Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1

Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1 21.03.2015, 16:55, Sebastian Czarnecki 3656 komentarzy

Po pierwszej połowie na St James' Park wydawało się, że nic Arsenalowi nie przeszkodzi w zdobyciu trzech punktów. Londyńczycy byli pewni siebie, skuteczni w defensywie i zabójczy w ataku, dzięki czemu stłamsili Sroki na ich własnym stadionie. I co prawda gospodarzom nie udało się ostatecznie wyrwać punktów, to jednak byli bardzo bliscy dokonania tej sztuki.

Podopieczni Arsene'a Wengera w drugiej odsłonie meczu zupełnie nie przypominali zespołu, który 15 minut wcześniej schodził w dobrych nastrojach na przerwę z pewnym, dwubramkowym prowadzeniem. Coś zepsuło się w grze londyńskiej ekipy, co Newcastle wykorzystało już 3 minuty po powrocie na boisko. Na całe szczęście dla Arsenalu, Sroki są w tym sezonie w fatalnej dyspozycji i nie potrafili wykorzystać błędów rywala na bokach obrony i ostatecznie polegli.

Kanonierzy wymęczyli 3 punkty, ale teraz czeka ich chwila odpoczynku na mecze międzynarodowe. Wyjazdowa wygrana była potrzebna zespołowi po nieudanych wojażach w Lidze Mistrzów, a teraz można się już całkowicie skupić na trudny sprawdzian z Liverpoolem na Emirates Stadium. Arsene Wenger ma 2 tygodnie na przygotowanie drużyny do tego widowiska.

Newcastle: Krul - Janmaat, Taylor Williamson, Colback - Anita (71. Gutierrez), Sissoko - Gouffran, Cabella Ameobi (88. Armstrong) - Ayoze

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Alexis (70. Rosicky), Cazorla (70. Flamini), Welbeck (89. Bellerin) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie strony starały się wyczekiwać swojego przeciwnika i czekać na jego ewentualne błędy. Arsenal starał się kontrolować sytuację w środku pola, ale wszystkie próby przechodzenia pod pole karne Newcastle zostawały w porę zatrzymane.

Sroki od czasu do czasu starały się stworzyć zagrożenie pod bramką Ospiny, ale bardzo dobre zawody po powrocie po kontuzji rozgrywał Gabriel Paulista, który szybko dał się we znaki napastnikom gospodarzy.

W 23. minucie pierwszą poważną sytuację stworzyli sobie londyńczycy, którzy uruchomili w sytuacji sam na sam z Krulem Aarona Ramseya, ale Walijczyk nie potrafił opanować piłki.

Co nie udało się Ramseyowi, minutę później dokonał Olivier Giroud! Dośrodkowanie z rzutu wolnego spadło na głowę Daniela Welbecka, a jego strzał został przedłużony przez Francuza, który bezproblemowo pokonał Krula. 1-0!

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika po strzelonej bramce i już dwie minuty później mogli podwyższyć prowadzenie. Alexis Sanchez ośmieszył Gouffrana sztuczką techniczną i wyłożył futbolówkę Welbeckowi, ale jego uderzenie z woleja było odrobinkę niecelne. To byłby świetny materiał na bramkę kolejki.

Zaledwie 60 sekund potrzebowali londyńczycy, by znów zagrozić holenderskiemu golkiperowi. W roli głównej znów duet Sanchez-Welbeck, ale tym razem wychowanek Manchesteru United nie potrafił opanować trudnej piłki.

W 28. minucie mamy 2-0! Santiago Cazorla posłał kolejną dobrą piłkę ze stałego fragmentu gry, a ta spadła już bezpośrednio na głowę Girouda, który pokonał Krula. 2-0!

Olivier Giroud oddał pięć strzałów głową w pojedynkach z Newcastle United, po wszystkich piłka lądowała w bramce. Imponująca skuteczność Francuza ze Srokami.

Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło londyńczykom uspokoić grę w środkowej części boiska. Londyńczycy kontrolowali grę i skutecznie uniemożliwiali rywalom konstruowanie akcji zaczepnych. Nawet jeżeli już Srokom udało się przedrzeć w pole karne, defensorzy zawsze znajdowali sposób na oddalenie zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal prowadzi 2-0 na St James' Park i kontynuuje swoją świetną passę na stadionie Newcastle.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze! Remy Cabella dopatrzył dobrze ustawionego Sissoko, który celnym strzałem w dolny róg bramki pokonał Ospinę. Newcastle przegrywa już tylko 1-2!

Sroki nabrały wiatru w żagle po kontaktowej bramce i ruszyły do ataku. W 51. minucie bliski strzelenia gola z dystansu był Ayoze Perez, ale piłka minimalnie przeleciała ponad bramką.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać na 61. minuty, a w rolach głównych ponownie piłkarze Newcastle. Arsenal w drugiej części meczu nie stwarzał żadnego zagrożenia, z kolei gospodarze dążyli do wyrównania. Tym razem strzał Gourcuffa był za słaby, by zaskoczyć Ospinę.

Cztery minuty później kolumbijski bramkarz Arsenalu został poddany prawdziwemu testowi przez Williamsona. Anglik oddał mocny i nieprzyjemny strzał głową, ale Ospina dobrze sparował piłkę.

Chwilę później poprawić z dystansu chciał jeszcze Janmaat, ale jego mocne uderzenie przeleciało tuż obok słupka.

Arsene Wenger widząc nieporadność swojego zespołu, w 70. minucie zdecydował się na zagęszczenie środka pola. Za Cazorlę na boisko wszedł Flamini, z kolei Sancheza zastąpił Tomas Rosicky. Minutę później zmiana również w zespole Srok, Jonas Gutierrez w miejsce Vurnona Anity.

Argentyńczyk, który jeszcze w zeszłym roku zmagał się z nowotworem jądra, od razu po wejściu na boisku zrobił spore zamieszanie. W 78. minucie minął dwóch rywali i przedarł się w pole karne Arsenalu, ale żaden z partnerów nie potrafił dokończyć jego sytuacji.

Minutę później z kontratakiem ruszyli Kanonierzy. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego Welbecka, który popisał się szybkim i skutecznym rajdem. Anglik miał jednak za mało miejsca, by pokonać Krula i z ostrego kąta strzelił prosto w niego.

Przez kolejne dziesięć minut nie działo się nic godnego uwagi, ale końcówka spotkania należała do Srok, które cały czas miały nadzieję na korzystny rezultat. W 87. minucie nieprzyjemny strzał oddał Ayoze Perez, a Ospina z ogromnymi problemami odbił piłkę na korner.

W doliczonym czasie gry szansę na strzelenie gola miał jeszcze Hector Bellerin, który pojawił się na boisku na ostatnie minuty. Hiszpan otrzymał niezłe podanie od Chambersa, ale w sytuacji jeden na jeden z Krulem uległ bardziej doświadczonemu Holendrowi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Choć zwycięstwo przyszło z ogromnymi problemami, Kanonierzy mogą sobie dopisać do konta kolejne 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenalx3 komentarzy: 118526.03.2015, 12:42

Witam, będzie gdzieś transmitowany mecz Brazylia-Francja?

qwertyu123 komentarzy: 77526.03.2015, 12:36

oglądam właśnie drugie odcinek najnowszej serii Top Gear i na samym początku pojawia się tam zdjęcie Alexisa. Taka ciekawostka.

MarcinQT komentarzy: 260426.03.2015, 12:32

whoscored.com/Matches/901096/Preview/International-Int-Friendly-2015-France-Brazil

whoscored.com/Matches/812230/Preview/International-EURO-Cup-2014-2015-Spain-Ukraine

whoscored.com/Matches/812262/Preview/International-EURO-Cup-2014-2015-Georgia-Germany

Hm, ciekawe że nie przewidują Giroud, Cazorli i Ozila w składach, jak na moje oko powinni mieć pewne miejsce w składach z obecną formą.

Szogun komentarzy: 28733 newsów: 326.03.2015, 12:29

William Carvalho 7,5 - William przyzwyczaił nas do wysokiej formy i nie inaczej było podczas wczorajszego meczu. Zdobyta bramka przez niego jest swoistą nagrodą za udaną i równą formę w ostatnich miesiącach.

William Carvalho - 7
Zagrał dobre zawody, ale w ostatnich tygodniach przyzwyczaił nas do jeszcze lepszej gry. Na pewno musi potrenować nad strzałami z dystansu, bo te wczorajsze w większości trafiały w trybuny.

William Carvalho - 6,5
Najlepszy zawodnik na boisku. Jako jedyny z linii pomocy nie notował strat i świetnie radził sobie z rywalami przed polem karnym.

William Carvalho - 8,5
Znowu perfekcyjny występ naszego największego talentu. Totalnie zdominował środek pola i pozwolił grać piłkarzom ofensywnym swoją piłkę. Właśnie tego oczekujemy od jednego z najlepszych defensywnych pomocników na świecie.

William Carvalho - 9
To był zdecydowanie najlepszy mecz Williama w tym sezonie. W ofensywie może i nie był za bardzo aktywny, ale w tym spotkaniu miał się skupić na defensywie i zrobił to doskonale. Dawno nie oglądaliśmy meczu w którym defensywny pomocnik po prostu nakrył czapką dziesięciu rywali.

William Carvalho - 7,5
Portugalski defensywny pomocnik nie przestaje dawać sygnałów, że wrócił do swojej świetnej formy. Kilka bardzo ważnych odbiorów i zdominowanie środka pola pozwoliło ofensywnym zawodnikom skupić się tylko i wyłącznie na przeprowadzaniu ataków.

Tak Carvalho to zdecydowanie dobry wybór a te oceny są pod rząd z meczu na mecz więc facet utrzymuje wysoką formę i jest ostoją defensywy a mecze LE dało się oglądać w tv a także ligę portugalską na którymś z tylnych kanałów C+ a poza tym w dobie transmisji przez internet to nieco dziwne pytanie bo jak ktoś chce obejrzeć mecz to go włącza w komputerze.

TheWitek komentarzy: 16826.03.2015, 12:25

MattBusby

Ja, a o co chodzi?

MattBusby komentarzy: 6526.03.2015, 12:17

*tfu,człowiek a nie student

MattBusby komentarzy: 6526.03.2015, 12:16

Jest tu jakiś student studiujący/znający realia w Krakowie ?

arsenallord komentarzy: 29730 newsów: 11726.03.2015, 12:13

Gdzie te ekspert oglądają Carvalho? Jest taki kanał jak Sportklub.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52426.03.2015, 12:09

Bendtner z USA strzelił prawie tyle goli ile w całym obecnym sezonie.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457326.03.2015, 11:55

Widzieli? Lord podbija świat

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.03.2015, 11:53

i..

"I don't normally comment on false stories about myself but reports about contract demands & bust-ups with the boss are complete nonsense..."

AaronJamesRamsey komentarzy: 457326.03.2015, 11:53

Koklę jest dobry, ale nie oszukujmy się. Ile on tak pociagnie? Z jego stylem gry i intensywnością meczową jego ciało będzie odmawiało, a wola walki będzie mu mówiła, że musi grać. Jeśli Wenger nie będzie rotował między nim, a chociażby Artetą, to w przyszłym sezonie nie będzie tak wesoło.

Theo Walcott
2 min ·
There have been no contract talks as yet and my current focus is not on contracts but on doing my best for Arsenal FC.

Theo na FB.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.03.2015, 11:41

Coquelin spadł nam jak z nieba, ale i tak uważam, że potrzebujemy nowego DP.

Schneiderlin i będę zadowolony :)

Gerwazy komentarzy: 169826.03.2015, 11:33

od rozgrywania akcji u nas na środku jest Ramsey i Cazorla, niech Coq sie za to nie bierze. Kiedys Ramsey mowil ze jak gra z Coq to czuje sie pewniej z tylu wiec moze grac bardziej z przodu. O to w tym wszystkim chodzi.

kamilo_oo komentarzy: 2356726.03.2015, 11:27

transfery.info/74371,35-latek-za-echa

Robert Green ma zastąpić Cecha

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52426.03.2015, 11:22

"Jonas Eriksson będzie rozjemcą niedzielnego meczu Irlandia - Polska w eliminacjach do EURO 2016."

kamilo_oo komentarzy: 2356726.03.2015, 11:16

Ale już sie troche uspokoiło co do Carvalho :p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.03.2015, 11:07

Schneiderlin jest bardziej pod grą niż Coquelin w Arsenalu, ale to kwestia założeń taktycznych. Niby Coquelin mógłby brać się za rozgrywanie, bo technikę ma co najmniej dobrą, ale są u nas do tego lepsi, a Francis może się zająć zabezpieczaniem tyłów, co mu najlepiej wychodzi.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52426.03.2015, 11:04

pauleta19
Wypraszam sobie. Proszę nie pisać, że wszyscy.

MarcinQT komentarzy: 260426.03.2015, 11:01

@Piotrek95

No to tym bardziej powinien mieć lepszą skuteczność podań. Przecież łatwiej podawać do kogoś obok niż dawać długie piłki, przerzuty itd. itp.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.03.2015, 11:01

Wanyama się wyrobił w tym sezonie. Już mu piłka tak nie przeszkadza w graniu :p A Carvalho to chyba najbardziej przereklamowany DMF łączony z nami. Wszyscy go chcą (a przypomnę 30mln), a nikt nie widział jak gra.

Dla mnie do Arsenalu najbardziej pasują: Schneiderlin, Kondogbia i Kramer. Wszyscy mają bardzo dobre warunki fizyczne, a z piłeczką też potrafią niezłe rzeczy robić.

grzegorz1211 komentarzy: 1030226.03.2015, 10:46

Bardziej niż Schneiderlin nam by się przydał Wanyama albo Carvalho

Kaczaza komentarzy: 722426.03.2015, 10:42

Ani Per ani Theo nie odejdą.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.03.2015, 10:41

Czas na "złote" rady Dudka

"It’s a serious matter,” he is quoted as saying by the Daily Mirror.

"If I were in his place, I would wonder whether there are still opportunities to arise at Arsenal and wouldn’t wait as long as Fabianski, because you can see that Arsene Wenger is firmly set on David Ospina.

"Fortunately, [Poland] have two other goalkeepers who are able to provide an adequate level in our goal.”

"Lukasz Fabianski is in excellent form and, on the other hand, Artur Boruc is very experienced,” he added.

"I think [Adam] Nawalka [Poland manager] will wait to make the decision until the very end. Wojciech is the least likely to play in the match with Ireland.”

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.03.2015, 10:38

to znaczy, że negocjowali z nim wcześniej, ale pewnie już wiedzieli o tym rozkupieniu Sotonu i nie pozwolili odejść Sznederlę, a City zdecydowało się na Fernando

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.03.2015, 10:37

nie zdziwiłbym się, gdyby było to City, a potem wzięli Fernando

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.03.2015, 10:31

Schneiderlin: "In August, I wanted to take a move but the club had lost too many players to agree to sell me,"

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.03.2015, 10:25

Southmapton ma ciężki kalendarz , więc nawet miejsca w top5 im nie wróżę.

Henry: "I dont want #AFC to experience same run as #LFC. It's been 11 yrs already. But current side can win league in coming yrs" (L'Equipe)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.03.2015, 10:23

bez żalu pożegnałbym go. no to Felipe Anderson za Walcotta? Może Sanchez na prawo, a Turan na lewej :D

Piotrek95 komentarzy: 964526.03.2015, 10:22

Marcin to też wynika z tego że Schneiderlin czesto bierze na siebie rozgrywanie akcji w Soton, Matic też czasem lubi pobiec do przodu, a Coq po prostu zostawia piłke naszym kreatorom gry

Marcinb88 komentarzy: 68726.03.2015, 10:15

Podobno The o Boss poklucili sie na treningu... i to jego koniec a AFC. to by tlumaczylo jego brak w skladzie..

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52426.03.2015, 10:11

MarcinQT
Nie daje im na to szans. Po kontuzji bramkarza one spadły jeszcze bardziej.

MarcinQT komentarzy: 260426.03.2015, 09:59

@pauleta19

W tej sytuacji trzeba kibicować, żeby Soton nie weszło do CL.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.03.2015, 09:56

Morgan Schneiderlin tells L'Equipe he wants to play in Champions League. "I don't want to be in front of the TV on Tuesday and Wednesday. But at the end of the season, Southampton could qualify for the Champions League and I could also stay. Who knows..."

Dziś fajny meczyk Francja - Brazylia. Aż się przypominają stare lata jak te dwie drużyny zdominowały światowy futbol.

MarcinQT komentarzy: 260426.03.2015, 09:23

Coquelin*

MarcinQT komentarzy: 260426.03.2015, 09:22

Coqelin co ciekawe ma też idendyczne 3.6 tackles per game na równi z Maticem i Morganem, ma więcej interception 3.1/game ale ma tylko 0.2 keypassów i 83% celności.

MarcinQT komentarzy: 260426.03.2015, 09:20

Morgan jest też lepszy w podaniach bo ma 89.5% celności i 0.8 kluczowych na grę a Matic 86.9% i 0.7 key passów.

MarcinQT komentarzy: 260426.03.2015, 09:17

Odbiorów Morgan i Matic mają po równo na grę, ale przechwytów Morgan ma już więcej bo 2.6 per game a Matic 2.1 :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185226.03.2015, 09:17

no czego wy tutaj nie rozumiecie xD?

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 326.03.2015, 09:13

no to tak jak myslalem, poza tym, ze do tacles zaliczaja sie slidesy ;]

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 326.03.2015, 09:12

a jaka jest roznica miedzy odbiorem a przechwytem?

w sensie odbierasz pilke przeciwnikowi to tackle, a przejmujesz podanie to interception?

MarcinQT komentarzy: 260426.03.2015, 09:11

tackles - odbiory - czyli odebranie piłki w bezpośrednim starciu, nie ważne czy wślizgiem, czy na stojąco

interceptions - przechwyty - przechwyt piłki, czyli przejęcie podania przeciwników

clearences - wybicia piłki, czyli np. piłka leci w pole karne do kogos na czystej pozycji i ktoś wybija ją na aut lub korner

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52426.03.2015, 09:05

Jeśli tak to mój błąd. Zawsze byłem przekonany, że to co innego.

MarcinQT komentarzy: 260426.03.2015, 09:01

Tackles to odbiory, nie ważne czy wślizgiem czy na stojąco.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52426.03.2015, 08:59