Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1

Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1 21.03.2015, 16:55, Sebastian Czarnecki 3656 komentarzy

Po pierwszej połowie na St James' Park wydawało się, że nic Arsenalowi nie przeszkodzi w zdobyciu trzech punktów. Londyńczycy byli pewni siebie, skuteczni w defensywie i zabójczy w ataku, dzięki czemu stłamsili Sroki na ich własnym stadionie. I co prawda gospodarzom nie udało się ostatecznie wyrwać punktów, to jednak byli bardzo bliscy dokonania tej sztuki.

Podopieczni Arsene'a Wengera w drugiej odsłonie meczu zupełnie nie przypominali zespołu, który 15 minut wcześniej schodził w dobrych nastrojach na przerwę z pewnym, dwubramkowym prowadzeniem. Coś zepsuło się w grze londyńskiej ekipy, co Newcastle wykorzystało już 3 minuty po powrocie na boisko. Na całe szczęście dla Arsenalu, Sroki są w tym sezonie w fatalnej dyspozycji i nie potrafili wykorzystać błędów rywala na bokach obrony i ostatecznie polegli.

Kanonierzy wymęczyli 3 punkty, ale teraz czeka ich chwila odpoczynku na mecze międzynarodowe. Wyjazdowa wygrana była potrzebna zespołowi po nieudanych wojażach w Lidze Mistrzów, a teraz można się już całkowicie skupić na trudny sprawdzian z Liverpoolem na Emirates Stadium. Arsene Wenger ma 2 tygodnie na przygotowanie drużyny do tego widowiska.

Newcastle: Krul - Janmaat, Taylor Williamson, Colback - Anita (71. Gutierrez), Sissoko - Gouffran, Cabella Ameobi (88. Armstrong) - Ayoze

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Alexis (70. Rosicky), Cazorla (70. Flamini), Welbeck (89. Bellerin) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie strony starały się wyczekiwać swojego przeciwnika i czekać na jego ewentualne błędy. Arsenal starał się kontrolować sytuację w środku pola, ale wszystkie próby przechodzenia pod pole karne Newcastle zostawały w porę zatrzymane.

Sroki od czasu do czasu starały się stworzyć zagrożenie pod bramką Ospiny, ale bardzo dobre zawody po powrocie po kontuzji rozgrywał Gabriel Paulista, który szybko dał się we znaki napastnikom gospodarzy.

W 23. minucie pierwszą poważną sytuację stworzyli sobie londyńczycy, którzy uruchomili w sytuacji sam na sam z Krulem Aarona Ramseya, ale Walijczyk nie potrafił opanować piłki.

Co nie udało się Ramseyowi, minutę później dokonał Olivier Giroud! Dośrodkowanie z rzutu wolnego spadło na głowę Daniela Welbecka, a jego strzał został przedłużony przez Francuza, który bezproblemowo pokonał Krula. 1-0!

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika po strzelonej bramce i już dwie minuty później mogli podwyższyć prowadzenie. Alexis Sanchez ośmieszył Gouffrana sztuczką techniczną i wyłożył futbolówkę Welbeckowi, ale jego uderzenie z woleja było odrobinkę niecelne. To byłby świetny materiał na bramkę kolejki.

Zaledwie 60 sekund potrzebowali londyńczycy, by znów zagrozić holenderskiemu golkiperowi. W roli głównej znów duet Sanchez-Welbeck, ale tym razem wychowanek Manchesteru United nie potrafił opanować trudnej piłki.

W 28. minucie mamy 2-0! Santiago Cazorla posłał kolejną dobrą piłkę ze stałego fragmentu gry, a ta spadła już bezpośrednio na głowę Girouda, który pokonał Krula. 2-0!

Olivier Giroud oddał pięć strzałów głową w pojedynkach z Newcastle United, po wszystkich piłka lądowała w bramce. Imponująca skuteczność Francuza ze Srokami.

Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło londyńczykom uspokoić grę w środkowej części boiska. Londyńczycy kontrolowali grę i skutecznie uniemożliwiali rywalom konstruowanie akcji zaczepnych. Nawet jeżeli już Srokom udało się przedrzeć w pole karne, defensorzy zawsze znajdowali sposób na oddalenie zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal prowadzi 2-0 na St James' Park i kontynuuje swoją świetną passę na stadionie Newcastle.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze! Remy Cabella dopatrzył dobrze ustawionego Sissoko, który celnym strzałem w dolny róg bramki pokonał Ospinę. Newcastle przegrywa już tylko 1-2!

Sroki nabrały wiatru w żagle po kontaktowej bramce i ruszyły do ataku. W 51. minucie bliski strzelenia gola z dystansu był Ayoze Perez, ale piłka minimalnie przeleciała ponad bramką.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać na 61. minuty, a w rolach głównych ponownie piłkarze Newcastle. Arsenal w drugiej części meczu nie stwarzał żadnego zagrożenia, z kolei gospodarze dążyli do wyrównania. Tym razem strzał Gourcuffa był za słaby, by zaskoczyć Ospinę.

Cztery minuty później kolumbijski bramkarz Arsenalu został poddany prawdziwemu testowi przez Williamsona. Anglik oddał mocny i nieprzyjemny strzał głową, ale Ospina dobrze sparował piłkę.

Chwilę później poprawić z dystansu chciał jeszcze Janmaat, ale jego mocne uderzenie przeleciało tuż obok słupka.

Arsene Wenger widząc nieporadność swojego zespołu, w 70. minucie zdecydował się na zagęszczenie środka pola. Za Cazorlę na boisko wszedł Flamini, z kolei Sancheza zastąpił Tomas Rosicky. Minutę później zmiana również w zespole Srok, Jonas Gutierrez w miejsce Vurnona Anity.

Argentyńczyk, który jeszcze w zeszłym roku zmagał się z nowotworem jądra, od razu po wejściu na boisku zrobił spore zamieszanie. W 78. minucie minął dwóch rywali i przedarł się w pole karne Arsenalu, ale żaden z partnerów nie potrafił dokończyć jego sytuacji.

Minutę później z kontratakiem ruszyli Kanonierzy. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego Welbecka, który popisał się szybkim i skutecznym rajdem. Anglik miał jednak za mało miejsca, by pokonać Krula i z ostrego kąta strzelił prosto w niego.

Przez kolejne dziesięć minut nie działo się nic godnego uwagi, ale końcówka spotkania należała do Srok, które cały czas miały nadzieję na korzystny rezultat. W 87. minucie nieprzyjemny strzał oddał Ayoze Perez, a Ospina z ogromnymi problemami odbił piłkę na korner.

W doliczonym czasie gry szansę na strzelenie gola miał jeszcze Hector Bellerin, który pojawił się na boisku na ostatnie minuty. Hiszpan otrzymał niezłe podanie od Chambersa, ale w sytuacji jeden na jeden z Krulem uległ bardziej doświadczonemu Holendrowi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Choć zwycięstwo przyszło z ogromnymi problemami, Kanonierzy mogą sobie dopisać do konta kolejne 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 826.03.2015, 15:44

Transmitują gdzieś Radwańską o 16?

kaziu874 komentarzy: 673626.03.2015, 15:26

Dybala bedzie wymiatal za kilka lat, jestem tego pewny, ale poki co nie warty tych 40 mln ktore klub chce za niego. Za Lacazette tez pewnie kolo 30 by trzeba bylo dac.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.03.2015, 15:21

Wg przegladu sportowego tak wyjdzie Polska na Irlandie.

Artur Boruc lub Łukasz Fabiański - Paweł Olkowski, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak - Sławomir Peszko, Tomasz Jodłowiec, Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski

kamilo_oo komentarzy: 2356726.03.2015, 15:04

Lacazette to byłby transfer w stylu Wengera, młody, francuz, napastnik, który może również zagrać na skrzydłach

songoku95 komentarzy: 2348626.03.2015, 15:00

a później będzie płacz ,,Wenger Ty sknero, Wenger out" :D

moomin komentarzy: 82026.03.2015, 14:57

Z tym Dybalą to sytuacja high risk-high reward. Może wyrosnąć na C. Ronaldo i będziemy żałować, że nie zaryzykowaliśmy. Może wyrosnąć na Lorda Bebe i będziemy żałować, że zaryzykowaliśmy.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1426.03.2015, 14:49

AJR, nie tylko ty. Też nie chcę go u nas widzieć. To, że w Serie A nastrzelał troche goli, nie czyni go graczem na miare AFC.

Rosomak komentarzy: 254226.03.2015, 14:34

AJR
Teoretycznie tak w praktyce wygląda to gorzej. Dalej brakuje nam bramkarza na miarę klubu myślącego o mistrzostwie/LM Szczęsny to jak na razie wieczny talent, a o Ospinie ciężko coś powiedzieć po tych kilku meczach po za tym że jest trochę niski i czasami brakuje mu cm. W środku pola niby mamy dużo zawodników ale są oni tez niezwykle podatni na kontuzje i wypadało by kupić kogoś konkretnego do rywalizacji o pierwszy skład z Coq, a wspomnianego Artetę zostawić jako 3 wybór przy DM i b2b (przy naszych kontuzjach i tak dużo pogra). Na skrzydłach to jest w miarę ok pod warunkiem że zostanie z nami Theo i że wreszcie osiągnie formę. W napadzie Giroud dalej mnie nie przekonuje jako podstawowy napastnik klubu walczącego o mistrzostwo/LM, a Welbeck to słabo się prezentuje nawet jak na rezerwowego, z Sanogo już raczej nic nie będzie skoro nawet w CP gra słabo, Akpom to zagadka i nie widzę problemu żeby wprowadzać go do pierwszego składu ale nie można zapominać że potrzebujemy świetnego snajpera na już, a nie na za 2-4 lat bo ten scenariusz już przerabialiśmy i nie wyszliśmy na tym najlepiej.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457326.03.2015, 14:34

Tylko Lionel Messi strzelił więcej bramek od Oliviera Giroud w 2015 roku

AaronJamesRamsey komentarzy: 457326.03.2015, 14:27

Chyba tylko ja bym nie chciał tego całego Dybali. Chudzina taki, że obrońcy typu Skrtel, Kompany czy Terry będą go przestawiać jak pachołki na treningu.

amadi00 komentarzy: 25826.03.2015, 14:24

Przyjdzie Dybala i wszystko :)

AaronJamesRamsey komentarzy: 457326.03.2015, 14:20

a jeszcze nie mówiłem o ofensywnych pomocnikach takich jak Ramsey, Wilshere, Rosicky, Oezil, Cazorla.

A tak w ogóle to mi trochę szkoda Chambersa. będzie pewnie rzucany po kilku pozycjach bo kosztował 16mln. Na ławke za drogi a na jego nominalnej pozycji czyli PO są lepsi zawodnicy od niego.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457326.03.2015, 14:17

Rosomak
No właśnie niby są braki ale ich nie ma. Bo jakby nie patrzeć, obrona jest obstawiona, na każdą pozycje po kilku zawodników na b.dobrym poziomie. DP jest Coq i Arteta, Flamini pewnie odejdzie. W ofensywie nie ma braków ilościowych, raczej jakościowe. Skrzydłą obstawione, Wróci Campbell, Podol, wyzdrowieje Gnabry, Walcott, Alexis, Ox, no i Welbeck może grać na skrzydle. Na szpicy jest Giroud i Welbeck, a pewnie będzie tam grał jeszcze Sanogo czy Akpom.

Rosomak komentarzy: 254226.03.2015, 14:13

AJR

Jest na to duża szansa ciągle mamy braki w pierwszym składzie, po za tym na koniec tego sezonu może odejść kilku graczy i zwolnią się tygodniówki.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.03.2015, 14:09

youtube.com/watch?v=vjE2O0WRjHQ

Polecam! :)

AaronJamesRamsey komentarzy: 457326.03.2015, 14:02

Myślicie, że w letnim oknie transferowym przyjdzie jakieś wielkie nazwisko takie jak Sanchez czy Oezil?

MattBusby komentarzy: 6526.03.2015, 13:50

The Witek-----> czuje sie na siłach.myślę że wybiorę politechnikę.dzieki za pomoc :)

amadi00 komentarzy: 25826.03.2015, 13:49

Jak myślicie kto wygra Francja czy Brazylia ?.

Mico17
Z tego co widzę to ostatni komentarz z 15 marca.

schnor25 komentarzy: 1854626.03.2015, 13:36

Carla Humphrey

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.03.2015, 13:35

Szkoda, że ten adamandium ma pełną skrzynkę. Wiesz chociaż czy często tu zagląda?

amadi00 komentarzy: 25826.03.2015, 13:33

Mam pytanko jak się nazywa ta Kanonierka co miał z nią zdjęcie Alexis ?.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.03.2015, 13:29

Mico17
Nie.
Tak jak wspomniałem - jego zapytaj o wszystko.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.03.2015, 13:24

simpllemann
Jeszcze nie wiem, bo to ojciec odbierał pocztę i póki co tylko mnie poinformował. Ale możliwe, że to właśnie tak wygląda. Wiesz coś więcej?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.03.2015, 13:20

Mico17
Takie coś?

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.03.2015, 13:18

Tylko jestem ciekawy, czy za taką błahą sumę grozi mi coś poważniejszego.
Właśnie się naczytałem w necie, że być może będę musiał zapłacić 3000zł...
nie ciekawie to wygląda

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.03.2015, 13:17

Ten dźwięk:
cda.pl/video/1985231a/Perfekcyjnie-brutalny-cios-z-lokcia

TheWitek komentarzy: 16826.03.2015, 13:17

MattBusby
Kraków na pewno polecam. Może nie ma tu najświeższego powietrza, ale miasto dla studentów jest przyjazne. Osobiście, to studiuję na AGH, więc mogę polecić tą uczelnię, ale nie wiem czy jest tu taki kierunek. Jeżeli chodzi o wybór między Rolniczym a Polibudą, to mam znajomych tu i tu, także coś tam mogę powiedzieć. Na pewno na Politechnice będzie trudniej, poziom zapewne wyższy, ale i prestiż uczelni raczej większy. Jeśli czujesz się na siłach, to myślę, że byłby to lepszy wybór. Tak ja to widzę, ale wiadomo, że nie możesz do końca sugerować się moim zdaniem. Może studenci tych kierunków mają inne zdanie, bo ja znam osoby z budownictwa z PK, a z Rolniczego to nie bardzo wiem co dokładnie studiują, także nie wiem czy można to porównywać.

kaziu874 komentarzy: 673626.03.2015, 13:16

Mico17 --> no tak, juz simpllemann napisal, ze ktos inny mial cos podobnego. Ale kojarzylem dobrze ;>

kamilo_oo komentarzy: 2356726.03.2015, 13:14

Mico17

Już tu ktoś miał taki problem tylko nie pamiętam nicku. Ale pewnie chodzi o jakieś wyjaśnienia tylko

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.03.2015, 13:13

kaziu874

Dopiero dzisiaj się dowiedziałem, więc to raczej nie ja :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.03.2015, 13:13

Mico17
Kolega adamandium kiedyś coś podobnego dostał. Zapytaj go.

kaziu874 komentarzy: 673626.03.2015, 13:12

Mico17 --> a to nie Ty pisales o tym jakis czas temu? Pojdziesz i zobaczxysz, moze jakis blad u nich. Tak czy inaczej na miejscu wszystkiego sie dowiesz.

kaziu874 komentarzy: 673626.03.2015, 13:10

Defensywny srodek pola to akurat dobrze na Irlandie, tylko ten drewniany Jodlowiec.. za niego powinien byc Polanski. Do tego boczni pomocnicy, od ktorych nie wiadomo czego sie spodziewac (chociaz licze, ze Peszko zaskoczy). A w bramce kto by nie stanal (Fabian czy Boruc), to nie bedzie zle, bo kazdy w formie.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.03.2015, 13:09

Cześć
Pytam, bo może ktoś z was się z czymś takim spotkał.
Dostałem wezwanie do Izby Celnej, chyba chodzi o obstawianie meczów na bet-at-home.
Jak dobrze pamiętam było to z jakieś 3 lata temu i jedyne co tam wpłaciłem to 20zł, które przegrałem i nie wypłacałem żadnych pieniędzy na konto. Wie ktoś jakie mogą być skutki postępowania przeciwko mnie?

MattBusby komentarzy: 6526.03.2015, 13:04

TheWitek -----> kończę w tym roku technikum o profilu -urządzenia i systemy energetyki odnawialnej.Mam problem z wyborem uczelni,bo kierunek energetyki odnawialnej jest na rolniczym i politechnice.Co osobiście Ty polecasz?

kamilo_oo komentarzy: 2356726.03.2015, 12:57

Artur Boruc/Łukasz Fabiański - Paweł Olkowski, Łukasz Szukała, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak - Sławomir Peszko, Tomasz Jodłowiec, Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus - Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski

Taki ma być skład na Irlandie, jedyny znak zapytania to kto stanie w bramce.
Coś mi sie wydaję, że Nawałka postawi jednak na Boruca

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.03.2015, 12:51

kamilo_oo
Czyli to czego się można było spodziewać.

kamilo_oo komentarzy: 2356726.03.2015, 12:48

"Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego zweryfikowała mecz 20. kolejki 1. ligi między Widzewem a Sandecją Nowy Sącz, jako walkower 0:3 na niekorzyść drużyny z Łodzi"

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 326.03.2015, 12:48

Także są plotki,że Deepay jest dogadany z MU i MC także chce na nim położyć swe chciwe łapy.

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11726.03.2015, 12:47

Szogun---> Szkoda. Ale to raczej ploty.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52426.03.2015, 12:44

Szogun
I dobrze.

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 326.03.2015, 12:44

Jak informuje serwis Football-Italia, zawodnik US Palermo Paulo Dybala nie jest zainteresowany grą w angielskiej Premier League. Gracz ten wolałby pozostać we włoskiej Serie A i w przypadku takiej możliwości zasilić barwy Juventusu Turyn.

Arsenalx3 komentarzy: 118526.03.2015, 12:43

No to będzie trzeba obejrzeć, ciekawe spotkanie się zapowiada.

Wróć, Francja-Brazylia, bo to Francuzi będą gospodarzami dzisiejszego spotkania :D

MarcinQT komentarzy: 260426.03.2015, 12:43