie grał tak jak gra teraz, to nie pomoże nam. To nie przypadek, że pomimo kontuzji Basa Dosta Bendtner nie załapuje się do kadry meczowej."

Allofs ostro skrytykował legendarnego napastnika, jednak pytany o Andre Schuerrle mocno bronił swojego rodaka: "U Andre powrót do formy trwa dłużej niż oczekiwaliśmy, ale jestem przekonany, że prędzej czy później będzie dla nas ogromnym wsparciem. Ma nadzwyczajne możliwości i prędzej czy później zacznie pokazywać na co go stać."

AS.

GallAnonim komentarzy: 44329.02.2016, 17:50

Czemu nie ma dodanej zadnej wypowiedzi pomeczowej Wengera?

Hubertus888 komentarzy: 367429.02.2016, 17:49

MaciekGooner

Myślę że Ci wejdzie.

schnor25 komentarzy: 1854629.02.2016, 17:48

A co Walcotta, bardzo bym chciał, aby to taki Everton czy inne West Bromwich miało go na liście płac, to jest klub na miarę jego umiejętności.

marimoshi komentarzy: 472229.02.2016, 17:47

Wierzyłbym w mistrza nawet po przegranej gdybym zobaczył u naszych walkę! Powinien ktoś te panienki złapać za jaja i postawić do pionu. Brak liderów w tej drużynie. Z takim zaangażowaniem dostaniemy trójkę od kuraków i do widzenia. Przegramy mistrza Wenger już nie znajdzie wymówki :)

schnor25 komentarzy: 1854629.02.2016, 17:46

Zwalniać Wengera w trakcie nieutopionego sezonu? Brawo Wy :) Jeśli robić przemyślaną roszadę to tylko latem.

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 17:43