Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal

Dobra końcówka to za mało, Chelsea pokonuje Arsenal 20.01.2013, 15:22, Łukasz Kęczkowski 3859 komentarzy

Bardzo słaba pierwsza połowa, niezła druga. Tak w skrócie wyglądało spotkanie Arsenalu z Chelsea. Niestety nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść Kanonierów i do domów będą oni wracać bez punktów. 2:1 dla Chelsea.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Wilshere, Diaby, Cazorla, Walcott, Giroud

Chelsea: Cech; Azpilicueta, Ivanović, Cahill, Cole; Ramires, Lampard; Oscar, Mata, Hazard; Torres

Pomimo tego, że to gracze w niebieskich koszulkach rozgrywali piłkę, to pierwszą naprawdę groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Ładnym podaniem do Girouda popisał się Theo Walcott, jednak strzał Francuza minimalnie minął długi słupek bramki Cecha.

6. minuta i mamy bramkę dla Chelsea! Podopieczni Beniteza przeprowadzili błyskawiczną akcję, którą pięknym strzałem pod poprzeczkę wykończył Juan Mata. 1:0 dla Chelsea.

Już trzy minuty później bliscy wyrównania byli gracze Arsenalu. Na strzał z dystansu zdecydował się Santi Cazorla, jednak jego uderzenie z największym trudem sparował Cech.

W jedenastej minucie indywidualną akcję przeprowadził Eden Hazard, jednak jego uderzenie udało się obronić Wojtkowi Szczęsnemu.

Rzut karny dla Chelsea! W 16. minucie oko w oko ze Szczęsnym stanął Ramires. Polski golkiper wyszedł do Brazylijczyka i próbował go powstrzymać, jednak jedynie go przewrócił. Pan Martin Atkinson wskazał na wapno i pokazał Polakowi żółtą kartkę. Do piłki podszedł Frank Lampard i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Szczęsnego. 2:0 dla Chelsea.

Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie gracze The Blues poczuli się pewnie i postanowili spokojnie rozgrywać futbolówkę i kontrolować sytuację na boisku. Piłkarze Chelsea praktycznie cały czas byli przy piłce i to oni stwarzali sobie kolejne akcje bramkowe. Podopieczni Beniteza sprawili, że Kanonierzy wyglądali na zespół grający co najmniej o jedną ligę niżej.

Nawet gdy udało się Arsenalowi rozegrać w miarę składną akcję, to osamotnionego z przodu Girouda natychmiast otoczyło trzech defensorów Chelsea i bez trudu odebrali mu oni futbolówkę.

W 33. minucie ładną akcję rozegrali Kanonierzy, jednak sędzia liniowy zasygnalizował wtedy pozycję spaloną Theo Walcotta. Identyczna sytuacja miała miejsce w 41. oraz 46. minucie, kiedy to na ofsajdzie ponownie znajdował się Walcott.

Po minucie doliczonego czasu gry pan Martin Atkinson zaprosił obie drużyny na 15 minut przerwy.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy celny strzał na bramkę Cecha oddał Theo Walcott, jednak uderzenie Anglika było zbyt lekkie by zaskoczyć golkipera Chelsea.

W 57. minucie w idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Olivier Giroud. Piłkę do snajpera w ładny sposób wrzucił Kieran Gibbs, jednak strzał Francuza bez problemu wyłapał Cech.

W 58. minucie bardzo ładnym podaniem na wolne pole Cazorla wypuścił Walcotta. Anglik lekko podciął piłkę i po krótkim słupku posłał ją do bramki Cecha. Arsenal zaczyna odrabiać straty, już tylko 2:1 dla Chelsea!

60 sekund po bramce kontaktowej Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę. W miejsce Coquelina wszedł Aaron Ramsey.

Chwilę później kolejna groźna akcja Kanonierów. Piłkę na prawej flance otrzymał Theo Walcott, który postanowił zagrać odrobinę samolubnie i oddał niecelny strzał na bramkę Cecha.

Kilka minut później faulowany tuż przed polem karnym Chelsea był Theo Walcott, a sędzia Atkinson podyktował rzut wolny dla Arsenalu. Do piłki podszedł Santi Cazorla, jednak jego strzał trafił w jednego z graczy The Blues.

W 68. minucie ładną akcją popisał się Fernando Torres, minął Mertesackera, jednak zbyt mocno wypuścił sobie później piłkę, którą bez problemu przejął Szczęsny.

W 72. minucie w miejsce Oscara wszedł Ryan Bertrand.

Już minutę później ładny strzał z dystansu oddał Ramires, ale Wojtkowi Szczęsnemu udało się sparować piłkę do boku.

W 75. minucie na placu gry zameldował się Andriej Arszawin, który zmienił Abou Diaby'ego. W 81. minucie za Torresa pojawił się Ba.

W 83. minucie bardzo bliski zdobycia bramki był Demba Ba. Senegalczyk minął Wojciecha Szczęsnego i oddał strzał na pustą bramkę, jednak Vermaelenowi udało się wybić futbolówkę z linii bramkowej.

W 87. minucie tuż przed polem karnym Chelsea faulowany był Sagna. Żółtą kartkę obejrzał w tej sytuacji Ashley Cole. Do piłki podszedł Thomas Vermaelen, jednak strzał Belga był minimalnie niecelny. Minutę później za Hazarda wszedł Marin.

W 94. minucie w wybornej sytuacji znalazł się Theo Walcott, jednak w ostatniej sekundzie Anglika uprzedził Gary Cahill i wygarnął mu piłkę spod nóg.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic ciekawego, po pięciu doliczonych minutach pan Atkinson po raz ostatni użył gwizdka i zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
ozzy95 komentarzy: 1968 newsów: 122.01.2013, 14:01

Jeszcze jest opcja, że zmienia konto, albo zakłada nowe. Jak wiadomo jest to zajęcie czasochłonne.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952122.01.2013, 14:01

gettyimages.com/Search/Search.aspx?EventId=159946545&EditorialProduct=Sport

Fotki z dzisiejszego treningu. Rosicky trenuje z zespołem i oby jutro znalazł się na chociaż ławce, a w sobotę zagrał od początku przeciwko Brighton.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7222.01.2013, 14:01

ciekawe jest to, że koleś pozuje na 26- latka.

malyglod komentarzy: 648922.01.2013, 13:59

ozzy95.

to ci się naprawdę udało.

IanWright komentarzy: 70122.01.2013, 13:58

Nie wiem, w gimbazie jakieś ferie czy co?

ozzy95 komentarzy: 1968 newsów: 122.01.2013, 13:55

Chciałbym zauważyć, że RVP87 nagle sobie poszedł. Zmywa naczynia po jajecznicy z cebulą? -_-

Nie. To nie ta sama osoba.

Kurde chociaż teraz to nie jestem pewien czy ten RVP87 to multikonto. Koleś jest tu zarejestrowany ponad 700 dni... Ale nie zmienia to faktu, że jest idiotą :)

malyglod komentarzy: 648922.01.2013, 13:48

Colombo to był gość....

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 13:48

ArseneAl
AFC_JUVE_FAN To teb Rosa7? Ile on mial kont...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997322.01.2013, 13:47

twitter.com/LadyArse/status/293700298998943744/photo/1

w sumie mina podobna do jakosci gry...

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 122.01.2013, 13:46

ArsenAl, a colombo i afc juve fan to nie ta sama osoba?
A co do tematu zagadki dlaczego nie mamy trofeow to napisze dzis felieton o mentalnosci top4owcow zeby wszystko bylo jasne :-P

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52422.01.2013, 13:44

A propos ligi włoskiej to Edgar Cani podpisał kontrakt z Catanią Calcio.

TakKrzysiu komentarzy: 893822.01.2013, 13:43

Borekenema@
Nie mam zamiaru sie kłócic. Nie chcialbym tez, zeby Wenger teraz nakupował gwiazd pokroju Aguero itd. Ale jesli budować drużyne, to z zawodników, którzy są warci Arsenalu,a ci, w tych czasach nie będą kosztowali tyle, co w czasach invincibles. Gdyby tamta ekipa istniałą w tych czasach, z tymi samymi talentami itd, wierzysz, ze zarabialiby tyle co wtedy? Rozpierzchliby sie po Manchesterach, Realach itd. W ten sposób w jaki Wenger obecnie buduje drużyne, ktora sie rozpada co chwile, faktycznie lepej sie juz nie denerwowac i wybic sobie z głowy zawodników kórzy mogliby tej ekipie pomóc bo nie zostanie zbudowana na fundamentach z czasów Vieiry. A słaby fundament źle wróży po sam dach teraz mamy takich pod dostatkiem. Ramseye, wadliwe skrzydła, dziurawa obrona. Wszystko zalepimy przeciętniakami i po sprawie. Bo lepiej budowac "maaałym kosztem" ;).

malyglod komentarzy: 648922.01.2013, 13:43

Klasyk rzekł niegdyś: "Czasy są zawsze inne"

Borekenema

jest grono użytkowników, z którymi mogę się w różnym stopniu nie zgadzać ( choć raczej ich opinie są podobne do moich ), ale zawsze warto ich poczytać:

Jeśli to by była prawda to by znaczyło, że jest to jego ~15 konto :P
No chyba, że to faktycznie powrót rvparsena lub colombo.

Kaczaza komentarzy: 722722.01.2013, 13:41

Bez przesady..świetności nie osiągniemy w ten sposób..jesteśmy na drodze do odpadnięcia z eliminacji do LM wtedy dopiero się posypie.
Każdy zespół który chce się liczyc w walce o puchary musi uzupełniac luki.
RVP - Huntelaar lub Ba
Song - M'Vila
Dj - Mbwia
Arsha, Bendi, Park, Ciamak - Santi, Poldi, Giroud
Trudne??
Jeszcze Holtby w gratisie, i nie trzeba wydawac góry pieniędzy.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 122.01.2013, 13:40

RVP87
Jestes RvParsen nie? Czy udajesz idiote?

RVP87

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 122.01.2013, 13:37

@RVP87
przyznaj się jakie konto miałeś tutaj wcześniej zbanowane i skończ tę farsę.
zęby zjadłeś? chyba mleczne.

to, że każdy klub ma swoją politykę to zdumiewająco wielka wiedza

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 122.01.2013, 13:35

@TakKrzysiu
Twoje myślenie kieruje klub do upadku, bo rywalizacja finansowa z klubami finansowymi z zewnątrz właśnie do tego prowadzi.
moje myślenie jest bardziej dalekowzroczne. trzeba się pogodzić, że są takie czasy, że nie możemy rywalizować z City czy Chelsea, jednak każdy wie, że "szejkowie" się kiedyś znudzą klubami.

Wolę 10 lat bez trofeum niż wydanie od groma pieniędzy, 1 mistrzostwo i potem upadek jak Leeds.

RVP87 komentarzy: 116422.01.2013, 13:35

Juve jest wielkie ! od 1999-2000r im kibicuję !

Arsenalowi od 2009- 2010

a na piłce zęby zjadłem ! dlatego wiem jak to jest w Arsenalu United Juve Baconi Kataloni i w Stambule 1 i wiem jedno każdy ma swoją polityke transferowa ! w Juve jest pomyślana itd w Arsenalu u to samo

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52422.01.2013, 13:34

Borekenema

Wiesz kibicować a znać się na piłce to jednak dwie różne rzeczy. A tak w ogóle to niech pisze co chce.

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 13:34

TakKrzysiu
Bo AW chce jak najszybciej spłacić ten stadion by mógł jak najszybciej budować drużynę która będzie zdobywać trofea

ozzy95 komentarzy: 1968 newsów: 122.01.2013, 13:33

Arsenal stoi w miejsce blablabla, musimy zacząć wydawać więcej blablabla...Nic nie musimy. Pytanie czego oczekują włodarze. Jak widać nie pozwalamy sobie na duże transfery i tygodniówki. Jasno wytyczony cel. Zarabiać, spłacać przy tym dług i grać aby aby zakwalifikować się do LM. Biznes się kręci, Wenger tkwi w tym po uszy. Musi się dostosować, a nie na odwrót. Z jednej strony to dosyć w porządku, bo na pewno przy takiej polityce nie podzielimy losu Leeds czy Rangersów. Wziąć kredyt, przeżreć go i nie mieć czym zapłacić to nie sztuka. Z drugiej strony kibiców nie interesują takie sprawy jak wyniki finansowe. Oczywiście do czasu gdy klub nie będzie musiał ogłaszać bankructwa. Żyjemy w czasach gdy ciężko równoważyć kwestie ambicji i biznesu. Tak kluby to biznes. Jeśli twój biznes traci to znaczy, że jest kiepski. Czasami kibiców też trzeba czymś zadowolić. Wiadomo. Tylko czmeu od razu Cavani i 180 tys a tydzień. Przecież to głupota. Ryzyko cholerne. Na dodatek ciężko traktować to w kategorii inwestycji, bo ta musi być mierzalna. Kluby to cholernie ciężki orzech do zgryzienia. Podziwiam tych ludzi, któzy tam pracują. Tak nawet Iwana Groźnego, który pracuje tak jak mu reszta Zarządu i właściciel zagra.

RVP87

Stary Ty musisz być dawnym rvparsen, co?

ArseneAl komentarzy: 2341722.01.2013, 13:32

@Borekenema
Możliwości są dwie. Albo on jest trollem albo idiotą.

TakKrzysiu komentarzy: 893822.01.2013, 13:32

Borekenema@
"zarobki w Arsenalu szybciej rosną niż cena cukru"
skoro tak rosną to ciekawe czemu odeszły od nas wszystkie gwiazdy;).
Dla mnie nie musi sie to zmieniac, powinno sie zmienić dla trofeów i tyle, inaczej bedziesz sie tylko łudził co rok, że bedzie lepiej. Nie chciałbyś zeby Twoja ekipa zdobyła kiedyś jeszcze jakiś puchar? Bo skoro masz takie twierdzenia, to chyba nie. Obys nie mial racji i oby ta polityka sie nieco zmienila, nie mówie tu o drugim City, ale o drużynie walczącej o mistrzostwo.

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 13:31

Sory że tak z innej beczki
Ale mając pakiet Cyfrowego Polsatu będę mógł obejrzeć na jakimś kanale PNA bo WKS z Togo ładny mecz

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 122.01.2013, 13:31

@malyglod
ostatnio aż ciężko się nie zgodzić z Twoimi komentarzami :) jakby były "lajki" to przy większości komentarzy byłby ode mnie 1

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 122.01.2013, 13:30

@smipllemann
kolega po prostu kompletnie nie zna się na piłce i stara się wmówić, że kibicuje Arsenalowi od 3, a juve od 13 lat.

malyglod komentarzy: 648922.01.2013, 13:30

Dzisiejszy młodszy kibic myli dwie rzeczy: budowę drużyny i kupno drużyny.

Dla niektórych jest oczywiste, że trener tylko kupuje graczy i liczy się maksymalnie szybki efekt. Chore czasy.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52422.01.2013, 13:29

Borekenema

Kolega po prostu długo je:D

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 122.01.2013, 13:28

@RVP87
z pośpiechu się nie myli liter a i e. dodam, że to nie tylko 1 komentarz. 13.18, 12.52, 12.47, 12.45, 12.42, 12.37. godziny z dzisiaj kiedy pisałeś "snaijder", więc nie pisz bredni

TakKrzysiu komentarzy: 893822.01.2013, 13:27

adrian12543
To byly inne czasy. Teraz Wenger juz nie buduje drużyny bo mu sie ostatnio rozsypała co chyba zauważyłeś, wiec nie ma czasu na szukanie "transferowych niewypałów" jak to nazwales, bo drugi Heniek sie szybko nie znajdzie. Trzeba kupić kogos porządnego, jak czynią to inne kluby, ktore chcą cos osiągnąć - i robią to nie bez powodu.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 122.01.2013, 13:25

@TakKrzysiu
to nie wiem czy pamiętasz, ale ekipa zbudowana ze świetnych piłkarzy też była budowana małych kosztem.
dodam też, że wszyscy z ekipy 2003/2004 potem odeszli do lepszych klubów. Bergkamp i Lehmann wyjątki ze względu na wiek.

Polityka transferowa Arsenalu to nie tylko polityka transferowa Wengera. Jeszcze raz to napisze- tak się budowało Arsenal również przed Wengerem.

Nie myśl, że Arsenal się dla Ciebie zmieni.

zarobki w Arsenalu szybciej rosną niż cena cukru

TakKrzysiu komentarzy: 893822.01.2013, 13:25

malyglod@
Jasne, wszystko w granicach rozsądku, ale małe róznice muszą byc. Kiedy zawodnikom zależy na dobru klubu, są zadowoleni ze przyszedł zawodnik ktory jest w stanie pomoc a nie dziwią sie ze ten zarabia wiecej, skoro jest zwyczajnie lepszy od nich.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997322.01.2013, 13:25

jezeli AW chce podpisac dwoch: to ja stawiam stoper, ale moze taki ktory bedzie mogl grac na DM i prawoskrzydlowy...

Yakub97 komentarzy: 574622.01.2013, 13:24

Na obronie myśle i tak za niedługo Verma odejdzie.
Liczyłem na Bartleya ale to już zamknięty temat."

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52422.01.2013, 13:24