City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat

City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat 13.01.2013, 17:53, Łukasz Kęczkowski 3441 komentarzy

Dwie bramki, dwie czerwone kartki, zero punktów dla Arsenalu. Pierwsza ligowa wygrana Roberto Manciniego na Emirates Stadium. Tak w skrócie wyglądało dzisiejsze starcie Kanonierów z The Citizens. Arsenal 0:2 Manchester City.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Diaby, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski – Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy - Garcia, Barry - Milner, Tevez, Silva – Dżeko.

Mecz rozpoczął się od ataków gości, jednak nie były one w stanie zagrozić polskiemu bramkarzowi. W 6. minucie wypuszczony na wolne pole został Dżeko, jednak Szczęsny uprzedził Bośniaka.

Dwie minuty później piłkę na skraju pola karnego otrzymał Silva, jednak jego strzał zablokował Vermaelen.

W dziewiątej minucie Koscielny złapał w pół wychodzącego na wolną pozycję Dżeko. Mike Dean momentalnie użył gwizdka, wskazał na wapno i pokazał Francuzowi czerwoną kartkę. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, jednak strzelił w nogi szczęsnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wyszła w pole, gdzie szybko złapał ją polski bramkarz. Cały czas bez bramek na Emirates!

W 12. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Per Mertesacker wszedł w miejsce Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

3 minuty później groźny strzał głową oddał Kompany, jednak minimalnie minął on bramkę.

Pierwsza groźna akcja Kanonierów przyszła dopiero w 16. minucie, kiedy to piłkę Walcottowi sprezentował Hart, jednak strzał Anglika poszybował daleko od bramki.

W 22. minucie Manchester City szybko rozegrał rzut wolny, dzięki czemu Tevez mógł podać piłkę do niepilnowanego Milnera. Anglik oddał piękny strzał po długim słupku i pokonał Szczęsnego. 1:0 dla City!

Kolejne minuty przynosiły głównie kolejne ataki Manchesteru City, które nie sprawiały większego zagrożenia.

31. minuta przyniosła kolejnego gola dla Manchesteru City. Niepilnowany na prawym skrzydle znalazł się Zabaleta. Jego dośrodkowanie przeciął Tevez, piłka trafiła do Szczęsnego, który nie był w stanie dobrze jej złapać i wypluł ją wprost pod nogi Dzeko, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce. 2:0 dla City.

W 35. minucie ładną, dwójkową akcję rozegrali Podolski z Diabym, jednak strzał Niemca pewnie obronił Hart.

W 42. minucie zapachniało kolejnym trafieniem dla The Citizens. Strzał głową po rzucie rożnym oddał Javi Garcia, a piłkę z linii bramkowyj wybijał Jack Wilshere.

W 46. minucie żółtą kartkę za bezsensowny faul na Dzeko obejrzał Vermaelen. Chwilę później Mike Dean zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

W 48. minucie prawym skrzydłem urwał się Milner, wrzucił na głowę Dzeko, jednak strzał Bośniaka nie trafił w bramkę.

7 minut później żółtą kartkę za faul na Wilsherze obejrzał James Milner.

W 57. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsce Podolskiego wszedł Giroud.

Chwilę później ładną wrzutką popisał się Sagna, jednak była ona odrobinę zbyt lekka by Giroud mógł do niej dojść.

Już w 61. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzecią zmianę. Na boisku zameldował się Aaron Ramsey w miejsce Abou Diaby'ego.

W 66. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Cazorla, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki Harta.

W 70. minucie sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym wyszedł Carlos Tevez. Argentyńczyk próbował przedryblować Polaka, jednak ten wyczekał go do samego końca i wyłuskał piłkę spod nóg napastniak The Citizens.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na szarżującym Sagni obejrzał Clichy. Arsenal otrzymał rzut wolny, po którym strzał głową oddał Olivier Giroud, jednak strzał Francuza minimalnie minął poprzeczkę.

76. minuta i czerwona kartka dla kapitana Manchesteru City! Vincent Kompany zaatakował szarżującego Wilshere'a a sędzia Mike Dean bez wahania sięgnął po kartonik. Powtórki wykazały jednak, że pokazanie kartki tego koloru nie było konieczne. Obie drużyny w dziesiątkę. Po chwili Roberto Mancini zdecydował się na pierwszą zmianę. Za Carlosa Teveza wszedł Joleon Lescott.

Kolejne minuty to przewaga Kanonierów, jednak ich ataki nie przyniosły wymiernego efektu w postaci gola.

W 88. minucie na placu gry zameldował się Mario Balotelli, który zmienił strzelca bramki, Edina Dzeko.

W 91. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Theo Walcott. Anglik uderzył po długim słupku, piłka minęła Harta, jednak na ratunek Manchesterowi City przyszedł Joleon Lescott, który wybił piłkę z linii bramkowej.

W 93. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Roberto Mancini. Za Silvę wprowadził on Kolarowa. Do końca meczu nie działo się już nic wartego uwagi i po pięcu minutach doliczonego czasu gry Mike Dean zakończył spotkanie. 2:0 dla City.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 23:43

@Borekenema
Ja nie mówiłem o poniżaniu się tylko o tragicznych meczach.
Meczu z Southampton nie przegraliśmy 8 bramkami (ba nawet go zremisowaliśmy!), a ja go uważam za tragiczny.
Jak mówiłem miejsce w tabeli w tym sezonie jest dużo lepsze niż nasza gra.

gooner66 komentarzy: 113014.01.2013, 23:39

@czarny
Idealnie pasuje do nas . ;D

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.01.2013, 23:38

@ArseneAl
tak, cieszę się, że w tym sezonie nie dostajemy 8-2 :P jednak chodziło mi o Twoje porównanie, że w poprzednim sezonie się tak nie poniżaliśmy. W tym było jedno poniżenie. I to maksymalny wypadek przy pracy.

czarny7777777 komentarzy: 251614.01.2013, 23:37

ten sezon można określić tak XDDDDDDDDDD

youtube.com/watch?v=tpXflJQeqiA

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 23:36

@Borekenema
No faktycznie jest się z czego cieszyć! (to chyba była ironie prawda?)
@gooner66
Uwierz, że nie straciłem.
A jeśli krytyka to dla was obrażanie i brak szacunku to ja nie mam pytań.
Gdybyśmy grali chociaż nieźle (już nie mówię, że świetnie) to tej krytyki by było zdecydowanie mniej.
A konferencje Wengera są żenujące i tyle.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.01.2013, 23:34

Na ściągniecie Williana za późno, mówiłem, żeby go brać półtorej roku temu. Teraz kosztuje dla nas za dużo. Na pewno nie znajduje się wśród "90% graczy", na których stać Arsenal.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.01.2013, 23:31

@ArseneAl
to w zeszłym sezonie się kompromitowaliśmy
8-2 lub 4-0 z Milanem. w tym roku "aż tak" się nie poniżamy. cytując kwejkowskie memy "jest hu*owo, ale stabilnie"

Sakahai komentarzy: 206014.01.2013, 23:30

Yakub97 komentarzy: 574614.01.2013, 23:30

szczerze to właśnie teraz druzyny z historia przezywaja kryzys przez miltumiliarderow lecz i im znudzi sie takie hobby

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 23:29

@Borekenema
W zeszłym sezonie może tak było, że przeplataliśmy świetne mecze z beznadziejnymi ale w tym sezonie słabe mecze przeplatamy z tragicznymi.
Dla mnie świetny mecz to taki jak z Liverpoolem, a podobnych to ja nawet 3-4 w tym sezonie nie widziałem.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 114.01.2013, 23:29

Nie stac nas na willana

RVP87 komentarzy: 116414.01.2013, 23:27

zawsze bronie Wengera a wam radze nie obrażać tak fenomenalnego trenera

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.01.2013, 23:26

@adrian12543
właśnie o to mi chodzi. Ja rozumiem krytykę Wengera ale konstruktywną, z sensem, a nie głupie hejtowanie. Dzisiejsze wyśmiewanie go za nazwanie Podolskiego napastnikiem mi się w głowie nie mieści.
Ktoś chce, to każdą wypowiedź źle zrozumie. Jak kobieta w okresie

gooner66 komentarzy: 113014.01.2013, 23:25

ArseneAl
Nick zrobiłeś sobie prawie 2 lata temu a przez ten czas mogłeś stracić szacunek.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.01.2013, 23:24

@ArseneAl
mnie w grze najbardziej boli to, że od kiedy nie gramy 4-4-2 nie gramy pressingiem. można tez dodać grę w kratkę, ale tutaj jest wytłumaczenie, że mamy bardzo nieregularnych piłkarzy, jak Giroud, Gibbs, Podolski Aoc, Walcott, Ramsey, Kosa. Mecze świetne na zmiane z beznadziejnymi. Mam wrażenie, że wystawienie obecnie odpowiedniej jedynastki jest jak trafieniem w lotto. Uparty powie- to Wenger tych piłkarzy ściągnął. Fakt. Giroud Podolski byli po okazji. Reszta to starzy wyjadacze, którzy nie czują rywalizacji.
Dodam też, że ostatnie słabe występy Cazorli i Artety nie są spowodane zajechaniem, a właśnie brakiem konkurencji na tych pozycjach. Zajechany to może być jakiś podrzędny pracownik magazynu który 10 lat po 8h dziennie układa palety

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 23:23

Nie wyjeżdżaj mi z szacunkiem bo gdybym go do niego nie miał to bym nie zrobił sobie takiego nicku.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 114.01.2013, 23:23

O.Giroud 243 mecze 195 goli, życze mu takich statów w rl :-D

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 23:21

I na swoją grę*

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.01.2013, 23:20

"Powinienem wrócić do treningów w połowie lutego" - mówi Ben Arfa. - "Leczę się od poniedziałku do piątku w klinice w Clairefontaine. Nastroje są dobre, bowiem jestem w Paryżu z rodziną. Ale gdy oglądam mecze (Newcastle - przyp. red.) nie jest łatwo. Drużyna potrzebuje wszystkich piłkarzy, jesteśmy prawie w strefie spadkowej".

"Jestem związany kontraktem z Newcastle i dobrze mi tam. Przede wszystkim muszę ocalić mój klub. Myślę tylko o tym. Pomogę drużynie i trenerowi, z którym świetnie się dogaduję. Wszyscy chcą dla niego walczyć. Fani też są świetni".

"Po tym jak uda mi się uratować klub, nigdy nie wiadomo. Przejście do PSG byłoby moim marzeniem z dzieciństwa. Gdyby pojawiła się propozycja, uważnie bym ją rozważył. Jeśli pojawi się propozycja. To 'jeśli' jest istotne. PSG to klub, który mam w sercu".

Nagle P$G $tało się marzeniem w w$zy$tkich piłkarzy. Dziwne.

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274814.01.2013, 23:20

1 rok angielskiego robi swoje :) źródło? Fanpage na facebooku podaje,że to jakiś dziennikarz na Twetterze napisał,bo to to jeszcze dałem radę sobie przetłumaczyć.

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 23:19

@Borekenema
Ja już nawet nie mówię o samych trofeach.
Nasza gra z sezonu na sezon jest coraz gorsza. Arsenal pokochałem za jego grę, a tu nie ma ani wyników ani pięknej gry.
Wenger się pogubił i tyle.
Ostatnio zamiast patrzeć na siebie i na swoją to tylko upatrujemy swoich sukcesów (czyt. top 4) w słabościach konkurencji.
Fakty są takie, że nasza gra jest dużo gorsza niż aktualne miejsce w lidze

Pinguite komentarzy: 1502014.01.2013, 23:19

Borekenema > Innym razem to Fabregas pizzą rzucił... :P

Yakub97 komentarzy: 574614.01.2013, 23:19

Ja tez

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 114.01.2013, 23:19

W fut jakiegos niemca wyeliminowalem z finalu turnieju pokonujac go 6-2 bo mnie od huren sohnów wyzywa

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274814.01.2013, 23:18

@gooner66

Dzięki.Mam nadzieję,że to nie plota.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.01.2013, 23:18

@ArseneAl
konferencja prasowa to jedno, a to co się dzieje w klubie to drugie. Moim zdaniem bardziej uwłaczające by było skrytykowanie publiczne Kościelnego, że przez niego przegraliśmy ważny mecz niż tekst, że nie widział, ale podobno czerwo zasłużone. Ferguson tez na konferencji nie rzucał butami tylko w szatni wolał kopnąć ^^

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.01.2013, 23:18

Quaresma > Podaj źródło. Sam zawodnik idealny dla nas, ale niestety zdrowy to on będzie dopiero w lutym ;/

Pinguite komentarzy: 1502014.01.2013, 23:18

Quaresma > Angielski ciężka język, right?

gooner66 komentarzy: 113014.01.2013, 23:15

Quaresma
Ben Arfa wyjawia, że Arsenal jest zainteresowany jego kupnem.

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 23:14

Fakt trzeba Wengerowi przyklasnąć, że krytykuje kibiców za ceny biletów.
No i też ma rację, że chwali piłkarzy za grę w tym sezonie.
Bo przecież się staramy, a że czasem mamy pecha lub murawa jest śliska to nie nasza wina.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.01.2013, 23:14

@ArseneAl
Arsenal nie jest klubem który wygrywa mistrzostwo raz na 2,3 lata. Wiadomo, że okres tak jak teraz 9 lat to "trochę" za długo, ale patrząc na całą historię klubu, to wcale nie jest tak źle.

Nie rozumiem też tekstów o tym jak to źle jest obecnie w Arsenalu. Jak wygramy mecz zaległy tracimy 3 pkt do 4 miejsca, czyli do klubowego celu. Ten cel można podważać, bo każdy chce mistrzostwo, ale patrząc obiektywnie na kapitał (nie tylko finansowy) Arsenalu top4 to szczyt. I tutaj kolejny kontrargument do "wengeroutowcow". Podobno Wenger nie szanuje kibiców bo ciągle kłamie i mydli oczy. Ja jednak pamiętam wypowiedź "top4 jak trofeum". Krótko i szczerze.
Też chciałbym mistrzostwo, ale jak mam narzekać, że akurat teraz jest źle, skoro przez 9 lat nie zdobyliśmy (licze też ten sezon) PL.

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274814.01.2013, 23:14

mój angielski leży .. "Ben Arfa reveals that Arsenal are interested to buy him." może ktoś przetłumaczyć?

gooner66 komentarzy: 113014.01.2013, 23:12

ArseneAl
Wyniki są takie same tylko "jakość" jest inna.

gooner66 komentarzy: 113014.01.2013, 23:11

Borekenema
Jest do zrozumienia.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.01.2013, 23:10

trochę słabo napisałem ostatni komentarz ale mam nadzieje, że jest do zrozumienia

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.01.2013, 23:09

@afcforever
nie no szczerze to i ja z nim nie mam głębszych marzeń z nim związanych, ogólnie to dla mnie największa pomyłka transferowa ostatnich 2 okienek, ale jak już jest gra to jest jednym z 11 i staram się porzucić myśli o tym jaki on jest "bezmózgi". Po ostatnim gwizdku już każdego rozliczam jako tego z "pełną kartą". trochę zasada "jesteś tak dobry jak ostatni mecz". Wiadomo, że można się z tym nie zgodzić, każdy ma swoje zdanie

Yakub97 komentarzy: 574614.01.2013, 23:07

Gerv jak do nas przyszedl to przypominam ze wielu z was bylo jego gra zadowoleni

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 23:06

@afcforever
No dla mnie się cofamy w porównaniu do naszych sukcesów na początku XXI w.
Mnie niestety nie zadowalają maksymalnie 3 miejsca w lidze i brak trofeum od 8 lat. Dla mnie to cofanie się.

@Borekenema
Codziennie przed zaśnięciem modlisz się do obrazka z wizerunkiem Wengera?
Bo zachowujesz się jakby to był jakiś Bóg dla ciebie.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.01.2013, 23:02

@afcforever
no i tak się cofamy, że wreszcie nie jesteśmy uzależnieni od 1 napastnika tylko gole się rozkładają na całą drużynę ;)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 114.01.2013, 23:01

@afcforever
jakby Gerv strzelił 50 bramek na PNA a potem tą formę miał w Arsenalu to bym szybko zapomniał jemu słabe występy. Dla mnie każdy piłkarz wraz z 1 gwizdkiem ma czystą kartę. Nie lubie Abou, uważam, że jest przeceniany, ale jak jest na boisku to mam nadzieje, że zagra jak najlepiej

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 22:59