Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal

Błysk Rashforda: Man Utd 3-2 Arsenal 28.02.2016, 16:07, Łukasz Wandzel 2340 komentarzy

W ostatnim czasie ekipa United i Arsenalu nie prezentowały się w szczytowej formie, a każda z drużyn borykała się z problemami w grze biorąc pod uwagę ostatnie mecze. Dziś nie byliśmy świadkami oszałamiającego występu żadnego z zespołów. Gra nie obfitowała w piękne zagrania, niezwykle groźne strzały czy kombinacyjne akcje które zapierałyby dech w piersiach.

Mimo to w meczu padło aż pięć bramek. Zdołał zabłysnąć młodziutki Rashford, który bez żadnych skrupułów zdołał strzelić Arsenalowi dwie bramki. Jednakże nie była to dominacja ze strony gospodarzy, więc goście byli jeszcze w stanie zdobyć przed przerwą gola kontaktowego, który zapowiadał naprawdę arcyciekawą drugą połowę. W kolejnej części podwyższył Manchester, a później bezskutecznie, do ostatniej minuty, gonić wynik próbował Arsenal.

Arsenal: Cech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Walcott (63' Giroud), Özil, Alexis - Welbeck (83' Iwobi).

Manchester United: De Gea - Varela, Carrick, Blind, Rojo (55' Fosu-Mensah) - Schneiderlin, Herrera (90+5' Weir) - Lingard, Mata, Memphis - Rashford (80' Januzaj).

Wydawało się, że pierwsze minuty rozpoczęły się z impetem i obie ekipy będą starały się nadać wysokie tempo już od samego początku spotkania. Mimo to nie dochodziło do zbyt wielu okazji strzeleckich.

W 7. minucie niepowtarzalną okazję do zdobycia bramki miał Monreal. Wbiegający za plecy obrońców Hiszpan, dostał futbolówkę od Mesuta Özila w pole karne, ale nie zdołał pokonać swojego rodaka, Davida De Gei.

Kilka minut później można było odnieść wrażenie, że Petr Cech będzie musiał bronić rzut karny, lecz sędzia słusznie podjął decyzję, że Rashford został faulowany przed szesnastką i odgwizdał jedynie rzut wolny dla gospodarzy.

Gra w kolejnych minutach nabrała statyczności. Futbolówka była najczęściej rozgrywana w środku pola, czasem jedynie biorąc udział w niezbyt udanych sytuacjach ofensywnych, które nie stwarzały realnego zagrożenia.

Młody Rashford dał prowadzenie swojej drużynie w 29. minucie! Zwyczajne dośrodkowanie, po niefortunnym zagraniu Gabriela, bez żadnych kompleksów wykorzystał zawodnik Manchesteru United, 1-0!

Piłkarze Arsenalu nie otrząsnęli się jeszcze po pierwszej straconej bramce, a tymczasem znowu zostali zmuszeni do wyciągnięcia piłki z siatki. Gola z wrzutki zdobył Rashford, ale tym razem głową zaskoczył Petra Cecha, 2-0!

W 40. minucie Arsenal postanowił jeszcze powalczyć i wrócić do gry! Po niepozornym rzucie wolnym i zagranej futbolówce przez Özila, Danny Welbeck zdobył gola kontaktowego! 2-1!

Przez kolejne kilka minut The Gunners oblegali bramkę gospodarzy. Jednak do przerwy nie udało się Kanonierom doprowadzić do wyrównania.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga zaczęła się delikatną przewagą Arsenalu. To właśnie londyńczycy częściej pojawiali się na połowie rywala, ale nie osiągali w tym żadnych skutków.

W 55. minucie Fosu-Mensah został wpuszczony na murawę, zmieniając tym samym Rojo, który prawdopodobnie padł ofiarą urazu niepozwalającego kontynuować gry.

Mogliśmy oglądać usypiające tempo w następnych minutach i brak jakichkolwiek okazji bramkowych. Choć gospodarzom nie trzeba się dziwić, o tyle przegrywający Arsenal również nie spieszył się pod bramkę De Gei.

Lekarstwem dla ofensywy Kanonierów, w 63. minucie, miał być Giroud. Arsene Wenger pozwolił mu wkroczyć na boisko kosztem Walcotta.

W 64. minucie bramkę na 3-1 zdobył Ander Herrera! Piłkarz United oddał niezły strzał z okolicy pola karnego, który dodatkowo rykoszetem odbił się od ciała Koscielnego. Taka piłka całkowicie zmyliła, w tej sytuacji niezdolnego do interwencji, Cecha.

Kilka minut wystarczyło, żeby Arsenal odpowiedział na tę bramkę! Drugiego gola dla londyńczyków w tym spotkaniu zdobył Özil. Wrzutkę Sancheza mógł wykorzystać Welbeck, ale zmuszony do poprawki po nim był właśnie reprezentant Niemiec, 3-2!

W 80. minucie jedną z niewielu okazji kreowanych przez obie ekipy miał Olivier Giroud. Francuz powalczył o piłkę w powietrzu zagraną z dośrodkowania, ale uderzenie pozostawiało wiele do życzenia.

Po chwili szansę na pokazanie się w meczu otrzymał od Wengera Alex Iwobi. Młody Nigeryjczyk zastąpił na placu gry Danny'ego Welbecka.

W 85. minucie długą piłkę Mesuta Özila w pole karne na strzał głową zamienił Koscielny. Niestety francuski obrońca skierował futbolówkę prosto w bramkarza.

Do końca spotkania Arsenalowi nie udało się już zmienić rezultatu. Sędzia zakończył mecz po pięciu doliczonych minutach.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.02.2016, 22:05

Jak to w filmach mowia ,,jestesmy zgubieni'' Uwazam, ze bez formy Alexisa dzis troche jest pogubiony AFC i Wenger.

Przed sezonem cos czuje, ze Wenger myslal tak, ,,ten wozek ma ciagnac Theo,Ozil i Alexis'' tak tak theo, bo facet jednak jak miał swoj prime time to ladnie pogrywał, ale 2 ogniwa padly i bida.

Wenger pewnie tego nie zakladal zbytnio. Do teraz pewnie pyta gdzie do cholery forma alexisa.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189929.02.2016, 22:04

Arsenalowi *

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 22:04

widzieliście bramke Higuaina?

schnor25
Pomysł co by się działo, jakby Wenger wystawił Iwobiego za Sancheza i byśmy przegrali... A prawdopodobnie tak by było, bo Sanchez bez formy jednak coś daje Arsenalem, a Iwobi wszedł i zagrał amatorszczyznę

AlexVanPersie komentarzy: 806429.02.2016, 22:02

R95

Co kto woli. Mi się Lester, Tottki, WHU, powracające Southampton, słabnące CP, Watford plus bezsilna Chelsea, MU i Live podoba.

No ale niektórzy tęskniom, om, om za ligom, gdy tylko Arsenal z Manchesterom o mistrzostwo walczom, om, om.

schnor25 komentarzy: 1854629.02.2016, 22:00

Walcott nie ma formy, Sanchez też jej szuka, co powinien zrobić normalny szkoleniowiec w spotkaniu z rezerwami United? Wg mnie powinien postawić na Giroud/Welbecka z przodu i po bokach dać Iwobiego i Campbella, którzy jako tako coś tam ostatnio grali. Pewnie powiecie, że to zbyt duże ryzyko. Van Gaal wystawił dzieciaków i Nas pocisnęli, dużej różnicy by nie było, a efekt mógłby być lepszy. Wenger wierzy, że w końcu Teoś lub Alexis odpalą (ten drugi to na pewno, tylko nie wiadomo czy jeszcze w tym sezonie) i przez to gramy jak gramy, a na ławie siedzą "lepsi" zawodnicy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.02.2016, 22:00

Lisy teraz maja WBA,Watford,Newcastle, wiec moga nadal miec ladna passe.

Elandro komentarzy: 12329.02.2016, 21:57

Cześć, poleci ktoś FM2016??
Myślałem o zakupie przez alegro steam key. Co o tym sądzicie ?

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11729.02.2016, 21:56

AVP---> Lubię Cię, ale przed każdy meczem gadasz to samo. Jeszcze żaden rywal nie został rozszarpany przez Arsenal w tym sezonie. Coś ten walec nie działa.

Rafson95 komentarzy: 1054929.02.2016, 21:56

AVP
No poprzedni był dość nudny, ale np sezon gdzie LFC z Suarezem walczyło przeciwko City był dużo bardziej emocjonujący i było tam jeszcze więcej dobrej gry niż w obecnym.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189929.02.2016, 21:54

Hubertus888
Serrio Wenger go jeszcze bronił?

Alonso komentarzy: 1282429.02.2016, 21:52

RIVALDO700
Mam krótszy tytuł: "Jak dymać bogatych frajerów w lidze"

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189929.02.2016, 21:52

To byłby fajny tytuł

songoku95 komentarzy: 2348629.02.2016, 21:51

jak słabo musi zagrać Theo aby w końcu dostrzeżono Joela?
A wystawienie Iwobiego? Sory Siwy, gramy na OT, być może najważniejszy mecz sezonu a Ty wystawiasz osobę, która pod względem fizycznym odstaje od każdego, natomiast największy walczak ciągle grzeje ławę. Nieporozumienie. Nie wiem jaki skład wystawisz na środę, ale mam nadzieje, że nie znajdzie się w Nim Theo.

AlexVanPersie komentarzy: 806429.02.2016, 21:50

R95

Mi się podoba.

Jedni twierdzą, że to najsłabsza walka o majstra a inni, że najbardziej wyrównana, bo wreszcie do gry włączyły się słabsze zespoły.

No i sorry, ale Tottki czy Lester grają znacznie ciekawiej i lepiej niż Chelsea rok temu czy MU gdy Ferggie zdobywał ostatni tytuł.

To była męka do oglądania a w tym sezonie jest duuużo dobrego futbolu

Swansea musi zostać rozszarpana

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.02.2016, 21:49

Leicester to nadaje sie na ksiazke pod tytulem ,, Jak rok temu prawie spadlismy z ligi,a w tym sezonie po 27 kolejkach mamy tylko 3 porazki i walczymy o mistrza''

Hubertus888 komentarzy: 367429.02.2016, 21:47

Za jakieś 15 minut leci powtórka meczu z MU. Jak ktoś będzie oglądać to zwróćcie uwagę na Walcotta i jego zaangażowanie o którym mówi Wenger w pomeczowym wywiadzie.

Czeczenia komentarzy: 1248729.02.2016, 21:46

Jeżeli chodzi o wyjazd do Southampton i inaugurację sezonu, to Arsenal był po prostu piłkarsko słabszy.

Oczywiście, o innych meczach można by napisać to samo, bo piłka to nie łyżwiarstwo figurowe. Wczoraj Arsenal też był przecież słabszy, ale właśnie boli to, że United nie zagrali niczego wielkiego.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.02.2016, 21:45

Lisy to dla mnie troche czerwonka 2 z sezonu 13/14 , ciagnie ich mahrez i vardy jak kiedys sturr i suarez tylko, ze oni maja duzo lepsza obrone. Czerwonka miala lepszy atak, ale na dzis vardy i mahrez wystarcza by moc powalczyc o mistrza w tej lidze.

MarkOvermars komentarzy: 913929.02.2016, 21:45

simpleman

to źle zinterpretowałeś to co napisałem bo nikogo nie obraziłem i mam szacunek do każdego ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.02.2016, 21:40

Wiem, ze ten wyscig jest w tym roku jaki jest, ale jednak tottki i lisy nie sa obecnie tak tragiczne w tej lidze, przegrane tylko 3 mecze jedni i drudzy, a to juz tylko 11 kolejek do konca. Gdyby nie gol Welbecka w 95 minucie , lisy do teraz miałyby tylko 2 porazki po 27 kolejkach, panowie.

Ten wyscig nazwalbym tragedia gdyby tottki i lester mialy dzis 6,7 porazek jak reszta stawki.

Tottki w calym ogolnym sezonie maja tylko 6 porazek.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.02.2016, 21:39

MarkOvermars
Nie 3/4 tylko 5/7.
A o co mi chodzi? O szacunek. Do każdego.

strug210 komentarzy: 100029.02.2016, 21:36

W tym roku to jest strasznie pokręcone. W sumie to nie wiem jak się to skończy.

MarkOvermars komentarzy: 913929.02.2016, 21:36

simpllemann

a o co Tobie chodzi ? Nie można się tutaj nawet wypowiedzieć? To że spędzasz tutaj 3/4 swojego życia nie oznacza to że cała strona jest Twoja ;)

Czeczenia komentarzy: 1248729.02.2016, 21:33

Szczerze mówiąc widziałem ciekawsze wyścigi po mistrzostwo. Szczerze mówiąc, to niewiele z nich było bardziej ślamazarnych. Wszystko się układa pod Arsenal, ale powtarzam się i powtarzać się będę - Arsenal walczy przede wszystkim ze sobą.

Stracić punkty 12 razy do końca lutego? To jest sztuka. Mimo wszystko walczyć o mistrzostwo? Jeszcze większa sztuka. O ilu z tych dwunastu meczów można napisać "na własne życzenie"?

Simao12 komentarzy: 775229.02.2016, 21:30

Nie wierzę, że napisałem co raz xd

fangol.pl/viewgallery/147658/1/liverpool-vs-manchester-city

Zobaczcie na to, teraz zacznie się gubienie Leicester, grają co raz gorzej. No ale trzeba by było iść jak walec

ronix11 komentarzy: 73029.02.2016, 21:29

Cazorla gra w tym meczu?

Mihex komentarzy: 2360429.02.2016, 21:27

O Bielik wchodzi, co więcej tym razem jako pomocnik :p

sidtsw komentarzy: 309529.02.2016, 21:23

to wenga sobie dobiera zawodnikow..buduje kadrę przez lata... nie chce jej wzmacniac bo mowi ze jest wystarczajaco dobra..to on ich trenuje..motywuje.. on za to odpowiada

AlexVanPersie komentarzy: 806429.02.2016, 21:23

illpadre

Niestety, przyznaję, nie tak.

Główny trybik, Alexis, się zaciął. Drugi równie ważny, Coq, też nie funguje na swoim poziomie.

No i podejrzewam, że Santi Cazorla okazuje się być znacznie ważniejszy niż nam wszystkim się wydawało.(podobno zagrał już z małolatami mecza)

Nie zmienia to faktu, że bierzemy udział w najciekawszym wyścigu po majstra w historii i ze się dzieje.

A jak my wygramy w środę a ONI poremisują, to będzie jeszcze ciekawiej.

Swansea musi zostać rozszarpana.

aguero10 komentarzy: 856829.02.2016, 21:19

kamillo

Kogo obchodzi jakas tarcza ?

2 razy przegraliśmy w Lidze niesamowicie słabą Chelsea.

Hubertus888 komentarzy: 367429.02.2016, 21:18

AlexVanPersie

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. Wymagania od Monreala żeby miał zimną krew i zrzucenie całej winy na Alexisa bo że niby coś psuje...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.02.2016, 21:17

aguero10
No przeciez strzelil szef Lubelli (czyt. makaron)

Mihex komentarzy: 2360429.02.2016, 21:17

aguero10
No, wygraliśmy. Nawet Ox wtedy zagrał najlepiej z całej drużyny :P

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 329.02.2016, 21:17

Avp

no ale szczerze powiec, chyba nie tak wyglądał ten Twój walec w tym Twoim rajdzie po mistrzostwo?

kamilo_oo komentarzy: 2356729.02.2016, 21:15

No, finał o tarczę ;p

Hubertus888 komentarzy: 367429.02.2016, 21:15

losnumeros

Ja tylko chciałem napisać że pieniądze były wydane. Prawie 90 mln funtów a to w jaki sposób je Wenger wydał to już inna sprawa. Jesli mam być obiektywny to wcale nie były to złe transfery. Chambers spisywał się nieźle, Debuchy tak samo, o Sanchezie pisać nie trzeba, a co do Welbecka byłem negatywnie nastawiony ale powoli się przekonuje do niego.

Bardziej chodziło mi o to że to tylko dowód na to że kasa na transfery jest a nie korzysta z niej Wenger. Bo nawet w przypadku jego nieudolności to jakosciowy piłkarz robiłby różnice tak jak to miało miejsce kiedy Cech, Ozil i Alexis dołączyli do nas.

illpadre

No wzywałeś mnie w trakcie meczu tutaj ;)

Niestety byłem tak zajęty śmianiem się z naszej gry, że nie mogłem odpowiedzieć.

aguero10
Czy grał w Fma w ostatnie okienko? Raczej nie, bo od dwóch sezonów LVG przejął kontrolę nad tą grą.

Papcio nie ogarnia realiów piłki?

Mówisz o tym trenerze, który jako jedyny wygrał dwa razy z Lester, który ograł MU, Chelsea, MC, Bayern?

Sam jestem wkurzony na Wengę za wiele rzeczy, ale gdyby Monreal i Ox strzelili swoje setki to byśmy inaczej gadali. Co Arsene ma zrobic jak mu zawodnicy nie trafiają takich sytuacji? Co ma zrobić jak Alexis WSZYSTKO psuje?

Swansea musi zostać rozszarpane.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.02.2016, 21:08

Kante wypada na 2 mecze Lisom, Bog lub jakis kosmita zalezy od wiary znow wyciaga reke na pomoc Wengerowi.

losnumeros komentarzy: 1318929.02.2016, 21:06

Hubertus888

A ilu z nich podniosło nas na wyższy poziom? Tylko Alexis, Welbeck coś daje chociaż w niego nie wierzyłem, Chambers nie wiadomo gdzie ma grać może go nie długo na ataku zobaczymy?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.02.2016, 21:04

On dalej szuka jakosci na Old Trafford. Daj mu czas.

MarkOvermars komentarzy: 913929.02.2016, 21:04

dołączam się do grupy która mówi otwarcie: It's time to say goodbay Wenger