Cenne zwycięstwo po słabej grze: Arsenal 1-0 Newcastle

Cenne zwycięstwo po słabej grze: Arsenal 1-0 Newcastle 02.01.2016, 16:51, Sebastian Czarnecki 4427 komentarzy

Miało być szybko, łatwo i przyjemnie z drużyną, która w tym sezonie spisuje się fatalnie, jednak Kanonierzy postanowili utrudnić sobie zadanie, a swoim kibicom zaserwować prawdziwe kino grozy ze zwrotami akcji.

Arsenal zagrał dzisiaj słabo i popełniał bardzo dużo błędów w obronie, a już po 50 minutach mógł przegrywać przynajmniej dwoma albo trzema bramkami. Na szczęście między słupkami znajdował się Petr Čech, który wygrał dziś londyńskiej drużynie kolejne 2 z 15 punktów, o których przed sezonem mówił John Terry. To właśnie jego heroiczna postawa pozwoliła Kanonierom wrócić do swojego rytmu, odpowiedzieć na słabą grę strzeloną bramką, a w rezultacie wygrać bardzo trudny mecz.

Ludzie mówią, że właśnie takimi meczami wygrywa się mistrzostwo, jednak wszyscy chcieliby, żeby takich spotkań było jak najmniej. Kanonierzy rozczarowali jako drużyna, ale też wspólnymi siłami potrafili podnieść się z kolan i przesądzić o zwycięstwie. Do swojego konta mogą teraz dopisać sobie bardzo celne trzy punkty, które po remisie Leicesteru z Bournemouth umocniły ich na pozycji lidera Premier League.

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (68. Campbell), Özil, Walcott (81. Gibbs) - Giroud (88. Chambers)

Newcastle: Elliot - Janmaat, Mbemba, Coloccini, Dummett - Sissoko, Tiote (87. De Jong), Colback (79. Thauvin), Wijnaldum - Perez, Mitrović

Kanonierzy od pierwszych minut chcieli narzucić rywalom swoje tempo gry i postanowili zepchnąć ich do głębokiej defensywy. Londyńczycy częściej utrzymywali się przy piłce i starali się stwarzać zagrożenie, jednak zabrakło pomysłu, by przeforsować się przez linię obronną.

Arsenal zagrożenie stwarzał głównie poprzez ofensywne rajdy skrzydłami i dośrodkowania w pole karne. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Chamberlain i Bellerin, jednak nie potrafili wykreować swoim partnerom żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej.

Pomimo dominacji londyńczyków, to Sroki jako pierwsi stworzyli sobie okazję, którą mogli zamienić na bramkę. Dośrodkowanie w pole karne trafiło na głowę Wijnalduma, ale dobrze ustawiony Čech zdołał sparować uderzenie do boku. Chwilę później szczęścia spróbował jeszcze Jack Colback, ale Anglik trafił prosto w czeskiego bramkarza.

Kanonierzy utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili zrobić z niej żadnego pożytku. W dalszym ciągu brakowało strzałów na bramkę Elliota, celnych prostopadłych podań w pole karne i przede wszystkim DOKŁADNYCH dośrodkowań. Bo mimo wszystko jakieś próby były.

W 26. minucie Ayoze Perez doszedł do sytuacji i oddał strzał wolejem. Piłka minęła się jednak z bramką strzeżoną przez Petra Čecha.

W 37. minucie Kanonierzy w końcu doszli do głosu. W polu karnym dobrze odnalazł się Oivier Giroud, jednak jego uderzenie w świetny sposób zostało zablokowane przez Colocciniego.

Dwie minuty później podobna sytuacja po stronie gości. Tym razem to Mitrović ruszał na bramkę Čecha, a jego uderzenie zostało zablokowane przez Koscielnego.

W 42. minucie dośrodkowanie w pole karne Arsenalu zakończyło się strzałem Mitrovicia... przewrotką. Na szczęście Serb miał za mało wolnej przestrzeni, by lepiej złożyć się uderzenia i w rezultacie trafił prosto w Čecha.

Czeski golkiper ponownie interweniować musiał zaledwie minutę później. Tym razem strata na własnej połowie umożliwiła Wijnaldumowi oddanie strzału, ale były zawodnik Chelsea kolejny raz stanął na wysokości zadania.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal bezbramkowo remisuje z Newcastle po bardzo bezbarwnej grze.

Kanonierzy nie wyciągnęli żadnych wniosków i już na początku drugiej połowy popełnili fatalny błąd w defensywie, który uruchomił Wijnalduma w akcji sam na sam z Petrem Čechem. Bramkarz Arsenalu tym razem przeszedł jednak samego siebie i fenomenalnie zatrzymał szturmującego Holendra. Tylko dzięki niemu londyńczycy jeszcze nie przegrywają tego spotkania.

Minutę później przed szansą na strzelenie gola stanął Mitrović. Čech tym razem mógł jednak odetchnąć, bo piłka przeleciała ponad poprzeczką.

W 50. minucie Arsenal oddał pierwszy celny strzał w tym meczu. Mesut Özil dograł z lewej strony do Ramseya, ale jego uderzenie wślizgiem dobrze zatrzymał Elliot.

Kanonierzy z biegiem czasu jakby wybudzali się z letargu i dochodzili do coraz większej liczby sytuacji bramkowych. Najgroźniejszą w 59. minucie zmarnował Giroud, który z bliskiej odległości spróbował przelobować stojącego bramkarza. Dziwna decyzja Francuza.

W 66. minucie Mesut Özil celnie dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a do piłki dobiegł Laurent Koscielny. Francuz strzelił jednak ponad bramką.

Na 22 minuty przed końcem meczu Arsene Wenger przeprowadza pierwszą zmianę. W miejsce bezproduktywnego Chamberlaina pojawił się Joel Campbell.

W 72. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Dośrodkowanie Özila z rzutu rożnego nie znalazło żadnego adresata, ale piłkę w kierunku bramki zdołał przedłużyć Giroud, a Laurent Koscielny nie zmarnował tej sytuacji, strzelając po długim słupku. 1-0!

Pięć minut później potężną petardę na bramkę Elliota posłał Ignacio Monreal, ale piłka została zablokowana przez jednego z zawodników Newcastle.

Na dziesięć minut przed końcem meczu Sroki mogły wyrównać stan meczu. Przed świetną sytuacją stanął Mitrović, ale Serb ponownie się pomylił, strzelając głową nad poprzeczką.

W 81. minucie Gibbs zastąpił na boisku Walcotta, chwilę wcześniej w drużynie Newcastle Thauvin zmienił Colbacka.

W 85. minucie kolejny strzał głową Newcastle, kolejny nad poprzeczką. Tym razem uderzał Wijnaldum po centrze Janmaata.

Na dwie minuty przed końcem Aaron Ramsey mógł podwyższyć prowadzenie i zamknąć mecz, jednak Elliot popisał się świetną obroną i uruchomił kontratak swojego zespołu. Na całe szczęście w porę wrócił Laurent Koscielny, który przerwał akcję.

W 88. minucie Chambers zastąpił Oliviera Girouda, chwilę wcześniej w ekipie rywali De Jong zmienił Tiotego.

W doliczonym czasie gry Ramsey po prostu musiał strzelić gola. Po świetnym podaniu od Özila Walijczyk ograł dwóch rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam z Elliotem, po czym... strzelił obok bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 1-0 po bardzo trudnym meczu i do swojego konta dopisał bardzo cenne 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Rafson95 komentarzy: 1054807.01.2016, 18:57

Przecież między Newcastle a Sunderlandem jest 7 dni przerwy. Cały tydzień. Tyle wolnego to my dawno nie mieliśmy

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.01.2016, 18:48

Wenger chce ich chyba zatłuc jak zagra tym samym skladem co z Newcastle

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.01.2016, 18:48

Mihex
Albo okienko transferowe z czasów, gdy internet nie był wszechobecny. Dowiadywač się o zakupie zawodnika już po podpisaniu przez niego kontraktu.

schnor25 komentarzy: 1854607.01.2016, 18:48

Wenga widzi, że Jeff nie jest jeszcze gotowy na takie granie. Może jakieś umiejętności ma, ale psychicznie młody mógłby nie udźwignąć presji spotkania.

Kowal96 komentarzy: 1758907.01.2016, 18:47

SowinhoO

U mnie na pewno na pierwszym miejscu Henry, później ciężko wybrać :P

Kowal96 komentarzy: 1758907.01.2016, 18:45

Wojakus

Niby z tej wypowiedzi jednoznacznie nie można wywnioskować, czy zagra od 1 minuty, ale pewnie nie zagra. Może chociaż wejdzie z ławki, oczywiście nie w doliczonym czasie drugiej połowy :D

OFFO komentarzy: 354507.01.2016, 18:45

jak ktos ogląda streamerów

to tu filmik dla ludzi o mocnych nerwach

youtube.com/watch?v=GONaNqFJpQk

podobno czuje sie dobrze ufff

SowinhoO komentarzy: 100807.01.2016, 18:41

Jak już się trzymamy okienka transferowego , to tak z ciekawości chciałem was o coś zapytać. Kogo byście umieścili waszym zdaniem w (TOP 5) najlepszych transferów Wengera , od początku jego kadencji w Arsenalu ?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.01.2016, 18:40

O drużynie…
"Od ostatniego tygodnia nie borykamy się z większymi problemami, dlatego też skład na mecz z Sunderlandem będzie podobny do tego z Newcastle. Czy desygnuję do gry jednego bądź dwóch młodych graczy? Jeszcze nie podjąłem decyzji."

Tyle chyba na temat Jeffa

Mihex komentarzy: 2360407.01.2016, 18:40

Ja tam bym wolał by okienko trwało kilka dni. Góra tydzień. Załatwić szybko co masz do załatwienia i już, bez zbędnego bawienia się w spekulacje od 1 Stycznia do DD.

Kowal96 komentarzy: 1758907.01.2016, 18:37

Nie wiem jak wy, ale ja mam nadzieję, że w sobotę Jeff wyjdzie w podstawie.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.01.2016, 18:34

Ja z tych na dłużej kontuzjowanych czekam tylko na Santiego i Coq'a. Oni najwięcej nam dają. Wilshere nie za długo pogra, Rosicky jesli będzie wchodził to na ogony a później odejdzie. Welbz, niewiele nam dawał i też nie wiadomo ile pogra i pewnie na skrzydle a nie na ataku. Tak, strzelił hattricka szybciej niż Oli. ale ze skutecznością srednio, choć na niego czekam od razu po Santim i Coq

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9207.01.2016, 18:34

Okienko transferowy to wspaniały czas dla kibiców... szkoda tylko, że nie dla fanów Arsenalu. :/

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11707.01.2016, 18:33

andrew---> Wyluzuj trochę. Od kilku lat jest tu niezły bajzel, ale ostatnio dzięki Tobie to jakby Katrina przechodzi.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.01.2016, 18:33

thide
Za transferami jestem jak najbardziej. Nie lubię po prostu tych wszystkich śmiesznych plotek. Jakich to zawodników nie kupujemy.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.01.2016, 18:30

Thide

Zapomniales o Vieirze jeszcze. Jakby nie patrzec, Garde tez zalicza sie do grona trenerow-kanonierow ;)

ElSar komentarzy: 416807.01.2016, 18:28

kiedy wraca welbz ?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.01.2016, 18:28

@simple, to jesteś chyba kolejnym synem Wengera xD

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52407.01.2016, 18:27

afc4life
Dlatego nie lubię okienek transferowych i za każdym razem czekam na ich zakończenie.

afc4life

jeszcze większą bzdurą od tej że Auba przyjdzie do Arsenalu zimą jest ta rzekoma kwota którą niby zaoferował Wenger - 60 mln :D hahahahah

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.01.2016, 18:24

Kyrtap
Ten AJR mnie zaskakuje. Wraca już na 3 koncie i ciągle mu mało.

afc4life komentarzy: 478307.01.2016, 18:22

Chlopy nie szkoda wam czasu na zajmowanie sie tymi wszystkimi plotkami transferowymi? Jaki Auba w Arsenalu i to jeszcze w zime łotafak? Tyle lat nie kupilismy DMa i srodkowego napastnika na poziomie to tym bardziej podobnego nie dostaniemy w zime, noł łej.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.01.2016, 18:22

Wenger i 60 mln za Aubę? Hahahahahahahahhaahhaah. Niezłe ploty :D Nawet nie wiem jak coś takiego można umieszczać w Internecie.

Jak to się sprawdzi, przez rok nic tu nie piszę :)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 307.01.2016, 18:20

no nieźle andrew nabija ilość komentarzy. 56 komentarzy dziennie. Nonono. Nie wiem czemu, ale jak czytam te komentarze Twoje to bardziej mi wyglądasz na osobę w wieku od 10-20 roku życia niż osoba po 25 roku życia. Za bardzo sie spinasz, pretensje nie wiadomo jakie, przeklinania itp. wspominania ze Polska to zawistny naród i jeszcze inne nazwy.

Dla porównania, żebyś nie musiał patrzeć ile ja mam dziennie - 1,26 komentarza na dzień jak ostatnio popatrzyłem. To że ktoś ma tak duzo komentarzy nie znaczy ze pisze ponad 50 komentarzy dziennie

MarkOvermars komentarzy: 913907.01.2016, 18:19

Kolo Toure i Sturridge prawdopodobnei wrócą na mecz z AFC. Pozostali kontuzjowani bedą niedostępni

koczan_4 komentarzy: 330207.01.2016, 18:15

Na tłiterach pisali, że Auba przegapił trening, bo przebywa w Afryce gdzie odbierze nagrodę dla zawodnika roku. Tylko nie pamiętam kto o tym wspominał.

Kowal96 komentarzy: 1758907.01.2016, 18:12

andrew

Stwierdzam, że nowy nie jesteś, bo na stronie konto zarejestrowane jest od 1854 dni, jednak zacząłeś komentować dopiero kilka dni temu. Ale od 2 stycznia tego roku napisałeś 337 komentarzy, co do dzisiejszego dnia daje średnią 56 komentarzy dziennie. Jeżeli utrzymasz taką dzienną średnią komentarzy, za rok będziesz miał około 20k komentarzy. Moim skromnym zdaniem, można to uznać za lekki spam.

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 18:12

thide
Może lubie dużo pisać więc w czym problem?
a że kiedyś nie mogłem a teraz mam czas przez kontuzje nogi to piszę jak wyzdrowieje znów mnie nie będzie, czy wy zawsze szukacie dziurę w całym? Zawistni ***** Polacy jak zawsze...

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.01.2016, 18:12

Ljungberg dołączył do Arsenalu. będzie szkolić młodzież.

kanonier995 komentarzy: 54407.01.2016, 18:11

andrew1707
przejmujesz się jak baba w ciąży weź wrzuć na luz

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 107.01.2016, 18:11

Tak odchodząc od tematu andrewa, to Klopp chyba trochę przesadził z treningami w LFC. Poza Ingsem i Gomezem, to chyba same mięśniówki obecnie. Dla nas to w sumie nie najgorzej, bo łatwiej będzie wygrać.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185207.01.2016, 18:10

nie, to nie jest nabijanie postów. ba, tu nawet ich nie ma.
brak forum=pisanie o wszystkim pod newsami. komuś zabronisz? forum zabiłoby tę stronę i wiele osób już jest co do tego zgodnych

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 18:09

DObra a jak piszecie o głupotach nie związanych z meczem jakieś głupie pytania nie związane z tematem to jest dobrze? za to powinien być warn! tacy święci się znaleźli a wystarczy przeczytać pod każdym meczem o czym piszecie! jakieś pierdoły nie związane z tematami piłkarskimi i tp i wszystko jest dobrze? to nie jest nabijanie postów?

Jakie braki podstaw...

Czytam co trzeci koment tego gościa i to nei jest spam? Chociażby pisał o sprawach piłkarskich to co trzeci post gościa widzę.

Za brak reakcji Warn dla administracji strony.

Jakbym ja tak zaczął pisać to momentalnie pięciu adminów by mi pisało " Daj sobie spokój ilpa"

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 107.01.2016, 18:06