Cenne zwycięstwo po słabej grze: Arsenal 1-0 Newcastle

Cenne zwycięstwo po słabej grze: Arsenal 1-0 Newcastle 02.01.2016, 16:51, Sebastian Czarnecki 4427 komentarzy

Miało być szybko, łatwo i przyjemnie z drużyną, która w tym sezonie spisuje się fatalnie, jednak Kanonierzy postanowili utrudnić sobie zadanie, a swoim kibicom zaserwować prawdziwe kino grozy ze zwrotami akcji.

Arsenal zagrał dzisiaj słabo i popełniał bardzo dużo błędów w obronie, a już po 50 minutach mógł przegrywać przynajmniej dwoma albo trzema bramkami. Na szczęście między słupkami znajdował się Petr Čech, który wygrał dziś londyńskiej drużynie kolejne 2 z 15 punktów, o których przed sezonem mówił John Terry. To właśnie jego heroiczna postawa pozwoliła Kanonierom wrócić do swojego rytmu, odpowiedzieć na słabą grę strzeloną bramką, a w rezultacie wygrać bardzo trudny mecz.

Ludzie mówią, że właśnie takimi meczami wygrywa się mistrzostwo, jednak wszyscy chcieliby, żeby takich spotkań było jak najmniej. Kanonierzy rozczarowali jako drużyna, ale też wspólnymi siłami potrafili podnieść się z kolan i przesądzić o zwycięstwie. Do swojego konta mogą teraz dopisać sobie bardzo celne trzy punkty, które po remisie Leicesteru z Bournemouth umocniły ich na pozycji lidera Premier League.

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey - Chamberlain (68. Campbell), Özil, Walcott (81. Gibbs) - Giroud (88. Chambers)

Newcastle: Elliot - Janmaat, Mbemba, Coloccini, Dummett - Sissoko, Tiote (87. De Jong), Colback (79. Thauvin), Wijnaldum - Perez, Mitrović

Kanonierzy od pierwszych minut chcieli narzucić rywalom swoje tempo gry i postanowili zepchnąć ich do głębokiej defensywy. Londyńczycy częściej utrzymywali się przy piłce i starali się stwarzać zagrożenie, jednak zabrakło pomysłu, by przeforsować się przez linię obronną.

Arsenal zagrożenie stwarzał głównie poprzez ofensywne rajdy skrzydłami i dośrodkowania w pole karne. Bardzo aktywni byli zwłaszcza Chamberlain i Bellerin, jednak nie potrafili wykreować swoim partnerom żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej.

Pomimo dominacji londyńczyków, to Sroki jako pierwsi stworzyli sobie okazję, którą mogli zamienić na bramkę. Dośrodkowanie w pole karne trafiło na głowę Wijnalduma, ale dobrze ustawiony Čech zdołał sparować uderzenie do boku. Chwilę później szczęścia spróbował jeszcze Jack Colback, ale Anglik trafił prosto w czeskiego bramkarza.

Kanonierzy utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili zrobić z niej żadnego pożytku. W dalszym ciągu brakowało strzałów na bramkę Elliota, celnych prostopadłych podań w pole karne i przede wszystkim DOKŁADNYCH dośrodkowań. Bo mimo wszystko jakieś próby były.

W 26. minucie Ayoze Perez doszedł do sytuacji i oddał strzał wolejem. Piłka minęła się jednak z bramką strzeżoną przez Petra Čecha.

W 37. minucie Kanonierzy w końcu doszli do głosu. W polu karnym dobrze odnalazł się Oivier Giroud, jednak jego uderzenie w świetny sposób zostało zablokowane przez Colocciniego.

Dwie minuty później podobna sytuacja po stronie gości. Tym razem to Mitrović ruszał na bramkę Čecha, a jego uderzenie zostało zablokowane przez Koscielnego.

W 42. minucie dośrodkowanie w pole karne Arsenalu zakończyło się strzałem Mitrovicia... przewrotką. Na szczęście Serb miał za mało wolnej przestrzeni, by lepiej złożyć się uderzenia i w rezultacie trafił prosto w Čecha.

Czeski golkiper ponownie interweniować musiał zaledwie minutę później. Tym razem strata na własnej połowie umożliwiła Wijnaldumowi oddanie strzału, ale były zawodnik Chelsea kolejny raz stanął na wysokości zadania.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal bezbramkowo remisuje z Newcastle po bardzo bezbarwnej grze.

Kanonierzy nie wyciągnęli żadnych wniosków i już na początku drugiej połowy popełnili fatalny błąd w defensywie, który uruchomił Wijnalduma w akcji sam na sam z Petrem Čechem. Bramkarz Arsenalu tym razem przeszedł jednak samego siebie i fenomenalnie zatrzymał szturmującego Holendra. Tylko dzięki niemu londyńczycy jeszcze nie przegrywają tego spotkania.

Minutę później przed szansą na strzelenie gola stanął Mitrović. Čech tym razem mógł jednak odetchnąć, bo piłka przeleciała ponad poprzeczką.

W 50. minucie Arsenal oddał pierwszy celny strzał w tym meczu. Mesut Özil dograł z lewej strony do Ramseya, ale jego uderzenie wślizgiem dobrze zatrzymał Elliot.

Kanonierzy z biegiem czasu jakby wybudzali się z letargu i dochodzili do coraz większej liczby sytuacji bramkowych. Najgroźniejszą w 59. minucie zmarnował Giroud, który z bliskiej odległości spróbował przelobować stojącego bramkarza. Dziwna decyzja Francuza.

W 66. minucie Mesut Özil celnie dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a do piłki dobiegł Laurent Koscielny. Francuz strzelił jednak ponad bramką.

Na 22 minuty przed końcem meczu Arsene Wenger przeprowadza pierwszą zmianę. W miejsce bezproduktywnego Chamberlaina pojawił się Joel Campbell.

W 72. minucie Arsenal wychodzi na prowadzenie! Dośrodkowanie Özila z rzutu rożnego nie znalazło żadnego adresata, ale piłkę w kierunku bramki zdołał przedłużyć Giroud, a Laurent Koscielny nie zmarnował tej sytuacji, strzelając po długim słupku. 1-0!

Pięć minut później potężną petardę na bramkę Elliota posłał Ignacio Monreal, ale piłka została zablokowana przez jednego z zawodników Newcastle.

Na dziesięć minut przed końcem meczu Sroki mogły wyrównać stan meczu. Przed świetną sytuacją stanął Mitrović, ale Serb ponownie się pomylił, strzelając głową nad poprzeczką.

W 81. minucie Gibbs zastąpił na boisku Walcotta, chwilę wcześniej w drużynie Newcastle Thauvin zmienił Colbacka.

W 85. minucie kolejny strzał głową Newcastle, kolejny nad poprzeczką. Tym razem uderzał Wijnaldum po centrze Janmaata.

Na dwie minuty przed końcem Aaron Ramsey mógł podwyższyć prowadzenie i zamknąć mecz, jednak Elliot popisał się świetną obroną i uruchomił kontratak swojego zespołu. Na całe szczęście w porę wrócił Laurent Koscielny, który przerwał akcję.

W 88. minucie Chambers zastąpił Oliviera Girouda, chwilę wcześniej w ekipie rywali De Jong zmienił Tiotego.

W doliczonym czasie gry Ramsey po prostu musiał strzelić gola. Po świetnym podaniu od Özila Walijczyk ograł dwóch rywali i znalazł się w sytuacji sam na sam z Elliotem, po czym... strzelił obok bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrał 1-0 po bardzo trudnym meczu i do swojego konta dopisał bardzo cenne 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
polandblood komentarzy: 12006 newsów: 107.01.2016, 14:17

Kogo byście bardziej woleli z BVB? Reus'a czy Aubameyang'a?

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 14:17

Tak ale Tottenham do końca tego sezonu płaci pensje Adebayorowi. Takie było porozumienie stron on zwalnia miejsce w klubie ale ci muszą mu płacić do końca czerwca chyba, że znajdzie inny klub.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 107.01.2016, 14:16

Kike Martin? Chyba Marin

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 14:15

mistiqueAFC
Jak narazie to wy wysyłacie pierdoły ja tylko wysłałem co Merson powiedział o Arsenalu i w kontekscie Elneny a do godziny 11 czytam same ploty puszczone przez was właśnie przeczytaj ostatnie kilka komentarzy moich i powiedz mi gdzie puściłem jakąś plote? czasami tak w****... ludzi że to masakra a sami nie jesteście lepsi!

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 14:11

A tak apropo chyba wróci na Angielskie boiska piłkarz o którym wielu ma tutaj dobre zdanie. Czytałem właśnie że Watford i Crystal Palace zaoferowały kontrakt Emmanuelowi Adebayorowi ciekawe czy przyjmie? w końcu do konca czerwca dostaje od Tottenhamu kase 100 tys funtów tyg a myśle że te kluby max połowę z tego mu dają. Znając życie pewnie poczeka do końca kontraktu choć ciekawe jak się będzie prezentował rok bez gry?

Sympatyczny komentarzy: 170707.01.2016, 14:10

Nie ma szans, żeby bvb pościło swojego najlepszego strzelca na 4 miesiace przed zakończeniem sezonu, nierealne .

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 14:03

Kike Martin? a to nie on zapowiadał w deadline day że Kokorin u nas? czy Ibrahimovic? gość jest mocno wątpliwy jakoś mi się nie wydaje, żeby Wenger był w stanie zaoferować za kogoś więcej niż zrobił to za Ozila w 30-40 mln jeszcze bym uwieżył ale w więcej nigdy.

pierre_afc komentarzy: 1207107.01.2016, 14:01

@bolomaster28 - Czemu nie? Arsenal jest pierwszy w lidze, Wenger widzi, że najwięksi rywale nie grają dobrze, Auba jest świetny i mógłby grać w LM.

pierre_afc komentarzy: 1207107.01.2016, 13:59

Ooooo Forster grał w meczu, chyba lepsze czasy dla Świętych nadchodzą :-)

bolomaster28 komentarzy: 118007.01.2016, 13:57

jak to prawda co Kike Marin napisal to bedzie po Ozilu i Sanchezie the best transfer ever Wengera.
Ale nie chce mi sie wierzyc zeby zima taka oferte poslal.
Choc latem zadnych konkretnych transferow nie zrobil to kasa jest takze kto wie :)

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 13:51

A ja ciągle myśle, że jeśli wygramy mistrzostwo to to będzie ostatni sezon Wengera na stanowisku trenera dlatego nie chce szaleć z transferami i nie robił ich w lecie.
Po prostu chce oddać nie bardzo zmieniony skład swojemu następcy. Czytałem kiedyś, że chciałby jeszcze jak nie będzie bardzo stary obiąć reprezentacje Francji bo to jest marzenie każdego francuskiego trenera.
I coś tak mi się zdaje, że po Euro tak się stanie i będziemy szukać nowego trenera.

mallen komentarzy: 2123907.01.2016, 13:47

Journalist Kike Martin, who works for respected news outlet El Confidencial in Spain, claims that Arsenal have offered Borussia Dortmund 60m euro for Pierre-Emerick Aubameyang.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 307.01.2016, 13:47

Lays

Jakbyś miał jeszcze sprawdzone info to ja rozumiem, podsyłać nam do przeczytania ale taki shit to sobie możesz babce czytać :D

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.01.2016, 13:35

Gregor Schlierenzauer kończy tegoroczny sezon zimowy. "- Po dziesięciu latach robię sobie przerwę na nieokreślony czas."

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 13:35

A to ciekawe bo mówi się że Wenger mógł by po Euro 2016 obiąć reprezentacje Francji jeśli drużyna słabo spisała by się na Euro Deschamps ma kontrakt tylko do końca Euro 2016.
Więc to w sumie możliwe, kiedyś Wenger mówił, że jak będzie już starszym trenerem to na koniec kariery chciał by poprowadzić reprezentacje co dla niego to było by dobre nie musiał by robić transferów i tak dalej hehe.

Więc w sumie Merson ma racje, że Wenger będzie chciał odejść po tym sezonie jak Arsenal wygra mistrzostwo w chwale i przejąć stery w reprezentacji Francji o czym się mówi nie od dziś. Widzielibyście Guardiole u nas?

pierre_afc komentarzy: 1207107.01.2016, 13:34

Spojrzałem na listę kontuzjowanych zawodników The Reds i stwierdzam, że chyba w lepszym momencie nie mogliśmy ich dostać :-)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 307.01.2016, 13:33

Lays już spamuje. Piernik.

lays komentarzy: 3987107.01.2016, 13:33

Patrzcie! Nie ma okienka bez Kike Marina. Zaczyna sie :D

Confirmado: @Arsenal ofrece €60 M al Borussia Dortmund por Aubameyang, primero en la Bota de Oro con 18 goles. https://t.co/yjm85iR5jB

Dla mnie gość byl w miare ogarnięty. Pierwszy o Cechu pisal

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 13:31

Ciekawa wypowiedź Paula Mersona na temat ELNENY

12:00

MERSON ON ELNENY

Former Arsenal midfielder Paul Merson has been speaking to Sky Sports News HQ this morning, and he believes Mohamed Elneny, the prospective signing from Basel, is likely to be a squad player initially...

"I thought they would go for a real key signing," Merson said. "Someone for £30m-odd. I think it's about £5m, I don't think he'll go straight in the team, he'll be a squad player for the games coming up.

"It depends how quickly he settles."

ORAZ wypowiedź na temat Guardioli w kontekscie Arsenalu

Paul Merson also believes Pep Guardiola would be the best fit for Arsenal...

Speaking to Sky Sports News HQ just now, Merson said: "I think Arsenal is a good fit for him, if I’m being honest. I thought Arsene Wenger might have looked at it and thought, ‘right, I’ve got a good chance of winning the league this year’.

"He could go out in a blaze of glory and win that. He’s done great for the club, and could say to the board ‘I’ve been around for a long time…this man fits the bill.’

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 13:13

Sorry ale porównywać piłkarzy jak Tielemans czy Praet teraz do Cazorli,Ozila czy innych bardzo dobrych piłkarzy jest nie na miejscu! ile było takich talentów co w młodym wieku zachwycali, zmienili kluby i przepadli wielu takich było. Takie porównania są bez sensu, możemy ich porównać za kilka lat jak będą w w wieku w którym teraz są Ozil czy Cazorla i mówić że są lepsi czy gorsi.
Bo na dobrą sprawę to oni jeszcze nic nie osiągneli dopiero wchodzą do piłki. A interesuje się piłką na tyle długo, że wiem, że bycie wielkim talentem a potem świetnym piłkarzem to dwie różne sprawy. Bo wystarczy jakaś kontuzja, zmiana trenera któremu nie pasujesz do koncepcji gry czy zły wybór klubu i miano wielkiego talentu znika.
Tak że teraz możemy porównać Ozila np do tego jaki był w wieku Tielemansa czy Praeta. Albo porównywać go do piłkarzy którzy już nie grają a grali kiedyś i byli w wieku Ozila w którym on jest teraz.
Nigdy nie lubiłem porównań takich młodych piłkarzy bo to różnie wszystko wychodzi za kilka lat z nimi.

michalm1 komentarzy: 702007.01.2016, 13:07

Panowie piszcie nieco realnie, o jakis transferach graczy ktorzy kosztuja niewiele... Fekir i reszta to za drogo dla skapego Wengera.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.01.2016, 13:00

Tak patrząc, to nie jest jeszcze najgorzej u nas z kontuzjami.

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.01.2016, 12:59

Kolega kanonier jest nieobiektywny.Musicie mu wybaczyć to, że uważa Tielemansa i Praeta za piłkarzy klasy Cazorli czy Aarona.Ma prawo tak uważać

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.01.2016, 12:59

A teraz koncze bo w trasie jestem.

Milego dnia.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.01.2016, 12:58

Kolejny sezon daje potwierdzenie ze lada moment odejdzie. Jak na 18 latka cena wysoka nie jest a umiejetnosci ma ogromne.

Warto zauwazyc ze ma mlotek w nodze i potrafi ladne bramki strzelac.

Moze nie gwiazda ale MEGA TALENCIAKIEM z wielki potencjalem.

Sam wolalbym aby zostal ale w lecie pewnie odejdzie.

TomHen1990 komentarzy: 67707.01.2016, 12:54

Simpllemann dzieki... Zawsze poratujesz

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52407.01.2016, 12:52

TomHen1990
physioroom.com/news/english_premier_league/epl_injury_table.php#c13

lays komentarzy: 3987107.01.2016, 12:51

I na podstawie 1-2:spotkań ma zostać okrzyknięty gwiazda? W szefild junajted tez znalazlby sievktos cocrobil z nami co chcial w pucharze

TomHen1990 komentarzy: 67707.01.2016, 12:51

Dokladnie... Gralismy gunwo

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.01.2016, 12:48

Lays
Radze odpalic Anderlecht v Arsenal dwumecz i popatrz co robil ten AMATOR.

A nie przeciez Arsenal gral gunwo no tak.. ;>

lays komentarzy: 3987107.01.2016, 12:44

Kanonier

Jeden uj. Telimens, teliemens, tielemens. Amator zablysnie w świetle reflektorów to naucze sie jego nazwiska xd narazie jest za slaby nawet na futa w fifie 16

mistiqueAFC komentarzy: 2676907.01.2016, 12:43

Fekir kozak, ale on w koszulce AFC nigdy nie zagra

TomHen1990 komentarzy: 67707.01.2016, 12:42

Posiada ktos liste kontuzjowanych zawodnikow czerwonki z prawdopodobnymi powrotami? Chodzi mi o to kto na pewno nie zagra z nami zeby zobaczyc ich prawdopodobny sklad na srodowy mecz

kaziu874 komentarzy: 675007.01.2016, 12:41

-----------------Ospina---------------
--Debuchy--Kosa--Gabriel--Gibbs--
---------Arteta-----Chambers-------
---Campbell----Chambo----Iwobi---
-----------------Walcott--------------

Bramkarz i boki obrony jak dla mnie oczywiste, a w srodku Gabriel powinien sie ogrywac powoli z Koscielnym, tym bardziej ze Merte caly czas gra ostatnio. Chambers powinien zagrac na DP i pokazac, czy radzi sobie na tej pozycji, przed nim Arteta, ktory bedzie mu pomagal a przy okazji bedzie mogl zagrac troche wyzej niz zazwyczaj. Zagral ostatnio 45 minut wiec spokojnie te 60 minut powinien dac rade. W ofensywie duzego pola manewru nie mamy, ale takie zestawienie wydaje sie najlepsze (jezeli mamy dac odpoczac podstawowym zawodnikom).
Z lawki powinien wejsc Flamini za Artete kolo 60 minuty, a 2 pozostale zmiany to Sanchez i Adelaide. Takie moje gdybanie, ale ciekawe co postanowi Wenger.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.01.2016, 12:40

Telimensem ok.

Mozna na tym zakonczyc.

andrew1707 komentarzy: 207207.01.2016, 12:39

Tak każdy tylko ten Rabiot i Rabiot a nikt nie pomyśli dlaczego jest niżej niż Verratti, Matuidi, Motta a nawet niż Stambouli. Blanc był świetnym piłkarzem więc może widzi, że się nie przykłada do treningów albo nie rozwija jak trzeba.
To taki wielki talent który od 3 sezonów jest wielkim i ciągle nie może wypalić. Nie widział go w składzie Ancelotti nie widzi go Blanc. Coś w tym jest a trzymają go bo wiadomo jak teraz jest z tą LM potrzebna limitów więc po co mają się pozbywać a potem na siłę szukać zawodnika do zrobienia limitu dlatego też był transfer Stambouliego do utrzymania limitu wymaganego w LM.

mallen komentarzy: 2123907.01.2016, 12:39

Czy ktoś wie czy można wnosić aparaty na Emirates?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 307.01.2016, 12:38