Co za mecz! Arsenal 3-3 Liverpool!

Co za mecz! Arsenal 3-3 Liverpool! 22.12.2017, 21:48, Dawid Wieczorek 1197 komentarzy

Arsenal zaprezentował się bardzo słabo w pierwszej połowie, ale za to w drugiej szybko sobie przypomniał, jak należy grać w piłkę. Mimo wielu znakomitych szans każdej ze stron, musieliśmy zadowolić się remisem, który jednak nie cieszy menadżerów obu drużyn. The Gunners w dalszym ciągu tracą do podopiecznych Jurgena Kloppa jeden punkt i walka o Top 4 w tym sezonie wydaje się być niezwykle ciekawa.

Poniżej prezentujemy wam składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Monreal (46' Mustafi), Maitland-Niles - Xhaka, Wilshere - Iwobi (78' Welbeck), Özil, Alexis (89' Walcott) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Ospina, Mustafi, Kolasinac, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck.

Liverpool: Mignolet - Gomez, Lovren, Klavan, Robertson - Henderson (13' Milner), Can, Coutinho (84' Oxlade-Chamberlain) - Salah, Firmino, Mane (80' Wijnaldum).

Ławka rezerwowych: Karius, Alexander-Arnold, Lallana, Milner, Wijnaldum, Oxlade-Camberlaim, Solanke.

Pierwsza połowa w wykonaniu Arsenalu była fatalna. Kanonierzy przez pierwsze 45 minut meczu nie oddali ani jednego strzału celnego na bramkę Mignoleta i jedynie cud uratował ich przed tym, by nie przegrywać jeszcze wyżej. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Philippe Coutinho w 26. minucie po strzale głową, który przelobował bezradnego Petra Cecha.

W przerwie meczu Arsene Wenger zmienił kontuzjowanego Nacho Monreala, a na murawę wprowadził świeżo wracającego po kontuzji Shkodrana Mustafiego.

Druga część gry ułożyła się fatalnie dla piłkarzy Wengera. W 52. minucie bramkę na 2:0 po wyraźnym rykoszecie zdobył Mohamed Salah. Gdy wydawało się, iż mecz ten jest już przegrany, Kanonierzy wzięli się za odrabianie strat. Już minutę później Alexis Sanchez zdobył gola kontaktowego po świetnym dośrodkowaniu Hectora Bellerina. Chwilę potem Granit Xhaka przypomniał sobie, co było jego największym atutem przed transferem do Arsenalu i piekielnie mocnym strzałem przełamał ręce Simona Mignoleta. Mimo że strzał skierowany był w środek bramki, belgijski bramkarz tak sparował uderzenie, że futbolówka wpadła prosto w okienko bramki Liverpoolu. Na tablicy wyników widniał wynik 2:2!

To jednak nie był koniec popisów The Gunners. W 58. minucie Alexandre Lacazette popisał się niesamowitą piętką do Mesuta Özila, który lobem pokonał golkipera Liverpoolu. Gdy wydawało się, że Arsenal ma ten mecz pod kontrolą, Roberto Firmino postanowił przetestować Petra Cecha, który zachował się niemal identycznie jak Mignolet przy bramce Xhaki. Brazylijczyk zdobył bramkę na 3:3, a wynik tego spotkania nie uległ już zmianie, mimo usilnych prób z obu stron.

Po raz kolejny pojedynek pomiędzy Liverpoolem a Arsenalem kończy się wysokim remisem, co akurat dzisiaj nie powinno cieszyć żadnego z menadżerów. Czołówka zaczyna odjeżdżać obu ekipom, a żadna z drużyn nie powiększyła swojego dorobku punktowego po dzisiejszym spotkaniu. Powinien jednak cieszyć nas fakt, iż Arsenal po tragicznej grze w pierwszej połowie zdołał zachować jeden punkt. Nie zmienia to jednak faktu, iż w zimowym okienku transferowym potrzebujemy wzmocnień i wszyscy bardzo liczymy na działania Arsene'a Wengera w tym aspekcie.

Oceń zawodników po meczu z Liverpoolem!

LiverpoolRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło:
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.12.2017, 12:56

Lacazette to dobry zawodnik, duże wzmocnienie, ale sam nic nie zdziała. Potrzebuje podań jak tlenu.

bigMick komentarzy: 108523.12.2017, 12:56

@fizjo_afc
A co z tego,że Lacazette strzelił gola MU jak i tak po dupsku 1:3 dostalismy? Bez sensu gadanie. Po co w ogole porownujesz go do Lukaku?

Szebson komentarzy: 351023.12.2017, 12:52

@thide: Nie spodziewalem sie tego na oficjalnej stronie, zawsze skroty byly. W takim razie dzieki wielkie. :)

pestjusz komentarzy: 260823.12.2017, 12:51

Ma ktos bramki z wczorajszego meczu z polskim komentarzem?

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.12.2017, 12:50

@DawidAFC:
Poszło, byłem dosyć surowy :D najlepsze noty za Nilesa i Özila a najniższe Iwobi i Cech :D

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.12.2017, 12:49

@GKS_AFC:

docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScElCVDAP6Bz4A3qj3A-wXxSLqVlnrMaF-ap0ekrNK7Y0eeJA/viewform

Na samym dole newsa jest też odnośnik :P

GKS_AFC komentarzy: 871823.12.2017, 12:48

@DawidAFC:
A jak to zrobić :)?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125123.12.2017, 12:46

Panowie, możecie już ocenić zawodników :)

GKS_AFC komentarzy: 871823.12.2017, 12:40

puta barca tylko Real!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.12.2017, 12:38

@Szebson: przecież to jest cały mecz, a nie skróty. skróty są w oddzielnym video

Qarol komentarzy: 1450223.12.2017, 12:37

W El Clasico zawsze za Barcą, Real niech spada na drzewo.

Szebson komentarzy: 351023.12.2017, 12:36

@thide: wolalbym caly mecz niz skroty akcji. Musze chyba sam poszukac, ale dopiero po El Clásico.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.12.2017, 12:32

Szebson komentarzy: 351023.12.2017, 12:27

Kiedy jakas retransmisja naszego meczu? Nie wyrobilem sie na 9 dzisiaj.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189923.12.2017, 12:23

@maniek56:

Dziękuję za zaangażowanie. Propsy za zdanie o Iwobim

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2017, 12:22

@maniek56:
Jeśli dobrze pamiętam, to Arsenal nie oddał ani 1 celnego strzału w pierwszej połowie, a w polu karnym LFC pojawili sie po raz pierwszy po 30 minucie. Wczoraj oglądaliśmy totalną dominację zawodników z Liverpoolu, którym odlaczono prad na 5 minut.

maniek56 komentarzy: 300723.12.2017, 12:14

Analizując atmosferę jaka tutaj panowała wczoraj podczas meczu i po jego zakończeniu dochodzę do wniosku że jest duża grupa ludzi która bardzo powierzchownie ocenia całą sytuację. Przegrywamy jest źle; wygrywamy, jest euforia.. Ja pokuszę się o moją subiektywną ocenę wczorajszego meczu i w ogóle aktualnego stanu rzeczy, tak na chłodno, z dystansem..

Zagraliśmy wczoraj fatalny mecz, i mam wrażenie że wielu kibiców Arsenalu tego nie rozumie.. "no bo przecież strzeliliśmy 3 bramki", "odrobiliśmy straty", "koniec końców jest remis". Liverpool zagrał świetnie, zdominował nas, stwarzał sobie sytuacje, grali szybko, energicznie i konkretnie, podczas gdy my w pierwszej połowie nie oddaliśmy ani jednego strzału. Tylko dlatego że Liverpool na jakieś 15 minut drugiej połowy złapał zadyszkę i przestał grać, tak, przestał grać, to udało nam się wbić te 3 bramki, nie dlatego że jesteśmy tacy dobrzy. Wielu popadło w euforię po tych piętnastu minutach i nie widzi kontekstu tego co się wczoraj działo na boisku. Personalnie nie można nikogo wyróżnić a to co robił Iwobi woła o pomstę do nieba, ten piłkarz po tym meczu nie zasługuje żeby nosić tą koszulkę, gra w Arsenalu to nie są kpiny. Tyle mojej oceny..

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 323.12.2017, 12:08

Wczorajszy mecz dla kibica postronnego, oczekujacego zobaczyc jakość na boisku, musiał być potworny do oglądania. Masa błędów w obronie, ciągle straty, mnóstwo chaosu. Sam Alexis tracił piłkę srednio co 3 minuty, więc wyobraźcie sama, jaka ta gra byla szarpana. Wpadło 6 goli, z czego większość po farfoclach. Mnie się to spotkanie średnio podobało.

Gerwazy komentarzy: 169823.12.2017, 12:07

chciałbym AMN zobaczyć na prawej stronie a Kole na lewej, ciekawe jakby to wygladalo

Papaciok komentarzy: 438723.12.2017, 12:05

Sun Sport - Arsenal jest gotowy zaplacic 25 - 30 mln za Davida Luiza z Czelsi

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.12.2017, 12:01

@kamilo_oo: ten związek to jakaś komedia

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 11:57

Verma w 1 składzie w Barcelonie. Ciekawe jak zagra.

DexteR_000 komentarzy: 764023.12.2017, 11:55

@kamilo_oo: Nie wiem co tam sie dzieje z Polskim kolarstwem ostatnio, ale gorzka góruje :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 11:55

Real na Barce

Navas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Modrić, Casemiro, Kovačić, Kroos; Benzema, Ronaldo.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189923.12.2017, 11:51

Nie byłem aktywny na k.com podczas meczu, chciałby ktoś w skrócie przedstawić jaka atmosfera tutaj panowała? Na ogół gra kanonierów się podobała? Z wyniku wszyscy zadowoleni?

Alonso komentarzy: 1282423.12.2017, 11:31

@Simpllemann: Bo Sevilla to specjalista od bicia tylko słabych drużyn więc nie maja szans na lige mistrzów w kolejnym sezonie. Nie zdobyli nawet 1 punktu z pierwszą czwórką. Z reszty która ma ambicje na puchary to przegrali z Bilbao, Sociedad i tylko wygrana z Villarreal.

Z taką kadrą albo wskoczą z innym trenerem do top4 albo w najgorszym przypadku będą w tym miejscu co teraz i za rok zagrają w LE.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.12.2017, 11:27

Jak widać nie tylko w sejmie kabaret

prawdziwa akcja zaczyna się od 4:55 :D

panikawow komentarzy: 2123.12.2017, 11:24

@GROMALL: goals arena

ejmati komentarzy: 94823.12.2017, 11:15

Dzień dobry, dziś mamy 23 grudnia 2017 roku, do końca kontraktu Wengera pozostały 554 dni.

lays komentarzy: 3987123.12.2017, 11:12

Top4 bedzie bardzo trudne... Gdybysmy my punktowali normalnie to juz bysmy mieli spora przewage nad zespolam ii byli w top4...

lays komentarzy: 3987123.12.2017, 11:10

Times | Alexis Sanchez agreed to sign a new contract last year but the humiliation against Bayern caused him to change his mind.

Obejrzałem skrót. Obrona sabotaż, ale gol na 3-2 i podanei Lacazetta... piekne.

bigMick komentarzy: 108523.12.2017, 11:10

@fizjo_afc
Ten wysmiewany przez wszystkich Drewniaku ma i tak wiecej goli od naszego francuza, a jest bez forny i dostaje takze malo podan przez defensywny styl MU

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.12.2017, 11:09

Zwolnili go ze względu na złe wyniki zespołu. A Sevilla zajmuje 5. miejsce i awansowała do 1/8 finału LM. Czego oni tam oczekują?

kamilo_oo komentarzy: 2356723.12.2017, 11:06

@bigMick:

Ciekawe skąd to wiesz. Mógłbyś uzasadnić swoja opinie?

kamilo_oo komentarzy: 2356723.12.2017, 11:04

Jestem ciekawy jak nasi zawodnicy by wyglądali z innym trenerem. Już nie raz tak było, ze jakiś zawodnik grał słabo albo w ogóle nie grał, a przychodził nowy trener i nagle pierwszy skład.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 11:03

Sevilla wywaliła trenera.

songoku95 komentarzy: 2348623.12.2017, 11:01

@bigMick: chłop zagrał pół sezonu w nowej rzeczywistości. Dajmy mu czas.

sobpiotr komentarzy: 123723.12.2017, 11:01

Aplikuje ktoś na bilety na MŚ 2018?

songoku95 komentarzy: 2348623.12.2017, 11:00

nzonzi dobrze sprawował się w Sevilli, jestem tak zdesperowany co do DM, że chętnie go przytule.

bigMick komentarzy: 108523.12.2017, 10:59

Lacazette jest dobry i nic poza tym.Klasą światową to on nigdy nie będzie

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 323.12.2017, 10:46

wina slabej ofensywy i slabej defensywy jest srodek pola

Gdyby teoretycznie wrzucic Kante za Xhake do wczorajszego meczu, to byloby nie wiecej strat od Szwajcara, ale za to pewnie ze 4-5 wiecej odbiorow
wiecej odbiorow = wiecej podan do przodu = wiecej szans w ofensywie

Arsenal prawie zero zaskoczenia, bo nie ma odbiorow, a jak juz udalo sie pilke przejac wysoko, to zdobylismy gola

Ramsey i Xhaka sa tak slabi w defie, ze na to nie da sie patrzec. Jak Xhaka w koncu odbierze pilke komus, to ma brawa jak Ozil za to samo, bo jest to jakies swieto, z tym ze Xhaka ma takie zadania.

Ramsey w swoim najlepszym sezonie mial bardzo duzo odbiorow i byl skuteczny pod bramka przeciwnika

Teraz ma malo odbiorow, ciagle jest pod bramka przeciwnika, to i w koncu zaliczy jakas asyste czy strzeli gola, ale ile on marnuje okazji i jakie robi dziury w srodku nasz impotent taktyczny, to glowa mala.

Idealnym pilkarzem bylby nasz kapitan, Gilberto Silva.

Arteta z bocznego skrzydlowego stal sie defensywnym pomocnikiem, to samo sie chce zrobic z Cazorla i Xhaka, ale tylko Cazorli sie udalo, z czego trwalo to tez z 10 kolejek, zanim sie ogarnal taktycznie i poprawil ustawianie sie i ogolnie defensywe.( zeby nie bylo, Cazorla to srodkowy / defensywny pomocnik, w momencie, w ktorym gral )

patryksz komentarzy: 364823.12.2017, 10:45

@filo94: ale to Loew kadrę Niemiec tu ściągnie czy o co chodzi?

GROMALL komentarzy: 509023.12.2017, 10:44

Siema.Ma ktoś z was może skrót wczorajszego meczu? Najlepiej po polsku.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 10:40

Biorac pod uwage ze Ozil i Sanchez out, słaba obrona , ci co zostaja tyłka nie urywaja to AFC naprawde musi czekac ładna rewolucja by powrocic nie tyle do walki o mistrza, ale o ...top 4. Nie ma co sie oszukiwac Theo,Welbz czy Iwobi nie dadza 4 miejsca w PL za rok, nie ma bata. Do tego rywale nie beda spac. Jesli w tym roku nie bedzie top 4 , to za bardzo nie widze szans aby miało byc za rok i tak o to moze byc 3 lata z rzedu bez LM od tak. Takie czasy nastały... I czesto zartobliwe pisanie na k.com ,,top 4 jak trofeum'' stanie sie realna fraza na lata.

Gunner18AFC komentarzy: 3436 newsów: 323.12.2017, 10:36

Nikt za Kose nie przyjdzie bo jest Chambers i Holding w kolejce i to jeden z tych dwoch bedzie zastepowal Kose do pary z Mustafim.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.12.2017, 10:33

Joachim Loew! Do klubu przychodzą nowe twarze w postaci dyrektora sportowego itp wiec Niemiec moglby zająć się tylko trenowaniem. Mistrz Świata, Europy byłby chyba dobrym kandydatem? :D
Świetna gra obronna, w ataku to samo. Filozofia Arsenalu by się nie zmieniła, bo Niemcy tez lubią mieć duże posiadanie piłki. Moim zdaniem idealny następca.

mallen komentarzy: 2123923.12.2017, 10:28

Nie mamy szerokiej kadry i popadliśmy w przeciętność.
Alexis, Iwobi, Xhaka, Bellerin już kilka meczy temu powinni usiąść na ławce, może by coś do nich dotarło. Niestety bez zmiany trenera już na wyższy poziom nie wskoczymy.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.12.2017, 10:27

Pewnie nie będzie wyciągał, bo po prostu gra inaczej. W ostatnim mistrzowskim sezonie wyglądało to tak, że powyżej 10 bramek strzeliło tylko 3 piłkarzy. Czyli mniej niż kampanii 2016/17.

Qarol komentarzy: 1450223.12.2017, 10:27

Ale to, że nie mamy tego DMa to również wina Wengera. Ściąga tych pomocników "do wszystkiego" jak Xhaka, a potem ani w jedną ani drugą, bo to przeciętniacy na każdym polu.

Co samej obrony, to jestem pewien, że mając do dyspozycji takie personalia jak u nas, wielu trenerów złożyłoby naprawdę mocną linię defensywną, bo nie mamy wcale tej formacji słabej. Słabo to gra, bo trener nie potrafi tego skleić.