City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat

City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat 13.01.2013, 17:53, Łukasz Kęczkowski 3441 komentarzy

Dwie bramki, dwie czerwone kartki, zero punktów dla Arsenalu. Pierwsza ligowa wygrana Roberto Manciniego na Emirates Stadium. Tak w skrócie wyglądało dzisiejsze starcie Kanonierów z The Citizens. Arsenal 0:2 Manchester City.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Diaby, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski – Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy - Garcia, Barry - Milner, Tevez, Silva – Dżeko.

Mecz rozpoczął się od ataków gości, jednak nie były one w stanie zagrozić polskiemu bramkarzowi. W 6. minucie wypuszczony na wolne pole został Dżeko, jednak Szczęsny uprzedził Bośniaka.

Dwie minuty później piłkę na skraju pola karnego otrzymał Silva, jednak jego strzał zablokował Vermaelen.

W dziewiątej minucie Koscielny złapał w pół wychodzącego na wolną pozycję Dżeko. Mike Dean momentalnie użył gwizdka, wskazał na wapno i pokazał Francuzowi czerwoną kartkę. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, jednak strzelił w nogi szczęsnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wyszła w pole, gdzie szybko złapał ją polski bramkarz. Cały czas bez bramek na Emirates!

W 12. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Per Mertesacker wszedł w miejsce Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

3 minuty później groźny strzał głową oddał Kompany, jednak minimalnie minął on bramkę.

Pierwsza groźna akcja Kanonierów przyszła dopiero w 16. minucie, kiedy to piłkę Walcottowi sprezentował Hart, jednak strzał Anglika poszybował daleko od bramki.

W 22. minucie Manchester City szybko rozegrał rzut wolny, dzięki czemu Tevez mógł podać piłkę do niepilnowanego Milnera. Anglik oddał piękny strzał po długim słupku i pokonał Szczęsnego. 1:0 dla City!

Kolejne minuty przynosiły głównie kolejne ataki Manchesteru City, które nie sprawiały większego zagrożenia.

31. minuta przyniosła kolejnego gola dla Manchesteru City. Niepilnowany na prawym skrzydle znalazł się Zabaleta. Jego dośrodkowanie przeciął Tevez, piłka trafiła do Szczęsnego, który nie był w stanie dobrze jej złapać i wypluł ją wprost pod nogi Dzeko, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce. 2:0 dla City.

W 35. minucie ładną, dwójkową akcję rozegrali Podolski z Diabym, jednak strzał Niemca pewnie obronił Hart.

W 42. minucie zapachniało kolejnym trafieniem dla The Citizens. Strzał głową po rzucie rożnym oddał Javi Garcia, a piłkę z linii bramkowyj wybijał Jack Wilshere.

W 46. minucie żółtą kartkę za bezsensowny faul na Dzeko obejrzał Vermaelen. Chwilę później Mike Dean zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

W 48. minucie prawym skrzydłem urwał się Milner, wrzucił na głowę Dzeko, jednak strzał Bośniaka nie trafił w bramkę.

7 minut później żółtą kartkę za faul na Wilsherze obejrzał James Milner.

W 57. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsce Podolskiego wszedł Giroud.

Chwilę później ładną wrzutką popisał się Sagna, jednak była ona odrobinę zbyt lekka by Giroud mógł do niej dojść.

Już w 61. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzecią zmianę. Na boisku zameldował się Aaron Ramsey w miejsce Abou Diaby'ego.

W 66. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Cazorla, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki Harta.

W 70. minucie sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym wyszedł Carlos Tevez. Argentyńczyk próbował przedryblować Polaka, jednak ten wyczekał go do samego końca i wyłuskał piłkę spod nóg napastniak The Citizens.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na szarżującym Sagni obejrzał Clichy. Arsenal otrzymał rzut wolny, po którym strzał głową oddał Olivier Giroud, jednak strzał Francuza minimalnie minął poprzeczkę.

76. minuta i czerwona kartka dla kapitana Manchesteru City! Vincent Kompany zaatakował szarżującego Wilshere'a a sędzia Mike Dean bez wahania sięgnął po kartonik. Powtórki wykazały jednak, że pokazanie kartki tego koloru nie było konieczne. Obie drużyny w dziesiątkę. Po chwili Roberto Mancini zdecydował się na pierwszą zmianę. Za Carlosa Teveza wszedł Joleon Lescott.

Kolejne minuty to przewaga Kanonierów, jednak ich ataki nie przyniosły wymiernego efektu w postaci gola.

W 88. minucie na placu gry zameldował się Mario Balotelli, który zmienił strzelca bramki, Edina Dzeko.

W 91. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Theo Walcott. Anglik uderzył po długim słupku, piłka minęła Harta, jednak na ratunek Manchesterowi City przyszedł Joleon Lescott, który wybił piłkę z linii bramkowej.

W 93. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Roberto Mancini. Za Silvę wprowadził on Kolarowa. Do końca meczu nie działo się już nic wartego uwagi i po pięcu minutach doliczonego czasu gry Mike Dean zakończył spotkanie. 2:0 dla City.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.01.2013, 22:53

Podolski on Fb: "We have many more difficult matches to play. Be with us, we need you! Come on Arsenal!"

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.01.2013, 22:52

Podolski on Facebook: "Hey fans, shit happens. You've seen the match. It was a far cry from what we have imagined. But we need to move on,"

Podolski po przegranym meczu z City.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2714.01.2013, 22:51

afcforever, ale to euro. Tak czy siak, oni pod względem wydawanych kwot się wiele od Arsenalu nie różnią, z tą różnicą, że się tak nie boją wydawać.

sz_darek komentarzy: 68414.01.2013, 22:50

@arsenal23 i mamy jakosc zapomniales dodac

sz_darek komentarzy: 68414.01.2013, 22:49

@yakub
ale nie wiem jak ty ja nie ogladam stadionu i nie rajcuje mnie jego nowoczesnosc dla mnie mozemy grac na treningowym na piasku byle bysmy wygrywali

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.01.2013, 22:49

@a23-ładny avek:P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.01.2013, 22:48

In Arsene We Trust ! Najlepszy trener na świecie ! Następny sezon będzie nasz ! Mamy środki i wreszcie spłaciliśmy stadion.

....

Dobranoc ^^

bobslej22 komentarzy: 832714.01.2013, 22:46

Jak dla mnie to tu nikt nie pasuje do Giggsa i w ogóle nie wiem o co ci chodzi z Henrym ? Taki Adams albo O'Leary by tu był i już by obrazek nie był taki piękny dla kibiców United

Klama komentarzy: 3971 newsów: 214.01.2013, 22:45

Arsenal23, nie poznałem Cię! :)

Hans_Zimmer komentarzy: 594614.01.2013, 22:44

afcforever wow, jeśli nawet raz dali 20 mln za kogokolwiek to znaczy, że mają większy budżet od naszego? jakoś nie przypominam sobie żeby co okienko się zbroili,a jakoś się w górze tabeli trzymają, teraz kiedy Wenger nie ma żadnego zawodnika który mu ratował duspko to dopiero zobaczysz jaki ułomny z niego taktyk.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 214.01.2013, 22:43

afcforever

Widać, że robił to kibic mułów... Jak można dać Drogbe, a nie Lamparda czy Terrego? ;)

Yakub97 komentarzy: 574614.01.2013, 22:43

afcforever i tak Adams ich niszczy
A za niedlugo Jack zdetronizuje ich jeszcze bardziej

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 22:43

@Arsenal23
Śliczny :) teraz będziesz mógł bezkarnie hejtować Wengera, a ludzie będą myśleć, że trollujesz :D

Yakub97 komentarzy: 574614.01.2013, 22:39

Do Debuchego widzialbym u nas lecz jesli gralby na DM

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.01.2013, 22:37

ArseneAl

Dobry ;[ ?

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2714.01.2013, 22:37

afcforever, a za kogo Spurs dali 20 mln funtów?

tomekafc95 komentarzy: 413614.01.2013, 22:36

softgreat komentarzy: 208114.01.2013, 22:35

Sagna i gibbs tez swietni w tym sezonie,jak przeciwnik atakuje skrzydlami to chowaja sie za srodkowymi obroncami albo nie trzymaja linii,czemu newcastle potrafi kupic debuchego za 5 mln,moze remyego za 8 a arsenal nikogo,bylo gadanie ze jest kasa na transfery,ze bede konkurowac z innymi na rynku transferowym, no chcieli dobrze wyszlo jak zwykle

bobslej22 komentarzy: 832714.01.2013, 22:32

koxiarz14>>> Nikt nas nie olewa to ktoś odpowiedni za transfery olewa innych :) . Tylu było do wyciągnięcia za mała kase w te okienko i nadal w sumie jest ale u nas cisza jak co zime. Wątpię że teraz będzie inaczej. Jest jakośc jest obsadzenie pozycji jest wszystko więc czego się czepiać .

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 22:31

@Yakub97
Zapomniałeś dodać "geniuszowi taktycznemu".

bobslej22 komentarzy: 832714.01.2013, 22:30

No to mamy połowę okienka za moment .
To tak Theo bliski podpisania ale nie wiadomo na pewno nic. Brak transferów. Mało newsów o tym że jesteśmy blisko pozyskania kogoś ( tylko Zaha ale wg. mnie United go ściągnie ) . Fuck juz nawet plot z Arsenalem w tytule ostatnio nie widze.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35514.01.2013, 22:30

Wszyscy nas olewaja. Nawet Sunzu wybrał Reading:/

krakuus komentarzy: 182914.01.2013, 22:29

Polacy uwielbiaja zagladc do czyjejs kieszeni, tym bardziej tych bogatszych.

tomekafc95 komentarzy: 413614.01.2013, 22:29

dobra ja juz nic nie pisze bo to sensu nie ma..

Yakub97 komentarzy: 574614.01.2013, 22:29

Tylko czy Totki i Everton co sezon graja w LM.
Everton ma zblizona polityke do Arsenalu i szanuje ten klub.
Lecz czy totki i Everton maja tak nowoczesny i wyposazony stadion jak nasz ktory zostal prawie juz splacony dzieki geniuszowi trenera
Nie

softgreat komentarzy: 208114.01.2013, 22:28

Capoune do evertonu,czyzby felaini do ar..znaczy do chelsea?

maniek56 komentarzy: 300714.01.2013, 22:27

tomekafc > po cholere kibicujesz takiemu nienormalnemu klubowi?

Hans_Zimmer komentarzy: 594614.01.2013, 22:26

Yakub97 pierdzielisz, jakoś Totki czy Everton z mniejszym budżetem sobie dają radę.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.01.2013, 22:25

Robizg

Po prostu lubię gościa ;] Ale daleko mi do fanboya.

ArseneAl komentarzy: 2341714.01.2013, 22:25

@Arsenal23
Walnij sobie dla niepoznaki avka z Wengerem, a pod nim napisz te śmieszne hasło In Arsene We Trust i będzie spokój :)

tomekafc95 komentarzy: 413614.01.2013, 22:25

ciekawe czy w normalnym klubie trener ktory nic nie wygral od 7 lat dostawal by 110kk na tydzien to sa jakies jaja !

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 114.01.2013, 22:23