Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1

Dwie odmienne połowy, wymęczona wygrana z NUFC 2-1 21.03.2015, 16:55, Sebastian Czarnecki 3656 komentarzy

Po pierwszej połowie na St James' Park wydawało się, że nic Arsenalowi nie przeszkodzi w zdobyciu trzech punktów. Londyńczycy byli pewni siebie, skuteczni w defensywie i zabójczy w ataku, dzięki czemu stłamsili Sroki na ich własnym stadionie. I co prawda gospodarzom nie udało się ostatecznie wyrwać punktów, to jednak byli bardzo bliscy dokonania tej sztuki.

Podopieczni Arsene'a Wengera w drugiej odsłonie meczu zupełnie nie przypominali zespołu, który 15 minut wcześniej schodził w dobrych nastrojach na przerwę z pewnym, dwubramkowym prowadzeniem. Coś zepsuło się w grze londyńskiej ekipy, co Newcastle wykorzystało już 3 minuty po powrocie na boisko. Na całe szczęście dla Arsenalu, Sroki są w tym sezonie w fatalnej dyspozycji i nie potrafili wykorzystać błędów rywala na bokach obrony i ostatecznie polegli.

Kanonierzy wymęczyli 3 punkty, ale teraz czeka ich chwila odpoczynku na mecze międzynarodowe. Wyjazdowa wygrana była potrzebna zespołowi po nieudanych wojażach w Lidze Mistrzów, a teraz można się już całkowicie skupić na trudny sprawdzian z Liverpoolem na Emirates Stadium. Arsene Wenger ma 2 tygodnie na przygotowanie drużyny do tego widowiska.

Newcastle: Krul - Janmaat, Taylor Williamson, Colback - Anita (71. Gutierrez), Sissoko - Gouffran, Cabella Ameobi (88. Armstrong) - Ayoze

Arsenal: Ospina - Chambers, Gabriel, Koscielny, Monreal - Coquelin, Ramsey - Alexis (70. Rosicky), Cazorla (70. Flamini), Welbeck (89. Bellerin) - Giroud

Początek spotkania nie przyniósł nam większych emocji. Obie strony starały się wyczekiwać swojego przeciwnika i czekać na jego ewentualne błędy. Arsenal starał się kontrolować sytuację w środku pola, ale wszystkie próby przechodzenia pod pole karne Newcastle zostawały w porę zatrzymane.

Sroki od czasu do czasu starały się stworzyć zagrożenie pod bramką Ospiny, ale bardzo dobre zawody po powrocie po kontuzji rozgrywał Gabriel Paulista, który szybko dał się we znaki napastnikom gospodarzy.

W 23. minucie pierwszą poważną sytuację stworzyli sobie londyńczycy, którzy uruchomili w sytuacji sam na sam z Krulem Aarona Ramseya, ale Walijczyk nie potrafił opanować piłki.

Co nie udało się Ramseyowi, minutę później dokonał Olivier Giroud! Dośrodkowanie z rzutu wolnego spadło na głowę Daniela Welbecka, a jego strzał został przedłużony przez Francuza, który bezproblemowo pokonał Krula. 1-0!

Kanonierzy całkowicie zdominowali swojego przeciwnika po strzelonej bramce i już dwie minuty później mogli podwyższyć prowadzenie. Alexis Sanchez ośmieszył Gouffrana sztuczką techniczną i wyłożył futbolówkę Welbeckowi, ale jego uderzenie z woleja było odrobinkę niecelne. To byłby świetny materiał na bramkę kolejki.

Zaledwie 60 sekund potrzebowali londyńczycy, by znów zagrozić holenderskiemu golkiperowi. W roli głównej znów duet Sanchez-Welbeck, ale tym razem wychowanek Manchesteru United nie potrafił opanować trudnej piłki.

W 28. minucie mamy 2-0! Santiago Cazorla posłał kolejną dobrą piłkę ze stałego fragmentu gry, a ta spadła już bezpośrednio na głowę Girouda, który pokonał Krula. 2-0!

Olivier Giroud oddał pięć strzałów głową w pojedynkach z Newcastle United, po wszystkich piłka lądowała w bramce. Imponująca skuteczność Francuza ze Srokami.

Dwubramkowe prowadzenie pozwoliło londyńczykom uspokoić grę w środkowej części boiska. Londyńczycy kontrolowali grę i skutecznie uniemożliwiali rywalom konstruowanie akcji zaczepnych. Nawet jeżeli już Srokom udało się przedrzeć w pole karne, defensorzy zawsze znajdowali sposób na oddalenie zagrożenia.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Arsenal prowadzi 2-0 na St James' Park i kontynuuje swoją świetną passę na stadionie Newcastle.

Drugą część meczu od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze! Remy Cabella dopatrzył dobrze ustawionego Sissoko, który celnym strzałem w dolny róg bramki pokonał Ospinę. Newcastle przegrywa już tylko 1-2!

Sroki nabrały wiatru w żagle po kontaktowej bramce i ruszyły do ataku. W 51. minucie bliski strzelenia gola z dystansu był Ayoze Perez, ale piłka minimalnie przeleciała ponad bramką.

Na kolejną okazję musieliśmy czekać na 61. minuty, a w rolach głównych ponownie piłkarze Newcastle. Arsenal w drugiej części meczu nie stwarzał żadnego zagrożenia, z kolei gospodarze dążyli do wyrównania. Tym razem strzał Gourcuffa był za słaby, by zaskoczyć Ospinę.

Cztery minuty później kolumbijski bramkarz Arsenalu został poddany prawdziwemu testowi przez Williamsona. Anglik oddał mocny i nieprzyjemny strzał głową, ale Ospina dobrze sparował piłkę.

Chwilę później poprawić z dystansu chciał jeszcze Janmaat, ale jego mocne uderzenie przeleciało tuż obok słupka.

Arsene Wenger widząc nieporadność swojego zespołu, w 70. minucie zdecydował się na zagęszczenie środka pola. Za Cazorlę na boisko wszedł Flamini, z kolei Sancheza zastąpił Tomas Rosicky. Minutę później zmiana również w zespole Srok, Jonas Gutierrez w miejsce Vurnona Anity.

Argentyńczyk, który jeszcze w zeszłym roku zmagał się z nowotworem jądra, od razu po wejściu na boisku zrobił spore zamieszanie. W 78. minucie minął dwóch rywali i przedarł się w pole karne Arsenalu, ale żaden z partnerów nie potrafił dokończyć jego sytuacji.

Minutę później z kontratakiem ruszyli Kanonierzy. Ramsey dobrze zauważył wybiegającego Welbecka, który popisał się szybkim i skutecznym rajdem. Anglik miał jednak za mało miejsca, by pokonać Krula i z ostrego kąta strzelił prosto w niego.

Przez kolejne dziesięć minut nie działo się nic godnego uwagi, ale końcówka spotkania należała do Srok, które cały czas miały nadzieję na korzystny rezultat. W 87. minucie nieprzyjemny strzał oddał Ayoze Perez, a Ospina z ogromnymi problemami odbił piłkę na korner.

W doliczonym czasie gry szansę na strzelenie gola miał jeszcze Hector Bellerin, który pojawił się na boisku na ostatnie minuty. Hiszpan otrzymał niezłe podanie od Chambersa, ale w sytuacji jeden na jeden z Krulem uległ bardziej doświadczonemu Holendrowi.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Choć zwycięstwo przyszło z ogromnymi problemami, Kanonierzy mogą sobie dopisać do konta kolejne 3 punkty.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kaczaza komentarzy: 722426.03.2015, 07:41

Jeśli myślicie że Per odejdzie to gratuluje

kelob komentarzy: 86226.03.2015, 07:21

Walcott jest słaby

rozi13com komentarzy: 352 newsów: 126.03.2015, 05:56

1Żaden obrońca do nas w lecie nie przyjdzie, póki kogoś nie sprzedamy.
PO - hector, calum, jenki wracający z WHU, Debuchy
ŚO - kosa merte gabriel monreal calum debuchy
LO - gibbs monreal
Jest wiele bardzo dobrych opcji, Wenga to widzi i na pewno nie będzie wywalał kasy w błoto

Szogun komentarzy: 28731 newsów: 326.03.2015, 01:06

Ahhh jeszcze jeden ŚÓ więc tutaj byłby Chambers i tak już wtedy przesyt. Rozumiem,że od przybytku głowa nie boli ale ktoś będzie nalegał na odejście. Chyba,że "pomogą" Nam w tej sytuacji odwieczne kontuzje.

Szogun komentarzy: 28731 newsów: 326.03.2015, 01:04

Bo Diabyego nie ma co liczyć więc i zwolnią się tygodniówki i zyskamy na jakości. Co do Smallinga przekonany nie jestem ale pozostała dwójka da Nam nieco rozmachu. Poldiego i Joela już nie ma a Sanogo musi pójść na jeszcze jednow wypożyczenie. Więc na ławce będzie Jack,Rosa,Monreal,Szczęsny,Dybala lub Welbeck a co z Theo wtedy??

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11726.03.2015, 00:59

... Flamini, Poldi, Campbell

Szogun komentarzy: 28731 newsów: 326.03.2015, 00:55

Ok załóżmy wersję według plot,że przyjdą Dybala, Smalling i Schneiderlin. Kto odchodzi?? Merte oraz.....

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11726.03.2015, 00:53

pauleta---> Lubię Theo, ale dobre zastępstwo i za nim płakać nie będę.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.03.2015, 00:24

Natomiast co do Walcotta chciałbym, żeby został, bo przed kontuzją wyrastał na lidera, ale szczerze to nie czuję jego przywiązania do Arsenalu. Ostatnio strasznie trzeba było się namęczyć, żeby łaskawie podpisał lukratywny kontrakt na 3 lata i powoli mam dosyć jego dąsów. Czuję, że może niedługo biegać z herbem Liverpoolu czy Chelsea na piersi.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.03.2015, 00:17

Sprzedać Wilshere'a? Nie popadajmy w skrajności. Wydawało się, że zrobi karierę na poziomie klasy światowej, a co lata będziemy musieli odpierać oferty z wieloma zerami z Barcelony czy innych dużych klubów, ale mimo tego, że jego kariera nie poszła w dobrym kierunku to o takiego wychowanka było naprawdę ciężko. Myślę, że United popełnili błąd sprzedając Welbecka, a wypuszczenie Wilshere'a byłoby jeszcze gorsze. Poza tym mimo, że prawa noga to mu służy do podpierania to w tym Drwnolandzie zwanym Anglią technikę ma jakby nie pochodził z Albionu.

Nie uważam, żeby premiowania swoich było czymś złym. Wychowanek wie, co to derby, przywiązanie do barw klubowych, a styl gry zespołu ma zapisany w genach.

qwertyu123 komentarzy: 77526.03.2015, 00:11

oglądał ktoś Niemców? Widzę, że Podolski strzelił. Wie ktoś jak grał Mesut?

qwertyu123 komentarzy: 77526.03.2015, 00:09

nie chce nawet czytać o sprzedaży Jacka!

Doktor komentarzy: 770626.03.2015, 00:02

Jeszcze taka statystyka dotycząca Wilshere'a sprzed kilku tygodni:

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:57

adrian12543

Bardzo dobry mecz z City i dobry z Besiktasem, tyle, reszta przeciętna bądź słaba. Nie prezentował się jakoś szczególnie lepiej od chociażby takiego Shelveya.

van Persiego pamiętam, ale równie dobrze za przykład mogę dać Diaby'ego...

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:53

adrian12543

Dajmy na to - Schneiderlin, Ramsey, Ozil - Wilshere dalej jest rezerwowym a jeszcze w obwodzie pozostaje Coquelin. Poza tym, rok w piłce to dużo i wiele może się zmienić. Zresztą, nie chodzi mi tu tylko o Cazorlę, ale gość pobiera jedną z największych tygodniówek w zespole, dostał nr 10 i ciągle się leczy. Jeśli będzie okazja do zgarnięcia dużego hajsu, to bym się nie zastanawiał, bo można zgarnąć za to kogoś lepszego (a Morgan swoją drogą, przecież poza profitami ze sprzedaży Wenger dostanie jeszcze jakieś 70 mln).

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:50

arsenallord

Wiem, wiem, ale nie chcę zakładać miliona kontuzji przed nowym sezonem. Ostatnio się trochę nawet poprawiło, w tym momencie brakuje Oxa, Debuchy'ego i Wilshere'a, a Arteta zaczął już trenować.

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11725.03.2015, 23:47

Doktor---> Pamiętaj też, że Arsenal to nie jest zespól, który kontuzje omijają szerokim łukiem. U nas każdy zdąży pograć.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.03.2015, 23:46

Doktor, szybkość tak, ale nawet bardziej u niego cenię wyprowadzania piłki i nie mam wątpliwości, że jest w tym najlepszy środkowym obrońcą w całej lidze.

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:46

adrian12543

Ostatnio - masz na myśli ostatnie cztery lata? Gość miał pojedyncze przebłyski i tyle, stoi w miejscu od bardzo dawna i znów znika na pół sezonu w gabinecie lekarskim. Zaczynam jakoś mocno w niego powątpiewać.

kamilo_oo komentarzy: 2356725.03.2015, 23:45

Ciekawe czy teraz Southampton zostawi Boruca czy jednak kupią nowego bramkarza

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:44

arsenallord

Wtedy trybuny dla Walcotta i Wilshere'a, dla mnie bez sensu. Jeśli przyjdzie Dybala/Lacazette/Depay/ktokolwiek to Theo zostanie sprzedany, nie ma innej opcji, już teraz nie może znaleźć miejsca w składzie, a przecież już teraz siada. Jack przy Cazorli i Ramseyu także wiele nie pogra, a jest szansa zgarnąć niezły hajs.
A za Flama to można powiedzieć, że wszedł Coq. :D

Ospina, Martinez, Gabriel, Koscielny, Chambers, Bellerin, Debuchy, Gibbs, Monreal, Coquelin, Arteta (jako zapchajdziura), Ramsey, Cazorla, Ozil, Rosicky, Chamberlain, Welbeck, Giroud, Sanchez + dajmy na to Schneiderlin, Dybala, Cech, Sokratis (tylko przykłady, nazwiska można pozmieniać) - akurat 23 graczy, a w obwodzie można wspomnieć o Jenkinsonie, Gnabrym, Crowleyu i Akpomie

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:37

@pauleta19

Mam takie samo zdanie, wokół Kosy należy budować całą formację obronną, do emerytury raczej mu nie śpieszno, choć niestety z wiekiem będzie tracił jeden ze swoich największych atutów - szybkosć. Ale na dzień dzisiejszy jest to dla mnie najważniejszy (!) gracz w całej drużynie i to od niego powinno się rozpoczynać budowę jedenastki.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.03.2015, 23:35

O tak. Szczesnego bym wywalil bez zastanawiania sie. Handanovic ? W to mi graj. Przydalby sie ekspert od karnych :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.03.2015, 23:33

Dla mnie Koscielny to topowy obrońca, więc bym na pewno z góry nie zakładał, kiedy ma odejść na drugi plan. Terry jest starszy o 5 lat, a jest najlepszym środkowym obrońcą w tym sezonie.

Gabriel gra to samo, co w Villarreal więcej nawet o trochę nie zmieniło się o nim moje zdanie. Na pewno widać, że Wenger mu ufa, co jest plusem. Widzę w nim potencjał na b.dobrego obrońcę, ale nie będzie nawet dobrym jak będzie wprowadzał tyle chaosu i prostych błędów.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 23:33

arsenallord

Mnie by bolało wewnętrznie strata Jacka i Wojtka.

Tak wiem, kontuzje, idiotyczne zachowania, ale lubie bardzo tych chłopaków i jestem do nich przywiazany.

Wilshere to Arsenal i nigdzie indziej nie pasuje! To samo Wojtas, chociaż mniej

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:33

arsenallord

Szczęsny, Wilshere, Walcott i Mertesacker na dzień dzisiejszy nie stanowią o sile Arsenalu, a biorąc pod uwagę fakt, że ten pierwszy ma jakies odpały, drugi co roku połowę czasu spędza w szpitalach a w ogóle nie błyszczy, trzeci ma problem z nowym kontraktem, marnuje setki okropnie i jest po rocznej kontuzji, a czwarty cieniuje od początku sezonu, to byłoby to świetne rozwiązanie. Schneiderlin za to ostatnio rozegrał chociażby świetne zawody na SB, a z Lacazette'a/Dybali mogą wyjść naprawdę świetne grajki, bramkarza nowego szukać trzeba, bo ja nie potrafię znaleźć zaufania do Ospiny a Szczęsnego mam po prostu dość.

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11725.03.2015, 23:28

Doktor---> Ja po takim okienku byłbym, lekko mówiąc, rozczarowany.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 23:28

Ox jest nieprzewidywalny i rywale maja do niego wiekszy respekt. Ma wieksze umiejetnosci niz Walcott i Welbeck razem wzieci, ale brakuje mu ostatniego zagrania i strzlau.

Ten sam problem miał Walcott, jednak się ogarnął(przed kontuzja bo strzelal sporo goli i asystowal, teraz po kontuzji wiadomo kiszka).

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 325.03.2015, 23:28

Podobny przypadek jak z Rosa. Moj ulubiony pilkarz z obecnej kadry i jesli jego zabraknie to strace swojego ulubienca. No a tylko on mi pozostal po Bergkampie. Niestety trzeba sie nastawic na to ze dlugo on w Arsenalu nie zostanie A wiadomo mlody to on juz nie jest.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 23:27

Własnie oglądam sobie konferencje Polaków :D

Nawałka mówi, że podstawą do powołania jest regularna gra w klubie :P ODrazu mi Wojtek przyszedł na myśl.

Wojtka się nie można pozbyć. Ja czuję, że od następnego sezonu będzie znów bronił. W okresie przygotowawczym się tak zepnie, że wygryzie Ospine

Walcott -> Dybala/Lacazette
Mertesacker -> jakiś ŚO (o Gabrielu się mało mówiło, więc może Wenger znowu kogoś wyciągnie z kapelusza)
Szczęsny -> Cech (raczej nierealne), Handanović?, może Karius?

Byłoby to mega okienko, zysk z transferów prawie tak duży jak możliwa kwota zakupu tych grajków

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11725.03.2015, 23:22

Doktor---> Nikt poza mną :D

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11725.03.2015, 23:21

lays---> Obwinianie Oxa za stratę gola w meczu z Monaco, to potężna głupota.

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:20

Poza tym - raczej nikt za Wilsherem w tym momencie nie tęskni.

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:19

@lays

Ja wiążę ogromne nadzieję co do Oxa, na początku sezonu to właśnie on się wyróżniał poza Sanchezem. Bardzo na niego liczę. I także jestem tego zdania - zdrowy Ox = ławka dla Welbecka i Walcotta.

@arsenallord

Rozumiem sympatie, ale 100 tys. tygodniówki na ławie, niezasłużony numer 10, ciągłe kontuzje, raczej marna szansa na pierwszy skład (Cazorla i Ramsey na jego pozycji, a może latem i Morgan, który nie musi być wcale tylko defensywnym pomocnikiem i może grać wspólnie z Coquelinem) i jazda na meczu, który odbył się cztery lata temu vs 30 mln? Dla mnie wybór jest oczywisty.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 23:18

Dlaczego za 2 lata? Na przykładzie Terrego widać, że akurat ŚO może być stary, jak dba o ciało, kondycje to może grać przez bardzo duży czas. Rajdów jak pomocnik nie robi :P Biegać też tyle nie musi, klucz aby się dobrze ustawiał.

Kosa może grać jeszcze dobre 4-5 lat na fajnym poziomie

Smolek komentarzy: 34025.03.2015, 23:17

lays - w angielskiej piłce nie zapominałbym o Jacku,który przecież kiedyś był odkryciem,a w reprze dalej wiele znaczy(chyba).

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 23:17

Doktor

Wiesz co... to jest Arsenal i tutaj każdy zagra.

Jack to jest wgl gość... w tamtym sezonie leczył się przez połowę sezonu(identycznie jak teraz... trafił w tym samym momencie z kontuzja w sumie) teraz jest tak samo :P Mial byc pod koniec stycznia :D Mamy zaraz kwiecien, a jego nadal nie ma.

strug210 komentarzy: 100025.03.2015, 23:16

Ja bym to widział tak Koscielny-Gabriel

i za 2 lata wprowadzać powoli Caluma za Koscielnego

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 23:16

Ox ma sporo kontuzji, ale zauwazcie, ze on rozegrał bardzo duzo spotkan w tym sezonie, co podkreslal sam Wenger.

Jesli chodzi o mozliwosci to Ox ze Sterlingiem maja najwieksze w calej ANGIELSKIEJ PILCe jak dla mnie.

Sterling i OX moga sie bardzo rozwinac.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 125.03.2015, 23:15

metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141637,17651768,_Wesoly_kierowca__na_zwolnieniu_lekarskim__Zaluje.html#MT

PRL-bis. Po pierwsze towarzyszu, nie wychylaj się.

Doktor komentarzy: 770625.03.2015, 23:15

@lays

Zastanawiam się jak to dalej będzie z Chambersem. Wróci Debuchy, na wypożyczeniu siedzi Jenkinson, Bellerin nieźle sobie pogrywa - Callum zostanie pewnie przesunięty na stałe na środek, ale tam za rywali ma Koscielny'ego, Gabriela, Mertesackera (mam nadzieję, że tylko do końca sezonu) + kogoś ewentualnie nowego, bo pojawia się sporo plotek na temat nowego ŚO w Arsenalu latem. Jak tak się stanie, to ja bym Chambersa posłał na wypożyczenie.

lays komentarzy: 3987125.03.2015, 23:15

A ja akurat Oxa lubię i chciałbym by grał.

Zobaczcie... długa kontuzja, wszedł w końcówce na Monaco (brameczka), owszem strata 3 bramki to też jego zasługa... bo tak tracic nie mozna, ale to było na ich połowie, wiec gdzie byli obroncy, a szczegolnie szybki Per :D

Pozniej z United, swietna 1 polowa... pare fajnych dryblingow no i wypracowana bramka.