Cenne zwycięstwo po słabej grze: Arsenal 1-0 Newcastle

Cenne zwycięstwo po słabej grze: Arsenal 1-0 Newcastle 02.01.2016, 16:51, Sebastian Czarnecki 4427 komentarzy

Miało być szybko, łatwo i przyjemnie z drużyną, która w tym sezonie spisuje się fatalnie, jednak Kanonierzy postanowili utrudnić sobie zadanie, a swoim kibicom zaserwować prawdziwe kino grozy ze zwrotami akcji.

Arsenal zagrał dzisiaj słabo i popełniał bardzo dużo błędów w obronie, a już po 50 minutach mógł przegrywać przynajmniej dwoma albo trzema bramkami. Na szczęście między słupkami znajdował się Petr Čech, który wygrał dziś londyńskiej drużynie kolejne 2 z 15 punktów, o których przed sezonem mówił John Terry. To właśnie jego heroiczna postawa pozwoliła Kanonierom wrócić do swojego rytmu, odpowiedzieć na słabą grę strzeloną bramką, a w rezultacie wygrać bardzo trudny mecz.

Ludzie mówią, że właśnie takimi meczami wygrywa się mistrzostwo, jednak wszyscy chcieliby, żeby takich spotkań było jak najmniej. Kanonierzy rozczarowali jako drużyna, ale też wspólnymi siłami potrafili podnieść się z kolan i przesądzić o zwycięstwie. Do swojego konta mogą teraz dopisać sobie bardzo celne trzy punkty, które po remisie Leicesteru z Bournemouth umocniły ich na pozycji lidera Premier League.

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (68. Campbell), Özil, Walcott (81. Gibbs) - Giroud (88. Chambers)

Newcastle: Elliot - Janmaat, Mbemba, Coloccini, Dummett - Sissoko, Tiote (87. De Jong), Colback (79. Thauvin), Wijnaldum - Perez, Mitrović

Kanonierzy od pierwszych minut chcieli narzucić rywalom swoje tempo gry i postanowili zepchnąć ich do głębokiej defensywy. Londyńczycy częściej utrzymywali się przy piłce i starali się stwarzać zagrożenie, jednak zabrakło pomysłu, by przeforsować się przez linię obronną.

Arsenal zagrożenie stwarzał głównie poprzez ofensywne rajdy skrzydłami i dośrodkowania w pole karne. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Chamberlain i Bellerin, jednak nie potrafili wykreować swoim partnerom żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej.

Pomimo dominacji londyńczyków, to Sroki jako pierwsi stworzyli sobie okazję, którą mogli zamienić na bramkę. Dośrodkowanie w pole karne trafiło na głowę Wijnalduma, ale dobrze ustawiony Čech zdołał sparować uderzenie do boku. Chwilę później szczęścia spróbował jeszcze Jack Colback, ale Anglik trafił prosto w czeskiego bramkarza.

Kanonierzy utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili zrobić z niej żadnego pożytku. W dalszym ciągu brakowało strzałów na bramkę Elliota, celnych prostopadłych podań w pole karne i przede wszystkim DOKŁADNYCH dośrodkowań. Bo mimo wszystko jakieś próby były.

W 26. minucie Ayoze Perez doszedł do sytuacji i oddał strzał wolejem. Piłka minęła się jednak z bramką strzeżoną przez Petra Čecha.

W 37. minucie Kanonierzy w końcu doszli do głosu. W polu karnym dobrze odnalazł się Oivier Giroud, jednak jego uderzenie w świetny sposób zostało zablokowane przez Colocciniego.

Dwie minuty później podobna sytuacja po stronie gości. Tym razem to Mitrović ruszał na bramkę Čecha, a jego uderzenie zostało zablokowane przez Koscielnego.

W 42. minucie dośrodkowanie w pole karne Arsenalu zakończyło się strzałem Mitrovicia... przewrotką. Na szczęście Serb miał za mało wolnej przestrzeni, by lepiej złożyć się uderzenia i w rezultacie trafił prosto w Čecha.

Czeski golkiper ponownie interweniować musiał zaledwie minutę później. Tym razem strata na własnej połowie umożliwiła Wijnaldumowi oddanie strzału, ale były zawodnik Chelsea kolejny raz stanął na wysokości zadania.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal bezbramkowo remisuje z Newcastle po bardzo bezbarwnej grze.

Kanonierzy nie wyciągnęli żadnych wniosków i już na początku drugiej połowy popełnili fatalny błąd w defensywie, który uruchomił Wijnalduma w akcji sam na sam z Petrem Čechem. Bramkarz Arsenalu tym razem przeszedł jednak samego siebie i fenomenalnie zatrzymał szturmującego Holendra. Tylko dzięki niemu londyńczycy jeszcze nie przegrywają tego spotkania.

Minutę później przed szansą na strzelenie gola stanął Mitrović. Čech tym razem mógł jednak odetchnąć, bo piłka przeleciała ponad poprzeczką.

W 50. minucie Arsenal oddał pierwszy celny strzał w tym meczu. Mesut Özil dograł z lewej strony do Ramseya, ale jego uderzenie wślizgiem dobrze zatrzymał Elliot.

Kanonierzy z biegiem czasu jakby wybudzali się z letargu i dochodzili do coraz większej liczby sytuacji bramkowych. Najgroźniejszą w 59. minucie zmarnował Giroud, który z bliskiej odległości spróbował przelobować stojącego bramkarza. Dziwna decyzja Francuza.

W 66. minucie Mesut Özil celnie dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a do piłki dobiegł Laurent Koscielny. Francuz strzelił jednak ponad bramką.

Na 22 minuty przed końcem meczu Arsene Wenger przeprowadza pierwszą zmianę. W miejsce bezproduktywnego Chamberlaina pojawił się Joel Campbell.

W 72. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Dośrodkowanie Özila z rzutu rożnego nie znalazło żadnego adresata, ale piłkę w kierunku bramki zdołał przedłużyć Giroud, a Laurent Koscielny nie zmarnował tej sytuacji, strzelając po długim słupku. 1-0!

Pięć minut później potężną petardę na bramkę Elliota posłał Ignacio Monreal, ale piłka została zablokowana przez jednego z zawodników Newcastle.

Na dziesięć minut przed końcem meczu Sroki mogły wyrównać stan meczu. Przed świetną sytuacją stanął Mitrović, ale Serb ponownie się pomylił, strzelając głową nad poprzeczką.

W 81. minucie Gibbs zastąpił na boisku Walcotta, chwilę wcześniej w drużynie Newcastle Thauvin zmienił Colbacka.

W 85. minucie kolejny strzał głową Newcastle, kolejny nad poprzeczką. Tym razem uderzał Wijnaldum po centrze Janmaata.

Na dwie minuty przed końcem Aaron Ramsey mógł podwyższyć prowadzenie i zamknąć mecz, jednak Elliot popisał się świetną obroną i uruchomił kontratak swojego zespołu. Na całe szczęście w porę wrócił Laurent Koscielny, który przerwał akcję.

W 88. minucie Chambers zastąpił Oliviera Girouda, chwilę wcześniej w ekipie rywali De Jong zmienił Tiotego.

W doliczonym czasie gry Ramsey po prostu musiał strzelić gola. Po świetnym podaniu od Özila Walijczyk ograł dwóch rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam z Elliotem, po czym... strzelił obok bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 1-0 po bardzo trudnym meczu i do swojego konta dopisał bardzo cenne 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Qarol komentarzy: 1450207.01.2016, 19:55

Polki*

Co do siatkówki, Polski nie jadą na IO czy to była jedna z kilku opcji awansu?

Simao12 komentarzy: 775207.01.2016, 19:55

Z tym El Shaarawym w Bournemouth to na serio?

mar12301 komentarzy: 2313607.01.2016, 19:53

Qarol

Nie chcę już LG :p

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.01.2016, 19:52

Ktoś ostatnio pisał, że różnica pomiędzy kobiecą a męską piłką ręczną jest bardzo duża. IMO w siatkówce jest 5 razy większa przepaść.

Jakiego smartfona do 1000 zł byście widzieli? Co myślicie o:

allegro.pl/nowy-xiaomi-redmi-note-3-z-polski-4000mh-wwa-fv23-i5885887095.html ?

Wziąłbym pewnie jak coś 32GB/3GB Ram, bo to się bardziej opłaca, 16gb to za mało.

Alonso komentarzy: 1282407.01.2016, 19:48

Nie no coś tan Sanogo grać potrafi tylko zbyt duży skok zrobił w pewnym momencie.Powinien przejść do jakiejś słabej drużyny, najlepiej francuskiej a nie się błąka na wypożyczeniach.

Przykładowo Giroud trafił do AFC jak miał 28 lat, wcześniej tylko 2 lata w L1 a reszta kariery w L2 spędzona.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 107.01.2016, 19:46

@Qarol: Niech jeszcze poprosi Szmala o rękę...

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 107.01.2016, 19:46

Jakiś czas temu ktoś tutaj wrzucił filmik z 'popisami' Sanogo z rezerw Ajaxu. Gdyby nie kolor skóry, to pomyślałbym, że Yaya, to kolejne nieślubne dziecko Wengera :D

schnor25 komentarzy: 1854607.01.2016, 19:44

Qarol

niech się Szwecja z Norwegią same zaorają najlepiej...przez swoje wyidealizowane poglądy zostaną "zdeptani" przez ciapatych...

OFFO komentarzy: 354507.01.2016, 19:43

telewizjada.net

bobocian komentarzy: 154007.01.2016, 19:42

Mówicie o Sanogo jak Trzeciak o Lewandowskim.

schnor25 komentarzy: 1854607.01.2016, 19:41

arsenallord

w młodzieżówce strzelał, przyszedł prawie za darmo, więc czemu nie? Aczkolwiek skauci w czasie dłuższej obserwacji musieli zauważyć jego mankamenty...

Qarol komentarzy: 1450207.01.2016, 19:41

Kapitan reprezentacji Szwecji w piłce ręcznej, Tobias Karlsson, na ME w Polsce będzie grał z tęczową opaską, bo jesteśmy krajem homofobicznym.

Taka tam ciekawostka, może ktoś widział.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.01.2016, 19:39

Podejrzewam, że Sanogo gra gorzej w piłkę niż połowa K.com. Serio. Też się dziwię jak takie drewno trafiło do AFC.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 107.01.2016, 19:37

OrtixD

zobacz-tv.eu/eurosport.php

OrtixD komentarzy: 29207.01.2016, 19:35

Siema posiada ktoś stream do Eurosportu 1 po polsku?

bobocian komentarzy: 154007.01.2016, 19:34

Co do Sanogo nie ma wygórowanych oczekiwań. Nie stanowi on o sile zespołu, jest tylko jednym z ostatnich, którzy uzupełniają skład.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 107.01.2016, 19:32

Maciek

Tyle, że Sanogo nic nie kosztował, a Santos do meczu z Olympiakosem, w którym doznał kontuzji, grał przyzwoicie. OX przyszedł za spore pieniądze, a gra cały czas przeciętnie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.01.2016, 19:30

lfc jest tak rozsypane , ze moze benteke wyjdzie jako obronca na AFC.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 107.01.2016, 19:30

Andre Santos zawsze będzie mi się kojarzył z wymianą koszulki z Van Persiem po 1-szej połowie meczu.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 107.01.2016, 19:27

Polki już oficjalnie odpadają z gry o Olimpiadę.

Mihex komentarzy: 2360407.01.2016, 19:27

Wenger może nie chce mieszać, bo boi się powtórki z Sheffield :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.01.2016, 19:27

andre chce wygrac nagrode ,,najwiecej komentarzy w 2016 roku'' juz w styczniu. Dlatego dajcie mu spokój.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 107.01.2016, 19:25