Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal!

Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal! 18.12.2021, 19:30, Łukasz Wandzel 881 komentarzy

Arsenal złapał wiatr w żagle po dwóch wygranych spotkaniach u siebie i jak na razie się nie zatrzymuje. Dziś zaliczył kolejne zwycięstwo, tym razem przeciwko Leeds United na Elland Road. Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i całkowicie zdominowali pierwszą połowę, w której dublet ustrzelił Martinelli a jedno trafienie dołożył Saka. Gorzej było w drugiej odsłonie spotkania, ponieważ Arsenal zprawie nie atakował. Na dodatek stracił czyste konto, bo podarował gospodarzom rzut karny. Jednak kropkę nad i postawił Emile Smith Rowe, ponownie wpisując się na listę strzelców po wejściu z ławki rezerwowych. Jeśli interesujesz się Premier League i lubisz typować spotkania Arsenalu, zapoznaj się ze stroną: https://bonusowykod.com/, gdzie znajdziesz interesujące informacje.

Leeds: Meslier – Drameh, Ayling, Koch, Dallas – Klich (78' Greenwood), Forshaw – Raphinha, Roberts, Harrison (31' Summerville, 81' McCarron) – Gelhardt.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu (64' Cedric) White, Gabriel, Tierney – Saka (78' Smith Rowe), Xhaka, Partey, Martinelli – Odegaard (85' Tavares) – Lacazette.

W pierwszej połowie Arsenal całkowicie kontrolował przebieg meczu, kreując groźne sytuacje już na samym jego początku. Do otwarcia wyniku doszło w 15. minucie. Kanonierzy przejęli piłkę na połowie rywala i przeprowadzili składną akcję, dogrywając piłkę w pole karne do Xhaki. Choć Szwajcar stracił futbolówkę, to wyłuskał ją Lacazette na rzecz Martinellego, który pewnym strzałem pokonał Mesliera.

Przed końcem drugiego kwadransa było już 2-0. Zespół Marcelo Bielsy znów łatwo stracił piłkę w okolicy połowy boiska. Tym razem przejął ją Xhaka i od razu posłał prostopadłe podanie, znajdując Martinellego. Brazylijczyk z obrońcą na plecach poradził sobie znakomicie i podciął piłkę nad Meslierem. Przed przerwą na 3-0 podwyższył jeszcze Saka, zdobywając gola po rykoszecie.

Gospodarze mieli zaledwie dwa krótkie momenty, w których mogli zaskoczyć. Przez pierwsze kilkadziesiąt sekund spotkania próbowali narzucić swoje tempo Arsenalowi, choć szybko okazało się, że to Arsenal lepiej radzi sobie w pressingu. Drugim takim momentem był kontratak przy rezultacie 1-0. Raphinha dostał dobre podanie za plecy i zabawił się z defensorami londyńczyków, którzy nie potrafili odebrać mu piłki. Zawodnik powinien doprowadzić wtedy do remisu, ale nie trafił w czysto w piłkę i ta minęła bramkę obok słupka.

W drugiej połowie Arsenal oddał pole gry rywalom, prawie w ogóle nie atakując. Do pewnego momentu jedyną ciekawą próbę zaliczył Saka, który oddał w 67. minucie oddał niecelny strzał. Leeds United znajdowało się częściej na połowie gości, lecz brakowało im ostatniego stempla na kilku dogodniejszych akcjach. Tu z pomocą przybył White, który faulował w polu karnym i podarował gospodarzom rzut karny. Piłkę z wapna uderzał Raphinha – Brazylijczyk pewnym strzałem w górny róg pokonał Ramsdale'a.

W szeregach londyńczyków grę uspokoił dopiero Smith Rowe, ustalając wynik spotkania na 4-1. Anglik podobnie jak w meczu z West Hamem wszedł na murawę z ławki rezerwowych i zdobył bramkę w 84. minucie po podaniu Odegaarda.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mruw komentarzy: 413419.12.2021, 17:30

@zdyp: pisalem to troche ironicznie, tak troche w stylu kilku ludzi z tej strony, tylko ze ich krytyka jest zawsze skierowana przeciwko Arsenalowi

Furgunn komentarzy: 923519.12.2021, 17:28

Wygrana Liverpoolu i możemy kończyć tą kolejkę ;)

enrique komentarzy: 1915219.12.2021, 17:25

Btw. ktoś już oglądał Wiedźmina drugi sezon ?

Ja po 3 odcinkach i szczerze jak pierwszy mi się podobał to kolejne dwa to jakaś abominacja...

dtdtdod komentarzy: 43319.12.2021, 17:23

@Ech0z napisał: "Użytkował ktoś z was OLED dluzej niż rok ? Wypalił się komuś ?"
Ja mam LG B9 65" od 1,5 roku i nic się nie dzieje. Ale ja nie oglądam na co dzień telewizji, służy mi głównie do oglądania meczów, grania i oglądania filmów ze streamingów. Średnio pewnie wychodzi coś koło 4h dziennie użytkowania i na ten moment nie ma problemów.

enrique komentarzy: 1915219.12.2021, 17:22

Nie ma co gdybać, trzeba grać. Miejsce które obecnie zajmujemy byłoby na miarę mistrzostwa gdybyśmy je utrzymali do końca sezonu.

Lamoreaux komentarzy: 344419.12.2021, 17:21

Oj gdybać można na wiele sposobów. Po pierwsze gdyby Arteta i Edu transfery zrobili na początku okienka to w pierwszych trzech kolejkach nie grała by defensywa złożona z paralityków i z 0 pkt na pewno by się uskrobalo może ze 4. Kolejno później gdyby Dean wyrzucił z boiska tego rzeźnika co Sace prawie nogę urwał to prawdopodobnie wygralibyśmy z CRystal. Gdyby Dean wyrzucił Godfreya za 'z buta wjezdzam' w twarz tomijasiu to byłby co najmniej jeden pkt.

Więc te 6/7 pkt można domniemywać czy byłyby czy nie.
City i LFC nie kalkulują tylko mielą rywali jak Kombajn Krzysiek. I taka drogą trzeba podążać

enrique komentarzy: 1915219.12.2021, 17:20

No no w Chelsea faktycznie maszyna się zacięła, ale jakoś ten brak bramek nie dziwi skoro w napadzie gra u nich nominalny lewy pomocnik.

kuade komentarzy: 73719.12.2021, 17:19

Nawet nie wiem jak skomentować ludzi, którzy mówią, że Laca jest mierny. Rozumiem mieć pretensje do Parteya, że oddaje dużo niecelnych strzałów, ale szanujmy się, jest to mega intelignetny piłkarz, tylko nie wszyscy umieją docenić jego klasę. To samo Odegaard. Xhaka już ma w cv tyle baboli, że ciężko go bronić, ale odkąd wrócił gra dobrze, a asysta niczym kdb.

zdyp komentarzy: 455819.12.2021, 17:14

teraz tuchel wfista ale jak sie spotkamy ze smerfami w polowie lutego to znowu bedzie....

' TO JESZCZE NIE TEN POZIOM '' xdd

ksowa90 komentarzy: 146719.12.2021, 17:14

@GunnersFan9: no pewnie. Tyle, że każdy inna drużyna może podobnie myśleć. I gdybyśmy mieli 39 to United na przykład by miało 40 itp :)

mruw komentarzy: 413419.12.2021, 17:06

Tuchel co za wuefista, skonczyl sie efekt nowej miotly i juz pokazuje ze nadaje sie do tarcia chrzanu. Powinni go zwolnic i zatrudnic Conte, stac ich na to.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 819.12.2021, 17:05

Gdyby nas sędzia nie oszukał w meczu z Manchesterem United i podyktował 100% karnego Magłajera na Tomiyasu oraz gdybyśmy nie dali ciała w fatalnym stylu przegrywając z Evertonem, to teraz moglibyśmy być 4 punkty do przodu. Z Crystal Palace to samo. Zamiast 1 punktu powinny być 3. Po 18 kolejkach powinniśmy mieć 39 punktów. Można tak gdybać i gdybać.

Ech0z komentarzy: 1041619.12.2021, 17:04

Conte już zaczyna z 5 obroncami . Będzie męczenie buły i liczenie na gola Kane

Dzulian komentarzy: 256019.12.2021, 16:59

Chelsea od miesiąca zrobiła małą wywrotkę. W zasadzie już z Leeds powinni zremisować, ale Klich ma 2 iq i fauluje gościa w 92 minucie w narożniku pola karnego.
Z Watfordem też wcale nie musieli tego 1-2 dociągnąć, bo gospodarze napierali. Więc przy braku szczęścia równie dobrze mogli mieć teraz 34 pkt. Tylko 2 wiecej.

cobi90 komentarzy: 125719.12.2021, 16:57

@Marcinafc93: chyba jednak 6pkt

polishbrigadesx komentarzy: 1020519.12.2021, 16:57

Smerfy remis dobry wynik dla nas brawo wilki

lukasz845 komentarzy: 455419.12.2021, 16:54

@Naburator: jeśli wpadną w poważniejszy kryzys, ich rywalami nie będą w już LFC i City tylko pozostałe 4 drużyny pod nimi, nie mam nic przeciwko :D

Koroniarz komentarzy: 1016319.12.2021, 16:54

cfc remis, super wynik dla nas :)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 119.12.2021, 16:53

5 pkt. do Chelsea xd

Naburator komentarzy: 278419.12.2021, 16:51

@lukasz845: Chelsea od dłuższego czasu ma duże problemy. Najlepiej to pokazuje mecz z Leeds gdzie mogli spokojnie przegrać, dla nas to jednak bardzo dobra informacja xd

Dominik17 komentarzy: 313619.12.2021, 16:50

Ale szkoda punktów z Evertonem :D

lukasz845 komentarzy: 455419.12.2021, 16:46

W Chelsea coś się zacięło, kolejny słaby mecz, oby nie wygrali

kylo100 komentarzy: 370019.12.2021, 16:35

Jeszcze jest Newcastle. Przy tamtejszym finansistach to ci z ZEA i z Kataru są ubogimi krewnymi. Sązę, ze Newcastle będzie chciał zacząć od hitowego transferu, aby zamknąć usta krytykom. Na trenera Michniewicz i można grać (zart)

kylo100 komentarzy: 370019.12.2021, 16:34

@Lamoreaux:

Hans-Joachim Watzke, CEO Borussii Dortmund, rozmawiał z Bildem na temat przyszłości norweskiego napastnika.

– Nieważne gdzie pójdziesz, wszyscy na świecie mówią o Hålandzie. Wiem tylko, że chcą go wszystkie europejskie kluby, a Real Madryt jest nim bardzo zainteresowany. Mógłbym też wymienić 25 innych drużyn, ale to fakt, zainteresowanie Realu zostało potwierdzone. Może odejść albo zostać.

– Kilka dni temu odbyłem rozmowę z Mino Raiolą. To była całkiem przyjazna rozmowa i prawdopodobnie porozmawiamy ponownie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Koncentrujemy się na rozwoju Hålanda. Podobnie jak w przypadku Lewandowskiego, będę dumny, jeśli pewnego dnia wygra Ligę Mistrzów. Myślę, że Hålandowi przydałby się dłuższy pobyt w Bundeslidze, ale sądzę, że pewnego dnia hiszpańska liga będzie dla niego lepszym wyborem niż angielska. Raiola jest bardzo inteligentny, wie co robi.

Lamoreaux komentarzy: 344419.12.2021, 16:24

Moim zdaniem Haland do City. Dawno nie przeprowadzili spektakularnego transferu. Grealisha nie wliczam bo za niego to przepłacili co najmniej z 40mln

Lamoreaux komentarzy: 344419.12.2021, 16:23

@Be4Again: Ja nie rozumiem jaki argument może mieć Barka na Halanda. Przecież tam większa dziura budżetowa niż w rządzie PiS

Be4Again komentarzy: 339719.12.2021, 16:22

@ziom: Odleciałeś z tym Haalandem. Nawet jakby było nas stać to zarówno Haaland jak i jego agent nawet by nie spojrzeli na ofertę z Arsenalu. Bądźmy poważni. On będzie wybierał między Realem, City, Barceloną czy ewentualnie PSG. Nie mamy argumentów żeby ściągać takich graczy jak Haaland. Nasza droga na szczyt to kupować młodych, perspektywicznych graczy w miarę "rozsądnej" cenie, a nie z listy top 10 w Europie na swojej pozycji.

Lamoreaux komentarzy: 344419.12.2021, 16:21

Ta fascynacje Juve u Vlahovica jestem niestety w stanie zrozumieć. Facet ma 20 lat więc dojrzewał w okresie kiedy Juve przez te 8 czy 9 lat zdobywało mistrza plus zaliczyli dwa finały LM. Poza tym Serbów, Chorwatów itp. liga włoska to świetne środowisko pracy. Ciepło, dobry poziom sportowy, świetny klimat kuchnia itp.

Ciężko będzie wyjąć Vlaho i pewnie trzeba będzie przepłacic za niego.

zdyp komentarzy: 455819.12.2021, 16:03

@Ech0z: z juve 6go listopada ;pp

Ech0z komentarzy: 1041619.12.2021, 15:54

Ten Vlahovic to jakiś terminator . Ciężko znaleźć mecz w którym gola nie strzelił

Lamoreaux komentarzy: 344419.12.2021, 15:42

Wolves u siebie przegrało tylko z United, LFC i co można nazwać wypadkiem przy pracy z Brentford. Dwie pierwsze drużyny strzeliły tylko bramkę. Myślę że dzisiaj 1X na Wolves

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.12.2021, 15:42

@GunnersFan9:

z Mułów to wziąłbym Masona Greenwooda. Żadnego Matriala

Tak z pewnością oddamy wam taki diamencik xd to tak jakbym ja napisal ze musimy wziac Sake do United i mialoby to taki sam sens a raczej jego brak xd

Furgunn komentarzy: 923519.12.2021, 15:40

City dziś w obronie słabiutko.

Paul77 komentarzy: 980819.12.2021, 15:38

Ciekawe jak by w obecnym Arsenalu wyglądał Toreirra. Chłop ma potencjał,

sWinny komentarzy: 782719.12.2021, 15:34

Guendo piękna asysta przy bramce Milika. Partey zaraz wyjeżdża, czaka mózgu i tak nie wyksztalci, więc fajnie jakby ten chłopak wrócił.

Furgunn komentarzy: 923519.12.2021, 15:32

Var nie działa

Rosomak komentarzy: 253819.12.2021, 15:25

Fajny mecz wczoraj w naszym wykonaniu od razu widać różnicę jak Arteta wystawia w pierwszym składzie zawodników, którym chce się grać i prezentują całkiem niezły poziom w najbliższym czasie nowy napastnik + B2B i pierwszy skład będzie już jako tako wyglądał.

anolis komentarzy: 107319.12.2021, 15:23

@Lamoreaux: tudzież z prawakiem, foliarzem i inną hołotą.

Gunerxxx komentarzy: 236319.12.2021, 15:14

Torreira widzę ładny meczyk, niech podnosi wartość może uda się coś ma nim zarobić, albo jakaś transakcja z Vlahovicem :)

Lamoreaux komentarzy: 344419.12.2021, 15:12

@Cartman_KG: Ban za to co napisałem? Ty jesteś poważny gościu? Idź na makowca z komendantem lepiej

Dominik17 komentarzy: 313619.12.2021, 15:07

@Paul77: "Naród wspaniały tylko ludzie kur*y" to jest orginalny cytat , musiałem sprawdzić bo nie pamiętałem do końca jak to było :P

Dominik17 komentarzy: 313619.12.2021, 15:05

@Paul77: Jak to mawiał Józef Piłsudski " Naród wspaniały , ale ludzie kur*y " :D

Cartman_KG komentarzy: 363419.12.2021, 15:03

@Lamoreaux: komentarz dno koleś. Słabe i oby ban za to.

Paul77 komentarzy: 980819.12.2021, 14:59

@Joker_224: Gość marzenie. Chyba by dobrze pasował do tego składu Arsenalu. Na pewno podniósł by poziom pomocy.