Co za mecz! Arsenal 3-3 Liverpool!

Co za mecz! Arsenal 3-3 Liverpool! 22.12.2017, 21:48, Dawid Wieczorek 1197 komentarzy

Arsenal zaprezentował się bardzo słabo w pierwszej połowie, ale za to w drugiej szybko sobie przypomniał, jak należy grać w piłkę. Mimo wielu znakomitych szans każdej ze stron, musieliśmy zadowolić się remisem, który jednak nie cieszy menadżerów obu drużyn. The Gunners w dalszym ciągu tracą do podopiecznych Jurgena Kloppa jeden punkt i walka o Top 4 w tym sezonie wydaje się być niezwykle ciekawa.

Poniżej prezentujemy wam składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Monreal (46' Mustafi), Maitland-Niles - Xhaka, Wilshere - Iwobi (78' Welbeck), Özil, Alexis (89' Walcott) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Ospina, Mustafi, Kolasinac, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck.

Liverpool: Mignolet - Gomez, Lovren, Klavan, Robertson - Henderson (13' Milner), Can, Coutinho (84' Oxlade-Chamberlain) - Salah, Firmino, Mane (80' Wijnaldum).

Ławka rezerwowych: Karius, Alexander-Arnold, Lallana, Milner, Wijnaldum, Oxlade-Camberlaim, Solanke.

Pierwsza połowa w wykonaniu Arsenalu była fatalna. Kanonierzy przez pierwsze 45 minut meczu nie oddali ani jednego strzału celnego na bramkę Mignoleta i jedynie cud uratował ich przed tym, by nie przegrywać jeszcze wyżej. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Philippe Coutinho w 26. minucie po strzale głową, który przelobował bezradnego Petra Cecha.

W przerwie meczu Arsene Wenger zmienił kontuzjowanego Nacho Monreala, a na murawę wprowadził świeżo wracającego po kontuzji Shkodrana Mustafiego.

Druga część gry ułożyła się fatalnie dla piłkarzy Wengera. W 52. minucie bramkę na 2:0 po wyraźnym rykoszecie zdobył Mohamed Salah. Gdy wydawało się, iż mecz ten jest już przegrany, Kanonierzy wzięli się za odrabianie strat. Już minutę później Alexis Sanchez zdobył gola kontaktowego po świetnym dośrodkowaniu Hectora Bellerina. Chwilę potem Granit Xhaka przypomniał sobie, co było jego największym atutem przed transferem do Arsenalu i piekielnie mocnym strzałem przełamał ręce Simona Mignoleta. Mimo że strzał skierowany był w środek bramki, belgijski bramkarz tak sparował uderzenie, że futbolówka wpadła prosto w okienko bramki Liverpoolu. Na tablicy wyników widniał wynik 2:2!

To jednak nie był koniec popisów The Gunners. W 58. minucie Alexandre Lacazette popisał się niesamowitą piętką do Mesuta Özila, który lobem pokonał golkipera Liverpoolu. Gdy wydawało się, że Arsenal ma ten mecz pod kontrolą, Roberto Firmino postanowił przetestować Petra Cecha, który zachował się niemal identycznie jak Mignolet przy bramce Xhaki. Brazylijczyk zdobył bramkę na 3:3, a wynik tego spotkania nie uległ już zmianie, mimo usilnych prób z obu stron.

Po raz kolejny pojedynek pomiędzy Liverpoolem a Arsenalem kończy się wysokim remisem, co akurat dzisiaj nie powinno cieszyć żadnego z menadżerów. Czołówka zaczyna odjeżdżać obu ekipom, a żadna z drużyn nie powiększyła swojego dorobku punktowego po dzisiejszym spotkaniu. Powinien jednak cieszyć nas fakt, iż Arsenal po tragicznej grze w pierwszej połowie zdołał zachować jeden punkt. Nie zmienia to jednak faktu, iż w zimowym okienku transferowym potrzebujemy wzmocnień i wszyscy bardzo liczymy na działania Arsene'a Wengera w tym aspekcie.

Oceń zawodników po meczu z Liverpoolem!

LiverpoolRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło:
Slaviola komentarzy: 1237722.12.2017, 22:50

Mecz dla postronnych kibiców jak najbardziej fantastyczny, jednak dla mnie nie... znowu jestem zły I rozgoryczony.

Co z tego że remis po takiej grze jest niby ok, dla mnie jest niemal jak porażka i znowu przeżywam smutek... ehhh, kiedy skończy się to cierpienie, kiedy wrócą moi Kochani "The Invincibles"...

#InArseneWeTrust
#xD
#ilednidokoncakontraktuwengera?

schnor25 komentarzy: 1854622.12.2017, 22:49

Spotkało się dwóch frajerów, żaden nie potrafił wygrać. Tak można spuentować dzisiejsze spotkanie.

Gerwciu komentarzy: 372222.12.2017, 22:49

Który to talent kiedyś pisał ze Czaka lepszy od Pogby ?

lays komentarzy: 3987122.12.2017, 22:49

Jaki środek pola XD Tutaj to juz nawet nie to XDDD Koscielny wyglada gorzej niz Mertesacker w swoim słabym okresie w tym momencie XD Fatalnie gra.

ArsenalChampion komentarzy: 812322.12.2017, 22:48

Koscielny jest slaby i to już od dawna. zima trzeba kupic jakiegoś porządnego obronce bo w przyszłym roku ligi mistrzów może nie być

darros komentarzy: 83922.12.2017, 22:48

ciekawe jakie zdanie ma druga strona @AceVentura przybywaj!

ChybaAffc komentarzy: 15522.12.2017, 22:48

Przykro mi się robi jak tabela w PL wygląda tak jak w Bundeslidze :(

FanekAFC komentarzy: 511222.12.2017, 22:47

Problem środka pola, to przede wszystkim wina Xhaki, nie ważne czy zagra tam Wilshere czy Ramsey, mając obok Szwajcara będzie to tak dalej wyglądać.

ChybaAffc komentarzy: 15522.12.2017, 22:46

Niech zagra Ramsey - Wilshere

Mihex komentarzy: 2360422.12.2017, 22:46

W sumie jak tak spojrzeć, to najlepsze mecze w ataku gramy gdy Kościelny sabotuje obronę xD
Z MU i LFC.

Gerwciu komentarzy: 372222.12.2017, 22:46

Dobra jakiś Kalstrom czy inny Elneny zimą i walczymy

darros komentarzy: 83922.12.2017, 22:46

@Leehu: pewnei ma belg p;odobne papiery jak Welbz z Walcottem ;) .Szczerze to myślałem że Mignolet miał kontaktów wiecej

Papaciok komentarzy: 438722.12.2017, 22:45

Mamy zmiennikow ktorzy nic nie wnosza (oprocz zwirka) narkomana jako trenera dziadka w bramce i na obronie mamy swietnego Mesuta ktory jezeli mu sie chce jest najlepszym spo w lidze (moim zdaniem) mamy pupilków ktorzy graja a nie powinni mamy gwiazde ktorej sie nie chce grac bo city zaklepalo sprawe mamy .... nie mamy srodka pola bo jest xhaka ktory ...... tak serio to strzelil tylko w srodek bramki a to ze keeper live to mentalny odpowiednik iwobiego to wpadlo
Mamy piate miejsce i wielkie nadzieje kibicow mamy problem
Ten klub jest po*****y

Mihex komentarzy: 2360422.12.2017, 22:45

@Womanizer: I strzeliło ponad 2 razy mniej xd

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1422.12.2017, 22:45

@Leehu: może to co ma Welbeck na Wengera?

Alonso komentarzy: 1282422.12.2017, 22:45

"Wilshere ładnie daje rady z Xhaką w środku."

xDDDDDDDDD

Widać to było w pierwszej połowie, a raczej nie było bo wyglądało to jakby Arsenal grał bez środka pomocy. Wjeżdżali sobie ze swojej połowy od razu w Koscielengo i Monreala.

Archiwald komentarzy: 109222.12.2017, 22:45

ustalać*

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 122.12.2017, 22:45

Koscielny ostatnio odwala taką popelinę że głowa mała. Dzisiaj dodatkowo pomógł mu w tym Mustafi. Niles też słabo. Dlaczego Wenger nie zagra na boku Kolasinacem. Nie mogę tego pojąć. Cech jest fatalny. Wznawianie piłki, gra nogami i głupie błędy. Jak można było sprzedać Wojtka i zostawić takie drewno.

FanekAFC komentarzy: 511222.12.2017, 22:45

Jak się spojrzy na fatalne defensywy obu ekip to taki wynik nie dziwi. Szkoda tej zawalonej bramki przez Cecha, bo była spora szansa na wygraną po tak tragicznej pierwszej połowie. Tak czy siak, świetnie było znowu poczuć radość, te zabójcze 5 minut było przekozak !

@SoulStorm Dobra dlaczego ty masz co się powinno a co nie...

SoulStorm komentarzy: 744522.12.2017, 22:44

I połowa totalne dno.

II połowa odbicie od dna totalnego szkoda,że zakończone remisem.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1422.12.2017, 22:44

Chelsea w tym sezonie również słabo. United jak zwykle na farcie.

Leehu komentarzy: 1049622.12.2017, 22:43

@darros: Myślę że warto zaznaczyć iż Mignolet miał w tym meczu dwa kontakty z piłką raz złapał piłkę która leciała mu za kołnierz przez 30 sekund, a druga to była akcja gdzie obronił piłkę uderzoną przez Bellerina która leciała nad poprzeczką. Skoro Benzema ma na Zidane'a i Pereza jakieś materiały to ciekawe co Belg ma na Kloppa. :P

kamilo_oo komentarzy: 2356722.12.2017, 22:43

Ale ze przy 0:2 naszym sie jeszcze chciało, to jestem zaskoczony

Womanizer komentarzy: 993422.12.2017, 22:43

Jak patrze na bilansy straconych goli Arsenalu i Live to aż mam dreszcze.
BURNLEY straciło niecałe 2x mniej bramek niż ta dwójka

Reucik komentarzy: 93722.12.2017, 22:43

Najgorsza jest obrona, bo praktycznie przy każdej kontrze jest strach, bo nawet jak mamy 2 krotną przewagę liczebną to oni dają się robić jak dzieci nie wiem skąd ta przypadłość, niech ktoś im w końcu wytknie te rażące błędy przy kryciu.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.12.2017, 22:43

Sanchez dogadany z Wengerem co do odejścia. Nie wiem co Iwobi robi na boisku. Wilshere ładnie daje rady z Xhaką w środku.
Ozil pięknie. Niles pięknie. Cech do wywalenia...
Bellerin za dużo strat i głupich decyzji..

tom8203 komentarzy: 151422.12.2017, 22:42

Trzecia bramka to strata alexsisa a czech to robil co mogl strzal byl z bliska i silny

polishbrigadesx komentarzy: 1022422.12.2017, 22:42

Remis dobry wynik jak na naszą gre.

Kysio2607 komentarzy: 1336022.12.2017, 22:42

Niech to 5 minut podniecenia nie zamaze reszty meczu. Żenada. Ile to już meczów przegrywamy przez komedie w obronie.

Ten remis to trylion razy więcej niż to na co zaslugiwalismy.

Gerwciu komentarzy: 372222.12.2017, 22:42

@Gerwciu: to byśmy nawet remisu nie wyciągnęli Nowaka to Liverpool

Mchard komentarzy: 61722.12.2017, 22:42

Nie ma co narzekać panowie , wreszcie JAKIŚ mecz , dynamiczny i ciekawe , nie jak pojedynki z młotami ;')

Gdybyśmy przegrywali z jakąkolwiek drużyną z Anglli

Mihex komentarzy: 2360422.12.2017, 22:42

"Sprzedam ręcznik plażowy" Jurgen.
Dodałbym do tego "Sprzedam podstarzałą skodę" Wenger.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18422.12.2017, 22:41

Stracone dwa punkty.

mallen komentarzy: 2123922.12.2017, 22:41

1 połowa - OFENSYWA i DEFENSYWA FATALNA
2 połowa - DEFENSYWA FATALNA

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1422.12.2017, 22:41

Obrona i bramkarz to parodia. Dobre 5 minut z pzodu, które zapewniły punkt, a mogły 3 gdyby nie sabotażysta na bramce.

darros komentarzy: 83922.12.2017, 22:41

@Ranczomen: Fani Live tez moga tak mówić

Papaciok komentarzy: 438722.12.2017, 22:41

Cech nam zawalil kolejny raz w tym sezonie nie trafia w pilke

Leehu komentarzy: 1049622.12.2017, 22:40

Biorąc pod uwagę że graliśmy dobrze przez 5 minut ten wynik jest dla nas bardzo dobry. :D Ale powiedzmy sobie szczerze nie o taki Arsenal chodzi i trzeba coś w tym klubie zmienić.

darros komentarzy: 83922.12.2017, 22:40

to można krótko ocenić:w obronie masakra zarówno u nas jak i u live.Warto docenic ze nasi przy 0;2 nie zalamali sie tylko blyskawicznie odwrocili sytuacje. Szkoda , że nie udalo sie wygrac. No coż .karawana jedzie dalej.Jakieś inne spostrzezenia?

Ranczomen komentarzy: 1236122.12.2017, 22:40

Szkoda, że nie mamy dobrego bramkarza, tak byłyby 3 punkty.

gunners007 komentarzy: 954322.12.2017, 22:40

Mamy remis czyli przegraliśmy. Dziękuję. Nawet jak sie przyfarci to potem i tak to spiepszymy.

Alonso komentarzy: 1282422.12.2017, 22:40

@Womanizer: Jak tak to Tottenham też amator, MC-MU-Chelsea-Burnley :P

alexis1908 komentarzy: 363522.12.2017, 22:40

Koncertowo daliśmy dupy dziś Kosa on zapomniał już jak się w piłkę gra Cech zupełna żenada Ospina do bramki

helzing komentarzy: 327322.12.2017, 22:40

mam mieszane uczucia, patrząc ze było 0:2 to wynik dobry, ale potem patrzac ze było 3:2 i szanse zeby ich dobic to jednak, no i te gole liverpoolu, eh dziecinnie stracone

maxbys komentarzy: 70022.12.2017, 22:40

Oczywiście ja zacząłem oglądać wpadła bramka live a my do końca meczu jeden strzał chyba oddaliśmy i jedno podanie do mingoleta. Gówniany mecz dla mnie i niech się nauczą przestać kręcić te kółeczka i rusza do przodu a nie marnują czas.