Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią

Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią 26.11.2013, 21:42, Łukasz Kęczkowski 1384 komentarzy

Wymarzone i błyskawiczne otwarcie meczu. Już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył Jack Wilshere, a dzięki niemu Kanonierzy wyszli na prowadzenie w meczu Ligi Mistrzów z Olympique Marsylią. Dzięki takiemu handicapowi gracze Arsenalu znaleźli się w wyjątkowo komfortowej sytuacji w boju o pierwsze miejsce w grupie F. Co prawda wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak swoje okazje zmarnowali zarówno Ramsey, jak i Ozil. W drugiej połowie drugą bramkę dorzucił Anglik, dzięki czemu Kanonierzy odnieśli cenne zwycięstwo i zgarnęli pełną pulę punktową.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Ramsey, Wilshere, Rosicky, Ozil, Giroud.

Olympique Marsylia: Mandanda, Abdallah, Nkoulou, Mendes, Morel, Lemina, Romao, Imbula, J Ayew, Gignac, Khalifa.

Już w pierwszej minucie byliśmy świadkami gola! Wynik otworzył Jack Wilshere, który popędził prawym skrzydłem, ściął akcję do środka, minął obrońcę i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Wymarzone otwarcie meczu, 1-0 na Emirates!

W siódmej minucie bliski podwyższenia rezultatu był Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał idealną piłkę od Wilshere'a, jednak jego strzał trafił w nogę heroicznie interweniującego Mandandy.

Przez kolejnych kilkanaście minut gra się znacznie uspokoiła. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia gola miał Gignac, jednak jego uderzenie minęło bramkę Szczęsnego.

Chwilę później po ładnej koronkowej akcji przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak jego strzał trafił w bramkarza. Po tej sytuacji od razu poszła szybka kontra ze strony Francuzów, sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Gignac, jednak nie udało mu się minąć Szczęsnego.

W 22. minucie na boisku doszło do nietypowej sytuacji. Główny sędzia miał pewne problemy ze swoim sprzętem komunikacyjnym i potrzebował pomocy z naprawieniem go, w czym pomógł mu arbiter techniczny.

W 30. minucie finezyjnym strzałem tyłem do bramki chciał popisać się Per Mertesacker, jednak sędzia chwilę wcześniej odgwizdał faul Oliviera Girouda.

W 37. minucie wyborną sztuczką techniczną Ramsey próbował minąć kryjącego go rywala, jednak ten przewrócił Walijczyka. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mesut Ozil. Niemiec strzelił jednak bardzo anemicznie, a jego uderzenie bez większego problemu sparował Mandanda.

Minutę później rzut wolny tuż przed polem karnym otrzymali Kanonierzy. Futbolówkę ustawił sobie Ramsey, jednak jego strzał trafił w obrońców.

Już kilka minut po przerwie w wybornej sytuacji znalazł się Olivier Giroud, jednak sędzia odgwizdał w tej akcji spalonego. Nic to jednak nie zmieniło, gdyż Francuz zdołał oddać strzał, który obronił Mandanda.

W 53. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Wilshere. Anglik próbował oddać strzał po długim słupku bramki strzeżonej przez Mandandę, jednak futbolówka odbiła się rykoszetem od Abdallaha i minimalnie minęła krótszy słupek. Tym razem szczęście było po stronie przyjezdnych.

W 62. minucie przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak piłka odbiła się od niego i wpadła wprost w ręce Mandandy.

W 65. minucie koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Prostopadłe podanie do Ozila wykonał Ramsey, Niemiec dośrodkował płasko do Wilshere'a, a ten załadował futbolówkę do bramki! 2:0 dla podopiecznych Wengera!

W 74. minucie Thauvin oddał strzał w kierunku bramki Szczęsnego, piłka przeszła, już miała wpaść do bramki, jednak w ostatniej chwili wybił ją Monreal.

Minutę później podwójną zmianę przeprowadził Wenger. W miejsce Wilshere'a i Rosicky'ego weszli Cazorla i Walcott.

Dwie minuty później kapitalną interwencją popisał się Szczęsny. Perfekcyjnie odbił strzał Thauvina, który później obrońcy wybili na rzut rożny.

W 81. minucie Mesuta Ozila zastąpił Mikel Arteta.

Pięć minut później szansę na zakończenie meczu miał Santi Cazorla, jednak nie wykorzystał jej, lecz zdecydował się podać futbolówkę w kierunku kibiców siedzących w górnych rzędach Emirates. Chwilę potem jeszcze jedną szansę mieli Kanonierzy. Sam na sam wyszedł Theo Walcott, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Mandandę.

Olympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Alonso komentarzy: 1282428.11.2013, 18:05

dawidsk
lol

google.pl/search?hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1680&bih=948&q=emirates+stadium+night&oq=emirates+stadium+&gs_l=img.1.0.0l4j0i24l6.2090.6474.0.9017.17.13.0.4.4.0.156.1527.2j11.13.0....0...1ac.1.32.img..2.15.1308.Da_ixf4c2AY

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.11.2013, 18:04

dawidsk
w internetach ;D

songoku95 komentarzy: 2348628.11.2013, 18:02

ja też lece, cya ;>

kox
też tak myślałem że 3 bo tam byl wzór skróconego mnożenie i tak sobie pomyślałem, że jak go się rozłoży na bodaj (x-2)(x+2) (chyba nie pamietam) i ten wcześniejszy nawias to są 3 rozwiązania, a tu dupa bo 2 :X

dawidsk komentarzy: 245128.11.2013, 18:01

wiecie gdzie znajdę dobre zdjęcia Emirates Stadium nocą?

kuba
kurcze myślałem, że będzie wiecej wymagała to matura. Bałem się że list oficjalny trzeba będzie napisać ;>

Poza tym polecam pod tym linkiem z fcbarca.com komentarze Pianoguy. Mądrze gada odnośnie Barcy.

r700
oby zdrowie nam wszystkim na to pozwoliło!!!

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35528.11.2013, 17:55

ja z angola w słuchaniu i czytaniu razem chyba dwa - trzy błędy zrobiłem, ale to się zobaczy jeszcze:)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.11.2013, 17:55

songoku95

uwazam,ze gomis pokaze skilla nawet w wieku 60 lat.

kuba289 komentarzy: 216028.11.2013, 17:54

Koxiarz jakie?
Songo no ja zamiast słuchać to sie śmiałem z tych pedalow i ich głosu :D ale i tak bez błędu

songoku95 komentarzy: 2348628.11.2013, 17:53

ten Sanabria to podobno talent. Kończy mu się kontrakt w styczniu, może AW się pokusi!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.11.2013, 17:53

songoku95

nastolatkiem to ja juz dawno nie jestem... ja w wieku 80 lat bede tu pisal na luzaku...

Misq komentarzy: 88328.11.2013, 17:51

kuba289
Testy próbne zawsze są trudniejsze, bo CKE musi sprawdzić na jak beznadziejnym poziomie są maturzyści z poszczególnych przedmiotów i wtedy daje taką maturę, aby wyrobić standardowe 75-85% zdawalności, bo gdyby było więcej to oskarżono by ich o to, że jest za łatwo, za trudny to z kolei beznadziejne nauczanie w szkołach i słaby program, co jest faktem ;)

songoku95 komentarzy: 2348628.11.2013, 17:51

r700
powiem szczerze, że myślałem iż jesteś jakimś nastolatkiem a tu takie miłe zaskoczenie L<
kuba
w 1 zadaniu typka nie mogłem w ogóle zrozumieć, straszny bełkot! Ale poza tym banalne, bardzo proste.

kuba289 komentarzy: 216028.11.2013, 17:51

Marzag dobrze :D no to pewnie majowe sa trudniejsze

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35528.11.2013, 17:51

ja jedno zamknięte źle, takie banalne że aż wstyd:/

piti16 komentarzy: 209928.11.2013, 17:50

MAcie może linka do koszulki arsenalu z napisem Top of the League? Widziałem że ten grafik co jest kibicem kanonierów(zapomniałem jak się zwie) taką zrobił

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.11.2013, 17:50

Marzag

w tydzien kules sie do matury? dobry agent z ciebie

kuba289 komentarzy: 216028.11.2013, 17:49

Songo była trudna :D ale zamknięte mam wszystkie dobrze a otwarte zawalilem strasznie z 10 pkt stracę a mogłem tylko dwa. Jak angiel dzisiaj? Wg mnie banalnie prosty

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.11.2013, 17:48

1 styczen

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 128.11.2013, 17:48

kuba289, nieee, ja się uczyłem do matury tydzień, przez ten tydzień przerobiłem masę matur, tych próbnych i tych właściwych z zeszłych lat, właściwe to zdawałem często po samych zamkniętych + pierwsze otwarte, ale przy próbnych czasami nie wiedziałem niektórych rzeczy i dopiero pod koniec tygodnia zacząłem ogarniać próbne.

1 styczen

dawidsk komentarzy: 245128.11.2013, 17:48

panowie, potrzebuję pomocy. Chcę namalować (farbami na płótnie) coś związanego z Arsenalem, najlepiej Emirates nocą albo coś w tym stylu. Potrzebuję dobrych zdjęć, wiecie gdzie znajdę? :)

DeptaGUNNER komentarzy: 209928.11.2013, 17:48

Panowie kiedy zaczyna się okienko zimowe?

songoku95

nie wazne ile mam lat,liczy sie stan umyslu.

songoku95 komentarzy: 2348628.11.2013, 17:46

r700
to ile Ty masz lat?
kuba
mi srednio poszło, myślałem, że będzie łatwiejsze zwłaszcza robiąc inne ćwiczenia z starszych roczników.

kuba289 komentarzy: 216028.11.2013, 17:46

Marzag mi sie wydaje, ze nie sa prostsze tylko przez te pol roku sie jeszcze bardzo duzo nauczysz.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35528.11.2013, 17:46

@kuba - ile % będzie? ja ok 80

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.11.2013, 17:46

a no wlasnie wy macie wzory do tego ,to takiej tragedii niema cie jednak. Ja nie pisalem maty na maturze wiec zapomnialem, ze macie podana kartke z wzorami.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 128.11.2013, 17:45

pajdek13, testy próbne są zawsze bardziej wymagające niż testy właściwe

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 128.11.2013, 17:44

To nie fake, jak się gra eksperta to godzina rozpoczęcia pierwszego meczu jest godziną "rozpoczęcia" reszty

kuba289 komentarzy: 216028.11.2013, 17:43

Rivaldo no moze tak ja ją wczoraj pisałem, wiec mi tam dobrze poszło :D jakbys miał dostęp do tej zestawu wzorów to polowe zamkniętych zrobisz tylko na tej podstawie i 2-3 otwarte.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2013, 17:43

@Rivaldo, ja w trakcie nauki nie potrafiłem tego zrobić :

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.11.2013, 17:41

kuba289

zobaczymy czy bedziesz taki madry gdy za 10,15 lat usiadziesz przy takiej maturze i bedziesz mial robic ulamki,rownania,wzory figur itp.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50328.11.2013, 17:41

pajdek13;
Wstrzymałbym się z tego typu komentarzami. Nie każdy ogarnia mate i nie każde chce studiować na Politechnice.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2013, 17:41

to haxball ktoś?

Misq komentarzy: 88328.11.2013, 17:39

pajdek13
Zdając podstawową maturę na mniej niż 70% i nic poza tym to się nigdzie nie dostaniesz. Chyba, że chcesz iść na łopatologie na uniwersytecie niskich lotów w Zadupiowiu, więc taka zasada nie ma sensu.

kamil_malin komentarzy: 933228.11.2013, 17:39

@Arsenalfcfan

Baines jest kapitalny w ofensywie. Tu deklasuje rywali. Ale jeżeli chodzi o defensywę to jest bardzo słaby. Przypomina mi trochę Albę z Barcelony.

Boczny obrońca musi być wszechstronny, Baines nim nie jest.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.11.2013, 17:37