Co za mecz! Arsenal 3-3 Liverpool!

Co za mecz! Arsenal 3-3 Liverpool! 22.12.2017, 21:48, Dawid Wieczorek 1197 komentarzy

Arsenal zaprezentował się bardzo słabo w pierwszej połowie, ale za to w drugiej szybko sobie przypomniał, jak należy grać w piłkę. Mimo wielu znakomitych szans każdej ze stron, musieliśmy zadowolić się remisem, który jednak nie cieszy menadżerów obu drużyn. The Gunners w dalszym ciągu tracą do podopiecznych Jurgena Kloppa jeden punkt i walka o Top 4 w tym sezonie wydaje się być niezwykle ciekawa.

Poniżej prezentujemy wam składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Monreal (46' Mustafi), Maitland-Niles - Xhaka, Wilshere - Iwobi (78' Welbeck), Özil, Alexis (89' Walcott) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Ospina, Mustafi, Kolasinac, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck.

Liverpool: Mignolet - Gomez, Lovren, Klavan, Robertson - Henderson (13' Milner), Can, Coutinho (84' Oxlade-Chamberlain) - Salah, Firmino, Mane (80' Wijnaldum).

Ławka rezerwowych: Karius, Alexander-Arnold, Lallana, Milner, Wijnaldum, Oxlade-Camberlaim, Solanke.

Pierwsza połowa w wykonaniu Arsenalu była fatalna. Kanonierzy przez pierwsze 45 minut meczu nie oddali ani jednego strzału celnego na bramkę Mignoleta i jedynie cud uratował ich przed tym, by nie przegrywać jeszcze wyżej. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Philippe Coutinho w 26. minucie po strzale głową, który przelobował bezradnego Petra Cecha.

W przerwie meczu Arsene Wenger zmienił kontuzjowanego Nacho Monreala, a na murawę wprowadził świeżo wracającego po kontuzji Shkodrana Mustafiego.

Druga część gry ułożyła się fatalnie dla piłkarzy Wengera. W 52. minucie bramkę na 2:0 po wyraźnym rykoszecie zdobył Mohamed Salah. Gdy wydawało się, iż mecz ten jest już przegrany, Kanonierzy wzięli się za odrabianie strat. Już minutę później Alexis Sanchez zdobył gola kontaktowego po świetnym dośrodkowaniu Hectora Bellerina. Chwilę potem Granit Xhaka przypomniał sobie, co było jego największym atutem przed transferem do Arsenalu i piekielnie mocnym strzałem przełamał ręce Simona Mignoleta. Mimo że strzał skierowany był w środek bramki, belgijski bramkarz tak sparował uderzenie, że futbolówka wpadła prosto w okienko bramki Liverpoolu. Na tablicy wyników widniał wynik 2:2!

To jednak nie był koniec popisów The Gunners. W 58. minucie Alexandre Lacazette popisał się niesamowitą piętką do Mesuta Özila, który lobem pokonał golkipera Liverpoolu. Gdy wydawało się, że Arsenal ma ten mecz pod kontrolą, Roberto Firmino postanowił przetestować Petra Cecha, który zachował się niemal identycznie jak Mignolet przy bramce Xhaki. Brazylijczyk zdobył bramkę na 3:3, a wynik tego spotkania nie uległ już zmianie, mimo usilnych prób z obu stron.

Po raz kolejny pojedynek pomiędzy Liverpoolem a Arsenalem kończy się wysokim remisem, co akurat dzisiaj nie powinno cieszyć żadnego z menadżerów. Czołówka zaczyna odjeżdżać obu ekipom, a żadna z drużyn nie powiększyła swojego dorobku punktowego po dzisiejszym spotkaniu. Powinien jednak cieszyć nas fakt, iż Arsenal po tragicznej grze w pierwszej połowie zdołał zachować jeden punkt. Nie zmienia to jednak faktu, iż w zimowym okienku transferowym potrzebujemy wzmocnień i wszyscy bardzo liczymy na działania Arsene'a Wengera w tym aspekcie.

Oceń zawodników po meczu z Liverpoolem!

LiverpoolRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło:
softgreat komentarzy: 208122.12.2017, 23:12

w najlepszym wypadku walka o 4 miejsce do ostatniej kolejki z lfc i spurs. uda sie wenger zostaje. nie uda - moze beda zmiany

macc komentarzy: 472822.12.2017, 23:11

Sanchez to klucz do drugiej połowy . On dał nadzieję i przy 3:3 stracił...

daniken komentarzy: 351722.12.2017, 23:11

Niestety tu niektórych boli to że Wilshere gra zamiast tej kontuzjowanej,irytującej łamagi z Walii

Gerwciu komentarzy: 372222.12.2017, 23:11

@Czarko: bardziej czego nie zrobił Jack. Nie zagrał z pięty, nie grał wyżej niż Laca, nie pokazał języka i uśmiechu po zepsutej akcji

mallen komentarzy: 2123922.12.2017, 23:11

Ale ta 3 bramka to był Kryminał :/
Firmino stał nie kryty w polu karnym.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.12.2017, 23:10

Nowy kontrakt dla Ozila.

mallen komentarzy: 2123922.12.2017, 23:10

Widać, że Jack jeszcze nie jest w formie, a już i tak jest jednym z lepszych u nas.

losnumeros komentarzy: 1319022.12.2017, 23:09

@tom8203:
Wróciliśmy do przy przez to, że obrona Live jak nasza jest komiczna, pozwala rywalom na wszystko, a i bramkarzowi jak naszemu zdarzają się babole

Czarko komentarzy: 26922.12.2017, 23:09

@Gunner18AFC
Co takiego zrobił Jack, że źle zagrał? Cały czas ciągnął naszą grę do przodu. W odbiorze jest lepszy od Ramseya i posłał kilka ciekawych piłek. Według mnie jeden z najlepszych naszych zawodników dzisiaj.

Kiepomen komentarzy: 434822.12.2017, 23:08

@Adrian12543: 1 połowa do zapomnienia, w 2 czasami sam ciągnął gre. Dla porówniania zobacz że po wpuszczeniu kaleki Welbecka nasza gra zupełnie siadła, który to już raz zresztą...
Wnioski? NASZA ŁAWKA JEST ZAJEBIŚCIE MOCNA xd

tom8203 komentarzy: 151422.12.2017, 23:08

Z tego meczu powinismy wyciagnac same pozytywy , po raz kolejny wrocilismy do gry a tym razem dwiema bramkami w plecy . Moze kiedys to zaprocentuje !!

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333022.12.2017, 23:07

Będzie tak, że Wenger zgarnie z zespołem Ligę Europy/Carabao Cup zamydli oczy kibicom i kolejny sezon będziemy się meczyć. :)

Reucik komentarzy: 93722.12.2017, 23:06

Ta obrona za wiele pozwala, nie wiem w jakim klubie jeszcze z czołówki obrońcy są tak pasywni i dają przed polem karnym tyle miejsce przeciwnikowi, a najlepsze jak już zdecydują się podbiec to wszyscy do 1 i zostawiają niekrytego gościa... dramat to jest ;d

Gunner18AFC komentarzy: 3439 newsów: 322.12.2017, 23:06

Ramsey > Wilshere

Ten mecz to pokazal

Czarko komentarzy: 26922.12.2017, 23:06

Akurat Wilshere zagrał dobry mecz*

adamkanonier komentarzy: 101722.12.2017, 23:05

to co cech zrobil dzisiaj to jakis chyba zart :)

Kredens komentarzy: 370822.12.2017, 23:05

@fizjo afc

a mi sie wydaje ze wlasnie tak gra, bo ma z kims podpisac nowy kontrakt

schnor25 komentarzy: 1854622.12.2017, 23:04

@SoulStorm: W przypadku absencji Hiszpana jesteśmy w d... Nie czarujmy się, przyzwoity Debuchy jest traktowany - no właśnie jak? Jak jakiś Kokosiński? Niby jest, ale go nie ma (chyba, że trwoga to do Mathieu). Chambers na PO? Nie dzięki. Można rzucać po pozycjach Nilesa, ale to też nie jest rozwiązania. Połowa bloku obronnego to jest kpina. Ale spoko, za Wengera ta formacja nie będzie wyglądać dobrze. On nigdy nie potrafił zbudować od podstaw linii defensywy (a kozaków za czasów Niezwyciężonych otrzymał w spadku).

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333022.12.2017, 23:03

1-2 miejsce jest już dawno dla Nas nieosiągalne. Miejsce 3 Nam odjeżdża, nie widać kompletnie poprawy w nowym sezonie. Ciągle straty przed bramką i później tak to się kończy. Porażka.

Kiepomen komentarzy: 434822.12.2017, 23:03

@ljungberg77: Bez przesady, Wilshire dziś zagrał dobrze, robił przewagę i grał świetnie i odbiorze. Xhaka dziś bramka na +, Iwobi katastrofalnie w 1 połowie, jednak w 2 połowie on w głownej mierze ciągnął gre do przodu, po wpuszczeniu Dannego nasza gra siadła.

ArsenalChampion komentarzy: 812222.12.2017, 23:03

ja bym gral chambersem w podstawie bo to co ostatnio odwala kościelny w obronie to chyba gorzej być już nie moze

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.12.2017, 23:03

Cech cechem, ale postawa obrony na 3-3 to jakiś kryminał.

Placio komentarzy: 256322.12.2017, 22:59

@baranek19 przeczytaj co napisales i pomysl jeszcze raz , ty tak serio ? Wenga i takie przemyslenia?

bigMick komentarzy: 108522.12.2017, 22:59

Fartowny remis. Jesteście niezadowoleni? Ten wynik to cud

darros komentarzy: 83922.12.2017, 22:58

@hubert260893: ja nie stawiałem 2;1 i do ostatnich sekund liczyłem na gola na 4:3 by 10 pkt uratować no ale cóż nie udało się Liczę,że jutro się odkuję i trochę punktów się zgarnie..

Novciu komentarzy: 19522.12.2017, 22:57

Pisać że ten klub jest po*****y i być jego kibicem to dopiero po*****a sprawa. Nie podoba sie won!!! nikt na siłę nie trzyma

baranek19 komentarzy: 134122.12.2017, 22:57

Szkoda tej kontuzji Monteala. Jak strzeliliśmy na 3-2 to wtedy Iwobiego by zdjął i Mustafiego wpuścił i na 3 obrońców.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.12.2017, 22:56

Nie wiem jak inni, ale kazdy za AFC powinien byc zadowolony, fajne 5 minut AFC to fakt, ale poza tym jak dla mnie kontrola czerwonka az nad ta. Do tej pory mam hece, ze tu nie bylo minimum takie 3-5. Salah i Mane dzieki.

SoulStorm komentarzy: 744522.12.2017, 22:56

Bellerin powinien usiąść na ławce kosztem jakiegoś nowego obrońcy zakupionego w zimowym oknie transferowym.

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202322.12.2017, 22:54

skończone dziady, w meczu nawet w koziej wólce gra się z zaangażowaniem więcej niż przez 5 minut,
mam nadzieję że mecz pokazał że z takim przeciętnymi pomocnikami jak Xhaka/Wilshere/Iwobi i całą linią obrony nie mamy czego szukać w walce o mistrza kraju
najgorsze jest że Wenger wychował armię kibiców co po takim meczu generalnie będzie zadowolona itd., szkoda gadać

PrzeArs komentarzy: 278422.12.2017, 22:54

@SoulStorm: kocham kocham

losnumeros komentarzy: 1319022.12.2017, 22:54

Kosa chyba potrzebuje kilka meczów na ławce. Cech to 3 bramka na jego konto. Ogólnie to brawo, że przy 0-2 nie spuścili głów w dół, tylko szybko strzelili bramkę. Mecz błędów, ale gra obrona nasza i czerwonki to kryminał.

PrzeArs komentarzy: 278422.12.2017, 22:53

2 gole. Dla Liverpoolu po rykoszetach a trzeci po błędzie cecha. Ehhh gdzie ten Szczęsny....

Gerwazy komentarzy: 169822.12.2017, 22:53

angielski komentator po bramce ozila
arsenal are walking in the winter wonderland, whaaat a turnaround
takie odrazu skojarzonko z Bergkampem :)

pumeks komentarzy: 2080822.12.2017, 22:53

A Kolasinac znów nie grał, bo jest za słaby czy komentował 'pomysły' Wengera?

Gerwciu komentarzy: 372222.12.2017, 22:52

@schnor25: prowadził ślepy kulawego. Jeden wdepnal w kake drugi czołem wyrznal w kake N bucie drugiego

Marioht komentarzy: 611422.12.2017, 22:52

@mallen: Chyba najlepsze podsumowanie.

Cieszy trzeźwa ocena boiskowych wydarzeń tak wielu Kanonierów.

Wszystko co pisałem przed meczem sprawdziło się. Ale nie schlebiam sobie bo średnio rozgarnięty umysłowo kibic Arsenalu przewidziałby taką ilość bramek i cyrk w naszym wykonaniu w obronie.

Przedziwny mecz.

Wenger pewnie powie po meczu, ze byliśmy świadkami świetnego widowiska z obu stron. Co prawda w pierwszej połowie mieliśmy problemy i pecha, ale za to w drugiej... w drugiej to pokazaliśmy jakość oraz to, ze potrafimy wychodzić z problemów będąc zjednoczeni.

Ech... ta ofensywna gra... Allegri płakał jak oglądał.