Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią

Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią 26.11.2013, 21:42, Łukasz Kęczkowski 1384 komentarzy

Wymarzone i błyskawiczne otwarcie meczu. Już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył Jack Wilshere, a dzięki niemu Kanonierzy wyszli na prowadzenie w meczu Ligi Mistrzów z Olympique Marsylią. Dzięki takiemu handicapowi gracze Arsenalu znaleźli się w wyjątkowo komfortowej sytuacji w boju o pierwsze miejsce w grupie F. Co prawda wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak swoje okazje zmarnowali zarówno Ramsey, jak i Ozil. W drugiej połowie drugą bramkę dorzucił Anglik, dzięki czemu Kanonierzy odnieśli cenne zwycięstwo i zgarnęli pełną pulę punktową.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Ramsey, Wilshere, Rosicky, Ozil, Giroud.

Olympique Marsylia: Mandanda, Abdallah, Nkoulou, Mendes, Morel, Lemina, Romao, Imbula, J Ayew, Gignac, Khalifa.

Już w pierwszej minucie byliśmy świadkami gola! Wynik otworzył Jack Wilshere, który popędził prawym skrzydłem, ściął akcję do środka, minął obrońcę i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Wymarzone otwarcie meczu, 1-0 na Emirates!

W siódmej minucie bliski podwyższenia rezultatu był Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał idealną piłkę od Wilshere'a, jednak jego strzał trafił w nogę heroicznie interweniującego Mandandy.

Przez kolejnych kilkanaście minut gra się znacznie uspokoiła. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia gola miał Gignac, jednak jego uderzenie minęło bramkę Szczęsnego.

Chwilę później po ładnej koronkowej akcji przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak jego strzał trafił w bramkarza. Po tej sytuacji od razu poszła szybka kontra ze strony Francuzów, sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Gignac, jednak nie udało mu się minąć Szczęsnego.

W 22. minucie na boisku doszło do nietypowej sytuacji. Główny sędzia miał pewne problemy ze swoim sprzętem komunikacyjnym i potrzebował pomocy z naprawieniem go, w czym pomógł mu arbiter techniczny.

W 30. minucie finezyjnym strzałem tyłem do bramki chciał popisać się Per Mertesacker, jednak sędzia chwilę wcześniej odgwizdał faul Oliviera Girouda.

W 37. minucie wyborną sztuczką techniczną Ramsey próbował minąć kryjącego go rywala, jednak ten przewrócił Walijczyka. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mesut Ozil. Niemiec strzelił jednak bardzo anemicznie, a jego uderzenie bez większego problemu sparował Mandanda.

Minutę później rzut wolny tuż przed polem karnym otrzymali Kanonierzy. Futbolówkę ustawił sobie Ramsey, jednak jego strzał trafił w obrońców.

Już kilka minut po przerwie w wybornej sytuacji znalazł się Olivier Giroud, jednak sędzia odgwizdał w tej akcji spalonego. Nic to jednak nie zmieniło, gdyż Francuz zdołał oddać strzał, który obronił Mandanda.

W 53. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Wilshere. Anglik próbował oddać strzał po długim słupku bramki strzeżonej przez Mandandę, jednak futbolówka odbiła się rykoszetem od Abdallaha i minimalnie minęła krótszy słupek. Tym razem szczęście było po stronie przyjezdnych.

W 62. minucie przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak piłka odbiła się od niego i wpadła wprost w ręce Mandandy.

W 65. minucie koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Prostopadłe podanie do Ozila wykonał Ramsey, Niemiec dośrodkował płasko do Wilshere'a, a ten załadował futbolówkę do bramki! 2:0 dla podopiecznych Wengera!

W 74. minucie Thauvin oddał strzał w kierunku bramki Szczęsnego, piłka przeszła, już miała wpaść do bramki, jednak w ostatniej chwili wybił ją Monreal.

Minutę później podwójną zmianę przeprowadził Wenger. W miejsce Wilshere'a i Rosicky'ego weszli Cazorla i Walcott.

Dwie minuty później kapitalną interwencją popisał się Szczęsny. Perfekcyjnie odbił strzał Thauvina, który później obrońcy wybili na rzut rożny.

W 81. minucie Mesuta Ozila zastąpił Mikel Arteta.

Pięć minut później szansę na zakończenie meczu miał Santi Cazorla, jednak nie wykorzystał jej, lecz zdecydował się podać futbolówkę w kierunku kibiców siedzących w górnych rzędach Emirates. Chwilę potem jeszcze jedną szansę mieli Kanonierzy. Sam na sam wyszedł Theo Walcott, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Mandandę.

Olympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50329.11.2013, 16:31

Priorytetem musi być napastnik, a jeśli ma do nas dołączyć pomocnik to typowy skrzydłowy a nie kolejny do środka.

Kanyeast komentarzy: 315729.11.2013, 16:30

A ja Wam mowie, ze Arsene walczy o Rooneya. Wiadomosc od zawodnika Arsenalu.

Maverick7 komentarzy: 52929.11.2013, 16:30

Jak najbardziej dla Kabaja :D Arteta ma już swoje lata i lepszy już nie będzie

lays komentarzy: 3987129.11.2013, 16:28

Po co nam Kabaj? Nie widze dla niego miejsca u nas.

Potrzebny napastnik, ponieważ Giroud to dobry napastnik, ale moim zdaniem nie jest to klasa swiatowa i w meczac hz najsilniejszymi nie da nam tego co np Rooney czy RVP United czy Suarez Lpoolowi.

Potrzebny też PO, Jenki na wyp i ktos dla Sagny :)

Na LO mamy fajna konkurencje zarówno Nacho jak i Gibbs graja bardzo dobrze, czesciej moglby Wenger nimi rotowac... bo 3/4 gra Gibbs a Nacho tylko w pucharze a czasem w LM ale za mało.

lays komentarzy: 3987129.11.2013, 16:15

gettyimages.com/Search/Search.aspx?contractUrl=2&assetType=image&family=Editorial&p=Stuart+MacFarlane

Licze, że jutro Gnabry zagra :) ale to raczej wątpliwe... i teraz pytanie czy Wenger da szanse Theo ?? Bo jak tak to za kogo by wskoczył? Pewnie za Cazorle :) Wenger nie sciagnie nigdy Ozila xD

damianARSENAL komentarzy: 851429.11.2013, 16:07

Cabaye w dodatku może grać na skrzydle, ale moim zdaniem potrzebujemy typowego skrzydłowego, a nie coś al'a Cazorla czy Ozil. Wenger musi dojść do wniosku czy sprowadzać graczy do pomocy czy dawać szanse młodym. Z drugiej strony Arteta i Rosicky są już po 30-tce, więc może Cabaye by się przydał? Cholera wie...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.11.2013, 16:01

Borek

Tego się po tobie nie spodziewałem !

Mariusz28 komentarzy: 495129.11.2013, 15:59

Borekenema jestem za, Arteta na ławkę, będzie wchodził z ławki pod koniec

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 129.11.2013, 15:55

Tez nie rozumiem plotek, ze Cabaye miałby przyjść. Gra swietnie, ale Wenger nie posadzi na stałe Artety.

Btw jakby ktos kazał mi wybierać Cabaye czy Arteta to bym wolał francuza w Arsenalu.
Zaraz posypią sie bluzgi

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 429.11.2013, 15:11

Fotki z treningu przed jutrzejszym meczem:

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3029.11.2013, 15:05

@fabik
Wiem co piszesz :) gość w zeszłym sezonie pokazał, że grać umie, co nie zmienia faktu, że to za mało, żeby płacić za niego takie pieniądze. Niech się odnajdzie po kontuzji to pogadamy.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2729.11.2013, 15:04

Charles, piszę że max 20 mln. Sporo, ale moim zdaniem jeszcze to by nie było przepłacenie.

skad to wziales ten kawałek o suarezie?

,,Angielska prasa spekuluje, iż Anfield Road opuści niebawem Luis Suarez, który może sprowadzić do kasy klubu nawet 50 milionów euro.''

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2729.11.2013, 14:19

Arsenalfcfan, 20 mln max

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.11.2013, 14:11

btw. to wg. plotek jesteśmy zainteresowani Benteke (28mln funtów) czy tylko dla mnie to byłoby przepłacenie?

James komentarzy: 167429.11.2013, 14:09

w lato najlepsza opcja do naszego stylu to suarez który jest wszechstronnym zawodnikiem i takiego zawodnika wlasnie potrzebujemy, ale wiadomo ze cięzko go będzie wyciągnąc zwłaszcza ze lfc ma realne szanse na top 4 w tym sezonie :)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.11.2013, 14:01

Te spekulacje są śmieszny... Jak dla mnie to my interesujemy się jakimiś młodymi zawodnikami do młodzieżówki i napastnikiem, ale raczej kimś na wypożyczenie, aby w lato postarać się o kogoś lepszego.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.11.2013, 13:51

Nahorny zwycięzcą Movember Cup, chyba nikogo nie zdziwił ten wynik.

dawcio090909 komentarzy: 187229.11.2013, 13:45

Cabaye jest nam niepotrzebny :).

Szogun komentarzy: 28522 newsów: 329.11.2013, 13:44

z anglia:
Możliwe, że już w styczniu oferty za Cabaye'a złożą czołowe kluby Premier League, na czele z Liverpoolem czy Arsenalem.

hereisthecity.com/en-gb/2013/11/29/release-clause-revealed-20m-man-to-sign-with-barcelona-or-arsena/ (Gustavo)

givemesport.com/406072-arsenal-set-to-meet-buyout-clause-of-barcelona-starlet?autopla

msn.foxsports.com/foxsoccer/premierleague/story/arsenal-real-madrid-barcelona-in-fight-for-psg-striker-cavani-112913

thesportscampus.com/2013112933317/transfer-news/arsenal-head-to-scotland-to-eye-manchester-united-target

hereisthecity.com/en-gb/2013/11/29/15m-arsenal-targets-agent-confirms-talks-with-rivals/ (Maxime Gonalons agent potwierdza rozmowy)

hereisthecity.com/en-gb/2013/11/29/8m-arsenal-strike-target-suffers-knee-injury-deal-on-ice/

Plotki na dzis.

Hans_Zimmer komentarzy: 594529.11.2013, 12:53

KingOfLoyal musi to On podwyżkę dostać.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 329.11.2013, 12:46

ale slaby ruch - mozna by tez dac juz mecz Arsenal Cardiff, bo tuz tuz, a mecz z Marsylia zostal juz przeanalizowany

mallen komentarzy: 2123929.11.2013, 12:39

Myślę, że MOTM w meczu z Cardiff będzie Aaron, który będzie podwójnie zmobilizowany.

shark31 komentarzy: 601329.11.2013, 11:26

Wypowiadal sie kiedys jakis niemiecki doktor ze takiego ostrego naderwania jakie mial Polder to jeszcze nie widzial, wiec moze Wenga jest poprostu ostrozny. Po co sie spieszyc jak jest kim grac.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 129.11.2013, 11:24

Kosa musi coś trafić w nagrode za te świetne granie.