Di Canio: Sędzia popełnił błąd

Di Canio: Sędzia popełnił błąd 14.09.2013, 20:33, Maciek Żmudzki 33 komentarzy

Nie milkną echa po bardzo kontrowersyjnej sytuacji z drugiej części dzisiejszego meczu, kiedy sędzia Martin Atkinson przedwcześnie przerwał grę i de facto pozbawił Sunderland szansy na strzelenie bramki. Swojego rozżalenia decyzją arbitra nie ukrywał po zakończeniu spotkania szkoleniowiec gospodarzy – Paolo Di Canio.

- Wydaje mi się, że każdy widział, iż ta decyzja nie była właściwa – zaczął Włoch.

- To mogło sie przydarzyć każdemu, ale fakty są takie, że na tym straciliśmy. Zdarza się, że zawodnicy popełniają błędy, zdarza się, że ja popełniam błędy, ale tym razem padło na arbitra.

Di Canio wypowiedział się także na temat swojej nerwowej reakcji w samej końcówce spotkania.

- Wcześniej zachowywałem spokój przez cały czas. Nie wściekałem się po błędzie sędziego i nieuznanym golu, ale gdy ich zawodnik przez dwie minuty leżał i nie schodził z boiska, to nie wytrzymałem.

- Straciliśmy bardzo dużo cennego czasu i dlatego próbowałem wymóc na arbitrze to, żeby pospieszył naszych dzisiejszych rywali. Sędzia doliczył cztery minuty, a my mieliśmy rzut wolny – w futbolu zdarzają się różne rzeczy i dlatego tak zależało mi wtedy na czasie.

Szkoleniowiec Czarnych Kotów odniósł się również do samego meczu.

- W pierwszej połowie Arsenal był poza naszym zasięgiem. Grali świetnie, stworzyli sobie wiele szans i zasłużenie dominowali. W drugiej części gry w końcu doszliśmy do głosu i zaczęliśmy sobie wypracowywać własne okazje. Muszę pochwalić moich zawodników za drugie 45 minut, ponieważ właśnie taką drużynę chcę oglądać na co dzień.

- Widać było naszą energię, jakość oraz determinację, aby rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. Byłem bardzo zadowolony z tego, jak się zaprezentowaliśmy, ale niestety nie mogę być równie szczęśliwy z końcowego rezultatu – zakończył Włoch.

Paolo Di CanioSunderland autor: Maciek Żmudzki źrodło: sky sports
DzejCoop komentarzy: 326415.09.2013, 21:21

Sędzia dobrze zrobił co ten plecie..

Theo10 komentarzy: 826715.09.2013, 20:33

Po gwizdku już nie było opcji żeby puścić grę. Sędzia musiał to cofnąć. Po prostu pośpieszył się z odgwizdaniem faulu i to był cały jego błąd. Jednak rozumiem rozgoryczenie Di Canio, gdyby ta sytuacja była w drugą stronę to też by tutaj wszyscy przeklinali na sędziego.

mlody13 komentarzy: 337415.09.2013, 15:47

Dla mnie dobra decyzja. Faulowali się obaj, więc dlaczego decyzja miałaby być na korzyść Sunderlandu?

kaden komentarzy: 170315.09.2013, 12:27

Nie ma błędu. Przecież arbiter nie mógł wiedzieć, że Altidore strzeli później gola. Tak według mnie to, wydawało mi się, że to Altidore faulował, przecież to on odepchnął Sagnę ramionami.

Mariusz28 komentarzy: 495115.09.2013, 12:20

jak oglądałem mecz słyszałem wyraźnie gwizdek, dziwi mnie żółta baca, IMO to Altidore powinien dostać co najmniej żółtą

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078415.09.2013, 08:55

przecież gwizdnął faul wcześniej, a Altidore nie wiedzieć czemu grał dalej, jak dla mnie nie ma błędu

pLYTEK komentarzy: 411815.09.2013, 00:51

Według mnie Sagna odpuścił po gwizdku, ale zdezorientowany zachowaniem Altidore'a niby biegł dalej za akcją. Gdybanie nie ma sensu. Sędzia użył gwizdka - nie ma znaczenia co się działo dalej, akcja została przerwana.

dudekns komentarzy: 605015.09.2013, 00:34

Zdarza się przecież.

piter1908 komentarzy: 510315.09.2013, 00:18

rozumiem jego rozgoryczenie. nie raz byliśmy w podobnej sytuacji gdy sędzia dolicza 3-4 minuty a rywale prze 2 minuty maja piłkę na aucie lub wykorzystują zmiany a sędzia dolicza 30s ;/

Leehu komentarzy: 1049614.09.2013, 23:55

#5001 ;P
@12Titi14: Zawodnicy Arsenalu chyba grali dalej, ale sędzia po gwizdku i tak nie mógł póścić gry dalej po prostu się pospieszył zdarza się.

Leehu komentarzy: 1049614.09.2013, 23:52

@zgubilemlodowke: Na pewno są sędziowie którzy by puścili grę w tej sytuacji ale sędzia chyba nie chciał tam dopuścić do rękoczynów bo było widać w tym pojedynku agresję.

GregoriPedaljenko komentarzy: 15214.09.2013, 23:51

Ja słyszałem gwizdek na poczatku starcia przed polem karnym. Sędzia gwizdną i tyle. Czy mógł puścić akcje...tak ale i miał prawo tego nie robić. Dziwie się, że komentatorzy gwizdka nie słyszeli a ja w tv tak

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57014.09.2013, 23:49

Był gwizdek to Altidore powinien się zatrzymać, a teraz można tylko gdybać co by było jakby był przywilej, czy zawodnicy Arsenalu słyszeli gwizdek etc..

Verminator97 komentarzy: 1490014.09.2013, 23:26

Trudno stwierdzić kto ma rację, bardzo ciężka sytuacja do oceny.

zgubilemlodowke komentarzy: 70014.09.2013, 22:03

Poza tym, wg mnie, nie było tam w ogóle faulu tylko obustronna, twarda, dobrze znana w Anglii walka. Więc jest to podwójny błąd sędziego.

Leehu komentarzy: 1049614.09.2013, 22:01

Jedynym błędem sędziego było to że nie dał przywileju korzyści Sunderlandowi. Co nie zmienia faktu że gdyby Altidore usłyszał gwizdek prawdopodobnie nikt nie przyczepiłby się do tej sytuacji w końcu wolny był z dogodnej pozycji. A i zawodnik Sunderlandu miał szczęście bo gdyby miał żółtą kartkę na koncie, to jeden z sędziów pewnie nie wahałby się i pokazał czerwoną kartkę Altidorowi, musicie uwierzyć mi na słowo widziałem takiego sędziego. ;P

zgubilemlodowke komentarzy: 70014.09.2013, 21:46

grand92, przynajmniej ten "tępak" wie co to przywilej korzyści. Postaram Ci się wytłumaczyć to najprościej jak się da - faul broniącęgo zawodnika NIE ZAWSZE musi oznaczać gwizdek. Gdy atakujący nadal są w posiadaniu piłki (nie wspominając o sytuacji strzeleckiej), sędzia JEST ZOBOWIĄZANY puścić grę, a do kartek/upomnień wrócić po kolejnym przerwaniu gry. Tak więc samo UŻYCIE gwizdka w tej sytuacji było BŁĘDEM, o czym mówi Di Canio. Co się działo później, NIE MA ZNACZENIA i obraza piłkarza za kontynuację gry w takiej sytuacji jest dziecinna, na poziomie co najwyżej gimnazjum. Doszło?

A jeśli ta liczba w nicku to rok urodzenia - współczuję.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125114.09.2013, 21:37

Tak, popełnił błąd. Altidore faulował, a nie Sagna :)

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 314.09.2013, 21:22

Jasne, że sędzia mógł zastosować przywilej korzyści i myślę, że w tej sytuacji powinien. No, ale skoro już wcześniej gwizdnął, wówczas nie ma mowy o tym, że gol powinien zostać uznany. Jednak cała sytuacja była dosyć kontrowersyjna, dlatego nie dziwię się, że Di Canio był mocno zdenerwowany.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.09.2013, 21:14

a i nie dowiemy się, czy Szczęsny, Sagna też słyszeli gwizdek, czy tylko grali do końca na wszelki wypadek.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 114.09.2013, 21:07

Sędzia popełnił wielki błąd, ale nie zabrał gola Sunderlandowi. Zabrał im korzystnie zapowiadającą się akcję, która... mogła zakończyć się golem i prawdopodobnie by się nim zakończyła. Juz nie ocenimy teraz, czy Koscielny/Jenkisnon wybiliby piłkę, gdyby nie było gwizdka.

Wbeta komentarzy: 108314.09.2013, 20:57

Lubie go zawsze mowi szczerze i sensownie. Ma racje co do arbitra jednak karny był mocno naciągany wiec wychodzi na to samo.

Rosomak komentarzy: 253814.09.2013, 20:56

Najśmieszniejsze jest to że my się przejmujemy tą zbyt wczesną reakcją sędziego a na stronie United gdzie oby dwa gole padły po symulce zawodników MU to spuszczają się ze szczęścia po zwycięstwie i jedyne czym się przejmują to słabą gra a nie tym że wygrali nie zasłużenie.

Malenki84 komentarzy: 79314.09.2013, 20:51

Nie rozumiem mówienia o błędzie sędziego przy sytuacji z bramką. Sprawa jest jasna - gwizdek był wcześniej, sędzia zasygnalizował faul Sagny przed polem karnym i tyle, a napastnik Sunderlandu pobiegł dalej, podobnie jak wielu zawodników będących na spalonym a kończących akcję. Przecież inaczej też zachowałaby się nasza defensywa gdyby gra nie została przerwana i sądzę, że jeśli nie strzał nie zostałby zablokowany to na pewno Kościelny byłby dużo szybciej w bramce do asekuracji. Tyle ode mnie :)

grand92 komentarzy: 793714.09.2013, 20:51

korss

jak mógł puścić grę jak wcześniej ją przerwał jeszcze w trakcie szarpaniny ?! Altidore pobiegł już po gwizdku

mar12301 komentarzy: 2313614.09.2013, 20:49

Sędzia wyraźnie gwizdnął, jeszcze jak Altidore i Sagna byli w okolicach 16 metra. Nie ma o co bić piany.

Inna sprawa, że mógł dać przywilej korzyści, ale rzucanie się "co by było gdyby" nie gwizdnął jest nie na miejscu. Bramki nie było i tyle.

Marvix komentarzy: 10214.09.2013, 20:45

sędzia gwizdał kilka razy faul bo słyszałem a że koleś pobiegł dalej mimo to nie znaczy że ma przywilej korzysci

batofator komentarzy: 237614.09.2013, 20:44

Dokładnie, gwizdek było już słychać gdy piłkarze szarpali się w okolicach 16m

Paniu76 komentarzy: 1246414.09.2013, 20:43

songoku95

Co nie zmienia faktu, że powinien zastosować przywilej korzyści.

Zgadzam się z Di Canio co do przebiegu meczu i tej sytuacji bramkowej.

Nie zgadzam się co do kontuzji Giroud

Rosomak komentarzy: 253814.09.2013, 20:43

Teraz napisze coś co piszą kibice innych klubów jak AFC jest w takiej sytuacji przecież byłoby 3:2 i tak byśmy wygrali.

Korss komentarzy: 234214.09.2013, 20:42

Istnieje coś takiego, jak przywilej korzyści i sędzia ewidentnie powinien puścić grę i uznać gola. Zwyczajnie mieliśmy fuksa.

grand92 komentarzy: 793714.09.2013, 20:41

na pierwszy rzut oka może to wyglądało na błąd ale kto uważnie oglądał to spotkanie słyszał że jakieś 4-5 sekund przed strzeleniem bramki przez Altidora był gwizdek sędziego , a jak ten nasterydowany amerykański tępak popiegł dalej to już jego sprawa , niech nie ma pretensji

songoku95 komentarzy: 2348614.09.2013, 20:37

nie błąd, tylko to że napasntik pobiegł za akcja to inna sprawa, zdecydwoanie wcześniej gwizdną.