Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią

Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią 26.11.2013, 21:42, Łukasz Kęczkowski 1384 komentarzy

Wymarzone i błyskawiczne otwarcie meczu. Już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył Jack Wilshere, a dzięki niemu Kanonierzy wyszli na prowadzenie w meczu Ligi Mistrzów z Olympique Marsylią. Dzięki takiemu handicapowi gracze Arsenalu znaleźli się w wyjątkowo komfortowej sytuacji w boju o pierwsze miejsce w grupie F. Co prawda wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak swoje okazje zmarnowali zarówno Ramsey, jak i Ozil. W drugiej połowie drugą bramkę dorzucił Anglik, dzięki czemu Kanonierzy odnieśli cenne zwycięstwo i zgarnęli pełną pulę punktową.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Ramsey, Wilshere, Rosicky, Ozil, Giroud.

Olympique Marsylia: Mandanda, Abdallah, Nkoulou, Mendes, Morel, Lemina, Romao, Imbula, J Ayew, Gignac, Khalifa.

Już w pierwszej minucie byliśmy świadkami gola! Wynik otworzył Jack Wilshere, który popędził prawym skrzydłem, ściął akcję do środka, minął obrońcę i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Wymarzone otwarcie meczu, 1-0 na Emirates!

W siódmej minucie bliski podwyższenia rezultatu był Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał idealną piłkę od Wilshere'a, jednak jego strzał trafił w nogę heroicznie interweniującego Mandandy.

Przez kolejnych kilkanaście minut gra się znacznie uspokoiła. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia gola miał Gignac, jednak jego uderzenie minęło bramkę Szczęsnego.

Chwilę później po ładnej koronkowej akcji przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak jego strzał trafił w bramkarza. Po tej sytuacji od razu poszła szybka kontra ze strony Francuzów, sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Gignac, jednak nie udało mu się minąć Szczęsnego.

W 22. minucie na boisku doszło do nietypowej sytuacji. Główny sędzia miał pewne problemy ze swoim sprzętem komunikacyjnym i potrzebował pomocy z naprawieniem go, w czym pomógł mu arbiter techniczny.

W 30. minucie finezyjnym strzałem tyłem do bramki chciał popisać się Per Mertesacker, jednak sędzia chwilę wcześniej odgwizdał faul Oliviera Girouda.

W 37. minucie wyborną sztuczką techniczną Ramsey próbował minąć kryjącego go rywala, jednak ten przewrócił Walijczyka. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mesut Ozil. Niemiec strzelił jednak bardzo anemicznie, a jego uderzenie bez większego problemu sparował Mandanda.

Minutę później rzut wolny tuż przed polem karnym otrzymali Kanonierzy. Futbolówkę ustawił sobie Ramsey, jednak jego strzał trafił w obrońców.

Już kilka minut po przerwie w wybornej sytuacji znalazł się Olivier Giroud, jednak sędzia odgwizdał w tej akcji spalonego. Nic to jednak nie zmieniło, gdyż Francuz zdołał oddać strzał, który obronił Mandanda.

W 53. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Wilshere. Anglik próbował oddać strzał po długim słupku bramki strzeżonej przez Mandandę, jednak futbolówka odbiła się rykoszetem od Abdallaha i minimalnie minęła krótszy słupek. Tym razem szczęście było po stronie przyjezdnych.

W 62. minucie przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak piłka odbiła się od niego i wpadła wprost w ręce Mandandy.

W 65. minucie koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Prostopadłe podanie do Ozila wykonał Ramsey, Niemiec dośrodkował płasko do Wilshere'a, a ten załadował futbolówkę do bramki! 2:0 dla podopiecznych Wengera!

W 74. minucie Thauvin oddał strzał w kierunku bramki Szczęsnego, piłka przeszła, już miała wpaść do bramki, jednak w ostatniej chwili wybił ją Monreal.

Minutę później podwójną zmianę przeprowadził Wenger. W miejsce Wilshere'a i Rosicky'ego weszli Cazorla i Walcott.

Dwie minuty później kapitalną interwencją popisał się Szczęsny. Perfekcyjnie odbił strzał Thauvina, który później obrońcy wybili na rzut rożny.

W 81. minucie Mesuta Ozila zastąpił Mikel Arteta.

Pięć minut później szansę na zakończenie meczu miał Santi Cazorla, jednak nie wykorzystał jej, lecz zdecydował się podać futbolówkę w kierunku kibiców siedzących w górnych rzędach Emirates. Chwilę potem jeszcze jedną szansę mieli Kanonierzy. Sam na sam wyszedł Theo Walcott, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Mandandę.

Olympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Kowalczyk11 komentarzy: 325328.11.2013, 17:31

Widzieliście ten wpis wojtka ? facebook.com/photo.php?fbid=254147921406605&set=a.195300277291370.1073741826.194949070659824&type=1&theater

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.11.2013, 17:31

damian
bo to fake

damianARSENAL komentarzy: 852028.11.2013, 17:29

jeśli chodzi o ten cudowny kupon, który krąży po internecie, to wytłumaczy mi ktoś dlaczego na kuponie godzina meczów to 18:00? :)

Misq komentarzy: 88328.11.2013, 17:28

pronik
***pawlo***, 19 godzin temu:
Podpowiedź dla głosujących na mecz Barca-Celtic!
Głosujcie na mecz Barcy z kilku przeglądarek bo się tak da i głosy też zaliczają! Razem wyprzedzimy Chelsea - poświęćcie tylko minutę a damy radę. Każdy głos się liczy!"

Komentarz ze strony Farsy... Pomimo tego, że mam C+ to będę oglądał Farse zamiast Basel...
Te ich ankiety można sobie wsadzić.
Widziałeś w ogóle tego Sanabrie w akcji?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2013, 17:23

ciekawe gdzie mu te 50 kawałków wypłacili

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.11.2013, 17:22

Vendeful

Ale to są chyba godziny rozpoczęcia meczów. W ogóle jakiś dziwny ten kupon też mi Fortuna :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2013, 17:21

@Mico, raczej będę w Londku zdrój, bo ciocia zawsze na 18 kupuje bilet :P. pytała się kiedy chcę zwiedzić ES, ale powiedziałem, że chcę iść na mecz, a nie tylko zwiedzić :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2013, 17:18

@Mico, możliwe, że ja będę w sierpniu na jakimś meczu, bo pewnie dostanę bilet do londynu i nocleg :D

lays komentarzy: 3987128.11.2013, 17:16

Wraz z powrotem Flaminiego i transferem Ozila wróciła taka swiadomosc wielkosci tego klubu, a nie tylko wypowiadanie sie w mediach, że Arsenal to wielki klub.

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2013, 17:16

jebzdzldy.pl/obr/155138/ale-wygral

zobaczcie na ten kupon O_o

Abate/Clyne na PO. Jenki na wyp :)

Ale priorytet to nowy kontrakt dla Sagny... jego strata bedzie bardzo bardzo bardzo widoczna! I jest on jednym z najbardziej doswiadczonych w ekipie :) takich ludzi sie nie pozbywa.

kuba289 komentarzy: 216028.11.2013, 17:14

Conrado Jak ty chcesz zdobyć bilety na mecz z United?

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50328.11.2013, 17:13

NineBiteWolf;
Tak jest, w TVP będzie transmisja meczu OM- BVB.

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2013, 17:13

BVB jest hitem kolejki jak to wczoraj gosciu z TVP mowil, wiec juz wiesz jaki mecz puszczą :P

lawian komentarzy: 21728.11.2013, 17:12

NineBiteWolf
Oczywiście że BVB, spodziewałeś się innej odpowiedzi ?

Cysiowo komentarzy: 193128.11.2013, 17:12

@Nine
Dokładnie tak - BVB. Wczoraj zapowiadali jako hit kolejki ten mecz ^^.

pronik komentarzy: 517928.11.2013, 17:10

.fcbarca.com/52316-arsenal-wygra-wyscig-po-sanabrie.html

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50328.11.2013, 17:08

Spotkanie Napoli- Arsenal będzie transmitowane na nSport.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 128.11.2013, 17:05

Maciek_AFC

Ja tak samo chcę pojechać w sierpniu na mecz. Tak się składa, że w lipcu kończę 18 to kasa będzie :D
Z noclegiem nie mam problemu, bo w Londynie mam całkiem zamożną rodzinę :) To pewnie pojeżdżę po mieście i w ogóle. Problem jest tylko taki, że nikt z moich znajomych nie kibicuje Arsenalowi na tyle, żeby pojechać ze mną na mecz :/

damianARSENAL komentarzy: 852028.11.2013, 16:53

Abate do wyciągniecia latem za darmo, można by było podpisać wstępną umowę z nim, tylko czy Wenger wie o tym i czyta kanonierzy.com :) I wtedy rotować PO, i mamy 4 ŚO- Sagna.

piootrek2 komentarzy: 101828.11.2013, 16:51

Piszczka kupimy i tyle :P

Maciek_AFC komentarzy: 248628.11.2013, 16:50

conrado

Oj nie wiem jeszcze, bo dokladnie nie wiem kiedy bede w UK, a dlaczego pytasz? :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2013, 16:49

@A23

Juz nie chodzi o same wrzutki, ale ogólnie o to jak sie prezentuje na boisku.Srednia dyspozycja i nic wiecej na ten moment, ale pewnie ruszy z kopyta niedlugo

Arsenalfcfan komentarzy: 1320728.11.2013, 16:49

kamil_malin,

A kto tak prócz Ciebie tutaj uważa?

Dla mnie Baines to najlepszy LO w Anglii. Od 3 lat bodajże wybierany na najlepszego LO, ale jest średni? Jedynym problemem jest kwota odstępnego jaką Everton sobie życzy, bo gdyby nie wygórowana kwota to w United dzisiaj biegałby. Aż dziwi mnie fakt, że City nie kupiło sobie Bainesa, a preferują grę Kolarovem lub Clichym.

Na świecie to aktualnie najlepszy chyba jest Alaba. Idealnie w tempo potrafi się podłączyć, a i w defensywie generuje wiele odbiorów.

nenek54 komentarzy: 31228.11.2013, 16:44

też dostaliście darmowe bilety z kipro w rekompensacie za awarie?

Maciek_AFC,
a tak poza tym to widze ze z tego samego miasta pochodzisz co ja ;)

lawian komentarzy: 21728.11.2013, 16:42

Maciek_AFC
No warto, szczególnie Wembley, ten stadion jest przepiękny.

Maciek_AFC komentarzy: 248628.11.2013, 16:41

shaq

Trzymam za slowo, bedziemy w kontakcie :D

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.11.2013, 16:41

Jak dzisiaj wyjdzie trio Pablo, Pozuelo i Dyer to meczyk do polecenia. A jak Routledge czy Lamah (szczególnie przy braku Pozuelo) to nie oglądajcie ;)

shaq77 komentarzy: 30928.11.2013, 16:41

Maciek_AFC
mozemy sie umowic na piwko po albo przed meczem;)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.11.2013, 16:40

mistique

No, ale to głównie przez to że jest sto razy mniej dośrodkowań niż za czasów Moyesa.

Maciek_AFC komentarzy: 248628.11.2013, 16:39

lawian

Jak juz bede tak daleko to zwiedze wszystkie 3 stadiony :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2013, 16:38

Dla mnie Baines w formie to najlepszy gracz na tej pozycji na swiecie.Szkoda tylko, ze ostatnio w jakims dolku jest

lawian komentarzy: 21728.11.2013, 16:37