Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland

Deja vu? Arsenal 3-1 Sunderland 09.01.2016, 17:05, Sebastian Czarnecki 2703 komentarzy

Arsenal wygrywający 3-1 z Sunderlandem po bramkach Campbella, Ramseya i Girouda? Gdzieś to już widzieliśmy. Dokładnie takim samym rezultatem i z tymi samymi strzelcami po londyńskiej stronie zakończyło się grudniowe spotkanie ligowe pomiędzy obiema ekipami, które również odbyło się na Emirates Stadium!

Tak czy siak, Kanonierzy - choć nie bez problemów - zapewnili sobie awans do 4. rundy Pucharu Anglii najmniejszym nakładem sił i mogą już skupić się wyłącznie na przygotowaniu do meczu z Liverpoolem.

Arsenal: Čech - Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs - Chambers (67. Arteta), Chamberlain - Campbell (81. Adelaide), Iwobi (66. Ramsey), Walcott - Giroud

Sunderland: Pickford - Yedlin, O'Shea (65. Jones), Coates, van Aanholt - Watmore, Cattermole (57. M'Vila), Toivonen, Lens - Fletcher (76. Mavrias), Graham

Po ogłoszeniu oficjalnych składów na ten mecz, wielu kibiców zastanawiało się, kto będzie pełnił jaką rolę na boisku. Wstępne ustawienie wskazywało na Campbella na prawej stronie, Walcotta na lewej, a także Iwobiego za plecami napastnika. Nigeryjczyk schodził jednak na lewą flankę, kiedy Theo dublował pozycję napastnika.

Na pierwszą groźną sytuację przyszło nam czekać do 9. minuty. Olivier Giroud podaniem z pierwszej piłki uruchomił Kierana Gibbsa w akcji sam na sam z bramkarzem, jednak Anglik trafił prosto w dobrze ustawionego Pickforda.

W 17. minucie defensywę Arsenalu dopadł przeraźliwy wirus niekompetencji i niesubordynacji. Niefortunne podanie Gibbsa do Koscielnego spowodowało, że Francuz się potknął, nie opanował piłki i oddał ją Lensowi, który oddał strzał i pokonał Petra Čecha. 1-0 dla Sunderlandu!

W 20. minucie fantastyczną akcją popisał się Alex Iwobi, który ograł dwóch zawodników, przedarł się w pole karne i oddał strzał, który w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z defensorów.

W 26. minucie Kanonierzy doprowadzają do wyrównania. Podanie Walcotta szczęśliwie trafiło pod nogi Joela Campbella, który z najbliższej odległości strzelił tuż przy słupku, nie dając Pickfordowi żadnych szans!

Trzy minuty później groźny strzał oddał Alex Chamberlain, ale zabrakło mu precyzji, by piłka znalazła drogę w kierunku światła bramki.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części spotkania. Kanonierzy starali się częściej utrzymywać przy piłce, ale nie byli w stanie przedostać się pod bramkę Pickforda i stworzyć zagrożenie. Z drugiej strony, poprawili grę w defensywie i sami starali się trzymać napastników Sunderlandu z dala od swojego pola karnego.

W końcówce pierwszej połowy londyńczycy nieco się uaktywnili, ale wciąż nie byli w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji, która pozwoliłaby im wyjść na prowadzenie.

Wynik nie uległ zmianie, obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1-1.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Bardzo aktywny był Joel Campbell, którego strzał po przerwie został zablokowany przez obrońcę, podobnie zresztą jak dobitka Theo Walcotta. Kanonierzy wywalczyli rzut rożny.

W 57. minucie bardzo dobrą akcją popisał się Chamberlain, który ładnie wymanewrował obrońcę i stworzył sobie miejsce do oddania strzału, po czym uderzył... w słupek. Z dobitką ruszył jeszcze Theo Walcott, ale posłał piłkę obok bramki.

Dwie minuty później podobna akcja miała miejsce po stronie Czarnych Kotów. Tym razem Steven Fletcher głową strzelił w poprzeczkę, z kolei dobitka Watmore'a nie znalazła drogi do bramki.

Na 25 minut przed końcem meczu obaj trenerzy ruszyli ze zmianami. Wenger desygnował do gry Artetę i Ramseya, którzy zmienili Chambersa i Iwobiego, z kolei Sam Allardyce zastąpił O'Shea'ę Billym Jonesem. Kilka minut wcześniej Yann M'Vila zmienił Lee Cattermole'a.

W 68. minucie londyńczycy przeprowadzili ładną akcję kombinacyjną, która zakończyła się podaniem na lewą stronę do Gibbsa i dośrodkowaniem po ziemi w pole karne. Olivier Giroud dopadł do piłki posłanej przez Anglika, ale dobrze ustawiony Pickford zdołał ją przechwycić.

Prawdziwy #Wengerball w wykonaniu Arsenalu! Świetna akcja kombinacyjna pomiędzy Campbellem, Bellerinem a Ramseyem zakończyła się podaniem prawego obrońcy do Walijczyka i świetnym wykończeniem po długim słupku. 2-1!

W 76. minucie było już 3-1! Kolejny raz prawym skrzydłem popędził Bellerin, który dobrze odczytał intencje obiegającego obrońców Girouda i podał prosto pod jego nogę. Francuz nie zwykł marnować takich sytuacji i podwyższył prowadzenie!

W 77. minucie za Fletchera wszedł Mavrias. Cztery minuty później miejsce Campbella zajął debiutujący Jeff Reine-Adelaide.

W 84. minucie Olivier Giroud oddał bardzo dobry strzał głową na bramkę Pickforda, ale młody Anglik popisał się niezłą interwencją i zatrzymał piłkę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy wygrali 3-1 i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

grzegorz1211 komentarzy: 1030211.01.2016, 21:37

Dlaczego na tej liście nie ma kapitana Hiszpanii ??

Doktor komentarzy: 770611.01.2016, 21:37

Kurde, dalej nie mogę zrozumieć zamazania opaski Neymara. Ja pierdziele, przecież tu nie można nawet najgłupszego argumentu wymyślić. To się w pale nie mieści. Dno żenady poprawności politycznej osiągnięte.

I podobno coś było o uchodźcach. To się w pale nie mieści.

DontCry komentarzy: 760811.01.2016, 21:36

* resources.fifa.com/mm/document/ballon-dor/coachoftheyear-men/02/75/50/25/fboaward_mencoach2015_neutral.pdf

DontCry komentarzy: 760811.01.2016, 21:35

grzegorz1211 komentarzy: 1030211.01.2016, 21:35

DontCry
Nie mówię żę nie zasłużyła, ale pewnie większość tych co tak głosowali we wcześniejszych latach głosowali Messi,Xavi, Iniesta. Zresztą kluby z Hiszpanii zawsze były promowane przez Fifa

kaman17

O to chodzi - > resources.fifa.com/mm/document/ballon-dor/coachoftheyear-women/02/75/50/35/fboaward_womencoach2015_neutral.pdf ?

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11711.01.2016, 21:34

kaman---> Nie mam. Widziałem na stronie Realu.

Kaidus komentarzy: 62611.01.2016, 21:33

11 dni okienka za nami, a Bournemouth już wydało 17 milionów funtów na dwóch środkowych napastników - Grabbana i Afobe. Moim zdaniem będą mieli spory kłopot bogactwa, jak wróci Wilson. Murray także nieźle się spisuje, ale to raczej w roli jokera.

kaman17 komentarzy: 498711.01.2016, 21:32

arsenallord
Masz listę z głosami oddanymi na trenerów? Szukam i znaleźć nie mogę.

DontCry komentarzy: 760811.01.2016, 21:32

Dlaczego to jest głupie? Dla mnie jeśli ktoś ma prawo głosować, może to robić zgodnie z własną wolą i tyle. O to właśnie chodzi, czyż nie?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.01.2016, 21:32

RIVALDO700
Zaskoczenie? Przecież można się było tego spodziewać.

sidtsw komentarzy: 309011.01.2016, 21:32

nie zebym sie ich bał ale wlasnie wyczytałem ze na mecz z nami wracaja : Ibe, Henderson, Sakho, Toure, i jeszze ktos tam.. takze wcale nie beda mieli slabego skladu...

Mihex komentarzy: 2360411.01.2016, 21:31

arsenallord
Lewy w zeszył roku głosował poważnie to go zjechali, że nie głosował po koleżeńsku. Lepiej więc nie oceniać.

Simao12 komentarzy: 775211.01.2016, 21:31

Strasznie głupie jest to, że większość głosuje na kolegów

Ponawiam pytanie. Ocena C w GCSE to odpowiednik ilu % na maturze?
Czy to jakoś inaczej jest?

Mihex komentarzy: 2360411.01.2016, 21:30

Nasi u21 wyrównali z WBA. Willock.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.01.2016, 21:30

Tak w ogole Ronaldo na 2 to dla mnie zaskoczenie , u mnie by latał za ten rok na 4-5 miejscu.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11711.01.2016, 21:30

pauleta---> Robben potraktował głosowanie bardzo poważnie, a Lewy po koleżeńsku.

Nawałka głosował na Wengera.

DontCry komentarzy: 760811.01.2016, 21:28

grzegorz1211

Mówisz że Barca nie zasłużyła za poprzedni sezon?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 111.01.2016, 21:27

Robben i Lewandowski muszą się nie lubić skoro żaden z nich nie zagłosował na drugiego. Szczególnie mam tu na myśli Holendra, który zagłosował na samych piłkarzy Barcelony.

ja8pl komentarzy: 296611.01.2016, 21:27

kibice legii by wywiesili taki transparent na gwiazde ligi ktora wlasnie do nich przychodzi? ;d bez przesady ;p

grzegorz1211 komentarzy: 1030211.01.2016, 21:26

DontCry
To świadczy o jakimś zaślepieniu i głosowaniu tylko na jedną drużynę i obojętnie co by się nie działo i tak będą głosować na graczy barcy

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.01.2016, 21:25

simple

Nie miałem pewnosci , bo po necie chodzi filmik jak hama spiewa/nie spiewa? legła Warszawa.

I mialem watpliwosci czy to nie warszawiacy.

ja8pl komentarzy: 296611.01.2016, 21:23

Pakistan 5 pkt na Robbena no niezla jazda ;d

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.01.2016, 21:23

RIVALDO700
Tak. Z takim transparentem zjawili się kibice Lecha na pierwszym treningu piłkarzy po przerwie zimowej.

Czeczenia komentarzy: 1248711.01.2016, 21:23

Cionek i tak grać nie będzie, więc nie zdziwi mnie to powołanie Nawałki.

Śmieszna jest idea wybierania największej indywidualności w sporcie zespołowym, a nie konkretne wybory. Ktoś głosuje na Mascherano? Niech głosuje. Telekamery.

stahustaszku komentarzy: 66511.01.2016, 21:21

Panowie i co z tym transferem Mohameda? Przychodzi do nas czy nie ? Miala byc dzisiaj oficjalka a tu cos cisza...Ktos cos wie ?

DontCry komentarzy: 760811.01.2016, 21:21

Głosowanie wszystkich (wliczając w to trenerów) - > resources.fifa.com/mm/document/ballon-dor/playeroftheyear-men/02/75/49/91/fboaward_menplayer2015_neutral.pdf

Ziebka komentarzy: 265911.01.2016, 21:20

w ogole zdajecie sobie sprawe ze oni wszyscy chyba w sierpniu glosuja? niby to jest za rok, ale tak naprawde oceniaja po sezonie :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747411.01.2016, 21:20

simple

kto to wywiesil , fani lecha?

kaman17 komentarzy: 498711.01.2016, 21:19

Ma ktoś ranking trenerów?

stahustaszku komentarzy: 66511.01.2016, 21:19

Panowie i co z tym transferem Mohameda? Przychodzi ob czy nie ? Ktos cos wie ?

DontCry komentarzy: 760811.01.2016, 21:18

Tzn. głosować na najlepszych?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.01.2016, 21:18

Hamalainen nie będzie miał łatwo:

grzegorz1211 komentarzy: 1030211.01.2016, 21:17

Głosować na Messiego Neymara i Suareza to tak jak głosować na Kaczyńskiego, Macierewicza i Źiobro

10- Alexis Sanchez

Myslalem , ze lewy bedzie za suarezem. Fajnie wyglada 8 Hazard , który od 30 meczów nie moze strzelic bramki. Hehe

ziomek1245 komentarzy: 106711.01.2016, 21:14

FabsFAN
Przecież to oczywiste, Guardiola jest tak niesamowicie medialny, że nawet gdyby jego Bayern grał zamiast Juve w finale LM i przegrałby z Barceloną to i tak zostałby wybrany najlepszym trenerem wybrany.

ja8pl komentarzy: 296611.01.2016, 21:14

ja tez sie tego obawiam

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52411.01.2016, 21:13

ja8pl
No zobaczymy czy te 4-5 meczów wystarczy Nawałce by go powołać na Euro. Obawiam się, że tak może być.

:D
Jak co roku 4 Barca, 4 Real reszta dopełnienie z innych drużyn.

Simao12 komentarzy: 775211.01.2016, 21:11

Ktoś mi powie co odpowiada na naszej maturze ocenie C z testu GCSE?

ja8pl komentarzy: 296611.01.2016, 21:11

simpllemann
mysle ze obrona palermo spisuje sie tak slabo w tym sezonie ze swoje szanse dostanie 4-5 spotkan na spokojnie a wtedy nawalka dumny i go bierze zamiast salomona ;/

kamilo_oo komentarzy: 2356711.01.2016, 21:10