City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat

City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat 13.01.2013, 17:53, Łukasz Kęczkowski 3441 komentarzy

Dwie bramki, dwie czerwone kartki, zero punktów dla Arsenalu. Pierwsza ligowa wygrana Roberto Manciniego na Emirates Stadium. Tak w skrócie wyglądało dzisiejsze starcie Kanonierów z The Citizens. Arsenal 0:2 Manchester City.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Diaby, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski – Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy - Garcia, Barry - Milner, Tevez, Silva – Dżeko.

Mecz rozpoczął się od ataków gości, jednak nie były one w stanie zagrozić polskiemu bramkarzowi. W 6. minucie wypuszczony na wolne pole został Dżeko, jednak Szczęsny uprzedził Bośniaka.

Dwie minuty później piłkę na skraju pola karnego otrzymał Silva, jednak jego strzał zablokował Vermaelen.

W dziewiątej minucie Koscielny złapał w pół wychodzącego na wolną pozycję Dżeko. Mike Dean momentalnie użył gwizdka, wskazał na wapno i pokazał Francuzowi czerwoną kartkę. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, jednak strzelił w nogi szczęsnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wyszła w pole, gdzie szybko złapał ją polski bramkarz. Cały czas bez bramek na Emirates!

W 12. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Per Mertesacker wszedł w miejsce Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

3 minuty później groźny strzał głową oddał Kompany, jednak minimalnie minął on bramkę.

Pierwsza groźna akcja Kanonierów przyszła dopiero w 16. minucie, kiedy to piłkę Walcottowi sprezentował Hart, jednak strzał Anglika poszybował daleko od bramki.

W 22. minucie Manchester City szybko rozegrał rzut wolny, dzięki czemu Tevez mógł podać piłkę do niepilnowanego Milnera. Anglik oddał piękny strzał po długim słupku i pokonał Szczęsnego. 1:0 dla City!

Kolejne minuty przynosiły głównie kolejne ataki Manchesteru City, które nie sprawiały większego zagrożenia.

31. minuta przyniosła kolejnego gola dla Manchesteru City. Niepilnowany na prawym skrzydle znalazł się Zabaleta. Jego dośrodkowanie przeciął Tevez, piłka trafiła do Szczęsnego, który nie był w stanie dobrze jej złapać i wypluł ją wprost pod nogi Dzeko, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce. 2:0 dla City.

W 35. minucie ładną, dwójkową akcję rozegrali Podolski z Diabym, jednak strzał Niemca pewnie obronił Hart.

W 42. minucie zapachniało kolejnym trafieniem dla The Citizens. Strzał głową po rzucie rożnym oddał Javi Garcia, a piłkę z linii bramkowyj wybijał Jack Wilshere.

W 46. minucie żółtą kartkę za bezsensowny faul na Dzeko obejrzał Vermaelen. Chwilę później Mike Dean zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

W 48. minucie prawym skrzydłem urwał się Milner, wrzucił na głowę Dzeko, jednak strzał Bośniaka nie trafił w bramkę.

7 minut później żółtą kartkę za faul na Wilsherze obejrzał James Milner.

W 57. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsce Podolskiego wszedł Giroud.

Chwilę później ładną wrzutką popisał się Sagna, jednak była ona odrobinę zbyt lekka by Giroud mógł do niej dojść.

Już w 61. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzecią zmianę. Na boisku zameldował się Aaron Ramsey w miejsce Abou Diaby'ego.

W 66. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Cazorla, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki Harta.

W 70. minucie sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym wyszedł Carlos Tevez. Argentyńczyk próbował przedryblować Polaka, jednak ten wyczekał go do samego końca i wyłuskał piłkę spod nóg napastniak The Citizens.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na szarżującym Sagni obejrzał Clichy. Arsenal otrzymał rzut wolny, po którym strzał głową oddał Olivier Giroud, jednak strzał Francuza minimalnie minął poprzeczkę.

76. minuta i czerwona kartka dla kapitana Manchesteru City! Vincent Kompany zaatakował szarżującego Wilshere'a a sędzia Mike Dean bez wahania sięgnął po kartonik. Powtórki wykazały jednak, że pokazanie kartki tego koloru nie było konieczne. Obie drużyny w dziesiątkę. Po chwili Roberto Mancini zdecydował się na pierwszą zmianę. Za Carlosa Teveza wszedł Joleon Lescott.

Kolejne minuty to przewaga Kanonierów, jednak ich ataki nie przyniosły wymiernego efektu w postaci gola.

W 88. minucie na placu gry zameldował się Mario Balotelli, który zmienił strzelca bramki, Edina Dzeko.

W 91. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Theo Walcott. Anglik uderzył po długim słupku, piłka minęła Harta, jednak na ratunek Manchesterowi City przyszedł Joleon Lescott, który wybił piłkę z linii bramkowej.

W 93. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Roberto Mancini. Za Silvę wprowadził on Kolarowa. Do końca meczu nie działo się już nic wartego uwagi i po pięcu minutach doliczonego czasu gry Mike Dean zakończył spotkanie. 2:0 dla City.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
RVP87 komentarzy: 116415.01.2013, 01:58

kasa misiu kasa ;]

no ja nie wiem czy Arsenalu nie stać na kilka wzmocnień? tu chodzi o LM i o ładną składną gre !

RVP87 komentarzy: 116415.01.2013, 01:54

i co z tego że podpisał? dać im Kase jemu dobre zarobki i jest nasz, on jest bardzo dobry i ma 25lat a prawie 200 meczy w samej premier lague.

do niego kupić Diame na rezerwe na rotacje z Artetą. a do ofensywy to dojdziemy jutro :p

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.01.2013, 01:53

generalnie to Frimpong powinien zacząć grać w podstawie, bo 27 kwietnia się zbliża i jak wiecie ; Bóg wybacza, ale on nie! :D

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.01.2013, 01:52

Rvp, koscielny jest bez formy ale do niej wroci... Narazie niech gra per z verma. Obrony nie mamy zle, skrzydla cierpia

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.01.2013, 01:51

rvp87
Shawcross przedłużył kontrakt ze Stoke . :)

Pinguite komentarzy: 1502015.01.2013, 01:51

Nie, Koscielny nie nadaje się na DMa, już wolałbym, żeby został zmiennikiem Sagny. Na DMa przyuczać to tylko Vermaelena.

RVP87 komentarzy: 116415.01.2013, 01:49

Ryan
Shawcross PANIE WENGER ten transfer i jestem zadowolony w koncu obrona była by znakomita bo z kościelnym to my pucharów nie zdobedziemy ani tytułu! ej może by kościelnego na def pomocnika uczyć?

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.01.2013, 01:47

Obecnie rotacja wystepuje u nas tylko na napadzie, prawym skrzydle i śo. Z tym że napastnik rotuje ze skrzydlowym, skrzydlowy z środkowym pomocnikiem. Tylko na śo jest git. Poldi musialby sie starac nie 20 a 90+ minut zeby sie utrzymac w skladzie, gibbs musialby poprawic sie w ofensywie i szybciej wracac do obrony zeby grac regularnie, a sagna musialby grac na swoim normalnym poziomie a nie na wiatrak mode jak to ma miejsce teraz

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.01.2013, 01:47

rvp87
Ja nie śpię, bo w nocy może być jakieś potwierdzenie transferu, wiesz jak to jest !!

RVP87 komentarzy: 116415.01.2013, 01:42

...................................................

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.01.2013, 01:41

Rvp87, moim zdaniem nie slaba jesli zaha bedzie tak gral jak gral np z united. Najwazniejsze to miec rowny sklad, tak zeby jakosciowo nie tracic w razie kontuzji, czy slabszej formie ktoregos z graczy, a dzieki skladzie ktory wymienilem tak wlasnie by bylo, poldi by rotowal z zaha i chambo, walcott z zaha i chambo, giroud z tym napastnikiem, santi z rosa, arteta z mvila i diabym, jack z diabym, per, verma i kosa by ze soba rotowali jak to jest obecnie, sagna z jenkinsonem, gibbs z tym lo, bylby rowny sklad a to klucz do sukcesu

Lateralus komentarzy: 90315.01.2013, 01:35

RVP87

Fakt de Vrij mimo młodego wieku zdążył już rozegrać wiele meczy w barwach Feyenoordu,którego zresztą jest kapitanem.Młodzian spisuje się wyśmienicie,dobrze czyta grę i świetnie się ustawia.Jest prawdziwa ostoją w obronie drużyny z Rotterdamu.

RVP87 komentarzy: 116415.01.2013, 01:34

Marzog @ może i realna ale bardzo słaba !

----Szczęsny----
Sagna--Per--Vermaelen-Gibbs
-----Arteta------Wilshere------
-----------Rosicky--------------
---Theo-------------Cazorla---
----------Giroud--------------- to już nasza lepsza bo taką możemy wystawić ! ale nam potzeba kogoś do boku z Vermą ! a napastnika zawsze mielismy naj naj najlepszego henry RVP Bergkamp a teraz :(

Pinguite komentarzy: 1502015.01.2013, 01:33

RVP87 > Ale pozostałe schemaciki też paskudnie wyglądają. Mało to estetyczne i aż razi w oczy. Pokaże Ci jak to profesorzy robią:

no podobno Diame ma iść do Asenalu bo wynikła niemiła informacja z Artetą,

ale Diame to jedynie zmiennik wróci Arteta po kontuzji to wejdzie do składu, a co dalej z Ofensywą i srodkowym obrońcą? niech nasi jada do Roterdamu bo tam jest super obrońca i bardzo bardzo młody a grał już w lidze Holenderskiej prawie 10O meczy Stefan de Vrij !

----------giroud
Z tym ze trzeba miec tez zawodnikow do rotacji zeby nie zaczeli grac jak frajerzy jak to ma miejsce z sagna, wiec na rezerwie do rotacji: mvila, poldi, rosicky, chambo, kosa, lewy obronca, jenkinson, diaby, napastnik, mannone

Calyn komentarzy: 191615.01.2013, 01:27

Krążą ploty że QPR ma M'VIle jeśli to prawda to jestem zawiedziony postawą Bossa

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.01.2013, 01:27

Źródło -
thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/4744254/Ian-Holloway-admits-he-is-powerless-to-stop-Wilfried-Zaha-from-leaving.html

thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/4744375/Mohamed-Diame-to-be-subject-of-35m-Arsenal-bid.html
Diame ma klauzulę w wysokości 3.5 mln funtów. Krocie za tak dobrego zawodnika.

RVP87 komentarzy: 116415.01.2013, 01:26

Pinguite nie rusowac tylko zobacz że tam nie ma 11 piłkarzy tylko 8 a reszte domaluj ty bo może wiesz kogo sciagniemy do klubu tylko nie chcesz powiedzieć ;]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952115.01.2013, 01:25

Według The Sun dzisiaj United ma kupić Zahe za 12 mln funtów oraz według tej gazety Arsenal ma kupić Diame z West Hamu po tym jak ten ponownie pokaże swoje nieprzeciętne umiejętności i wróci do swojej dobrej formy przed kontuzji, której nabawił się w grudniu z Liverpoolem.

RVP87 komentarzy: 116415.01.2013, 01:23

----------Giroud----------------

taka jest Realna ;] !my kibice nie śpimy po nocach widze liczymy na jakiś transfer a zarzad śpi mam nadzieje ze Genialny Wenger z tą kadrą wejdzie do top 4 wszyscy chcemy dobrze dla naszgo kochanego Arsenalu!!!

Pinguite komentarzy: 1502015.01.2013, 01:22

RVP87 > Naucz się rysować schemacik. Paskudnie to wygląda.

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.01.2013, 01:20

Ta moja jest realna przecież, w tym okienku możemy sprowadzić tych piłkarzy.. Jak sądzisz?

Pinguite komentarzy: 1502015.01.2013, 01:17

Darek > mówisz o Giroudzie? Cóż, jakościowo do RvP dużo mu brakuje. Ale było już mówione wielokrotnie - on nie przyszedł w zastępstwo dla RvP tylko miał grac razem z RvP lub byc jego zmiennikiem. A, że RvP później odszedł to już inna sprawa. Jakościowo zawodnik podobny do RvP? Falcao.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.01.2013, 01:15

Giroud w poprzednim sezonie strzelil 21 bramek w lidze, z czego tylko 1 glowa, ale tam mu podawali jak dobrze zbudowanemu prawie 2 metrowemu pilkarzowi, a nie jak zwinnemu napastnikowi co ma 180 cm max. U nas mu tak podaja jakby jeszcze nie zauwazyli ze ma 193 cm i wazy okolo 90 kg

-------------Bony Wilfried-----------

niezła ? chciałbym żeby właśnie Arsenal pozyskał śr obronce do pary z Vermą. Benatia lub Stefan de Vrij. i napastnika napisałem Wilfrida ale wolał bym kogoś ogranego w Angli tylko wszystko co było do kupienia poszło Berbatov,Ba.Surrige wieć nie ma za bardzo kogo z ligi sciągnać no cheba że MICHU ! napisałem też Snaijdera bo fajnie by z nim wygladał Arsenal i nie piscie mi ze nie stać nas na jego tyg skoro odeszło kilka zawodników i skoro możemy sprzedać Arshavina itd

Arsenal musi być w top4 wszyscy tego chcemy

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.01.2013, 01:11

Darek, nie podawac mu po ziemi gdy jest w tloku bo jest za wysoki i za masywny zeby cos z tym zrobic, powinni mu czesciej podawac gdy nie maja pomyslu na rozegranie, i czesciej z nim klepac, dodatkowo powinien dostawac wiecej trudnych do siegniecia podan w polu karnym

RVP87 komentarzy: 116415.01.2013, 01:04

niezła 11?

sz_darek komentarzy: 68415.01.2013, 01:03

To zgoła inni napastnicy Girou gra swietnie w powietrzu i to by było na tyle Sturridge potrafi ruszac sie po boisku i odnajdywac droge do bramki. Jakby twoim zdaniem Girou inaczej mial byc wykorzystywany? skoro nasi boczni obroncy zbytnio piłki dobrej wrzucic nie potrafią :D

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.01.2013, 01:02

Rvp, theo od sturridga ma lepsze wykonczenie

sz_darek komentarzy: 68415.01.2013, 01:01

sneijder odpada ale jest na prawde wielu zawodników ktorych moglibysmy i bylibysmy w stanie pozyskac. O tym juz pisałem nizej wiec powtarzał nie bede :P trzeba CHCIEC! :D

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.01.2013, 01:01

Giroud jest duzo lepszy niz sturridge tylko jest zle wykorzystywany

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.01.2013, 01:00

rvp87
pewnie weźmy Sneijdera, tygodniówka 200. co to dla nas?

RVP87 komentarzy: 116415.01.2013, 00:59

piszecie że Studrrige jest średniakiem a co może Theo jest wybitnym graczem? co ma Theo oprócz Speeda?

taki Daniel Studrrige nie był by złą opcją na środek ataku do Arsenalu wiec nie piszcie ze jest słaby

sz_darek komentarzy: 68415.01.2013, 00:59

@marzag
jeszcze poczekasz pewnie długo chociaz ja bym chciał zeby boss go wkoncu rzucił na ławke rezerwowych zebysmy mieli jakas dobra opcje jaka niewatpliwie jest w ofensywie

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.01.2013, 00:58

Ja sie nie moge eisfelda doczekac w pierwszej druzynie

czarny7777777 komentarzy: 251615.01.2013, 00:58

najnowszy tekst ktory własnie się odnosi do dostępności zawodników w styczniu

arsenal-news.com/good-luck-finding-stars-heres-five-arsenal-could-sign-if-wenger-wasnt-tight/6971

sz_darek komentarzy: 68415.01.2013, 00:56

@Pinguite
wierzysz ze mozemy pozyskac kogos klasy rvp? bo ja nie wierze po za tym pozyskalismy Girou to wg Ciebie jest jakosciowo taki napastnik ? :D i tak idziemy z jakoscia w dół od kilku lat dlatego w moim przekonaniu ktos taki jak Sturridge moglby sie odnalesc u nas i zapewnił troche bramek jak i zagrozenie w szeregach rywali. Póki co temat zamkniety Sturridge jest w Liverpoolu a my mamy Theo i Girou i ciezko mi uwierzyc w to ze sciagniemy kogokolwiek a co dopiero kogos klasy tych ktorych odsprzedajemy niestety

RVP87 komentarzy: 116415.01.2013, 00:55

piłkarzy jest wielu dobrych i tanich tylko cza chcieć ich pozyskać z gwiazd to Snaijder np jest.

a lepiej poszukać mniejszych nazwisk ale co nie oznacza że słabych piłkarzy tylko cza szukać w Ligue 1 w Serie A i na pewno coś fajnego byśmy trafili... takie Undinese jaką ma dobrą młodzież aż miło

Klama komentarzy: 3971 newsów: 215.01.2013, 00:54

Sturridge to średniak i średniakiem pozostanie :)

Pinguite komentarzy: 1502015.01.2013, 00:52

Darek > Tu nie chodzi o samo porównanie. O! Dajmy ulubione słowo Bossa "jakość". Sprzedaliśmy van Persiego i w zamian Sturridge miałby do nas przyjść? Przecież jakościowo na tym Arsenal traci. O co chodzi więc? O to, że Sturridge jest przeciętnym zawodnikiem. Dla mnie też głupotą było sprzedanie RvP, ale skoro odszedł to najrozsądniejsze wydaje się kupienie podobnej klasy do RvP zawodnika. Nad Anglikiem nie ma co płakać, poszedł do Liverpoolu, od czasu do czasu coś tam strzeli, ale to wszystko. Poszedł w tej chwili do przeciętnego zespołu. Inna sprawa było, że Liverpool ma mało napastników. Ale poczekaj, aż Borini wróci po kontuzji. Anglik sobie posiedzi na ławce, oj posiedzi.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 115.01.2013, 00:52

Fajnie by bylo damiao pozyskac w lecie, ma szczescie do znajdowania sie w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie pod polem karnym :-P

sz_darek komentarzy: 68415.01.2013, 00:50