Cenne zwycięstwo po słabej grze: Arsenal 1-0 Newcastle

Cenne zwycięstwo po słabej grze: Arsenal 1-0 Newcastle 02.01.2016, 16:51, Sebastian Czarnecki 4427 komentarzy

Miało być szybko, łatwo i przyjemnie z drużyną, która w tym sezonie spisuje się fatalnie, jednak Kanonierzy postanowili utrudnić sobie zadanie, a swoim kibicom zaserwować prawdziwe kino grozy ze zwrotami akcji.

Arsenal zagrał dzisiaj słabo i popełniał bardzo dużo błędów w obronie, a już po 50 minutach mógł przegrywać przynajmniej dwoma albo trzema bramkami. Na szczęście między słupkami znajdował się Petr Čech, który wygrał dziś londyńskiej drużynie kolejne 2 z 15 punktów, o których przed sezonem mówił John Terry. To właśnie jego heroiczna postawa pozwoliła Kanonierom wrócić do swojego rytmu, odpowiedzieć na słabą grę strzeloną bramką, a w rezultacie wygrać bardzo trudny mecz.

Ludzie mówią, że właśnie takimi meczami wygrywa się mistrzostwo, jednak wszyscy chcieliby, żeby takich spotkań było jak najmniej. Kanonierzy rozczarowali jako drużyna, ale też wspólnymi siłami potrafili podnieść się z kolan i przesądzić o zwycięstwie. Do swojego konta mogą teraz dopisać sobie bardzo celne trzy punkty, które po remisie Leicesteru z Bournemouth umocniły ich na pozycji lidera Premier League.

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (68. Campbell), Özil, Walcott (81. Gibbs) - Giroud (88. Chambers)

Newcastle: Elliot - Janmaat, Mbemba, Coloccini, Dummett - Sissoko, Tiote (87. De Jong), Colback (79. Thauvin), Wijnaldum - Perez, Mitrović

Kanonierzy od pierwszych minut chcieli narzucić rywalom swoje tempo gry i postanowili zepchnąć ich do głębokiej defensywy. Londyńczycy częściej utrzymywali się przy piłce i starali się stwarzać zagrożenie, jednak zabrakło pomysłu, by przeforsować się przez linię obronną.

Arsenal zagrożenie stwarzał głównie poprzez ofensywne rajdy skrzydłami i dośrodkowania w pole karne. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Chamberlain i Bellerin, jednak nie potrafili wykreować swoim partnerom żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej.

Pomimo dominacji londyńczyków, to Sroki jako pierwsi stworzyli sobie okazję, którą mogli zamienić na bramkę. Dośrodkowanie w pole karne trafiło na głowę Wijnalduma, ale dobrze ustawiony Čech zdołał sparować uderzenie do boku. Chwilę później szczęścia spróbował jeszcze Jack Colback, ale Anglik trafił prosto w czeskiego bramkarza.

Kanonierzy utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili zrobić z niej żadnego pożytku. W dalszym ciągu brakowało strzałów na bramkę Elliota, celnych prostopadłych podań w pole karne i przede wszystkim DOKŁADNYCH dośrodkowań. Bo mimo wszystko jakieś próby były.

W 26. minucie Ayoze Perez doszedł do sytuacji i oddał strzał wolejem. Piłka minęła się jednak z bramką strzeżoną przez Petra Čecha.

W 37. minucie Kanonierzy w końcu doszli do głosu. W polu karnym dobrze odnalazł się Oivier Giroud, jednak jego uderzenie w świetny sposób zostało zablokowane przez Colocciniego.

Dwie minuty później podobna sytuacja po stronie gości. Tym razem to Mitrović ruszał na bramkę Čecha, a jego uderzenie zostało zablokowane przez Koscielnego.

W 42. minucie dośrodkowanie w pole karne Arsenalu zakończyło się strzałem Mitrovicia... przewrotką. Na szczęście Serb miał za mało wolnej przestrzeni, by lepiej złożyć się uderzenia i w rezultacie trafił prosto w Čecha.

Czeski golkiper ponownie interweniować musiał zaledwie minutę później. Tym razem strata na własnej połowie umożliwiła Wijnaldumowi oddanie strzału, ale były zawodnik Chelsea kolejny raz stanął na wysokości zadania.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal bezbramkowo remisuje z Newcastle po bardzo bezbarwnej grze.

Kanonierzy nie wyciągnęli żadnych wniosków i już na początku drugiej połowy popełnili fatalny błąd w defensywie, który uruchomił Wijnalduma w akcji sam na sam z Petrem Čechem. Bramkarz Arsenalu tym razem przeszedł jednak samego siebie i fenomenalnie zatrzymał szturmującego Holendra. Tylko dzięki niemu londyńczycy jeszcze nie przegrywają tego spotkania.

Minutę później przed szansą na strzelenie gola stanął Mitrović. Čech tym razem mógł jednak odetchnąć, bo piłka przeleciała ponad poprzeczką.

W 50. minucie Arsenal oddał pierwszy celny strzał w tym meczu. Mesut Özil dograł z lewej strony do Ramseya, ale jego uderzenie wślizgiem dobrze zatrzymał Elliot.

Kanonierzy z biegiem czasu jakby wybudzali się z letargu i dochodzili do coraz większej liczby sytuacji bramkowych. Najgroźniejszą w 59. minucie zmarnował Giroud, który z bliskiej odległości spróbował przelobować stojącego bramkarza. Dziwna decyzja Francuza.

W 66. minucie Mesut Özil celnie dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a do piłki dobiegł Laurent Koscielny. Francuz strzelił jednak ponad bramką.

Na 22 minuty przed końcem meczu Arsene Wenger przeprowadza pierwszą zmianę. W miejsce bezproduktywnego Chamberlaina pojawił się Joel Campbell.

W 72. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Dośrodkowanie Özila z rzutu rożnego nie znalazło żadnego adresata, ale piłkę w kierunku bramki zdołał przedłużyć Giroud, a Laurent Koscielny nie zmarnował tej sytuacji, strzelając po długim słupku. 1-0!

Pięć minut później potężną petardę na bramkę Elliota posłał Ignacio Monreal, ale piłka została zablokowana przez jednego z zawodników Newcastle.

Na dziesięć minut przed końcem meczu Sroki mogły wyrównać stan meczu. Przed świetną sytuacją stanął Mitrović, ale Serb ponownie się pomylił, strzelając głową nad poprzeczką.

W 81. minucie Gibbs zastąpił na boisku Walcotta, chwilę wcześniej w drużynie Newcastle Thauvin zmienił Colbacka.

W 85. minucie kolejny strzał głową Newcastle, kolejny nad poprzeczką. Tym razem uderzał Wijnaldum po centrze Janmaata.

Na dwie minuty przed końcem Aaron Ramsey mógł podwyższyć prowadzenie i zamknąć mecz, jednak Elliot popisał się świetną obroną i uruchomił kontratak swojego zespołu. Na całe szczęście w porę wrócił Laurent Koscielny, który przerwał akcję.

W 88. minucie Chambers zastąpił Oliviera Girouda, chwilę wcześniej w ekipie rywali De Jong zmienił Tiotego.

W doliczonym czasie gry Ramsey po prostu musiał strzelić gola. Po świetnym podaniu od Özila Walijczyk ograł dwóch rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam z Elliotem, po czym... strzelił obok bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 1-0 po bardzo trudnym meczu i do swojego konta dopisał bardzo cenne 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
bobocian komentarzy: 154007.01.2016, 16:17

Rivaldo
Jeżeli poczułeś się wykorzystany to przepraszam. Posłużyłeś za przykład.

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 16:15

MaciekGoooner nie porównuj
Piszczka który zmienił tą pozycje z napastnika za młodu w wieku 22-23 lat i gra na obronie od dobrych 5-6 lat czy Ramseya który gra tam od czasu do czasu!
Matuidi w saint etienne przez cały czas grał na DP i w pierwszych 3 sezonach w PSG to samo, chłopak od samego początku grał na DP dopiero od 2 lat zmienił pozycje na ŚP a z tego co się orientuje to Piszczek jeszcze w Hercie Berlin jakieś 6-7 lat temu grał już jako lewy obrońca więc porównanie trochę z dupy!

shark31 komentarzy: 601307.01.2016, 16:14

Matuidi nie grał na DMie od 3 lat. To że Ty Andrew zobaczysz sobie na whosccored że ma wpisane DM to nic nie znaczy. Khedira też ma wpisywane DM a grał tam ostatnio za Mourinho.
PSG standardowo gra 3 środkowych i Matuidiego jest tym najbardziej ofensywnym. Nie wierzysz, oglądaj mecze.

bobocian komentarzy: 154007.01.2016, 16:14

MaciekGooner
I co to zmienia?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.01.2016, 16:14

bobocian

Ktos tu chce isc na zwarcie? 5 lat konto, ale w pare dni 300 komentów bo był nieaktywny przez te lata.

Ja do andrzeja nic nie mam , luzno to pisałem.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.01.2016, 16:14

Dancer---> Amavi! i Gibbsa w prezencie im dać.

bobocian komentarzy: 154007.01.2016, 16:13

Dancer
No tal! Wenger ma swojego człowieka w AV. Ciekawe czy zaowocuje to zacieśnieniem współpracy.

Rafson95 komentarzy: 1054807.01.2016, 16:12

Co nie zmienia faktu że na DP również by sobie poradził.

bobocian komentarzy: 154007.01.2016, 16:12

andrew
Ile masz lat? Denerwujesz się, że ktoś w Internecie nie ma racji? Mi też kilka lat temu Matuidi kojarzył z DM, ale uciekł mi z radarów i dziś może gra na innej pozycji i nie będę się z nikim kłócił.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.01.2016, 16:11

skoro Wenger i Garde rozmawiali o kilku graczach, to na prwno Wenger pytal tez o niektprych graczy Aston Villi. Jak myslicie, o kogo?

Ja tam widze jedynie Sinclaira i Amaviego, ktory ma kontuzje

Rafson95 komentarzy: 1054807.01.2016, 16:11

Matuidi to typowy, wybiegany box to box.

TakKrzysiu komentarzy: 893607.01.2016, 16:09

Ale tu sie jaja dzieją ostatnio. Aż fajnie po pracy poczytać te kłótnie dzierżąc kubeczek z kawą i dumnie mieląc pizze w mordzie

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 16:09

bobocian
Wkurza mnie to że ktoś pisze nie prawdę o danym zawodniku a potem wyzywa mnie od Gimbusów bo udowodniłem mu że na początku kariery przez większość czasu Matuidi grał na pozycji DP
Dopiero od 2-3 sezonów czyli w wieku 26-27 lat został przesunięty do środka pola.
Dlatego dla mnie to jest DP jak by grał sezon czy dwa na tej pozycji to nie jest DP ale przez większość kariery on grał na tej pozycji większość spotkań. No ale MaciekGoooner nie umiał powiedzieć tak miałeś racje przez większość kariery był DP ale ja też miałem racje że teraz jest PŚ najlepiej wyzywać kogoś od Gimbusa jak się ma racje.

Troy Deeney on if he's moving to Arsenal:

"No, no, no. We have still got a project to complete."
[talkSPORT]

bobocian komentarzy: 154007.01.2016, 16:04

Przyssaliście się do chłopaka. W ciągu 5 lat nastukał marne 300 komentarzy, a (bez urazy) Rivaldo700 masz prawie 19000 komentarzy będąc krócej zarejestrowanym. Poza tym mało tu ostatnio siedzę, ale z tego co czytam, to wielu tu pisze większe bzdury niż andrew1707.

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 16:03

Rivaldo700
Nie po prostu wkurza mnie to jak taki MaciekGoooner wmawia mi to że nie jest prawdą i się nabija że Matuidi to nie DM
Właśnie to DM od urodzenia dopiero przekwalifikowany w trakcie kariery na pozycję ŚP jeszcze 3 lata temu jego główną pozycją była pozycja DP no tak ale ja nic nie wiem!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.01.2016, 16:02

te częste kontuzje Reusa to mit.

nie lubię Walcotta. nie lubię tego jak gra. nie lubię jego wykończenia, podań, techniki. jedyne w czym jest dobry to szybkość.

Matthefff komentarzy: 190207.01.2016, 16:01

Panowie przygotowywał ktoś z was na angielski na studiach na zaliczenie wybrany artykuł na 3 strony, który trzeba streścić i zaprezentować ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.01.2016, 15:59

Nawet simple i marzag nie wytrzymaja tempa.

Left-Back

To że teraz gra na CM to nie znaczy że jest CM od zawsze został tam przekwalifikowany ale na pozycji DM jest również świety no tak ale przecież ja nic nie wiem!!

kamilo_oo komentarzy: 2356707.01.2016, 15:57

Może ma postanowienie, żeby zostać spamerem roku :)

pumeks komentarzy: 2080807.01.2016, 15:56

Reus

Liczba meczów i minut na boisku (tylko liga)

2015/16 - 12 meczów - 908 minut - śr. (75min)
2014/15 - 18 meczów - 1571 minut - śr. (87,27)
2013/14 - 26 meczów - 2231 minut - śr (85,80)

MaciekGoooner
Jest DM i często tak grał może nie w tym sezonie ale np w 13/14 w barwach PSG zagrał 11 meczy na pozycji DP

Left Wing 1

Jak prześledzicie jego karierę od początku zobaczycie że zaczynał na pozycji DP! dopiero w ciągu ostatnich 2 lat został przesiunięty wyżej na PŚ ale co ja tam wiem jak mówiłem GÓWNO!

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.01.2016, 15:55

W PSG na DM gra Motta.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747407.01.2016, 15:54

Andrew1707

Harujesz na k.com ciezko widze. Pamietam jak pare dni temu miałes 100 postów. Hehe.

bobocian komentarzy: 154007.01.2016, 15:53

Nowe twarze w zespole są potrzebne przede wszystkim dla higieny. Już nie oczekuję nawet wielkich nazwisk, ale ktoś kto swoim charakterem bądź przeszłością potrafi zmobilizować chłopaków do włączenia wyższego biegu.

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 15:50

Ja uważam, że jeśli Wenger chce skończyć ten sezon na 1 miejscu to sam Elneny nie wystarczy, wróci Sanchez ok ale nikt nie wie ile czasu będzie potrzebował by dojść do odpowiedniej formy, miesiąc czy dwa? to samo Cazorla a mecze gra się co kilka dni. Jestem zdania, że Wenger powinien zrobić jeden duży transfer do ofensywy pokazał by wszystkim, że na serio walczy o tytuł. Najważniejsze jak taki Campbell pokaże, się w meczach z trudnymi rywalami bo jak są rywale słabsi to nie sposób się nie wyróźnić jak przyjdzie do trudnych meczy wtedy się okaże, czy potrafi ciągnąć zespół po tym się poznaje dobrego zawodnika.
I mam takie zdanie przydał by się ktoś do ofensywy czy Abumeyang czy Reus czy nawet Cavani w zimie i cena nie powinna grać roli. Podniosło by to morale w zespole i pokazało, że Wenger naprawde chce wygrać.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.01.2016, 15:49

Tez mi sie cos wydaje, ze Wenger bedzie chcial wprowadzic Henry'ego na swojego nastepce. Byc moze przez to przedluzy kontrakt jescze raz, az on bedzie gotowy.

mallen komentarzy: 2123907.01.2016, 15:48

No może troszkę koloryzują, ale chyba nie wątpicie, że u nas tacy piłkarze szybciej się łamią.

hamiltonAFC komentarzy: 11807.01.2016, 15:48

Panowie, orientujecie sie gdzie obecnie najtaniej można kupic PS4?

Kredens komentarzy: 369807.01.2016, 15:44

Armata

na 99% nie może, ale nie jestem pewien

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.01.2016, 15:43

mallen; szklany Rues to jakiś paskudny mit. 3.5 roku w BVB 143 mecze, czyli 41 meczów na sezon.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.01.2016, 15:43

mallen---> Co chwile to się łamie Diaby. Reus gra zdecydowaną większość spotkań w każdym sezonie. Oczywiście, że ma problemy z urazami, ale nie tak jak większość to wyolbrzymia.

Armata500 komentarzy: 4362 newsów: 13007.01.2016, 15:42

Chociaż zaraz, Obamejang grał przecież w LE. Jak zawodnik grał w LE półowkę sezonu, to może grać w LM w innym zespole na wiosnę? :P

Bo już nie pamiętam dokładnie.

lays komentarzy: 3987107.01.2016, 15:41

mallen

Reus to się łamie od MŚ w 2014 w Brazylii :P Wczesniej gral regularnie cale sezony :D

City ma wyjazd z CFC, LFC :D

mallen komentarzy: 2123907.01.2016, 15:41

@arsenallord

Śledzisz jego karierę to wiesz, że Reus co chwilę się łamie. Wyobraź go sobie na angielskich boiskach i u nas w klubie. Szpital murowany.

Krychę bym przygarnął!

Armata500 komentarzy: 4362 newsów: 13007.01.2016, 15:41

Aubameyang w Arsenalu to byłoby coś.
Tylko to 60 mln euro to wygórowana kwota i chyba nie jest póki co tyle wart, no ale taki rynek, trzeba przepłacać, tym bardziej za piłkarza który niedawno kontrakt podpisał.

Brać. Najlepsze wzmocnienie jakie może być przed kolejną połówką sezonu. Może grać w lidze i w LM. Np. taki Hernandez nie mógłby grać w LM. Na Barcę Aubameyang w ataku mógłby być zbawienny na kontry. Jakby jeszcze tak Theo do formy wrócił na luty, obrona Barcy mogłaby mieć problemy z takimi pędziwiatrami :)

Myślę, że taki transfer byłby kluczowy w walce o mistrzostwo, Giroud i Obama + Ozil? Wow. Wyczuwam dużo bramek.

Ale ok, zejdźmy na ziemię. Małe szanse na taki transfer w zimie. Nawet jeżeli złożyliśmy ofertę...

Barney komentarzy: 2094007.01.2016, 15:40

Ja nie mówię tylko o meczach z silnymi my mamy trudno praktycznie do 30 kolejki w porównaniu do meczów City spójrz na fANTASTY tam masz terminarz.

Ja spadam bo w robocie jestem do 16. Trzeba sie zbierać :) NARKA

mallen komentarzy: 2123907.01.2016, 15:39

Ja też liczę na mistrza i wtedy w przyszłym sezonie kupuję koszulkę ze złotym logiem Premier League.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.01.2016, 15:39

mallen---> Skąd masz te sprawdzone info.

Reus w AFC to jedno z moich największych transferowych marzeń. Jeszcze Griezmann, Fekir, Krychowiak.

Kredens komentarzy: 369807.01.2016, 15:39

Dobrze wiesz, że nie ma co mówić o łatwych meczach w tym sezonie, a tym bardziej, że City kijowo gra na wyjazdach i moga nawet z AV przegrać

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 15:39

Mi nie chodzi o to tu jest pisane tyle komentarzy, żeby przejżeć wszystko co pisze pod danym meczem to trzeba 2 godziny na jeden mecz. 50-60-70 stron i gadki szmatki nie związane z niczym wielu tak nabija bezsensownie posty i nikt z tego afery nie robi.
Nie można mieć swojego zdania? zauważyłem jak ktoś ma odmienne zdanie od innych to już krytyka nie znasz się czy WIELKI ekspert się znalazł!
Wydaje mi się, że część ludzi pozjadała wszystkie rozumy i wie wszystko najlepiej.
Bo co, że jestem nowy i wcześniej nie pisałem to gówno wiem? Ja kibicuje kanonierom wiele lat, ale nie miałem czasu się udzielać zbytnio mają pracę w której spędzałem 7 dni w tyg nie było czasu na neta. Teraz mam inną więcej czasu praca w domu więc się udzielam.
I po prostu twierdzę, że jeśli faktycznie Campbell ma te pół roku kontraktu i zaczął dobrze grać to może chodzi o zainteresowanie innych klubów? Jakoś te kilka lat jest u nas była masa kontuzji a on nie dostał szansy?
Oczywiście mogę się mylić ale moim zdaniem to wszystko gra na nowy kontrakt czy transfer do innego klubu.
Każdy ma prawo do swojego zdania na temat danego zawodnika i ja uważam, że Campbell jeśli Wenger nikogo nie pozyska w jego miejsce powinien odejść ale jeśli ma jakiś plan i na kogoś się zasadza ale nic nie mówi to niech go sprzedaje.
Nie chce potem sytuacji, że przyjdzie maj czy czerwiec Campbell zacznie mniej grać bo wróci Jack,Cazorla,Sanchez i powie odchodzę na wolnym transferze.
Wenger powinien się go spytać wprost mamy ofertę z Galaty chcesz podpisać nowy kontrakt czy nie? jeśli się będzie zastanawiał i zostawi to bez odpowiedzi to znaczy, że nie chce.
Moim zdaniem to jego chwilowe przebłyski i uważam, że jak oferta Galaty będzie dobra niech odchodzi. Bo mnie szczerze oprócz Olympiakosu nie przekonał swoją grą widziałem jego występy w Villareal wcale nie zachwycał w Betisie to samo. Teraz owszem gra przyzwoicie i moge się mylić ale to wydaje mi się chwilowe.
No tak ale zawsze będę krytykowany bo mam inne zdanie niż większość, bo jak to możliwe że NOWY GÓWNO TAM WIE! odzywa się kilka dni i jak on może wiedzieć więcej od kogoś kto pisze 2-3 lata bo ja jestem najmądrzejszy! ilość komentarzy nie oznacza ile czasu kibicujesz Kanonierom nie każdy ma czas bawić się w komentarze.
I za każdym razem widzę, że powiedzieć coś co nie spodoba się tym z tysiącami komentarzy zaraz zostaniesz zrównany z ziemią bo jak to! ja mam 5-6 czy 10 tys komentarzy! a ty 300 odzywasz się kilka dni GÓWNO wiesz! Może gówno wiem ale nikt nie zabroni mi mieć mojego zdania!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 107.01.2016, 15:38

Potwierdzam. Mamy trudniejszy terminarz, bo pełen trudnych wyjazdowych meczów. Ale liczę, że powrót kontuzjowanych zrobi swoje i będzie mistrzostwo.

Kredens komentarzy: 369807.01.2016, 15:38