Czas rozstrzygnięć - ostatnia kolejka Grupy A

Czas rozstrzygnięć - ostatnia kolejka Grupy A 16.06.2012, 12:07, Łukasz Szabłowski 747 komentarzy

Nadszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Grupa A obfituje w masę emocji, dzięki którym jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte. O wyrównanym poziomie rywalizacji może na pewno świadczyć fakt, że jeszcze każda z czterech reprezentacji ma szanse na awans. Dziś o 20:45 odbędą się dwa mecze. Po nich poznamy odpowiedzi na wszystkie pytania.

Na początek mecz Polska – Czechy, gdyż to spotkanie z pewnością nas, Polaków, interesuje w ostatnich dniach najbardziej. W ostatnich dwudziestu latach jeszcze się nie zdarzyło, by nasza reprezentacja do ostatniej kolejki miała szanse na wyjście z grupy wielkiego turnieju. Dziś wystarczy nam zwycięstwo z Czechami.

Po zremisowanym pojedynku z Rosją, piłkarska Polska wpadła w euforię. Wszyscy niemal chóralnie obwieszczali, że w sobotę jedziemy do Wrocławia po trzy punkty, że Czesi to łatwy przeciwnik i damy sobie radę bez najmniejszych problemów. Problemy jednak są. Nasi południowi sąsiedzi to cały czas mocna europejska firma, w której „pracują” gwiazdy światowego formatu. Po dwóch spotkaniach na Euro 2012 poznaliśmy ich zalety: szybkie oskrzydlające ataki, łatwość w przejściu z obrony do ataku, a także ofensywne wejścia Gebre Selassie. Z pewnością Czesi mają spory potencjał ofensywny, mogą być groźni, a w meczu z Grecją pokazali, że potrafią rzucić się na rywala już od pierwszych minut.

Jednak Czesi to nie tylko zalety. Polacy z pewnością postarają się wykorzystać ich przywary, wady. Słaby turniej rozgrywa Petr Cech, który chyba jeszcze nie poznał uczucia dobrej interwencji. To samo można powiedzieć o jedynym napastniku Czechów, Milanie Barosu, który przechodzi obok meczu, często wcale nie widać go na boisku. Ogromnym mankamentem naszych rywali jest jednak obrona. Na pewno piłkarze tej formacji nie tworzą monolitu. Przypomina to raczej ser szwajcarski.

Polacy pokazali, że mają do zaoferowania znacznie więcej niż poleganie na tercecie z Borussii. Umiemy też wspaniale bronić dostępu do bramki, stosować znakomity pressing, a także dominować w środku pola. To wszystko plus Robert Lewandowski powinno na Czechów wystarczyć. Nasz napastnik będzie miał łatwiejszą przeprawę niż w poprzednich meczach, bo czescy stoperzy częściej się mylą i gubią krycie niż grają solidnie. Nie wiemy jeszcze jaki wariant zastosuje Franciszek Smuda. Czy tak jak z Rosją postawi na zagęszczenie środka pola i kontrataki, czy jak w spotkaniu z Grecją, zastosuje tradycyjny „diament”. Wydaje się jednak, że ta pierwsza taktyka może przynieść skutek, gdyż Czesi umieją przeprowadzać znakomite i szybkie kontry. Tego na pewno trzeba się obawiać.

Podsumowując, Polacy muszą zgarnąć trzy punkty, Czechom wystarczy remis. Nasi reprezentanci muszą atakować, ale również być uważni w obronie. Czy naszym reprezentantom uda się znaleźć balans między ofensywą a defensywą? Czy wreszcie, po tylu latach uda nam się wyjść z grupy? Czy dziś, około godziny 23 cała Polska będzie wiwatowała? Przekonamy się już wieczorem!

CZECHY vs POLSKA

Data: 16 czerwca 2012 roku, sobota, godzina 20:45

Miejsce: Polska, Wrocław, Stadion Miejski

Arbiter Spotkania: Craig Thomson

Składy Kanonierzy.com:

Polska: Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch – Murawski, Polanski, Obraniak, Mierzejewski, Błaszczykowski – Lewandowski

Czechy: Cech - Gebre Selassie, Kadlec, Sivok, Limbersky - Plasil, Huebschman, Jiracek, Rosicky, Pilar - Baros

W drugim meczu Grecy zmierzą się z Rosjanami. Podopieczni Fernando Santosa mają jeszcze cień szansy na wyjście z grupy, ale mało prawdopodobne, by im się to udało. Po pierwsze Grecy muszą wygrać swój mecz, a po drugie muszą liczyć na remis w meczu Polska – Czechy. Już spełnienie pierwszego warunku wydaje się niewykonalne.

Rosjanie bowiem są zdecydowanym faworytem tego spotkania. W pierwszych meczach pokazali spory potencjał i zgranie, co zrobiło wrażenie w oczach ekspertów. Rosja ma jednak jeden mankament: nie lubi mozolnie budować ataków. Najchętniej Rosjanie graliby tylko z kontry, atakując błyskawicznie, najlepiej jak najmniejszą liczbą podań. Grecy z pewnością na to nie pozwolą. Oni nawet gdy atakują, robią to niemrawo, szyki obronne pozostawiając w pełnej gotowości. Nie ryzykują, nie atakują z pasją, nie tracą zimnej krwi. To może zdecydowanie utrudnić grę Rosjanom.

Dick Advocat po meczu z Polską ma twardy orzech do zgryzienia. Grecy stworzą przecież zaprę jeszcze bardziej defensywną niż biało-czerwoni, a remis nie wchodzi w rachubę. Rosjanie muszą wprowadzić zmiany w swojej taktyce, wziąć zimny prysznic i postawić na spokój w grze. Trudno będzie opanować rosyjski temperament, ale z pewnością to może przynieść korzyść. Grecy to nie Czesi, którzy poszli na wymianę ciosów. Nawet jeśli Rosjanie zaatakują od pierwszych minut, nie jest pewne czy uda im się sforsować szyki Greków.

Co wymyślą na to spotkanie Rosjanie, jak zachowa się Grecja? Czy ten cień szans na awans do następnej rundy da piłkarzom Hellady nowe, niespożyte siły? Czy Rosjanie znajdą sposób na Greków i zagwarantują sobie awans z pierwszego miejsca? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już dziś o 20:45.

GRECJA vs ROSJA

Miejsce: Polska, Warszawa, Stadion Narodowy

Arbiter spotkania: Jonas Eriksson

Grecja: Sifakis - Torossidis, K. Papadopoulos, Katsouranis, Holebas - Fotakis, Maniatis, Karagounis - Salpingidis, Samaras, Fortounis

Rosja: Małafiejew - Aniukow, Bieriezucki, Ignaszewicz, Żyrkow - Szyrokow, Denisow, Zyrjanow - Dżagojew, Kierżakow, Arszawin

Euro 2012 autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
grand92 komentarzy: 793717.06.2012, 00:42

Ja chcę Jerzego Dudka na naszego selekcjonera

Sakahai komentarzy: 206017.06.2012, 00:41

Znając PZPN to trenerem Polskiej Reprezentacji zostanie ktoś pokroju Rafała Ulatowskiego albo Tomasza Kafarskiego ; )

grand92 komentarzy: 793717.06.2012, 00:37

jak dla mnie Polacy nie mają wymówki , po prostu grali do dupy , mieli najłatwiejszą grupę , byli gospodarzami , poprostu dali ciała po całości

krakuus komentarzy: 182917.06.2012, 00:37

Na pokrzepienie serc !

youtube.com/watch?v=dWwph33dR_I&feature=related

We are Arsenal !!!

maciekbe komentarzy: 1245817.06.2012, 00:36

@wiola to potrafię akurat zrozumieć, sory za to wcześniej, ale nie zrozumiałem, co miałaś na myśli

maciekbe

ty na pewno za to mozesz sie uwazac za dume polskiego narodu, chodzacy ideale.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 317.06.2012, 00:32

Rasizm i ksenofobię absolutnie trzeba tępić.
Pewnie w każdej reprezentacji znajdą się piłkarze, za którymi nie przepadam, ale w niemieckiej reprezentacji jest ich zdecydowanie najwięcej, dlatego ja bym się nie mogła przemóc, by im kibicować. Cieszyć może mnie jedynie dobra dyspozycja Kanonierów tam grających.

Cesku komentarzy: 106117.06.2012, 00:26

maciekbe

Wg mnie nielubienie kogoś, tym bardziej jeżeli się go nie zna ze względu na narodowość jest głupim stereotypem, bo przecież każda nacja ma wielu fantastycznych ludzi i wielu debili, wystarczy rozejrzeć się wokół w naszej kochanej Polsce. To tak samo jak z głupimi blondynkami i wieloma innymi stereotypami.

maciekbe komentarzy: 1245817.06.2012, 00:25

@mid dokładnie to samo dzisiaj rozkminiałem :D Bo babki z dziećmi to do tej pory połowa ludu na strefie, przynajmniej w Poznaniu

pawel7101 komentarzy: 217.06.2012, 00:25

teraz trzymam kciuki za anglików i za AOCa i Theo

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 217.06.2012, 00:25

Też mysle że Skorża weźmie reprezentacje. Ewentualnie Lenczyk, ale to pewnie będzie to samo co ze Smudą.

Fornalik..? Hmm..

axe komentarzy: 66517.06.2012, 00:25

oraz na większej liczbie ligowców typu Piech czy Mila, koniec z Brożkami czy Matuszczykami won

badyl254 komentarzy: 264117.06.2012, 00:24

Szkoda Rosji. Dobrze, że Polska odpadła. Nie ma miejsca dla drużyn, które grają 20 minut na mecz.

axe komentarzy: 66517.06.2012, 00:23

Liczę na to że selekcjonerem zostanie Skorża i postawi na Legie czyli Źewłakowa, Wawrzyniaka, Rybusa, Wolskiego, Żyro, Komorowskiego i Gola

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41217.06.2012, 00:22

Ja jestem ciekaw ile teraz ludzi będzie chodzić to tych stref kibica :]

maciekbe komentarzy: 1245817.06.2012, 00:22

@skyrim gramy jak nigdy? gramy dobrze po 20minut w każdym spotkaniu, z Ruskimi może trochę jeszcze w drugiej połowie. Ale fakt, TO(te mistrzostwa) była najlepsza szansa, mieliśmy po naszej stronie same teoretyczne plusy. Jak się okazało tylko teoretyczne.
@Cesku wiesz, ja rozumiem, że można nie lubić jakiejś drużyny/reprezentacji, ale trzeba mieć jakiekolwiek logiczne powody. Można nie lubić stylu, filozofii, konkretnych zawodników lub trenerów, zarządu. Ale żeby nie lubić dla zasady ? Przecież to się kupy nie trzyma

ArsenW komentarzy: 56317.06.2012, 00:20

skyrim-wyglądalibyśmy tak samo tez ostatnie miejsce hehehe :D

skyrim komentarzy: 807117.06.2012, 00:17

Wali mnie kto wygra.
Euro 2012 to była nasza szansa; pamiętam nastroje po losowaniu grup - "najłatwiejsza".
Wtedy była wielka radość a teraz jest mega rozczarowanie.
Skoro w takiej grupie zajmujemy ostatnie miejsce, jak wyglądalibyśmy w jakiejkolwiek innej grupie ?
Gramy jak nigdy przegrywamy jak zawsze.
Szkoda mi jedynie tych milionów kibiców bo oni naprawdę wierzyli; ale jak wychodzi się tak defensywnie na mecz który trzeba wygrać...

Cesku komentarzy: 106117.06.2012, 00:15

maciekbe

100 % poparcia. Ja np. mam znajomego o bardzo mocnych nacjonalistycznych i rasistowskich poglądach i jest przykład taki, że ma kuzynkę, której mąż jest Ukraińcem, a on mówi, że w życiu nie poda mu ręki bo nienawidzi Ukraińców za mordy na Polakach z czasów wojennych. Przecież to jest chore. Jakby ten chłopak miał cokolwiek wspólnego z sytuacjami w czasie wojny...

ReArs95 komentarzy: 41117.06.2012, 00:12

dawac Guardiole i git

Flisu komentarzy: 160217.06.2012, 00:05

trudno jest być Polakiem...

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 317.06.2012, 00:04

maciekbe--> co konkretnie masz na myśli? Po prostu nie lubię tej reprezentacji, więc im nie kibicuje.

pajdi komentarzy: 378017.06.2012, 00:01

Ja jako kibic PL kibicuje Anglii, choć sądzę, że wygrają Niemcy. Od początku stawiałem ich na głównych faworytów, u buków przed turniejem postawiłem na nich, że wygrają :d

maciekbe komentarzy: 1245817.06.2012, 00:00

@wiola i nigdy nie będziesz lubić ich reprezentacji ? obojętnie kto i jak będzie tam grał? Nie widzisz w takim myśleniu niczego dziwnego ?

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 316.06.2012, 23:55

Tfu, mimo Lukasa i Pera, nie wyobrażam sobie bym mogła kibicować Niemcom. Tej reprezentacji nie znoszę najbardziej.

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 616.06.2012, 23:54

jak widac cuda sie zdarzaja ;) wiec jest szansa ze holandia awansuje

Ewenement komentarzy: 209116.06.2012, 23:54

Jeżeli na mecz, w którym musimy wygrać wychodzi się trzema defensywnymi pomocnikami to nie mam pytań. To samo sie tyczy zmiany Polańskiego, który grał lepiej od Murawskiego mimo tego, że miał na swoim koncie żółtą kartke. Wg mnie bezsensowna zmiana. Ciesze się, że odpadliśmy bo graliśmy gorzej niż słabo. Potrzebny jest nam trener, który nie faworyzuje zawodników i patrzy trzeźwo na stan drużyny, a nie ocenia ich pod względem nazwisk etc.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.06.2012, 23:54

A co do Mullera - krążą plotki, że ma dojść do wymiany na linii City-Bayern, na zasadzie której do Bayernu przeniesie się Dzeko i spora ilość gotówki, a do City pójdzie właśnie Muller.

pumeks

Przede wszystkim - Francuzi mają Evrę, którego darzę bezkresną nienawiścią.

maciekbe komentarzy: 1245816.06.2012, 23:50

@rvparsen co za debile na tej stronie w ostatnich dniach. Najpierw jakiś zakompleksiony rasista, teraz ty mi wyjeżdżasz, że Niemcy są do dupy, bo najechali Polskę ponad 70 lat temu. Kto ***** z kadry niemiec najechał ? Muller ? Neuer ? Śmiejecie się z Angoli, z BBC, że są ignorantami i generalizują, a sami nie jesteście lepsi.

pumeks komentarzy: 2080816.06.2012, 23:46

@Midgardsorm

Francuzi jakby się uprzeć to mają jeszcze Clichy'ego :-)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.06.2012, 23:44

mitmichael

Może to przez to, że trenerem Kanonierów jest Francuz, od jakiegoś czasu zawsze dużo francuzów grało w Arsenalu i odnosili u nas sukces.

rvparsen komentarzy: 204116.06.2012, 23:43

Ja tam tylko darzę szacunkiem jednego Niemca, który nie do końca jest Niemcem. Chodzi mi Michael'a Fassbender'a.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 216.06.2012, 23:43

jak dla mnie to nie ma plusów

pajdi komentarzy: 378016.06.2012, 23:43

Teraz zacznie się usprawiedliwianie, że murawa była mokra, że trawa krzywo ścięta. Tak mocnej kadry personalnie nie mieliśmy od bardzo dawna, a mimo tego nie możemy nic ugrać.
Gdyby zliczyć wszystkie minuty, to prócz meczu z Rosją ( to Rosjanie byli słabi ) zagraliśmy 40-60 minut fajnej piłki. Dziś w 1 połowie zagraliśmy dobrze tylko i wyłącznie dlatego, że Czesi grali na remis, w 2 gdy dowiedzieli się jaki jest wynik w drugim meczu robili z nami co chcieli. To co zrobił Murawski to piłkarski kryminał, powinni go cofnąć do sekcji juniorów i niech uczy się od podstaw, defensywny pomocnik traci piłkę w środku boiska- karygodne.
Co do Smudy, mam wrażenie, że kiepsko przygotował piłkarzy pod względem fizycznym, mecz z Grecją jak i dzisiejsze spotkanie pokazało, że w drugiej połowie gramy o niebo gorzej.
Aż strach myśleć co by zrobili z nami Niemcy, gdyby udało się wyjść z grupy..

grand92 komentarzy: 793716.06.2012, 23:42

jest jeden mega plus tego odpadnięcia , dymisja Franza :D

pumeks komentarzy: 2080816.06.2012, 23:42

Zostali mi do kibicowania:
Holandia, która ma marne szanse na awans.
Angole :-), którzy zastępują mi premiership.
Francuzi, bo całkiem fajnie grają.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952116.06.2012, 23:42

Mid > Dzięki za poprawę ;p

mitmichael komentarzy: 4924316.06.2012, 23:41

Po tym co dzisiaj zobaczylismy (awans Czechow i Grekow) nawet Holandia nie musi sie smucic bo szanse maja a na takich turniejach wszystko sie moze zdarzyc

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41216.06.2012, 23:41

rvparsen

No co ty... Serio? W życiu o tym nie słyszałem.

A teraz na serio. Jestem tego świadomy i przez to zawsze byłem negatywnie nastawiony do Niemców, czy wszelakich niemieckich produktów - samochodów, telewizorów... Nie chciałem też widzieć żadnego Niemca w kadrze Arsenalu. Jednak odkąd w Arsenalu grają Mertesacker i Podolski (który jest praktycznie Polakiem) moje nastawienie w stosunku do nich się zmieniło i - tak jak powiedziałem - na Euro będę kibicował Kanonierom, a Niemcy mają ich najwięcej.

Ars3n komentarzy: 1235416.06.2012, 23:41

Imprecis
skutecznosc van Persiego na tym turnieju nie zachwyca ,a 1 gol nie moze go obronic z tego co gra..gra slabo jak cala Holandia oprocz Sneijdera.

pumeks komentarzy: 2080816.06.2012, 23:40

@RvPersie

Te 20 minut to się sprawdza od kilku lat.
Jak strzelą gola to jakoś się układa, a jak nie strzelą to już lipa.

Ars3n komentarzy: 1235416.06.2012, 23:38

Mit
Hah,mam tak samo tyle ,ze ja im kibicuje m.in. z powodu Piresa :d

rvparsen komentarzy: 204116.06.2012, 23:38

Ja lubię Francję ze względu na Henry'ego.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1416.06.2012, 23:37

Ja kibicuje Francji bo gra tam nasz kochany Samir Nasri

Ars3n komentarzy: 1235416.06.2012, 23:37

Mid
Ja kibicuje Francji od poczatku turnieju 2002 bodajze i jakis tam nasri nie przerwie mi tego.Po prostu nie przejmuje sie nim.

RvPersie komentarzy: 1145816.06.2012, 23:36

'- Bezzębny zespół Polski grał po 20 minut w każdym meczu. W takiej formie nawet będąc gospodarzem niewiele się ugra'.