Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal!

Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal! 18.12.2021, 19:30, Łukasz Wandzel 881 komentarzy

Arsenal złapał wiatr w żagle po dwóch wygranych spotkaniach u siebie i jak na razie się nie zatrzymuje. Dziś zaliczył kolejne zwycięstwo, tym razem przeciwko Leeds United na Elland Road. Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i całkowicie zdominowali pierwszą połowę, w której dublet ustrzelił Martinelli a jedno trafienie dołożył Saka. Gorzej było w drugiej odsłonie spotkania, ponieważ Arsenal zprawie nie atakował. Na dodatek stracił czyste konto, bo podarował gospodarzom rzut karny. Jednak kropkę nad i postawił Emile Smith Rowe, ponownie wpisując się na listę strzelców po wejściu z ławki rezerwowych. Jeśli interesujesz się Premier League i lubisz typować spotkania Arsenalu, zapoznaj się ze stroną: https://bonusowykod.com/, gdzie znajdziesz interesujące informacje.

Leeds: Meslier – Drameh, Ayling, Koch, Dallas – Klich (78' Greenwood), Forshaw – Raphinha, Roberts, Harrison (31' Summerville, 81' McCarron) – Gelhardt.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu (64' Cedric) White, Gabriel, Tierney – Saka (78' Smith Rowe), Xhaka, Partey, Martinelli – Odegaard (85' Tavares) – Lacazette.

W pierwszej połowie Arsenal całkowicie kontrolował przebieg meczu, kreując groźne sytuacje już na samym jego początku. Do otwarcia wyniku doszło w 15. minucie. Kanonierzy przejęli piłkę na połowie rywala i przeprowadzili składną akcję, dogrywając piłkę w pole karne do Xhaki. Choć Szwajcar stracił futbolówkę, to wyłuskał ją Lacazette na rzecz Martinellego, który pewnym strzałem pokonał Mesliera.

Przed końcem drugiego kwadransa było już 2-0. Zespół Marcelo Bielsy znów łatwo stracił piłkę w okolicy połowy boiska. Tym razem przejął ją Xhaka i od razu posłał prostopadłe podanie, znajdując Martinellego. Brazylijczyk z obrońcą na plecach poradził sobie znakomicie i podciął piłkę nad Meslierem. Przed przerwą na 3-0 podwyższył jeszcze Saka, zdobywając gola po rykoszecie.

Gospodarze mieli zaledwie dwa krótkie momenty, w których mogli zaskoczyć. Przez pierwsze kilkadziesiąt sekund spotkania próbowali narzucić swoje tempo Arsenalowi, choć szybko okazało się, że to Arsenal lepiej radzi sobie w pressingu. Drugim takim momentem był kontratak przy rezultacie 1-0. Raphinha dostał dobre podanie za plecy i zabawił się z defensorami londyńczyków, którzy nie potrafili odebrać mu piłki. Zawodnik powinien doprowadzić wtedy do remisu, ale nie trafił w czysto w piłkę i ta minęła bramkę obok słupka.

W drugiej połowie Arsenal oddał pole gry rywalom, prawie w ogóle nie atakując. Do pewnego momentu jedyną ciekawą próbę zaliczył Saka, który oddał w 67. minucie oddał niecelny strzał. Leeds United znajdowało się częściej na połowie gości, lecz brakowało im ostatniego stempla na kilku dogodniejszych akcjach. Tu z pomocą przybył White, który faulował w polu karnym i podarował gospodarzom rzut karny. Piłkę z wapna uderzał Raphinha – Brazylijczyk pewnym strzałem w górny róg pokonał Ramsdale'a.

W szeregach londyńczyków grę uspokoił dopiero Smith Rowe, ustalając wynik spotkania na 4-1. Anglik podobnie jak w meczu z West Hamem wszedł na murawę z ławki rezerwowych i zdobył bramkę w 84. minucie po podaniu Odegaarda.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Cartman_KG komentarzy: 363419.12.2021, 18:35

@zonadlapersiego: nie jestem lewakiem dla jasności. Ale właśnie w punkt.

zonadlapersiego komentarzy: 49119.12.2021, 18:31

@Lamoreaux
Ziomek to nie jest TVP, że możesz kogos wyzywać od gówien, a gdy dostajesz za to reprymende to lecisz dalej w gowniactwo, podłość i donosicielstwo. Powinieneś dostać bana nie za to, że lewacka poprawność poliyczna blokuję ci usta, o czym zapewne teraz myślisz, a za to, że obrażasz ludzi, którzy nic ci nie zrobili. I tak, tu jest Różnica między nami.

Naburator komentarzy: 278419.12.2021, 18:28

@gabilondo: Akurat Xhaka ostatnio powinien wylecieć z czerwoną więc nie ma co się czepiać xd

ksowa90 komentarzy: 146719.12.2021, 18:27

@ksowa90: Tnz negatywny

Jedno jeszcze moim zdaniem jest ciekawe. Jak długo będą się z covidem męczyć oraz jak będą kondycyjnie wyglądać po nim piłkarze. Bo pozytywny wynik to jedno, ale dojście do dyspozycji to drugie.

zdyp komentarzy: 455719.12.2021, 18:26

@Furgunn: hehe ok

Furgunn komentarzy: 923219.12.2021, 18:25

@zdyp: za daleko by się chwalić :D

cwalin komentarzy: 236419.12.2021, 18:23

Wczoraj Arsenal wygrał pierwszy mecz w trzecim komplecie adidasa.

zdyp komentarzy: 455719.12.2021, 18:22

@Furgunn: ktore miejsce na globalu?

Furgunn komentarzy: 923219.12.2021, 18:22

Chciałbym żeby trenerzy mieli możliwość zażądania od sędziego, sprawdzenia konkretnej sytuacji za pomocą Varu. Taki np. jeden raz na połowę.

Furgunn komentarzy: 923219.12.2021, 18:20

I cyk 71 punktów w fpl. A Tu jeszcze druga połowa ;)

Cartman_KG komentarzy: 363419.12.2021, 18:20

@Lamoreaux: no to porównuj dalej ludzi do gówien. Podłe, prostackie i gówniackie jest to co robisz czyli dyskryminowanie i umniejszanie czyimś poglądom zwłaszcza kiedy są w twoim mniemaniu złe. Nie chcesz dyskutować z kibicami MU to tego nie rób nawet jeśli po drugiej stronie nie ma partnera do merytorycznej wymiany zdań nie daje Ci to prawa do poniżania i równania z gównem.

Co do gardzenia to - wzajemnie. Bez odbioru. I mam nadzieję na tego bana dla Ciebie.

cobi90 komentarzy: 125719.12.2021, 18:19

Już widze w naszym meczu taki łokieć w polu karnym. Faul na sto procent.

gabilondo komentarzy: 102219.12.2021, 18:17

Za taki wślizg Xhaka byłby już pod prysznicem.

Lamoreaux komentarzy: 344319.12.2021, 18:12

@Cartman_KG: No i właśnie tu jest różnica między nami. Zgłosiłeś mój komentarz i żądasz bana za to co napisałem.
Dla mnie to podłe, gowniackie, donosicielskie zachowanie. Gardzę ludźmi, ktorzy się zachowują w taki sposób i nazywam ich tak jak nazywam.

zonadlapersiego komentarzy: 49119.12.2021, 18:11

ostatnia kolejnka. 4 karne na siłe po varach. Sts sie cieszy

cobi90 komentarzy: 125719.12.2021, 18:09

@GunnersFan9:

Na moje to bardziej Fabinho - Henderson srodek kuleje niz obrona.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 819.12.2021, 18:07

Liverpool nie gra, bo kilka zawodników podstawowego składu albo ma kontuzje, albo Covid. W składzie zabrakło van Dijka, Fabinho, Curtisa Jonesa, Thiago i Hendersona. Najbardziej widoczny jest brak tego pierwszego.

cobi90 komentarzy: 125719.12.2021, 18:06

Ktos sie orientuje mecz West Ham - Norwich po ktorej stronie byl covid?

Furgunn komentarzy: 923219.12.2021, 18:05

Jota mój zawodnik!

cobi90 komentarzy: 125719.12.2021, 18:05

Gooooolllll

zonadlapersiego komentarzy: 49119.12.2021, 18:03

skąd oni biorą tych ludzi? Kane w niesamowitym stylu strzela- Komentarz... w opttmalnej formie by to strzelił. Ewidętna czerwona- Komentarz... Chyba nic nie było, a jednka żółta... Brak spalonego- Komentarz... chyba spalony. Son na spalonym- Komentarz.............. A z reszta 15 minut meczu, a babol co drugie zdanie

Dzulian komentarzy: 255919.12.2021, 18:03

Loserpool nic nie gra. Przy dobrze nastawionych celownikach byłoby 3:0 jak w morde strzelił.

Cartman_KG komentarzy: 363419.12.2021, 18:02

@Lamoreaux: tak zupełnie poważny. Załóżmy, że jestem lewakiem ale gównem się nie czuję. Z komendantem pije wódkę słodycze zostawiam dzieciom. ;)

zdyp komentarzy: 455719.12.2021, 18:01

@mruw: spoko, luuz
@JCAFC: a ty za chwile bedziesz miec 5/5 kamilku ;dd

Furgunn komentarzy: 923219.12.2021, 18:00

Co ten Liverpool w tej obronie..

@Kredens napisał: "A czemu nie myśleć też o dogonieniu Liverpoolu"

Bądźmy realistami ;)

ostriket komentarzy: 662719.12.2021, 17:56

Nudzki klasycznie, nie wiadomo co powiedzieć w meczu Lpool Spurs sieć zacznijmy opowiadanke o Arsenalu....

Pitu88 komentarzy: 216619.12.2021, 17:54

Nie gadajcie, że my dostaliśmy od live 4 do jaja, a totki wygrają... Akurat kiedy tym czerwonkom kibicuje to muszą przegrywać

JCAFC komentarzy: 119.12.2021, 17:54

@Marcinafc93: coś kiepsko u ciebie z matematyką Marcinku...

Ashburton komentarzy: 450719.12.2021, 17:53

Live, musisz!

noth komentarzy: 264319.12.2021, 17:52

Jaki bezsens. Przecież ten wślizg Kane to typowa czerwona kartka, wyprostowana noga, duzy impet, nad kostką rywala... Brak konsekwencji jest porażający.

miki9971 komentarzy: 6494 newsów: 219.12.2021, 17:49

Coś się Nasi przyjaciele z niebieskiej części Londynu popsuli... Jak mi przykro.

ostriket komentarzy: 662719.12.2021, 17:49

Lpool ale parodiuje w obronie i środku pola... Brak Fabinho, Hendersona i VdV widoczny bardzo

Kredens komentarzy: 369819.12.2021, 17:46