Co za mecz! Arsenal 3-3 Liverpool!

Co za mecz! Arsenal 3-3 Liverpool! 22.12.2017, 21:48, Dawid Wieczorek 1197 komentarzy

Arsenal zaprezentował się bardzo słabo w pierwszej połowie, ale za to w drugiej szybko sobie przypomniał, jak należy grać w piłkę. Mimo wielu znakomitych szans każdej ze stron, musieliśmy zadowolić się remisem, który jednak nie cieszy menadżerów obu drużyn. The Gunners w dalszym ciągu tracą do podopiecznych Jurgena Kloppa jeden punkt i walka o Top 4 w tym sezonie wydaje się być niezwykle ciekawa.

Poniżej prezentujemy wam składy, w jakich rozpoczęły ten mecz oba zespoły:

Arsenal: Cech - Bellerin, Koscielny, Monreal (46' Mustafi), Maitland-Niles - Xhaka, Wilshere - Iwobi (78' Welbeck), Özil, Alexis (89' Walcott) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Ospina, Mustafi, Kolasinac, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck.

Liverpool: Mignolet - Gomez, Lovren, Klavan, Robertson - Henderson (13' Milner), Can, Coutinho (84' Oxlade-Chamberlain) - Salah, Firmino, Mane (80' Wijnaldum).

Ławka rezerwowych: Karius, Alexander-Arnold, Lallana, Milner, Wijnaldum, Oxlade-Camberlaim, Solanke.

Pierwsza połowa w wykonaniu Arsenalu była fatalna. Kanonierzy przez pierwsze 45 minut meczu nie oddali ani jednego strzału celnego na bramkę Mignoleta i jedynie cud uratował ich przed tym, by nie przegrywać jeszcze wyżej. Pierwszego gola w tym spotkaniu strzelił Philippe Coutinho w 26. minucie po strzale głową, który przelobował bezradnego Petra Cecha.

W przerwie meczu Arsene Wenger zmienił kontuzjowanego Nacho Monreala, a na murawę wprowadził świeżo wracającego po kontuzji Shkodrana Mustafiego.

Druga część gry ułożyła się fatalnie dla piłkarzy Wengera. W 52. minucie bramkę na 2:0 po wyraźnym rykoszecie zdobył Mohamed Salah. Gdy wydawało się, iż mecz ten jest już przegrany, Kanonierzy wzięli się za odrabianie strat. Już minutę później Alexis Sanchez zdobył gola kontaktowego po świetnym dośrodkowaniu Hectora Bellerina. Chwilę potem Granit Xhaka przypomniał sobie, co było jego największym atutem przed transferem do Arsenalu i piekielnie mocnym strzałem przełamał ręce Simona Mignoleta. Mimo że strzał skierowany był w środek bramki, belgijski bramkarz tak sparował uderzenie, że futbolówka wpadła prosto w okienko bramki Liverpoolu. Na tablicy wyników widniał wynik 2:2!

To jednak nie był koniec popisów The Gunners. W 58. minucie Alexandre Lacazette popisał się niesamowitą piętką do Mesuta Özila, który lobem pokonał golkipera Liverpoolu. Gdy wydawało się, że Arsenal ma ten mecz pod kontrolą, Roberto Firmino postanowił przetestować Petra Cecha, który zachował się niemal identycznie jak Mignolet przy bramce Xhaki. Brazylijczyk zdobył bramkę na 3:3, a wynik tego spotkania nie uległ już zmianie, mimo usilnych prób z obu stron.

Po raz kolejny pojedynek pomiędzy Liverpoolem a Arsenalem kończy się wysokim remisem, co akurat dzisiaj nie powinno cieszyć żadnego z menadżerów. Czołówka zaczyna odjeżdżać obu ekipom, a żadna z drużyn nie powiększyła swojego dorobku punktowego po dzisiejszym spotkaniu. Powinien jednak cieszyć nas fakt, iż Arsenal po tragicznej grze w pierwszej połowie zdołał zachować jeden punkt. Nie zmienia to jednak faktu, iż w zimowym okienku transferowym potrzebujemy wzmocnień i wszyscy bardzo liczymy na działania Arsene'a Wengera w tym aspekcie.

Oceń zawodników po meczu z Liverpoolem!

LiverpoolRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło:
P29LJ komentarzy: 79823.12.2017, 10:26

Nasza obrona to jakiś DRAMAT !!! Koscielny od kilku kolejek plącze się o swoje nogi. Niles okey.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.12.2017, 10:12

@fizjo_afc:

Tylko kto za Iwobiego? Walcott albo Welbeck, którzy są jeszcze bardziej tutaj jechani od Nigeryjczyka?

patryksz komentarzy: 364823.12.2017, 09:52

Ale Ozil lepiej żeby został. Po co wam Sanchez?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 09:50

Wczoraj Pełka powiedział, ze Firmino,Cou,Salah i Mane maja wspólnie ponad 50 goli i ponad 20 asyst w tym sezonie. Robi wrażenie.

Ciekawy jestem kiedy AFC bedzie w ofie wyciagał tak fajne staty, a nie liczył tylko na jeden wybitny sezon danego X.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041323.12.2017, 09:49

Co ma zachęcić Draxlera albo Fekria, jeżeli zobaczą że największe gwiazdy Ozil i Sanchez odchodzą? Zatrzymanie jednego z nich to obowiązek. A czytając plotki, patrząc na zachowanie to z Ozilem bedzie dużo łatwiej.

GKS_AFC komentarzy: 871823.12.2017, 09:46

Fekir za Ozila i Draxler za Sancheza i byloby extra , pomarzyc mozna

Alonso komentarzy: 1282423.12.2017, 09:38

Kepa zaraz do Realu przejdzie, Goretzka pewnie do Bayernu albo Barcelony. Problem w tych dobrych zawodnikach za darmo jest taki że mają kilka ofert z większych klubów niż Arsenal.

Zresztą Arsenal sam oddaje najlepszych za darmo to jak miałby takich przyciągnąć do siebie.

Craz komentarzy: 357923.12.2017, 09:35

Jak panowie po meczu ? Kiedys nam Wengi zapewnial 4miejsce i LM ,a na dzien dzisiejszy doszlo do takiego stanu ze na te 4miejsce to my poprostu poziomem nie pasujemy.. z ta obrona do LM i z Iwobim na skrzydle? Ps. Ma bardzo dziwny styl biegania i w ogole gry macha tymi rekami jak panienka

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.12.2017, 09:27

@pumeks
I wygląda to jak wygląda. Lacazette gania po całym boisku za podaniami jak pies, sytuacji strzeleckich ma jak na lekarstwo.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 09:18

Czesto tu sie pisze o Fekirze w aspekcie transferu do AFC, tylko Mbappe i Laca strzelili wiecej goli z Francuzów w 2017 od niego.

marimoshi komentarzy: 472823.12.2017, 09:11

To jest właśnie ułomność taktyczna Arsenalu. Gra Laca to ładują na niego długie piłki. Gra Giroud to grają klepą.

Zagrałbym na dwójkę francuzów z przodu. Przy obecnej dyspozycji Iwobiego, Sancheza czy duetu WW nie mamy nic do stracenia.

pumeks komentarzy: 2080823.12.2017, 09:08

@Simpllemann:

Lacazette gra za bardzo cofnięty w ofensywie.
Zawsze ma plaster i dlatego się cofa.
Taki Giroud to ma czasem dwa plastry i dlatego zgrywa te piłki, gubiąc ich przy okazji ale niestety często nie ma do kogo zagrać.
Taki Lacazette by pasował, plus Wilshere, który nie cofa nogi.

Niestety na razie Arsenal gra jak stary Stoke. Długie podanie na aferę.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.12.2017, 09:00

@RIVALDO700
Albo spędzili długi czas w lekarskich gabinetach.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 08:55

Kontrakty, tez sie koncza robbenowi i ribery'emu. Maja swoj wiek, ale jestem pewny ze jeszcze niezle pozamiataliby PL.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 08:51

Dla mnie Emre Can to, tez nic specjalnego. Połowa fanów czerwonki pisze, ze pożegna go bez żalu.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.12.2017, 08:50

Shaw? Blind? Przecież ich kibice chcą od dawna poza klubem, bo za słabi. Już mamy jeden odpad z United.

softgreat komentarzy: 208123.12.2017, 08:47

kepa arrizabalga moglby byc dobra opcja za ospine:cecha tez bez kontraktu

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 08:46

Jesli Barcelona dzis wygra z Realem bedzie miec przewage nad nimi...14 pkt. Niezłe jaja.

softgreat komentarzy: 208123.12.2017, 08:43

wlasnie przegladam wolnych graczy po tym sezonie de vrij z lazio, luke shaw, blind, goretzka, barkley, max meyer, bernard z szachtara, emre can, uth to sa jakies opcje na odmlodzenie skladu. do tego pogonic paru lamagow i kupic kogos konkretnego. ten sezon to juz walka max o 4 miejsce i moze jakis puchar przypadkiem

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 08:32

Ja cały czas odnoszę wrazenie, ze Laca jest troche za słaby fizycznie na PL , fajnie czasami odgrywa zastawiony plecami to fakt, ale jesli idzie o kiwke 1 na 1 do przodu to sie niemiłosiernie meczy.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.12.2017, 08:24

"Lacazzet jak dla mnie świetny transfer koleś walczy, szarpie i czuje grę. Niech jeszcze tylko zacznie masowo strzelać."

Tak, ale niech mu wreszcie też ktoś podaje, bo bez tego męczy się niemiłosiernie.

songoku95 komentarzy: 2348623.12.2017, 08:19

@gooner1992: ale ten teletubis tez ma troche racji. Kosa który był nasza ostoja od kilku sezonów strasznie sie zrobił słaby. Trzeba szukać zastępstwa. De Virj?

songoku95 komentarzy: 2348623.12.2017, 08:18

@RIVALDO700: osobiście zazdroszczę im Rasha, mając na uwadze ze nasz talent Iwobi jest pod forma. Ogólnie mam duże oczekiwania co do Nigeryjczyka, moze być z niego kawał piłkarza ale potrzeba czasu.

gooner1992 komentarzy: 57723.12.2017, 08:17

@RobvanKlu5i: Wydaje mi się że tą marną prowokacją sam reprezentujesz poziom teletubisia ;) Pozdrawiam serdecznie i ściskam

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041323.12.2017, 08:09

Co tu dużo pisać, dostaliśmy 5 minut które będziemy wspominać... Co jest smutne. Jeżeli chodzi o piłkarzy... Niles ma potencjał, zagral bardzo fajne zawody tyle że w takim meczu potrzeba czegoś ekstra i ją widział bym Kolasinaca. Ilość błędów Kościelnego (poślizgnięcia, dziury w środku) jest ogromna... Kościelny to świetny obrońca ale z racji wieku jego i Monreala należy szukać nowego obrońcy. Środek pola... dla mnie to największe rozczarowanie w obecnym sezonie. Był Viera, Fabregas, Rosicky zawsze to jakoś wyglądało... Wilsher ostatnimi występami polazuje, że może na niego pozostawić. Jak najbardziej jestem za nowym kontraktem ale naszego zbawiciela w nim nie widzę. Na temat Xhaki nie ma co pisać, wiadomo że Wengera go nikim nie zastąpi . Iwobi? W moim odczuciu podobnie jak z Jackiem, melodia przyszłości ale czołowym graczem raczej nigdy nie będzie. Sanchez... Co tutaj w ogóle pisać? Czekam na godnego zastępcę i do widzenia. Ozil? Jeżeli tylko chce podpisać nowy kontrakt, to powinien go dostać. On i Laca powinni być naszym motorem napędowym. Lacazzet jak dla mnie świetny transfer koleś walczy, szarpie i czuje grę. Niech jeszcze tylko zacznie masowo strzelać.

RobvanKlu5i komentarzy: 2323.12.2017, 08:09

Oglądając wczorajszy mecz miałem wrażenie, że obie drużyny w obronie mają same teletubisie :) Chociaż na dobrą sprawę to większe prezenty dał Liverpool niż wasz Arsenal, więc możecie podziękować tym "teletubisiom", że ze stanu 0:2 dali sobie strzelić 3 frajerskie gole. Chociaż to co robił Kościelny to też można podciągnąć pod niezły kabaret. Co jeden to lepszy... i Wy później chcecie pomstować do niebios, że United złoiło Wam pupę 1:3 ? Z czym i do czego ludzie?! Przecież na wiosnę z taką obroną to United wkręci Was w ziemię kilka razy, obecnie to lecicie w taką przepaść, że nawet nie zdążycie się wyspowiadać jak ksiądz za Wami poleci ;)

Możecie liczyć jedynie na wzmocnienia. Tylko tak na prawdę nikt poważny tego klubu nie wzmocni, Lacazette jeszcze się nie pokapował w tym jak wielki błąd popełnił a Oezil i Sanchez tylko czekają na koniec sezonu, by wyfrunąć z gniazda...chociaż obaj prezentują taką formę, że chętnych na ich usługi może nie być za wielu :)

Konsekwentnie jak co sezon zakończycie rozgrywki w lutym, u Was to regularne od 10 lat. Pozdrawiam

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 08:05

@songoku95: Wiem, ale mimo wszystko 20 letni gracz, gdzie w wielu klubach podnieta bo 23 latek kopnął prosto piłkę. Gdyby united w tym sezonie było takie mega , tam latałby kozak przez duze K, a nie jakis 20-latek.

songoku95 komentarzy: 2348623.12.2017, 08:03

@RIVALDO700: Rash to młodzik z rezerw? Raczej pełnoprawny członek 1 zespołu od 2 sezonów.

songoku95 komentarzy: 2348623.12.2017, 08:02

Jak Czaka strzelał 2 bramke to przed oddaniem strzału pomyślałem ,,znowu pajac pajacuje". Ktos też tak miał?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 08:01

I jeszcze do mojego wcześniejszego postu zapomniałem dorzucic ze united opiera gre w tym sezonie na rashfordzie, mlodziku z rezerw ktory ma 20 lat.

Czeczenia komentarzy: 1248923.12.2017, 08:00

Wcale ten mecz nie był dobry. W pierwszej połowie Liverpool zjadał Arsenal i tylko do nich należała decyzja czy zdecydują się ich wyrzygać czy może wysrać.

Druga połowa, Liverpool szybko strzela i wydaje się, że mecz skończony. Wtedy na imprezę wbija Gomez i podłącza do prądu pupilków Wengera. Do tego czasu jesteśmy świadkami szalonej serii, 2,5 godziny bez celnego uderzenia AFC w dwumeczu z Live.

Człowiek nie przestał się cieszyć, a tu kolejny cud. Nie dość, że Xhaka uderzył celnie w bramkę, to nie strzegł jej De Gea, nie strzegł jej Buffon, ani nawet Kiełpin. Stał tam Mignolet, to wpadło. Bomba piękna. Niech ejmati poda termin kolejnej.

Brameczka na 3:2, cudeńko, czyli Liverpool robi Arsenal, tj. jak przegrać wygrany mecz.

Ale zaraz Arsenal zrobił Arsenal, więc oczywiście zrobił wszystko by tego meczu nie wygrać. 3:3, można się rozejść.

Sanchez na wylocie gra beznadziejnie, ale i tak lepiej niż tragiczne trio - Iwobi, Welbeck, Walcott. Nie ma ławki. Zero.

Obrona? Dno. Kolejna strata punktów, kolejna kontuzja, tym razem Monreal. Nie dość, że w Grudniu marnie punktują, to piłkarze się sypią.

songoku95 komentarzy: 2348623.12.2017, 07:57

ręce składają się do oklasków mając na uwadze naszą gre w 2nd połowie, a ręce opadają kiedy oglądaliśmy 1.
Ogólnie super mecz. Pokazaliśmy charakter, to co w drugiej polowie graliśmy to mistrzostwo. Taki Arsenal chce się oglądać. Te klepki z Ozilem i Alexisem... cieszmy się ostatnimi chwilami.
Ogólnie dużo osób narzeka na Cecha, IMO zagrał on świetne zawody, naprawdę. Dzięki niemu byliśmy w grze ciągle w grze po 1 połowie, chyba z 2 bądź 3 1-1 obronione. 3 bramka to wina obrony, strzał był mocny więc mógł on złamać dłoń Cechowi, czapki z głów że w ogóle ten strzał odbił. Widać że Czesiek wraca do dobrej dyspozycji. Zresztą w tym sezonie ogólnie gra naprawdę bardzo dobrze.
Niles, zagrał również bardzo dobrze cały mecz, miał kilka błędów ale mimo wszystko pokazał charakter.
Odnośnie reszty drużyny to komentować nie trzeba 1 połowy. Druga w wykonaniu Czaki, Jacka to naprawę world class, w szczególności Anglik. Naprawdę w drugiej połowie pokazał się z świetnej strony oby ten mecz, ten pokaz charakteru był początkiem progresu w lidze. Troche boli przepaść między United i CFC, ale uważam, że przy tak grającej czołówce są do złapania przez Nas.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.12.2017, 07:51

Tam ktos nizej napisał , ze AFC nie jest wstanie konkurować z 2 manchesterami przez kase . Akurat w tym sezonie, to united ucieka AFC tylko przez aspekty sportowe i ta przewage jaka dzis moze miec nad AFC czyli az 10 pkt widze tylko w tym. Czemu? , a no oprócz Lukaku to jest te samo united co sezony temu, Miki czesciej grzeje trybuny niz gra, Lingard ma czesto pierwszy skład, gdzie 3/4 ludzi za united widzi go poza klubem, jak nie gra Pogba zastepuje go mierny Herrera. Dla mnie w tym sezonie nie ma mowy, ze przez kase uciekło takie united, tu wchodza tylko czynniki sportowe, w lato nie przyszedł tam Auba,Mbappe plus Neymar w pakiecie by pisac, ze to kwestia pieniądza w tym sezonie. Z reszta to samo uwazam, o kazdym klubie oprócz City, którzy wyhodowali potworna pomoc na SP na tle tej ligi. Czerwonka ten sam garnitur plus Salah, nie warto liczyc Oxa /hehe/, smerfy to samo gdzie na dobra sprawe gra tylko morata i bakayoko. AFC odsaje tylko sportowo , bo nikt mi nie powie ze united,lfc i chelsea zaszalały w ty oknie, rzekłbym ze na ich mozliwosci to ,,mega biedne okno'' gdzie wyciagneli reke do AFC dzieki temu.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.12.2017, 06:52

Piękny mecz dla widza chcącego zobaczyć czołowe drużyny Premier League. Dla kibica Arsenalu czy Liverpoolu to nie mógł być dobry mecz. Masa błędów w obronie jak i w wyproaadzaniu piłki.

Jacek1s komentarzy: 764623.12.2017, 05:18

Piękny mecz, obydwie drużyny starały się bardziej w ofensywie niż w defensywie i poskutkowało to aż 6 bramkami. Świetne widowisko.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.12.2017, 02:07

21:00 Crystal Palace – Arsenal FC