Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland

Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland 09.01.2016, 17:05, Sebastian Czarnecki 2703 komentarzy

Arsenal wygrywający 3-1 z Sunderlandem po bramkach Campbella, Ramseya i Girouda? Gdzieś to już widzieliśmy. Dokładnie takim samym rezultatem i z tymi samymi strzelcami po londyńskiej stronie zakończyło się grudniowe spotkanie ligowe pomiędzy obiema ekipami, które również odbyło się na Emirates Stadium!

Tak czy siak, Kanonierzy - choć nie bez problemów - zapewnili sobie awans do 4. rundy Pucharu Anglii najmniejszym nakładem sił i mogą już skupić się wyłącznie na przygotowaniu do meczu z Liverpoolem.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Chambers (67. Arteta), Chamberlain - Campbell (81. Adelaide), Iwobi (66. Ramsey), Walcott - Giroud

Sunderland: Pickford - Yedlin, O'Shea (65. Jones), Coates, van Aanholt - Watmore, Cattermole (57. M'Vila), Toivonen, Lens - Fletcher (76. Mavrias), Graham

Po ogłoszeniu oficjalnych składów na ten mecz, wielu kibiców zastanawiało się, kto będzie pełnił jaką rolę na boisku. Wstępne ustawienie wskazywało na Campbella na prawej stronie, Walcotta na lewej, a także Iwobiego za plecami napastnika. Nigeryjczyk schodził jednak na lewą flankę, kiedy Theo dublował pozycję napastnika.

Na pierwszą groźną sytuację przyszło nam czekać do 9. minuty. Olivier Giroud podaniem z pierwszej piłki uruchomił Kierana Gibbsa w akcji sam na sam z bramkarzem, jednak Anglik trafił prosto w dobrze ustawionego Pickforda.

W 17. minucie defensywę Arsenalu dopadł przeraźliwy wirus niekompetencji i niesubordynacji. Niefortunne podanie Gibbsa do Koscielnego spowodowało, że Francuz się potknął, nie opanował piłki i oddał ją Lensowi, który oddał strzał i pokonał Petra Čecha. 1-0 dla Sunderlandu!

W 20. minucie fantastyczną akcją popisał się Alex Iwobi, który ograł dwóch zawodników, przedarł się w pole karne i oddał strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z defensorów.

W 26. minucie Kanonierzy doprowadzają do wyrównania. Podanie Walcotta szczęśliwie trafiło pod nogi Joela Campbella, który z najbliższej odległości strzelił tuż przy słupku, nie dając Pickfordowi żadnych szans!

Trzy minuty później groźny strzał oddał Alex Chamberlain, ale zabrakło mu precyzji, by piłka znalazła drogę w kierunku światła bramki.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części spotkania. Kanonierzy starali się częściej utrzymywać przy piłce, ale nie byli w stanie przedostać się pod bramkę Pickforda i stworzyć zagrożenie. Z drugiej strony, poprawili grę w defensywie i sami starali się trzymać napastników Sunderlandu z dala od swojego pola karnego.

W końcówce pierwszej połowy londyńczycy nieco się uaktywnili, ale wciąż nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji, która pozwoliłaby im wyjść na prowadzenie.

Wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Bardzo aktywny był Joel Campbell, którego strzał po przerwie został zablokowany przez obrońcę, podobnie zresztą jak dobitka Theo Walcotta. Kanonierzy wywalczyli rzut rożny.

W 57. minucie bardzo dobrą akcją popisał się Chamberlain, który ładnie wymanewrował obrońcę i stworzył sobie miejsce do oddania strzału, po czym uderzył... w słupek. Z dobitką ruszył jeszcze Theo Walcott, ale posłał piłkę obok bramki.

Dwie minuty później podobna akcja miała miejsce po stronie Czarnych Kotów. Tym razem Steven Fletcher głową strzelił w poprzeczkę, z kolei dobitka Watmore'a nie znalazła drogi do bramki.

Na 25 minut przed końcem meczu obaj trenerzy ruszyli ze zmianami. Wenger desygnował do gry Artetę i Ramseya, którzy zmienili Chambersa i Iwobiego, z kolei Sam Allardyce zastąpił O'Shea'ę Billym Jonesem. Kilka minut wcześniej Yann M'Vila zmienił Lee Cattermole'a.

W 68. minucie londyńczycy przeprowadzili ładną akcję kombinacyjną, która zakończyła się podaniem na lewą stronę do Gibbsa i dośrodkowaniem po ziemi w pole karne. Olivier Giroud dopadł do piłki posłanej przez Anglika, ale dobrze ustawiony Pickford zdołał ją przechwycić.

Prawdziwy #Wengerball w wykonaniu Arsenalu! Świetna akcja kombinacyjna pomiędzy Campbellem, Bellerinem a Ramseyem zakończyła się podaniem prawego obrońcy do Walijczyka i świetnym wykończeniem po długim słupku. 2-1!

W 76. minucie było już 3-1! Kolejny raz prawym skrzydłem popędził Bellerin, który dobrze odczytał intencje obiegającego obrońców Girouda i podał prosto pod jego nogę. Francuz nie zwykł marnować takich sytuacji i podwyższył prowadzenie!

W 77. minucie za Fletchera wszedł Mavrias. Cztery minuty później miejsce Campbella zajął debiutujący Jeff Reine-Adelaide.

W 84. minucie Olivier Giroud oddał bardzo dobry strzał głową na bramkę Pickforda, ale młody Anglik popisał się niezłą interwencją i zatrzymał piłkę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy wygrali 3-1 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

FA CupRaport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
adrianpilsczek2000 komentarzy: 154211.01.2016, 22:30

Catalonczyk

James czy nawet nasz Ozil, patrząc na same statystyki. Tylko trochę trofeów brakuje. Choć z drugiej strony to Real też nic nie wygrał.

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 111.01.2016, 22:29

Dancer, Masz rację, kiedy nie było praw obcinanie głowy nie było przestępstwem, kradzieże też więc było mniej przestępstw. Gwałty też nie były. Generalnie to proponuje usunąć prawa człowieka i niech na świecie zapanuje chaos. Świat stanie się lepszy :)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40011.01.2016, 22:27

Prawda jest taka, że to przez religie mamy obecnie 90% kolfliktów na świecie, wojen, gwałtów itd.

Religie to zło.

Poza tym, przez to, ze przyjelo sie, ze kazdy czlowiek ma swoje prawa i honor, mamy o wiele wiecej przestepstw. Za gwałt ucinanie wiadomo czego. Za kradzież ucięcie ręki. Za zabójstwo - kara śmierci. Oczywiscie nie staram sie przekazac, ze ludzie nie maja praw i honoru, bo mają, ale nie przestępcy. Gwałt zostawia ślad na psychice dziewczyny do konca zycia. Musza byc wyciagane konsekwencje, a takie jak wymienilem są wedlug mnie jedynymi wlasciwymi.

Adrianpilsczek

Za Buffona dałbym Bravo, z resztą się zgodzę. Za Modricia dałbym Busquetsa a za Inieste hmmm... może James?

Czeczenia komentarzy: 1248711.01.2016, 22:18

Mam nadzieję, że Mohamed Elneny będzie w Londynie zachowywał się dobrze i w żadne gwałty nie będzie zamieszany. Chyba, że gwałt na Tottenhamie - to zawsze pochwalam.

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 22:16

@marimoshi

+1, także nie widzę nic niehumanitarnego w obcinaniu gwałcicielom tego i owego. Skoro nie tego używać zgodnie z przeznaczaniem i wyrządzają tym jedynie szkodę, to po cholerę im coś takiego?

marimoshi komentarzy: 472811.01.2016, 22:14

Najśmieszniejsze jest tuszowanie gwałtów. Co muszą czuć ofiary... Dla tych wszystkich gwałcicieli poobcinałbym jajca to może następny by się zastanowił.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.01.2016, 22:13

Kaidus, jak mózg jest uszkodzony to nie dziwi mnie, że im myślenie szwankuje i dążą do samozagłady.

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 22:13

@marimoshi

Dla mnie Merkelowa powinna wylądować przed jakimś sądem. A Środa? Cóż, nóż się w kieszeni otwiera. Ciekawe, czy nie chciała być jedną z tych gwałconych kobiet. Przecież wie, że sama popierając to, skazuje je na takie coś.

Czeczenia komentarzy: 1248711.01.2016, 22:12

Borysiuk, Borysiukiem, ale podobno Legia wącha się z Kamińskim i Douglasem. Jednak szczerze mówiąc nie wydaje mi się to realne. Nie zimą.

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154211.01.2016, 22:12

@Mihex
Rzeczywiście obrona też pozostawia wiele do życzenia. Chiellini czy Boateng bardziej zasłużyli na to wyróżnienie.
@Catalonczyk
Też racja. Za Neuera- Buffon, za Marcelo- Alaba, za Ramosa- Boateng/Chiellini.
@Doktor
Iniesta to chyba tylko za nazwisko no i może za trofea.
Ogólnie to chyba cała ta jedenastka z wyjątkiem ataku jest nieporozumieniem :)

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 22:11

Tak samo jak każda inna religia/cokolwiek, co każe mordować, prześladować i nie wiadomo co jeszcze robić w imię bzdurnych idei.

Uważam tak - zdanie na temat homoseksualistów każdy tam jakieś ma, jedni ich lubią, drudzy niekoniecznie, ale na Boga, nie zabija się za takie coś.

marimoshi komentarzy: 472811.01.2016, 22:10

Doktor

Niedawno Środa po wydarzenia z Kolonii wypowiadała się,że kibole są wiekszym zagrożeniem niż uchodźcy. Dla takiej jest tylko jeden lek. 13 kul w tył głowy.

Tomassini komentarzy: 272011.01.2016, 22:10

Na serio nie kapuje o co chodzi z tym Hazardem w tych wszystkich rankingach 2015 roku. Na palcach jednej eki można policzyć jego dobre spotkania. Nie mówie nawet o obecnym sezonie gdzie idzie mu tragicznie, ale nawet na początku roku nei był w swojej optymalnej dyspozycji i nie robił statystyk. W całym roku 9 goli, 9 asyst w 50 występach (liczyłem samemu więc mogłem się pomylić gdzieś o jeden czy dwa).

Sanchez (którego nie wpycham do żadnych rankingów) miał w 2015 19 goli i 11 asyst w nie wiem ilu występach + Copa
America której nie licze.
Hazard jest świetnym graczem ale ilość rankingów gdzie jest bardzo wysoko jest zatrwarzająca

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.01.2016, 22:10

Lewicka tak przeginała we wciskaniu wszystkim swoich poglądów, że mi wcale jej nie żal. Widziałem jej dwa programy z Glińskim i Korwinem i po obu powinna trafić na dywanik u szefa. Z takim darciem mordy i brakiem kultury to nawet bym jej na bazarze nie zatrudniłem.

Kraśko symbolem obiektywizmu nie jest, ale jemu przynajmniej nie można odmówić kultury i umiejętności dziennikarskich.

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 22:08

@Kaidus

Taka feministka to by jeszcze ogłosiła światu, że została zgwałcona przez uchodźcę i to jest dobre! W imię idei.

Ale już z drugiej strony - gwałt to terror mężczyzn! Tak nie można. Wniosek: gwałt jest zły, chyba że jesteś muslimem. W sensie ich częsty wniosek.

Choć słyszałem już apele, że tu o mężczyzn chodzi. Że to mężczyźni gwałcili. Że wiara nie ma nic to znaczenia.

W sumie mogę to napisać jeszcze raz - islam to gówno.

Boleslaw komentarzy: 25111.01.2016, 22:06

Każdy pisze, że Iniesta nie powinien być, ale nikt nie powie nic o MODRICIU? Za co on ma byc? Iniesta byl lepszy niz on, wiec to nad chorwatem placzcie

Kaidus komentarzy: 62611.01.2016, 22:05

Doktor
Największą paranoją jest to, że największymi zwolennikami przyjmowania tzw. "uchodźców" są właśnie homo i feministki.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.01.2016, 22:04

sebastix11, Kaidus
No tak tak. Mój błąd.

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 22:04

@adrianpilsczek2000

Generalnie wiedzą o tym wszyscy poza ekspertami.

Ot, z Iniestą jest jak matematyką, a właściwie ich prawami. Choćby grał słabo, choćby nie wiem, co jeszcze robił... tam ileś meczy bez asysty ani bramki, koszmarna seria. Iniesta to najlepszy pomocnik świata. Ot, aksjomat. Nie patrząc się na grę. Za nazwisko. Coś a'la "Słowacki wielkim poetą był" Gombrowicza.

Catalonczyk komentarzy: 519811.01.2016, 22:03

adrianpilsczek

Dodaj jeszcze Ramosa, Neuera, Marcelo :v

Mihex komentarzy: 2360411.01.2016, 22:02

adrianpilsczek2000
Ja tam mówiąc o samej obronie wymieniłbym czterech. Reszta obrony ok.

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 22:02

@Kaidus

Kiedyś mi się smutno robiło, jak takie coś czytałem, dziś mi się śmiać chce. Z głupoty. Wszechobecnej głupoty.

Zachód sam chce się skazać na przyjmowanie islamskich zwyczajów, czy przykładowo homoseksualiście naprawdę nie widzą, że ochoczo przyjmują ludzi, którzy w takiej Arabii Saudyjskiej powiesiliby ich jako pierwsi?

Henryk14 komentarzy: 84911.01.2016, 22:01

Coś nie widać naszego transferu. Wracam z zajęc, patrze, a tu pucha...

adrianpilsczek2000 komentarzy: 154211.01.2016, 22:00

Czy tylko mi się wydaje, że obecność Iniesty, Modricia i Silvy w 11 roku to nieporozumienie?

DontCry
W postępowej Europie codzienne pałowanie przeciwników islamu, gwałty, molestowania, bezrobocie. Tylko u nas takie zacofanie. Tfu! Katolicki ciemnogród!

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.01.2016, 21:58

Z takimi wzmocnieniami będę bardzo zdziwiony jeśli Legia nie obroni mistrzostwa.

DontCry komentarzy: 760811.01.2016, 21:53

Generalnie Niemcy powariowali - > youtube.com/watch?v=RNS-tmIcmzE

Niemiecka Policja zabiera transparent Polakom, a podobno to u nas zamach stanu i demokracji, nie słyszałem jednak o czymś takim na manifestacjach "KOD". Widocznie to zależy kto "łamię" demokracji, a nie w jaki sposób i czy to robi.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.01.2016, 21:52

mihex

z zyro

Mihex komentarzy: 2360411.01.2016, 21:51

Legia chce całą jedenastkę wymienić czy jak :D?
Czy za hajs z Nikolicia baluj?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.01.2016, 21:49

w tvp tez transfery - lewicka i krasko oficjalnie out z tvp.

Kaidus komentarzy: 62611.01.2016, 21:48

@Doktor
Bo tak naprawdę ta ogromna europejska tolerancja to pic na wodę. Nazwałbym to raczej dyktaturą mniejszości. Żyjemy w paradoksalnych czasach, kiedy biali mają dużo ciężej od kolorowych, a chrześcijanie od wyznawców innych religii. Mądrzejsi są w hierarchii stawiani niżej od głupich, hetero niżej od homo i tak dalej. Można wymieniać bardzo długo.
Nie chcę przedstawiać tu żadnych teorii spiskowych, ale jestem prawie pewien, że ktoś kieruje tym z góry. Ktoś, komu podporządkowani są prawie wszyscy rządzący politycy w Europie.
To, co dzieje się teraz w Niemczech to kompletna paranoja. Demokracja tam upadła. Cenzura niemalże jak za komuny. Niemcy nie mogą nawet napisać "Nie życzę sobie, aby budowano w moim mieście meczety" na Facebooku, bo takie wpisy są do 24h usuwane. Do obrony kobiet w Kolonii wysłano 143 policjantów, a do pacyfikowania demonstracji antyislamskiej organizacji Pegida - 1500. Można wymieniać wiele takich przypadków.
Zwolennicy multi-kulti używają słów rasista, ksenofob, nazista, faszysta w odniesieniu do osób krytykujących tą "ideologię".

kamilo_oo komentarzy: 2356711.01.2016, 21:48