Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal!

Dobry występ na wyjeździe, Leeds United 1-4 Arsenal! 18.12.2021, 19:30, Łukasz Wandzel 881 komentarzy

Arsenal złapał wiatr w żagle po dwóch wygranych spotkaniach u siebie i jak na razie się nie zatrzymuje. Dziś zaliczył kolejne zwycięstwo, tym razem przeciwko Leeds United na Elland Road. Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i całkowicie zdominowali pierwszą połowę, w której dublet ustrzelił Martinelli a jedno trafienie dołożył Saka. Gorzej było w drugiej odsłonie spotkania, ponieważ Arsenal zprawie nie atakował. Na dodatek stracił czyste konto, bo podarował gospodarzom rzut karny. Jednak kropkę nad i postawił Emile Smith Rowe, ponownie wpisując się na listę strzelców po wejściu z ławki rezerwowych. Jeśli interesujesz się Premier League i lubisz typować spotkania Arsenalu, zapoznaj się ze stroną: https://bonusowykod.com/, gdzie znajdziesz interesujące informacje.

Leeds: Meslier – Drameh, Ayling, Koch, Dallas – Klich (78' Greenwood), Forshaw – Raphinha, Roberts, Harrison (31' Summerville, 81' McCarron) – Gelhardt.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu (64' Cedric) White, Gabriel, Tierney – Saka (78' Smith Rowe), Xhaka, Partey, Martinelli – Odegaard (85' Tavares) – Lacazette.

W pierwszej połowie Arsenal całkowicie kontrolował przebieg meczu, kreując groźne sytuacje już na samym jego początku. Do otwarcia wyniku doszło w 15. minucie. Kanonierzy przejęli piłkę na połowie rywala i przeprowadzili składną akcję, dogrywając piłkę w pole karne do Xhaki. Choć Szwajcar stracił futbolówkę, to wyłuskał ją Lacazette na rzecz Martinellego, który pewnym strzałem pokonał Mesliera.

Przed końcem drugiego kwadransa było już 2-0. Zespół Marcelo Bielsy znów łatwo stracił piłkę w okolicy połowy boiska. Tym razem przejął ją Xhaka i od razu posłał prostopadłe podanie, znajdując Martinellego. Brazylijczyk z obrońcą na plecach poradził sobie znakomicie i podciął piłkę nad Meslierem. Przed przerwą na 3-0 podwyższył jeszcze Saka, zdobywając gola po rykoszecie.

Gospodarze mieli zaledwie dwa krótkie momenty, w których mogli zaskoczyć. Przez pierwsze kilkadziesiąt sekund spotkania próbowali narzucić swoje tempo Arsenalowi, choć szybko okazało się, że to Arsenal lepiej radzi sobie w pressingu. Drugim takim momentem był kontratak przy rezultacie 1-0. Raphinha dostał dobre podanie za plecy i zabawił się z defensorami londyńczyków, którzy nie potrafili odebrać mu piłki. Zawodnik powinien doprowadzić wtedy do remisu, ale nie trafił w czysto w piłkę i ta minęła bramkę obok słupka.

W drugiej połowie Arsenal oddał pole gry rywalom, prawie w ogóle nie atakując. Do pewnego momentu jedyną ciekawą próbę zaliczył Saka, który oddał w 67. minucie oddał niecelny strzał. Leeds United znajdowało się częściej na połowie gości, lecz brakowało im ostatniego stempla na kilku dogodniejszych akcjach. Tu z pomocą przybył White, który faulował w polu karnym i podarował gospodarzom rzut karny. Piłkę z wapna uderzał Raphinha – Brazylijczyk pewnym strzałem w górny róg pokonał Ramsdale'a.

W szeregach londyńczyków grę uspokoił dopiero Smith Rowe, ustalając wynik spotkania na 4-1. Anglik podobnie jak w meczu z West Hamem wszedł na murawę z ławki rezerwowych i zdobył bramkę w 84. minucie po podaniu Odegaarda.

Leeds UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gofer999 komentarzy: 1462219.12.2021, 21:12

@Gunner18AFC napisał: "Mamy połowę sezonu, połowę rozegranych kolejek i praktycznie pewne 4 miejsce. Czas zwrócić honor Artecie. Nawet jak spadniemy to najdalej na 5 miejsce ze stratą jednego punktu do TOP4."

LOL. :D

kamil47 komentarzy: 268519.12.2021, 21:11

Dom z papieru jako jeden z lepszych seriali i stawianie go wyżej od Dark? Ty chyba nas trollujesz ? Dałem radę obejrzeć tylko 4 odcinki tego przewidywalnego serialu.

Kredens komentarzy: 369319.12.2021, 20:54

opinią o Domie z Papieru arsenallord tylko mnie utwierdził, że dobrze robię nie biorąc na poważnie od jakiegoś czasu jego komentarzy

Furgunn komentarzy: 921019.12.2021, 20:53

@arsenallord: tragiczny serial

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 119.12.2021, 20:47

Ktoś ogląda Gomorre? Jak po finale?

kepha komentarzy: 21119.12.2021, 20:47

Odnośnie seriali - kończę właśnie Teda Lasso drugi sezon. Całość jest dostępna na Apple TV, gdzieś po torrentach z napisami też można wyśledzić. Fajny brytyjski klimat piłkarski, nawet gościnnie gdzieś tam byłych kanonierów widać jako ekspertów. Bardzo lekki, ale wciąga przyjemnie.

ArsenalChampion komentarzy: 802019.12.2021, 20:42

@arsenallord napisał: "No i skończyłem wreszcie Dom z papieru. Świetny serial i dobre zakończenie. Wybrnęli z tego dużo lepiej niż. Dark. Czołówka seriali zdecydowanie"
To tak jakby powiedzieć że gówno jest lepsze od dzieła sztuki.

noth komentarzy: 264319.12.2021, 20:42

pierwszy sezon domu z papieru był spoko, pozniej to nieźle odpłynęli i sporo spadł na jakości, choć same zakończenie było dobre, bo spodziewałem się kompletnej porażki

Be4Again komentarzy: 337219.12.2021, 20:41

@arsenallord: Moim zdaniem ten serial powinien zakonczyc się na pierwszym sezonie, max drugim.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11719.12.2021, 20:39

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 119.12.2021, 20:32

@noth: podobna sytuacja była wczoraj. Gelhardt z żółtym kartonikiem, a głąb Xhaka bez kartki chociaż moim zdaniem powinien wylecieć z hukiem z boiska za tak idiotyczne zagranie.

Paul77 komentarzy: 972519.12.2021, 20:26

@aguero10: Tylko Martinez i Inter nie myślą o zakończeniu współpracy.

Tytis komentarzy: 119.12.2021, 20:22

Łatwo wygrane, może uda nam się wrócić do formy całkowicie.

Ashburton komentarzy: 450119.12.2021, 20:19

I legia 0:3
Na kiblowej bez zmian.

aguero10 komentarzy: 854519.12.2021, 20:11

@Paul77:

Chłop wie że sobie nie da rady w Anglii i tyle .

Ja jestem za Martinezem .

Garfield_pl komentarzy: 2776019.12.2021, 20:06

@Naburator napisał: "Kop od boku w nogę może się skończyć chociażby uszkodzonymi więzadłami. Kane powinien dostać czerwoną, Robertson czerwoną plus jakaś kare za bycie idiotą"
A w meczu z CP typ kopie Sake w łydkę od tyłu i nawet żółtej nie było i interwencji Var a faul taki sam jak Robertsona.

Gunner18AFC komentarzy: 3430 newsów: 319.12.2021, 20:04

Śmieszne teraz są te wspomnienia o tych, którzy wieścili spadek lub walkę o utrzymanie.

sWinny komentarzy: 780119.12.2021, 19:58

@Czeczenia: już chyba tylko Bogdan Boner może uratować legie.

Czeczenia komentarzy: 1247519.12.2021, 19:44

Dobrze, że nie kibicuje Legii, bo mogłem sobie obejrzeć całkiem niezły meczyk w Londynie.

Paul77 komentarzy: 972519.12.2021, 19:39

Ekspert transferowy Gianluca Di Marzio skomentował dla Sky Sport sytuację Dusana Vlahovicia, którym zainteresowane jest wiele klubów, w tym także Juventus.

“Fiorentina rozmawia przede wszystkim z Arsenalem, ponieważ chciałby sprzedać piłkarza za granicę. Vlahović nie jest jednak zainteresowany tym rozwiązaniem. Dla Juventusu byłaby to bardzo skomplikowana operacja. Oprócz wysokiej ceny zawodnika, trzeba by było jeszcze wysokiej prowizji dla jego agenta. Żadnego włoskiego klubu, nawet Juve, nie stać na takie liczby” – powiedział Di Marzio.

sWinny komentarzy: 780119.12.2021, 19:37

@Rafson95: no dokładnie. Tylko jak Fabiański puszczal babola w kadrze(mecz w Poznaniu gdzie puscil też z pół metra między nogami, nie pamiętam z kim graliśmy) to każdy siedzi cicho. Jak Szczęsny robi coś podobnego to wszystkich to gotuje. Ciekawe czemu.
A Fabiański i Szczęsny to zarówno nasi reprezentanci jak i byli kanonierzy.

Rafson95 komentarzy: 1051519.12.2021, 19:33

@sWinny napisał: "Alison wali babola, że dawno takiego nie widziałem i cisza. Jakby zawodnik Arsenalu tak zrobił to by była o tym cała strona komentarzy"

A może to dlatego że to strona Arsenalu i logiczne że gra zawodników Arsenalu jest komentowana szerzej niż jakichś tam bramkarzy z innych klubów? ;p

Paul77 komentarzy: 972519.12.2021, 19:31

@Kredens: w tej restauracji pani serwowała chyba jeden z najlepszych. Nie dość że bardzo smaczny, to taka kierownica od Stara że ciężko go było zjeść.

sWinny komentarzy: 780119.12.2021, 19:29

@Slaviola: dokładnie. Alison wali babola, że dawno takiego nie widziałem i cisza. Jakby zawodnik Arsenalu tak zrobił to by była o tym cała strona komentarzy. A jakby Szczęsny tak odwalil to cały fb, interia, wp by były zasrane artykułami o tym.

Allison kiedy zrobił klopsa?

No dzisiaj, kilkanaście minut temu, w meczu Kuraki - Looserpool.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 819.12.2021, 19:26

Remis to bardzo dobry wynik dla nas. A już niedługo AC Milan z Napoli.

Paul77 komentarzy: 972519.12.2021, 19:26

Keane powinien wylecieć w tym meczu.

Dzulian komentarzy: 254319.12.2021, 19:26

Niby remis ale uczciwie trzeba powiedzieć że Sedes został taktycznie sprowadzony do parteru. Te piłki na wolne pole za plecy obrońców majstersztyk. Jak KFC tutaj nie ma 4 goli na liczniku to nikt nie wie.

Furgunn komentarzy: 921019.12.2021, 19:26

Dobre i 2 urwane punkty.

Gunerxxx komentarzy: 235619.12.2021, 19:25

@Slaviola: Że się tak zapytam w którym meczu?

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11719.12.2021, 19:24

Liverpool tyle nakradł że mi ich nie szkoda. Jedynie żałuję że zostali wydymani z Tottenhamem a nie z nami

Lamoreaux komentarzy: 343419.12.2021, 19:23

a ja idę zaraz po kebsa, dużego, z baraniną i sosiwo mieszane

Slaviola komentarzy: 1237619.12.2021, 19:22

Allison niby taki super hiper bramkarz, a dzisiaj zrobił babola o jakim Leno może pomarzyć!

Paul77 komentarzy: 972519.12.2021, 19:22

@Kredens: ja dla odmiany byłem ostatni raz w mojej ulubionej restauracji na placku po węgiersku.
Nie jadłem nigdzie lepszych, a już jadałem nie w jednym miejscu. Ogulnie kuchnia domowa, bardzo dobre jedzenie. Niestety zdrowie właścicieli wysiadło i są zmuszeni zakończyć działalność, a szkoda...

Naburator komentarzy: 278419.12.2021, 19:18

@noth: siniakiem? Kop od boku w nogę może się skończyć chociażby uszkodzonymi więzadłami. Kane powinien dostać czerwoną, Robertson czerwoną plus jakaś kare za bycie idiotą

Kredens komentarzy: 369319.12.2021, 19:17

zresztą, trzeba eksperymentowac, a może akurat wyszłaby jakaś bomba smakowa, dodałem jeszcze dwa ząbki czosnku, żeby masło było czosnkowe :)

noth komentarzy: 264319.12.2021, 19:16

Bez jaj wślizg Kane na wyprostowanej nodze to mogło się skończyć złamaniem nogi rywali. Sędzia nic nie daje. Robertson robi kopniaka w noge co może się skończyć siniakiem dostaje czerwo. i to w erze var xd. to jest jakis dramat

Paul77 komentarzy: 972519.12.2021, 19:15

@Kredens: jutro Geslerowa będzie u Ciebie.

Kredens komentarzy: 369319.12.2021, 19:15