Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal!

Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal! 18.12.2021, 19:30, Łukasz Wandzel 881 komentarzy

Arsenal złapał wiatr w żagle po dwóch wygranych spotkaniach u siebie i jak na razie się nie zatrzymuje. Dziś zaliczył kolejne zwycięstwo, tym razem przeciwko Leeds United na Elland Road. Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i całkowicie zdominowali pierwszą połowę, w której dublet ustrzelił Martinelli a jedno trafienie dołożył Saka. Gorzej było w drugiej odsłonie spotkania, ponieważ Arsenal zprawie nie atakował. Na dodatek stracił czyste konto, bo podarował gospodarzom rzut karny. Jednak kropkę nad i postawił Emile Smith Rowe, ponownie wpisując się na listę strzelców po wejściu z ławki rezerwowych. Jeśli interesujesz się Premier League i lubisz typować spotkania Arsenalu, zapoznaj się ze stroną: https://bonusowykod.com/, gdzie znajdziesz interesujące informacje.

Leeds: Meslier – Drameh, Ayling, Koch, Dallas – Klich (78' Greenwood), Forshaw – Raphinha, Roberts, Harrison (31' Summerville, 81' McCarron) – Gelhardt.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu (64' Cedric) White, Gabriel, Tierney – Saka (78' Smith Rowe), Xhaka, Partey, Martinelli – Odegaard (85' Tavares) – Lacazette.

W pierwszej połowie Arsenal całkowicie kontrolował przebieg meczu, kreując groźne sytuacje już na samym jego początku. Do otwarcia wyniku doszło w 15. minucie. Kanonierzy przejęli piłkę na połowie rywala i przeprowadzili składną akcję, dogrywając piłkę w pole karne do Xhaki. Choć Szwajcar stracił futbolówkę, to wyłuskał ją Lacazette na rzecz Martinellego, który pewnym strzałem pokonał Mesliera.

Przed końcem drugiego kwadransa było już 2-0. Zespół Marcelo Bielsy znów łatwo stracił piłkę w okolicy połowy boiska. Tym razem przejął ją Xhaka i od razu posłał prostopadłe podanie, znajdując Martinellego. Brazylijczyk z obrońcą na plecach poradził sobie znakomicie i podciął piłkę nad Meslierem. Przed przerwą na 3-0 podwyższył jeszcze Saka, zdobywając gola po rykoszecie.

Gospodarze mieli zaledwie dwa krótkie momenty, w których mogli zaskoczyć. Przez pierwsze kilkadziesiąt sekund spotkania próbowali narzucić swoje tempo Arsenalowi, choć szybko okazało się, że to Arsenal lepiej radzi sobie w pressingu. Drugim takim momentem był kontratak przy rezultacie 1-0. Raphinha dostał dobre podanie za plecy i zabawił się z defensorami londyńczyków, którzy nie potrafili odebrać mu piłki. Zawodnik powinien doprowadzić wtedy do remisu, ale nie trafił w czysto w piłkę i ta minęła bramkę obok słupka.

W drugiej połowie Arsenal oddał pole gry rywalom, prawie w ogóle nie atakując. Do pewnego momentu jedyną ciekawą próbę zaliczył Saka, który oddał w 67. minucie oddał niecelny strzał. Leeds United znajdowało się częściej na połowie gości, lecz brakowało im ostatniego stempla na kilku dogodniejszych akcjach. Tu z pomocą przybył White, który faulował w polu karnym i podarował gospodarzom rzut karny. Piłkę z wapna uderzał Raphinha – Brazylijczyk pewnym strzałem w górny róg pokonał Ramsdale'a.

W szeregach londyńczyków grę uspokoił dopiero Smith Rowe, ustalając wynik spotkania na 4-1. Anglik podobnie jak w meczu z West Hamem wszedł na murawę z ławki rezerwowych i zdobył bramkę w 84. minucie po podaniu Odegaarda.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
BizoNxd6 komentarzy: 285619.12.2021, 19:11

@Kredens:

Piekarnika w domu nie masz geniuszu? XD

Gunerxxx komentarzy: 235119.12.2021, 19:11

@Kredens: frytki na maśle? Ile tego masła użyłeś? 3kg?:)

Kredens komentarzy: 366519.12.2021, 19:09

kurcze obrałem ziemniaki na frylki a zapomniałem, że nie mam oleju, więc usmażyłem na maśle..... nie polecam

Paul77 komentarzy: 965719.12.2021, 19:09

Panowie komentatorzy z C+ są tacy stronniczy że aż głowa mała.
Dawniej na tej platformie tak nie było.

Gunerxxx komentarzy: 235119.12.2021, 19:09

Bardzo dobrze, jeden z większych chamów z Liverpoolu.

Kredens komentarzy: 366519.12.2021, 19:08

@zonadlapersiego:

no ale błędy w obie strony, to tylko troche dziwi

GunnersFan9 komentarzy: 8682 newsów: 819.12.2021, 19:08

Słuszna kartka dla Robertsona. Jednak Kanea również nie powinno być na boisku.

Furgunn komentarzy: 916219.12.2021, 19:07

Nie dobrze, już pomijając moje fpl. Teraz najważniejsze żeby spurs zgubiło punkty.

Dominik17 komentarzy: 313019.12.2021, 19:02

@Perconte: bo kazdy mecz jest taki sam ? Czy mnie się wydaje że każdy jest inny ? , Więc takie gadanie jest dla mnie bezsensu

Paul77 komentarzy: 965719.12.2021, 19:02

Ponoć Auba dostał informacje że może szukać sobie klubu i nie ma miejsca dla niego.
Arsenal chciał by się go pozbyć najpóźniej do lata.

Furgunn komentarzy: 916219.12.2021, 19:01

@Perconte: całe szczęście że poza meczami z live, jest jeszcze 36 innych. To zwiększa nasze szanse na top4

aguero10 komentarzy: 852319.12.2021, 19:00

Halland to PSG albo City przy tych oczekiwaniach finansowych obozu Norwega . No może jeszcze MU . Reszty poprostu na gościa nie stać .
Nie zmienia to faktu że chłopak jeśli trafi do drużyny z Topu bedzie zgarniał wszystkie indywidualne nagrody jakie są za kilka lat.

Marcel90 komentarzy: 800019.12.2021, 18:59

Jeszcze niech dobija Kurczaki, żeby im morale obnizyc

Perconte komentarzy: 62419.12.2021, 18:59

Widzicie jak gra tottenham? Chyba nas wygonią z top4.
My z Liverpoolem ani akcji. A tottki mogły smialo wygrywać 5:1

Furgunn komentarzy: 916219.12.2021, 18:58

Mamy wynik kanonierzy!

Lamoreaux komentarzy: 339019.12.2021, 18:58

@Be4Again: ale nie zapominaj o czynniku finansowym, który dzisiaj jest najważniejszy w piłce nożnej. Haaland wchodzi w swoje najlepsze lata kariery, czyli w okres gdzie może zarobić najwięcej siana.
Moim zdaniem City, Real to dla niego dwa możliwe kierunki. Spełni się tam zarówno sportowo jak i finansowo.

Paul77 komentarzy: 965719.12.2021, 18:58

Mam obawy że przez covid ten sezon będzie zagrożony. Może być sporo przypadku w tym wszystkim, bo niech 4/5 podstawowych zawodników wypadnie i zong. Niby są kontuzje, kartki, ale to nie to.

sWinny komentarzy: 772919.12.2021, 18:58

W pierwszych 45 minutach spotkania naszego wczorajszego spotkania z Leeds, Kanonierzy oddali aż jedenaście celnych strzałów na bramkę przeciwnika! To największa ilość celnych uderzeń na bramkę rywala w pierwszej połowie spotkania Premier League od kiedy OPTA zaczęła mierzyć te statystyki, czyli od sezonu 2004/05!

Zr armatki

Kredens komentarzy: 366519.12.2021, 18:57

@Cartman_KG, @Lamoreaux

nie męczy was taka gównoburza o nic? nadawalibyście się do jakichś kółek poselskich w waszych gminach :)

Lamoreaux komentarzy: 339019.12.2021, 18:56

@Cartman_KG napisał: "Za dyskusje podziękuję. Jak napisałem niżej bez odbioru. Szkoda mi czasu na takich ludzi ;)"

no i zajebiście, vice versa

Paul77 komentarzy: 965719.12.2021, 18:53

@Be4Again: Tylko Barcelona nie może sobie pozwolić na Hallanda. Obecnie jest poza zasięgiem finansowo.

Ech0z komentarzy: 1034419.12.2021, 18:52

@sWinny napisał: "W sumie dla nas lepiej żeby Lpool wygrał. Do nich i tak nie mamy podjazdu, a z KFC walczymy o top 4. Więc niech kloppy się obudzą"
No wow xD

Cartman_KG komentarzy: 362719.12.2021, 18:48

@Lamoreaux: jak sugerujesz się ilością plusów że Twoja retoryka jest słuszna to gratuluję.

Nie jestem lewakiem chociaż soro mam poglądów lewicowych.

sWinny komentarzy: 772919.12.2021, 18:48

timiiiii komentarzy: 189519.12.2021, 18:48

Jak można w ciągu kilkunastu tygodni zejść z poziomu trafiania niemal wszystkiego do pudłowania prawie wszystkiego. Sport jest jednak piękny

Be4Again komentarzy: 334719.12.2021, 18:47

@Lamoreaux: Sprawdź ile oni wygrali tytułów w ostatnich 10-15 latach, a ile my i masz odpowiedź. Ok, mają problemy, ale to nadal Barcelona. Mają młode gwiazdy pokroju Gaviego, Pedriego czy Fatiego i kwestią czasu jest, kiedy wrócą do walki o mistrzostwo. Nie jestem fanem Barcy, wolę Real, ale mogę się z Tobą założyć, że licząc od dzisiaj to Barcelona szybciej zdobędzie mistrzostwo od nas. Także patrząc obiektywnie Barca nadal jest ciekawszym kierunkiem do gry dla takiego Haalanda niż AFC.

Furgunn komentarzy: 916219.12.2021, 18:47

@Naburator: a może Auba to czarny Kane? :D

zonadlapersiego komentarzy: 48419.12.2021, 18:45