Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal!

Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal! 18.12.2021, 19:30, Łukasz Wandzel 881 komentarzy

Arsenal złapał wiatr w żagle po dwóch wygranych spotkaniach u siebie i jak na razie się nie zatrzymuje. Dziś zaliczył kolejne zwycięstwo, tym razem przeciwko Leeds United na Elland Road. Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i całkowicie zdominowali pierwszą połowę, w której dublet ustrzelił Martinelli a jedno trafienie dołożył Saka. Gorzej było w drugiej odsłonie spotkania, ponieważ Arsenal zprawie nie atakował. Na dodatek stracił czyste konto, bo podarował gospodarzom rzut karny. Jednak kropkę nad i postawił Emile Smith Rowe, ponownie wpisując się na listę strzelców po wejściu z ławki rezerwowych. Jeśli interesujesz się Premier League i lubisz typować spotkania Arsenalu, zapoznaj się ze stroną: https://bonusowykod.com/, gdzie znajdziesz interesujące informacje.

Leeds: Meslier – Drameh, Ayling, Koch, Dallas – Klich (78' Greenwood), Forshaw – Raphinha, Roberts, Harrison (31' Summerville, 81' McCarron) – Gelhardt.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu (64' Cedric) White, Gabriel, Tierney – Saka (78' Smith Rowe), Xhaka, Partey, Martinelli – Odegaard (85' Tavares) – Lacazette.

W pierwszej połowie Arsenal całkowicie kontrolował przebieg meczu, kreując groźne sytuacje już na samym jego początku. Do otwarcia wyniku doszło w 15. minucie. Kanonierzy przejęli piłkę na połowie rywala i przeprowadzili składną akcję, dogrywając piłkę w pole karne do Xhaki. Choć Szwajcar stracił futbolówkę, to wyłuskał ją Lacazette na rzecz Martinellego, który pewnym strzałem pokonał Mesliera.

Przed końcem drugiego kwadransa było już 2-0. Zespół Marcelo Bielsy znów łatwo stracił piłkę w okolicy połowy boiska. Tym razem przejął ją Xhaka i od razu posłał prostopadłe podanie, znajdując Martinellego. Brazylijczyk z obrońcą na plecach poradził sobie znakomicie i podciął piłkę nad Meslierem. Przed przerwą na 3-0 podwyższył jeszcze Saka, zdobywając gola po rykoszecie.

Gospodarze mieli zaledwie dwa krótkie momenty, w których mogli zaskoczyć. Przez pierwsze kilkadziesiąt sekund spotkania próbowali narzucić swoje tempo Arsenalowi, choć szybko okazało się, że to Arsenal lepiej radzi sobie w pressingu. Drugim takim momentem był kontratak przy rezultacie 1-0. Raphinha dostał dobre podanie za plecy i zabawił się z defensorami londyńczyków, którzy nie potrafili odebrać mu piłki. Zawodnik powinien doprowadzić wtedy do remisu, ale nie trafił w czysto w piłkę i ta minęła bramkę obok słupka.

W drugiej połowie Arsenal oddał pole gry rywalom, prawie w ogóle nie atakując. Do pewnego momentu jedyną ciekawą próbę zaliczył Saka, który oddał w 67. minucie oddał niecelny strzał. Leeds United znajdowało się częściej na połowie gości, lecz brakowało im ostatniego stempla na kilku dogodniejszych akcjach. Tu z pomocą przybył White, który faulował w polu karnym i podarował gospodarzom rzut karny. Piłkę z wapna uderzał Raphinha – Brazylijczyk pewnym strzałem w górny róg pokonał Ramsdale'a.

W szeregach londyńczyków grę uspokoił dopiero Smith Rowe, ustalając wynik spotkania na 4-1. Anglik podobnie jak w meczu z West Hamem wszedł na murawę z ławki rezerwowych i zdobył bramkę w 84. minucie po podaniu Odegaarda.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
mazii301 komentarzy: 4519.12.2021, 14:54

nie ma nic gorszego od manchesteru united.

Jakubhaba11 komentarzy: 798 newsów: 419.12.2021, 14:53

Co myślicie o pozycji napastnika u nas? Nketiah Auba i Laca out i sciagnac nowego i balogun ława? Ja bym dal kontrakt Lacazettowi roczny i posadzil na ławie sprzedal nketiaha i aube i sciagnal kogos do 1 skladu

Lamoreaux komentarzy: 344419.12.2021, 14:50

Odpowiadanie na zaczepki kibiców United to jak merytoryczna wymiana argumentów z feministka, lewakiem lub innym g*wnem.
Tego trzeba unikać i się nie denerwować

Paul77 komentarzy: 980819.12.2021, 14:47

@Garfield_pl: pisiory chcą trzeci pas na A4 robić i tu uważam że dobry pomysł mają

grzegorz1211 komentarzy: 1030219.12.2021, 14:47

Jacyś grajkowie typy Buendia czy Locatelli odmówili Arsenalowi, a tu widzę na Hallanda się napalają. Proponuje wyłączyć konsole XD

Ech0z komentarzy: 1041619.12.2021, 14:45

@Artu napisał: "Ludzie, my mamy Ronaldo, Sancho, Greenwooda, Varane, Shawa, Rashforda, Bruno, Lindelofa, De Gee…"
A my Mamy Emila Smith Rowa który ma lepsze statystyki od nich wszhtskich a nie gra w każdym meczu

Ech0z komentarzy: 1041619.12.2021, 14:42

Użytkował ktoś z was OLED dluzej niż rok ? Wypalił się komuś ?

pLYTEK komentarzy: 411819.12.2021, 14:35

@ziom:

Haaland w Arsenalu to taka abstrakcja, że aż wstyd o tym pisać... zejdź na ziemie

Joker_224 komentarzy: 520219.12.2021, 14:33

Tielemansowi latem zostanie rok umowy?! DAWAĆ GO TUTAJ!

Garfield_pl komentarzy: 2805019.12.2021, 14:24

@polishbrigadesx napisał: "Coś czuję porażkę smerfów z wilkami. Smerfy ostatnio nie co chyba słabsza forma"
I nie przełożyli im meczu, czym są oburzeni, więc niech tracą punkty ;)

ziom komentarzy: 190019.12.2021, 14:22

@kamil47: Dla mnie pozycja dziewiątki to największy priorytet w klubie na przyszłość.Auba ma 32 lata,Laca 30.Wolę aby klub kupił jednego kozaka jakim jest Halland niż aby przyszło dwóch dobrych zawodników którzy nigdy nam wygrają nam meczu w pojedynkę.Każdy zawodowy piłkarz łapie od czasu do czasu kontuzje.To normalne w tym sporcie.Arsenal żeby zrobił sportowy krok naprzód musi ściągać kozaków bo tylko tacy zrobią różnice na boisku.Borussia nie jest na naszym poziomie finansowym,to klub o jedną półkę niżej niż my.Napisałeś o kominie płacowym.......jak chcesz ściągnąć do klubu kozaka który zrobi ci różnicę na boisku nie dając jemu gwiazdorskiego kontraktu?Klasowa dziewiątka to fundament sukcesów.Bez zdobywania bramek nie będzie klub się liczyć w walce o trofea.Mam dosyć minimalizmu Arsenalu.Czas zrobić krok naprzód i zacząć liczyć się w niedalekiej przyszłości o trofea.Pozycja dziewięć to priorytet dla klubu.

Garfield_pl komentarzy: 2805019.12.2021, 14:22

@Paul77 napisał: "znam to. Ja często jadę z Tarnowa do Wrocławia lub Legnicy to mam czasem serdecznie dosyć."
Ja na szczęście kilka razy tylko w roku, ale tym razem to naprawdę dramat był, pomijam już to ile ludzi nie ogarneło z etoll ;) pełno aut na pasie awaryjnym we Wrocławiu, na stacjach to samo, bo po bileciki;) na szczęście akurat to, to sobie ogarnąłem dużo wcześniej i jadę bez zatrzymywania, no ale reszta utrudnia tylko :/

Vardimus komentarzy: 17819.12.2021, 14:17

Pięknie obecnie wygląda tabela Premier League. Ale cały czas z dużym dystansem podchodzę do TOP4 na koniec sezonu. Wolę się miło zaskoczyć, niż srogo rozczarować. Tym bardziej mając w pamięci sytuację przed startem rozgrywek, czyli duża przebudowa i małe oczekiwania( z mojej strony). Oby dalej tak to szło, wygrana po wygranej i zobaczymy gdzie nas to zaprowadzi...

Paul77 komentarzy: 980819.12.2021, 14:12

@Garfield_pl: znam to. Ja często jadę z Tarnowa do Wrocławia lub Legnicy to mam czasem serdecznie dosyć.

aguero10 komentarzy: 856519.12.2021, 14:11

Korona przybiera na sile w UK. Powinni teraz zakończyć sezon i miejsce w tabeli jak teraz xd

Joker_224 komentarzy: 520219.12.2021, 14:07

Wiadomo co z Tomiyasu?

Catalonczyk komentarzy: 519819.12.2021, 14:05

@ArsenalChampion napisał: "O Halanda pod wzgledem finansowym mogą rywalizować tylko Chelsea,City,PSG i ewentualnie Manchester United. Real odpada bo oni idą po Mbappe."

On w następnym sezonie zagra w La Lidze. Możemy się założyć.

kamil47 komentarzy: 268519.12.2021, 14:02

@ziom: nie bardzo Cię rozumiem. Wiem na co stać Norwega jak zapewne powyżej 90% ludzi którzy interesują się piłką nożną. Więc nie wiem po co te informacje. My mamy w kadrze problemy i Borrusia też je ma. Więc skoro Norweg nie wnosi ich na takie wyżyny żeby grać z Bayernem o majstra, to tym bardziej tego nie ogarnie w Arsenalu gdzie konkurencja jest jeszcze większa. Norweg nie jest na ten moment rozwiązaniem zaszłych problemów. My potrzebujemy odbudować skład i do tego potrzebujemy kasy na kilka pozycji. A ściągnięcia Norwega oznaczałoby brak kasy na inne pozycje + powtórzę ogromny komin płacowy. Podejrzewam że chętny na Hallanda to 450-550 tysi tygodniówki. Zobacz co nagle zaczyna się dziać w składzie, i co może się wydarzyć jeżeli Norweg nie spełni oczekiwań ponieważ taka opcja również jest możliwa. Chłopak łapie kontuzje, zespoły z bundesligi to nie PL. Tak transfer jest nierealny i byłby głupi gdyby został przeprowadzony w naszej sytuacji. Żeby grać w przyszłym sezonie o wyższe cele potrzebujemy ogarnietego PO, top SP, ogarnietego lub top skrzydłowego i napastnika. Przy tak wielu pozycjach wywalenie wszystkiego na SN byłoby pod względem kosztów idiotyczne.

WukaEs komentarzy: 29719.12.2021, 14:01

Ilu musi wypaść z powodu Covida, żeby przełożyli mecz? Niedługo całe kolejki będą odwoływane :D

NaliniAFC komentarzy: 96719.12.2021, 13:58

@Placio: a Torreira asysta gol

Patriko komentarzy: 528719.12.2021, 13:58

O i Torreira właśnie strzelił na 2-2 dla Fiorentiny.

losnumeros komentarzy: 1318919.12.2021, 13:57

Muszę zakupić nowy telefon i myślę też nad nowym TV. Kiedy mogą być nizsze ceny: teraz przed świętami, po świętach, czy po Nowym Roku? Może ktoś się orientuje jak to wygląda z cenami, w tych okresach?

polishbrigadesx komentarzy: 1020519.12.2021, 13:54

Coś czuję porażkę smerfów z wilkami. Smerfy ostatnio nie co chyba słabsza forma.

Placio komentarzy: 255519.12.2021, 13:47

A Vlahovic dalej ładuje bramki

Artu komentarzy: 189819.12.2021, 13:46

@Kris3Tears: czasem dobrze poczytac co u największego wroga słychać

Simao12 komentarzy: 775219.12.2021, 13:36

Nie da się porównać meczy Arsenalu i City. Arsenal wyżej wyciąga graczy defensywnych, a jak City usiadło na Leeds to nie potrafili wyjść z pola karnego. Większy tłok i chęć stworzenia jak najlepszej okazji do strzału sprawiły że oddali mniej celnych strzałów w pierwszej połowie, chyba 5 albo 6. Jakby City zależało na rekordzie to lekko by zrobili więcej strzałów celnych w tamtym meczu, ale nie na tym polega ta gra. Jakby im nie weszły te 2 gole w 3 i chyba 15 minucie to by nie grali na takim luzie, trochę więcej szczęścia Mesliera i gra też ułożyła by się inaczej.
A jakby na siłę już porównywać drużyny czy menedżerów to wydaje się że Arteta to hybryda Bielsa-Guardiola. Czyli trochę taki Klopp, ale jednak jakoś tak lepiej to wygląda, pewnie dlatego że nie jest tak zależny od wrzutek bocznych obrońców (mówimy o ostatnich meczach)

Simao12 komentarzy: 775219.12.2021, 13:14

@Naburator napisał: "Arsenal w pierwszej połowie meczu z Leeds United oddał... 11 celnych strzałów na bramkę „Pawi”.
Żadna drużyna w ostatnich sześciu sezonach ligi angielskiej nie oddała tylu celnych strzałów w pierwszej części spotkania na bramkę przeciwnika.

via Angielskie Espresso"

Otóż nie,
11 - Arsenal's 11 shots on target in the first half against Leeds is the most on record (since 2003-04) in the opening 45 minutes by any side in a single Premier League first half. Peppered. #LEEARS

mruw komentarzy: 413419.12.2021, 13:10

@Naburator: więcej niż City u siebie, a oni też grali na podobnie osłabioną jedenastkę Leeds. A wieśniaki z C+ mówili, że w pierwszej połowie "Arsenal na tyle ile umiał próbował robić to co City"

ArsenalChampion komentarzy: 803719.12.2021, 12:49

Garfield_pl komentarzy: 2805019.12.2021, 12:43

@Paul77 napisał: "Jazda A4 od granicy do Krakowa jest dramatem..
Ważne że wszystko skończyło się dobrze."

I niestety całą muszę pokonywać ;)

ziom komentarzy: 190019.12.2021, 12:41

@kamil47: Nie zgadzam się z tobą.Wszyscy kibice Arsenalu patrząc na pozycję najsłabiej obsadzoną w klubie wskażą ci dziewiątkę.Z Lacą czy Aubą który jest kompletnie bez formy możemy pomarzyć o zdobyciu jakiegoś trofeum.Kto nam głównie załatwił na boisku zdobycie pucharu Anglii?Był to Auba który był w kapitalnej formie.Halland byłby gwarancją zdobycia ponad 20 bramek na sezon.Dodatkowo oprócz kapitalnej lewej nogi Norweg ma świetną szybkość,siłę,warunki fizyczne i jest młodym zawodnikiem przed którym jest wielka przyszłość.Borussia nigdy nie będzie na poziomie Bayernu ze względu na ograniczone zasoby finansowe.My jesteśmy jednym z najbogatszych klubów świata.Auba ile zarabia?Jest to zaledwie;-) 350 tyś funtów tygodniówki.Ja wolę ściągnąć jednego kozaka niż dwóch dobrych zawodników którzy nigdy nie zrobią ci różnicy na boisku z topowymi zespołami.

Mastec30 komentarzy: 621219.12.2021, 12:36

@Artu: z tym że Leeds nie jest zdziesiątkowane przez Covid tylko przez kontuzje. Pieprzenie trzy po trzy

Kris3Tears komentarzy: 442419.12.2021, 12:28

@Artu: no żałosne, fakt, ale po co w ogóle wchodzić na fanpejdże klubów rywali? :)

Naburator komentarzy: 278419.12.2021, 12:28

via Angielskie Espresso

kamil47 komentarzy: 268519.12.2021, 12:27

@ziom: Halland dający nam mistrzostwo ? O czym tym mówisz? Gdyby tak było to Borussia byłaby na poziomie Bayernu a nie jest. Jeden piłkarz wszystkiego nie zmieni. Osobiście wolę żeby taka kwota została przeznaczona na wzmocnienie 2-3 pozycji. Kwota odstępnego + prowizje to wydatki powyżej 130 mln. A gdzie jeszcze pensja Norwega która spowoduje ogromy komin płacowy w naszej kadrze.?Uważam że takich grajków możemy ściągać ale w przyszłości, gdy kadra będzie silniejsza. Na ten moment mamy wąska kadrę która w sytuacji gry w Europie nie dałaby rady długo pociągnąć w takim zestawieniu bez kontuzji. Jestem na nie, mimo tego że to top napastników. To tak jak pobudować dom i zamiast szykować środek żeby zamieszkać człowiek kupiłby super furę za 500 tysi gdzie nie miałby hajsu na opłaty i tankowanie.

bestzarogiem komentarzy: 25619.12.2021, 12:24

@Paul77: no haaland to raczej mokry sen, nue ma co sue łudzić ze przyjdzie

Paul77 komentarzy: 980819.12.2021, 12:19

@ziom: Halland byłby idealny, tylko ile Borussia za niego krzyknie. Druga sprawa to jego zarobki w klubie, oraz prowizja dla Raioli. Baaardzo duży wydatek.

ziom komentarzy: 190019.12.2021, 12:15

@Czeczenia: Ja z chęcią się pożegnałbym z Lacą ponieważ on jest średniakiem i najlepsze lata gry ma za sobą.Taki Benzema który ma 34 lata! piłkarsko zjada Lacę na śniadanie.Ja od napastnika grającego w Arsenalu oczekuję wysokiej skuteczności której Laca nigdy nie miał.Auba w topowej formie był jednym z najlepszych napastników na świecie.Niestety on zawsze bazował głównie na swojej wspaniałej dynamice i szybkości której już nigdy nie będzie mieć ponieważ Gabończyk ma już 32 lata.Jak ten czas szybko leci.Pamiętam jak on przyszedł do nas z Borussi i od pierwszych jego meczów widać było po nim,że Arsenal sprowadził kozaka na dziewiątkę.Moim marzeniem jest ściągnięcie do nas Hallanda który idealnie pasowałby do układanki Artety w której Arsenal często gra z kontry.Halland w Arsenalu byłby gwarancją zdobywania wielu bramek i włączenia się Arsenalu na poważnie do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Paul77 komentarzy: 980819.12.2021, 12:09

@Dominik17: Obyś miał w 190% rację.

bestzarogiem komentarzy: 25619.12.2021, 12:09

ktos pytał o wczorajszą asyste odegarda?
TOP^

ArsenalChampion komentarzy: 803719.12.2021, 12:09

@damianARSENAL napisał: "Szkoda meczu z United i Evertonem. Powinny być 4 punkty…"
Nie ma co przezywać co było. Bo moze z drugiej strony, nasi piłkarze potraktowali te mecze jako kubeł zimnej wody, wyciągnęli wnioski i stąd teraz te przekonywujące zwycięstwa z Southmapton,West hamem i Leeds.

Rynkos7 komentarzy: 680419.12.2021, 12:07

@Simpllemann to Rafał Nahorny tej strony :D Za każdym razem jakieś ciekawostki, statystyki, anegdoty dotyczące Arsenalu :D

Dziadyga komentarzy: 828019.12.2021, 12:05

@Gunerxxx napisał: "@silvano95: czynna dobrze słyszę tam " wypierda..." ?:d"

W 6 sekundzie jest ;)

enrique komentarzy: 1915219.12.2021, 12:05

@damianARSENAL: Bo jest Anglikiem. Jak oglądałem skrót w brytyjskiej tv to 3x bardziej przeżywali bramkę Saki niż 2 gole Gabiego.

Dziadyga komentarzy: 828019.12.2021, 12:03

Zajebisty gracz :D

Gunerxxx komentarzy: 236319.12.2021, 12:01

@silvano95: czynna dobrze słyszę tam " wypierda..." ?:d

Dominik17 komentarzy: 313619.12.2021, 11:58

@Paul77: i tak skończymy na 4 miejscu , piszę to od początku sezonu :D , każdy ma mnie za debila i wariata , ale zobaczycie tak będzie :P

Artu komentarzy: 189819.12.2021, 11:57

się ludziom którzy rozważają w ogóle jakąś walke o top 4, a w szczególności z Arsenalem. Oni wygrali ze zdziesiątkowanym przez Covid Leeds, a poza tym dostają w trąbę od każdego nawet srednio poważnego rywala jak Everton. Ludzie, my mamy Ronaldo, Sancho, Greenwooda, Varane, Shawa, Rashforda, Bruno, Lindelofa, De Gee… można wyliczać dalej. Jeśli ci piłkarze zaczną grać na optymalnym poziomie, to nie wierzę byśmy nie skonczyli sezonu przynajmniej z 10 punktowym zapasem nad 5 miejscem. Szczegolnie ze już teraz bylibyśmy czwarci, gdybyśmy wygrali zaległe mecze.