Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland

Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland 09.01.2016, 17:05, Sebastian Czarnecki 2703 komentarzy

Arsenal wygrywający 3-1 z Sunderlandem po bramkach Campbella, Ramseya i Girouda? Gdzieś to już widzieliśmy. Dokładnie takim samym rezultatem i z tymi samymi strzelcami po londyńskiej stronie zakończyło się grudniowe spotkanie ligowe pomiędzy obiema ekipami, które również odbyło się na Emirates Stadium!

Tak czy siak, Kanonierzy - choć nie bez problemów - zapewnili sobie awans do 4. rundy Pucharu Anglii najmniejszym nakładem sił i mogą już skupić się wyłącznie na przygotowaniu do meczu z Liverpoolem.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Chambers (67. Arteta), Chamberlain - Campbell (81. Adelaide), Iwobi (66. Ramsey), Walcott - Giroud

Sunderland: Pickford - Yedlin, O'Shea (65. Jones), Coates, van Aanholt - Watmore, Cattermole (57. M'Vila), Toivonen, Lens - Fletcher (76. Mavrias), Graham

Po ogłoszeniu oficjalnych składów na ten mecz, wielu kibiców zastanawiało się, kto będzie pełnił jaką rolę na boisku. Wstępne ustawienie wskazywało na Campbella na prawej stronie, Walcotta na lewej, a także Iwobiego za plecami napastnika. Nigeryjczyk schodził jednak na lewą flankę, kiedy Theo dublował pozycję napastnika.

Na pierwszą groźną sytuację przyszło nam czekać do 9. minuty. Olivier Giroud podaniem z pierwszej piłki uruchomił Kierana Gibbsa w akcji sam na sam z bramkarzem, jednak Anglik trafił prosto w dobrze ustawionego Pickforda.

W 17. minucie defensywę Arsenalu dopadł przeraźliwy wirus niekompetencji i niesubordynacji. Niefortunne podanie Gibbsa do Koscielnego spowodowało, że Francuz się potknął, nie opanował piłki i oddał ją Lensowi, który oddał strzał i pokonał Petra Čecha. 1-0 dla Sunderlandu!

W 20. minucie fantastyczną akcją popisał się Alex Iwobi, który ograł dwóch zawodników, przedarł się w pole karne i oddał strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z defensorów.

W 26. minucie Kanonierzy doprowadzają do wyrównania. Podanie Walcotta szczęśliwie trafiło pod nogi Joela Campbella, który z najbliższej odległości strzelił tuż przy słupku, nie dając Pickfordowi żadnych szans!

Trzy minuty później groźny strzał oddał Alex Chamberlain, ale zabrakło mu precyzji, by piłka znalazła drogę w kierunku światła bramki.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części spotkania. Kanonierzy starali się częściej utrzymywać przy piłce, ale nie byli w stanie przedostać się pod bramkę Pickforda i stworzyć zagrożenie. Z drugiej strony, poprawili grę w defensywie i sami starali się trzymać napastników Sunderlandu z dala od swojego pola karnego.

W końcówce pierwszej połowy londyńczycy nieco się uaktywnili, ale wciąż nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji, która pozwoliłaby im wyjść na prowadzenie.

Wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Bardzo aktywny był Joel Campbell, którego strzał po przerwie został zablokowany przez obrońcę, podobnie zresztą jak dobitka Theo Walcotta. Kanonierzy wywalczyli rzut rożny.

W 57. minucie bardzo dobrą akcją popisał się Chamberlain, który ładnie wymanewrował obrońcę i stworzył sobie miejsce do oddania strzału, po czym uderzył... w słupek. Z dobitką ruszył jeszcze Theo Walcott, ale posłał piłkę obok bramki.

Dwie minuty później podobna akcja miała miejsce po stronie Czarnych Kotów. Tym razem Steven Fletcher głową strzelił w poprzeczkę, z kolei dobitka Watmore'a nie znalazła drogi do bramki.

Na 25 minut przed końcem meczu obaj trenerzy ruszyli ze zmianami. Wenger desygnował do gry Artetę i Ramseya, którzy zmienili Chambersa i Iwobiego, z kolei Sam Allardyce zastąpił O'Shea'ę Billym Jonesem. Kilka minut wcześniej Yann M'Vila zmienił Lee Cattermole'a.

W 68. minucie londyńczycy przeprowadzili ładną akcję kombinacyjną, która zakończyła się podaniem na lewą stronę do Gibbsa i dośrodkowaniem po ziemi w pole karne. Olivier Giroud dopadł do piłki posłanej przez Anglika, ale dobrze ustawiony Pickford zdołał ją przechwycić.

Prawdziwy #Wengerball w wykonaniu Arsenalu! Świetna akcja kombinacyjna pomiędzy Campbellem, Bellerinem a Ramseyem zakończyła się podaniem prawego obrońcy do Walijczyka i świetnym wykończeniem po długim słupku. 2-1!

W 76. minucie było już 3-1! Kolejny raz prawym skrzydłem popędził Bellerin, który dobrze odczytał intencje obiegającego obrońców Girouda i podał prosto pod jego nogę. Francuz nie zwykł marnować takich sytuacji i podwyższył prowadzenie!

W 77. minucie za Fletchera wszedł Mavrias. Cztery minuty później miejsce Campbella zajął debiutujący Jeff Reine-Adelaide.

W 84. minucie Olivier Giroud oddał bardzo dobry strzał głową na bramkę Pickforda, ale młody Anglik popisał się niezłą interwencją i zatrzymał piłkę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy wygrali 3-1 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

FA CupRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 21:08

Mihex
Thomalla? Za duzo dragow :D

Iwański gdyby mógł dałby Lewego 3x XD

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52411.01.2016, 21:07

To głosowanie naprawdę czasami wygląda śmiesznie. Trener Walii wybiera swojego reprezentanta, media WKS swojego a kraje egzotyczne w ogóle dziwne nomincje.

Ziebka komentarzy: 265911.01.2016, 21:06

Henryk Kasperczak tez dal 5 pkt Lewemu :)

Mihex komentarzy: 2360411.01.2016, 21:06

FabsFAN
Początkowo przeczytałem Adam Lewandowski, Robert Messi i Lionel Muller Thomalla :V Coś jest ze mną nie tak.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 21:06

pootra
A kto z PL zasluzyl? Ewentualnie De Bruyne i Ozil ale to ta sama pozycja by byla. Nie widze innych kandydatow.

pootra komentarzy: 3411.01.2016, 21:05

Z roku na rok te same twarze tylko Real i Barcelona i już od dawana nikogo z PL. Odejdą Messi i CR to wejdzie Neymar i tak to się będzie jeszcze długo kręcić. Coś czuję, że Barca z Realem zdomunują światową piłkę na długie lata mimo ogromnej kasy pompowanej w PL nic z tego nie wynika

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 21:05

new_star
Wydaje mi sie, ze mozna. Brakuje kilku kapitanow w porownaniu do ilosci trenerow.

Messi zdeklasowal w dziennikarzach. Czyzby jedyni, ktorzy nie mieli oczu w tyłku o.O?

Mihex
Zbiera bardzo dobre noty w Holandii. W lidze opuścił ledwie 29 minut. Czterokrotnie znalazł się w jedenastce kolejki portalu soccernews.nl.
Tak podsumowano jego ostatnią nominację:
"Co za fantastyczny transfer NEC. Golla może już konkurować najlepszymi obrońcami Eredivisie. Znalazł się też na celowniku wielu topowych klubów Bundesligi"

Ziebka komentarzy: 265911.01.2016, 21:02

zlatan na MSN :D

Ziebka komentarzy: 265911.01.2016, 21:01

kapitan szkotow lewego na 1

chyba odczul jego sile w eliminacjach :)

simpllemann
Nigdy w zyciu. Gral na swoim poziomie. Mierny w grze w powietrzu + prowoaktor . Mnie on zupelnie nie przekonuje ;d CO ma na plus to czasem wyprowadzenie pilki, ale w zyciu nie zaglosowalbym go, wiec nie wiem, czym sie kierowali ci wybierajacy :D

Widze po glosach kapitanow, ze mnostwo kolesiostwa.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52411.01.2016, 20:58

ja8pl
Będzie* grał* w Serie A.

*niepotrzebne skreślić

Mihex komentarzy: 2360411.01.2016, 20:57

Ktoś wie co z Gollą? Widziałem kiedyś, że ma niezłe noty na whoscored, ale ciekawy jestem czy ktoś śledził jego grę dokładniej.

transfery.info/84582,oficjalnie-cionek-w-palermo

no to cionek jedzie na euro i nikt nie bedzie mogl mowic ze nie zasluzyl przeciez gra w serie A pf bedize gral

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 20:55

Witowo95
Zobacz, jak zaglosowal Robben. Tez bym tak dal.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52411.01.2016, 20:54

FabsFAN
Pytanie do Ciebie jako kibica Barcelony - Mascherano zagrał taki wybitny rok, że dla kapitana Mauretanii czy Gwatemali był najlepszy?

@FabsFAN:
resources.fifa.com/mm/document/ballon-dor/playeroftheyear-men/02/75/49/91/fboaward_menplayer2015_neutral.pdf

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 20:49

Witowo95
Podasz linka do listy, na kogo kto glosowal?

Kowal96 komentarzy: 1759111.01.2016, 20:48

K204

Zapisane, dzięki.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 111.01.2016, 20:48

Tak przed chwilą popatrzyłem z ciekawości kto z kapitanów na kogo głosował a tu Cech dał w trójce Messiego, Roberta i Hazarda.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52411.01.2016, 20:47

Messi wygrał? A to niespodzianka. Iniesta w 11? A to niespodzianka.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 311.01.2016, 20:45

Boze, dostaje raka, gdy czytam komentarze na FB pod informacja o zwyciezcy ZP 2015. Jak mozna byc tak glupim .

new_star komentarzy: 6853 newsów: 911.01.2016, 20:42

Ktoś wie gdzie można obejrzeć za darmo bez logowania filmy?

new_star komentarzy: 6853 newsów: 911.01.2016, 20:31

Może znów uda się nie wyjeżdżać poza Londyn w FA.

Kowal96 komentarzy: 1759111.01.2016, 20:30

Chodzi mi o 4 rundę FA Cup

ronix11 komentarzy: 73011.01.2016, 20:30

Ciekawie jaka Krauzule ma Griezmann? wie ktoś ? ciekawe czy był by do wyciagniecia teraz zima :)

Kysio2607 komentarzy: 1336011.01.2016, 20:27

Najwazniejsze, ze mecz na Emirates. Do tego średniak Championship, bedzie mozna porotować troche