City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat

City pokonuje Arsenal w Londynie pierwszy raz od 37 lat 13.01.2013, 17:53, Łukasz Kęczkowski 3441 komentarzy

Dwie bramki, dwie czerwone kartki, zero punktów dla Arsenalu. Pierwsza ligowa wygrana Roberto Manciniego na Emirates Stadium. Tak w skrócie wyglądało dzisiejsze starcie Kanonierów z The Citizens. Arsenal 0:2 Manchester City.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Diaby, Wilshere - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski – Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy - Garcia, Barry - Milner, Tevez, Silva – Dżeko.

Mecz rozpoczął się od ataków gości, jednak nie były one w stanie zagrozić polskiemu bramkarzowi. W 6. minucie wypuszczony na wolne pole został Dżeko, jednak Szczęsny uprzedził Bośniaka.

Dwie minuty później piłkę na skraju pola karnego otrzymał Silva, jednak jego strzał zablokował Vermaelen.

W dziewiątej minucie Koscielny złapał w pół wychodzącego na wolną pozycję Dżeko. Mike Dean momentalnie użył gwizdka, wskazał na wapno i pokazał Francuzowi czerwoną kartkę. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany, jednak strzelił w nogi szczęsnego. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wyszła w pole, gdzie szybko złapał ją polski bramkarz. Cały czas bez bramek na Emirates!

W 12. minucie Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. Per Mertesacker wszedł w miejsce Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

3 minuty później groźny strzał głową oddał Kompany, jednak minimalnie minął on bramkę.

Pierwsza groźna akcja Kanonierów przyszła dopiero w 16. minucie, kiedy to piłkę Walcottowi sprezentował Hart, jednak strzał Anglika poszybował daleko od bramki.

W 22. minucie Manchester City szybko rozegrał rzut wolny, dzięki czemu Tevez mógł podać piłkę do niepilnowanego Milnera. Anglik oddał piękny strzał po długim słupku i pokonał Szczęsnego. 1:0 dla City!

Kolejne minuty przynosiły głównie kolejne ataki Manchesteru City, które nie sprawiały większego zagrożenia.

31. minuta przyniosła kolejnego gola dla Manchesteru City. Niepilnowany na prawym skrzydle znalazł się Zabaleta. Jego dośrodkowanie przeciął Tevez, piłka trafiła do Szczęsnego, który nie był w stanie dobrze jej złapać i wypluł ją wprost pod nogi Dzeko, który z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w bramce. 2:0 dla City.

W 35. minucie ładną, dwójkową akcję rozegrali Podolski z Diabym, jednak strzał Niemca pewnie obronił Hart.

W 42. minucie zapachniało kolejnym trafieniem dla The Citizens. Strzał głową po rzucie rożnym oddał Javi Garcia, a piłkę z linii bramkowyj wybijał Jack Wilshere.

W 46. minucie żółtą kartkę za bezsensowny faul na Dzeko obejrzał Vermaelen. Chwilę później Mike Dean zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

W 48. minucie prawym skrzydłem urwał się Milner, wrzucił na głowę Dzeko, jednak strzał Bośniaka nie trafił w bramkę.

7 minut później żółtą kartkę za faul na Wilsherze obejrzał James Milner.

W 57. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. W miejsce Podolskiego wszedł Giroud.

Chwilę później ładną wrzutką popisał się Sagna, jednak była ona odrobinę zbyt lekka by Giroud mógł do niej dojść.

Już w 61. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzecią zmianę. Na boisku zameldował się Aaron Ramsey w miejsce Abou Diaby'ego.

W 66. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Cazorla, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką bramki Harta.

W 70. minucie sam na sam z Wojtkiem Szczęsnym wyszedł Carlos Tevez. Argentyńczyk próbował przedryblować Polaka, jednak ten wyczekał go do samego końca i wyłuskał piłkę spod nóg napastniak The Citizens.

Dwie minuty później żółtą kartkę za faul na szarżującym Sagni obejrzał Clichy. Arsenal otrzymał rzut wolny, po którym strzał głową oddał Olivier Giroud, jednak strzał Francuza minimalnie minął poprzeczkę.

76. minuta i czerwona kartka dla kapitana Manchesteru City! Vincent Kompany zaatakował szarżującego Wilshere'a a sędzia Mike Dean bez wahania sięgnął po kartonik. Powtórki wykazały jednak, że pokazanie kartki tego koloru nie było konieczne. Obie drużyny w dziesiątkę. Po chwili Roberto Mancini zdecydował się na pierwszą zmianę. Za Carlosa Teveza wszedł Joleon Lescott.

Kolejne minuty to przewaga Kanonierów, jednak ich ataki nie przyniosły wymiernego efektu w postaci gola.

W 88. minucie na placu gry zameldował się Mario Balotelli, który zmienił strzelca bramki, Edina Dzeko.

W 91. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Theo Walcott. Anglik uderzył po długim słupku, piłka minęła Harta, jednak na ratunek Manchesterowi City przyszedł Joleon Lescott, który wybił piłkę z linii bramkowej.

W 93. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Roberto Mancini. Za Silvę wprowadził on Kolarowa. Do końca meczu nie działo się już nic wartego uwagi i po pięcu minutach doliczonego czasu gry Mike Dean zakończył spotkanie. 2:0 dla City.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341715.01.2013, 10:58

@malyglod
Nie. Ale na dobrą grę tak.
Nasze miejsce w tabeli jest dużo lepsze niż nasza gra.
Mecze takie jak z Liverpoolem można policzyć na palcach jednej ręki, a takich jak z Southampton czy z Norwich było od groma.
I to mnie najbardziej boli.
Że Arsenal nie ma stylu. Bo do braku trofeów zdążyłem się przez te wszystkie lata przyzwyczaić.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.01.2013, 10:57

dailymail.co.uk/sport/football/article-2261878/Manchester-City-eye-Will-Hughes-deal.html

kto to?

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.01.2013, 10:56

widzę, że ironia goni ironię;P bez spiny panowie

malyglod komentarzy: 648715.01.2013, 10:54

ArseneAl

ojojoj a ty liczyłeś na mistrzostwo po 20 kolejkach?

KuBaJo komentarzy: 217415.01.2013, 10:53

koxiarz14
Po co nam Ben Arfa za miesiąc wraca Gervinho który jest w fenomenalnej formie, strzelił 2 gole wczoraj przeciwko jakimś pionkom, jego powrót będzie jak transfer!

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.01.2013, 10:51

michalal

Albo będzie taki zaciąg jak w poprzednim sezonie, jak ostatniego dnia 4 zawodników przyszło.

ArseneAl komentarzy: 2341715.01.2013, 10:51

@malyglod
Chyba sobie kpisz!
Stajemy się coraz lepsi.
W końcu w tym sezonie nie dostaliśmy od MU 8 bramek.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.01.2013, 10:51

@malyglod
jest gorzej i gorzej. wygramy zaległy mecz i mamy 3pkt straty do 4 miejsca, czyli celu klubu. Wymaganie od nas mistrzostwa jest nierozsądne. Tak samo jakby kibic Valencii wymagał aby klub wyprzedził Barcelone.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35515.01.2013, 10:50

telegraph.co.uk/sport/football/teams/birmingham-city/9801435/Lee-Clark-drops-Jack-Butland-from-Birmingham-FA-Cup-third-round-replay-with-Leeds-United.html

mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/barcelona-boss-tells-arsenal-that-david-1533445

goal.com/en/news/11/transfer-zone/2013/01/14/3672368/wantaway-ben-arfa-sounds-out-arsenal-chelsea-and-liverpool

thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/4744375/Mohamed-Diame-to-be-subject-of-35m-Arsenal-bid.html

telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/9801649/Arsenal-need-more-characters-like-Jack-Wilshere-even-the-England-national-team-is-suffering.html

taki przegląd prasy;)

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041315.01.2013, 10:49

@simpllemann

Wydaje mi sie że może być cieżko. Jak nie kupimy nikogo w przeciągu hmm 10 dni to nie kupimy nikogo, no chyba że dwójkę jakichś 16-latków ostatniego dnia okienka.

gorn999 komentarzy: 9815.01.2013, 10:48

ludzie yann i remy 1 noga w qpr masakra do nas nikt dojsc nie chce ze nawet QPR lepsze transfery ma i mysle ze za rok w Le mozee nawet gra . do nich przyszli cesar,bosinqwa,park. i pewni dojdzie jeszcze yann i remy masakra

malyglod komentarzy: 648715.01.2013, 10:47

Borekenema.

ok, nie poruszam tematu. W każdym razie pamiętaj, stajmy się średniakiem. Ale to wiedzą tylko wtajemniczeni, także cichoooo

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.01.2013, 10:47

michalal

Ciekawe czy nam uda się kogoś sprowadzić. Mamy jeszcze 2 tygodnie.

KuBaJo komentarzy: 217415.01.2013, 10:46

Po co transfery za 3 tygodnie wraca Arteta.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041315.01.2013, 10:45

simpllemann

Podobno za 7-8 mln. No ale cóż. Nie ma dobrego defensywnego pomocnika, na rynku...w przyzwoitej cenie.

ArseneAl komentarzy: 2341715.01.2013, 10:44

Rosicky odpoczywa.
Ten argument jest najlepszy.

mallen komentarzy: 2123915.01.2013, 10:43

Ramsey może zagrać jak najbardziej, ale nie na skrzydle tylko w środku.

ArseneAl komentarzy: 2341715.01.2013, 10:43

In Arsene We Trust aż po grób!
(bo tak trzeba i już)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.01.2013, 10:43

@malyglod
cicho bo zaraz będzie argument, że skoro nie jest zdrowy to po co siadał na ławce. Ale tutaj jest inny problem. z City nie było go na ławce to też trzeba było pojechać Wengera

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.01.2013, 10:42

A na Orange Sport dziś na pasku widziałem, że M'Villa może przejść do QPR. Jakoś ciężko mi w to uwierzyć.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041315.01.2013, 10:41

10 mln? Kurde. Dotknął bym głową sufitu jak by do nas przyszedł. Chciałem go już w Arsenalu jak grał w Marsyli, ba nawet prędzej gdy grał w Lyonie.

malyglod komentarzy: 648715.01.2013, 10:41

Borekenema

no i o co chodzi z tym Rosickym? Pewnie konflikt, Wenger go skreślił albo coś jeszcze gorszego. Najgorsze jest zawsze najlepsze :)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.01.2013, 10:39

@malyglod
jak to jak? źle. jeszcze meczu nie było a wiadomo, że Ramsey zagra beznadziejnie, w której minucie straci piłkę i co więcej-zagra na skrzydle.
"logiczne"

malyglod komentarzy: 648715.01.2013, 10:38

Borekenema

ja bym dodał jeszcze przeświadczenie niektórych co do tego, jak będzie wyglądała przyszłość

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 915.01.2013, 10:37

Arsenal are looking to steal West Ham midfielder Mohamed Diame, The Sun claim.

tomekafc95 komentarzy: 413615.01.2013, 10:36

wojtek-gibbs-verma-per-jenkinson-coq-aaron-jacek-poldi-giroud-aox moze tak ale w to watpie

ArseneAl komentarzy: 2341715.01.2013, 10:36

@Borekenema
Nie trzeba być jasnowidzem żeby wytypować naszą jedenastkę.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.01.2013, 10:36

michalal

Na transfermarkt.de wyceniany jest na 13,5 mln, więc może dało by się za 10 mln Go wyciągnąć.

tomekafc95 komentarzy: 413615.01.2013, 10:35

tylko nie na skrzydle ....

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.01.2013, 10:35

i znowu krytyka pierwszej 11 mimo, że jeszcze nie została wytypowana, a co więcej, meczu nie było...

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041315.01.2013, 10:34

Jak myślicie za ile taki Ben Arfa był by do wyciągnięcia ?:>

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52415.01.2013, 10:34

A szkoda, że Rosicky nie jest takim pupilem Wengera jakim jest Ramsey.

ArseneAl komentarzy: 2341715.01.2013, 10:32

Rosa nie zagra. Nie ma co się łudzić. Ale na pewno za to wyjdzie Ramsey w pierwszym składzie.

tomekafc95 komentarzy: 413615.01.2013, 10:30

co sie dzieje wogole z rosa ? jakies zgrzyty z wengerem czy juz od odstrzłu jest?

mallen komentarzy: 2123915.01.2013, 10:25

Też mam nadzieję, że znajdzie się miejsce dla Rosy w pierwszej 11.

malyglod komentarzy: 648715.01.2013, 10:22

Wg mnie jutro zmiany ustawienie nie będzie. Nie zdziwię się jak zagra Carl, Santos i Coquelin w pierwszym składzie. Mam też nadzieję na Rosę i Girouda.

Qarol komentarzy: 1450215.01.2013, 10:18

@papiez4

Tak czy inaczej sam nie wymienię. Boje się tam grzebać, nie chciałbym czegoś uszkodzić jeszcze bardziej. Kompletnie się nie znam na tym ; ]

papiez4 komentarzy: 36015.01.2013, 10:06

Czyli nie działa też wyświetlacz? Bo wyświetlacz jest osobno i dotyk z szybką też osobno. Sam dotyk z szybką na allegro kosztuje około 200zł, wyświetlacz 80-100. Wymiana jest naprawde prosta jak w kompie, rozkrecasz wyjmujesz tasme wsadzasz druga i skrecasz.

Qarol komentarzy: 1450215.01.2013, 10:03

@papiez4

Coś Ty - za wysoka półka dla mnie. Nie dam rady - zepsuję coś jeszcze bardziej i będzie po zabawie.

Chyba się nie rozlał - po tym jak się rozwaliła szyba świecił jakiś czas normalnie, ale potem zgasł i już nie wstał. Ciężko mi powiedzieć w sumie co się tam stało.

Qarol komentarzy: 1450215.01.2013, 10:00

@Borekenema

To nieciekawie, jeśli trzeba nowy telefon kupować. Zorientuję się w serwisach jak oni to widzą. Przyzwyczaiłem się do tego modelu już, nie chciałbym wymieniać.

Ostatnio mam takie "szczęście", że co roku coś się dzieje u mnie w tej sprawie - jeden się wykąpał, teraz to.

papiez4 komentarzy: 36015.01.2013, 09:58

Qarol kup sobie wyświetlacz na allegro i wymień sam. Większość wyświetlaczy jest tylko na taśmie więc wymiana jest dziecinnie prosta. Rozlał ci się wyświetlacz czy padł dotyk ?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.01.2013, 09:52

@Qarol
to wszystko zależy, czy w punkcie gdzie dasz do wymiany kupią chiński odpowiednik czy markowy ekran, ale raczej szykuj się na kupno nowego telefonu

mallen komentarzy: 2123915.01.2013, 09:51

In addition to completing the signing of Loic Remy, QPR manager Harry Redknapp will also finalise the signing of Rennes midfielder Yann M'Vila in a Ł7million deal according to The Sun

Qarol komentarzy: 1450215.01.2013, 09:49

Mój telefon do SE Live with Walkman.

O kurcze, połowa wartości ? To lipa straszna ; x

A wiecie może jak potem z działaniem po takiej wymianie - wszystko ok czy mogą być jakieś problemy ?

Zalezy jaki telefon.

Bo czasami oplaca sie wymienic caly telefon niz wyswietlacz.

mallen komentarzy: 2123915.01.2013, 09:42

Ben Arfa: "I am interested by Chelsea, Arsenal and Liverpool. Today, these clubs are over Newcastle. During the summer, there was contact with Chelsea. But I wanted to stay in Newcastle."

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041315.01.2013, 09:39

Qarol

Zależy jaki telefon.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 115.01.2013, 09:39

@Qarol
zależy w jakim telefonie... ale możesz się spodziewać prawie połowy jego wartości

Qarol komentarzy: 1450215.01.2013, 09:25

Orientujecie się panowie jaki jest koszt wymiany panelu dotykowego w telefonie ?