Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią

Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią 26.11.2013, 21:42, Łukasz Kęczkowski 1384 komentarzy

Wymarzone i błyskawiczne otwarcie meczu. Już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył Jack Wilshere, a dzięki niemu Kanonierzy wyszli na prowadzenie w meczu Ligi Mistrzów z Olympique Marsylią. Dzięki takiemu handicapowi gracze Arsenalu znaleźli się w wyjątkowo komfortowej sytuacji w boju o pierwsze miejsce w grupie F. Co prawda wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak swoje okazje zmarnowali zarówno Ramsey, jak i Ozil. W drugiej połowie drugą bramkę dorzucił Anglik, dzięki czemu Kanonierzy odnieśli cenne zwycięstwo i zgarnęli pełną pulę punktową.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Ramsey, Wilshere, Rosicky, Ozil, Giroud.

Olympique Marsylia: Mandanda, Abdallah, Nkoulou, Mendes, Morel, Lemina, Romao, Imbula, J Ayew, Gignac, Khalifa.

Już w pierwszej minucie byliśmy świadkami gola! Wynik otworzył Jack Wilshere, który popędził prawym skrzydłem, ściął akcję do środka, minął obrońcę i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Wymarzone otwarcie meczu, 1-0 na Emirates!

W siódmej minucie bliski podwyższenia rezultatu był Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał idealną piłkę od Wilshere'a, jednak jego strzał trafił w nogę heroicznie interweniującego Mandandy.

Przez kolejnych kilkanaście minut gra się znacznie uspokoiła. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia gola miał Gignac, jednak jego uderzenie minęło bramkę Szczęsnego.

Chwilę później po ładnej koronkowej akcji przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak jego strzał trafił w bramkarza. Po tej sytuacji od razu poszła szybka kontra ze strony Francuzów, sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Gignac, jednak nie udało mu się minąć Szczęsnego.

W 22. minucie na boisku doszło do nietypowej sytuacji. Główny sędzia miał pewne problemy ze swoim sprzętem komunikacyjnym i potrzebował pomocy z naprawieniem go, w czym pomógł mu arbiter techniczny.

W 30. minucie finezyjnym strzałem tyłem do bramki chciał popisać się Per Mertesacker, jednak sędzia chwilę wcześniej odgwizdał faul Oliviera Girouda.

W 37. minucie wyborną sztuczką techniczną Ramsey próbował minąć kryjącego go rywala, jednak ten przewrócił Walijczyka. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mesut Ozil. Niemiec strzelił jednak bardzo anemicznie, a jego uderzenie bez większego problemu sparował Mandanda.

Minutę później rzut wolny tuż przed polem karnym otrzymali Kanonierzy. Futbolówkę ustawił sobie Ramsey, jednak jego strzał trafił w obrońców.

Już kilka minut po przerwie w wybornej sytuacji znalazł się Olivier Giroud, jednak sędzia odgwizdał w tej akcji spalonego. Nic to jednak nie zmieniło, gdyż Francuz zdołał oddać strzał, który obronił Mandanda.

W 53. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Wilshere. Anglik próbował oddać strzał po długim słupku bramki strzeżonej przez Mandandę, jednak futbolówka odbiła się rykoszetem od Abdallaha i minimalnie minęła krótszy słupek. Tym razem szczęście było po stronie przyjezdnych.

W 62. minucie przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak piłka odbiła się od niego i wpadła wprost w ręce Mandandy.

W 65. minucie koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Prostopadłe podanie do Ozila wykonał Ramsey, Niemiec dośrodkował płasko do Wilshere'a, a ten załadował futbolówkę do bramki! 2:0 dla podopiecznych Wengera!

W 74. minucie Thauvin oddał strzał w kierunku bramki Szczęsnego, piłka przeszła, już miała wpaść do bramki, jednak w ostatniej chwili wybił ją Monreal.

Minutę później podwójną zmianę przeprowadził Wenger. W miejsce Wilshere'a i Rosicky'ego weszli Cazorla i Walcott.

Dwie minuty później kapitalną interwencją popisał się Szczęsny. Perfekcyjnie odbił strzał Thauvina, który później obrońcy wybili na rzut rożny.

W 81. minucie Mesuta Ozila zastąpił Mikel Arteta.

Pięć minut później szansę na zakończenie meczu miał Santi Cazorla, jednak nie wykorzystał jej, lecz zdecydował się podać futbolówkę w kierunku kibiców siedzących w górnych rzędach Emirates. Chwilę potem jeszcze jedną szansę mieli Kanonierzy. Sam na sam wyszedł Theo Walcott, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Mandandę.

Olympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Barney komentarzy: 2095628.11.2013, 19:23

cze gra ktos moze w Master league online w pes14?

Verminator97 komentarzy: 1490028.11.2013, 19:20

facebook.com/notes/canal-sport/rozpiska-komentatorów-28112013-4122013/671434732897407

15.55 Cardiff - Arsenal (Przemysław Pełka, Rafał Nahorny) :-)

Niestety, ale w środku tygodnia nie będzie naszego meczu z Hull na nc+ :/

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.11.2013, 19:18

@afcforever

Wiesz ile meczów dla Arsenalu zagrał Denilson?

Za Meridy mnie na k.com jeszcze nie było, a za Lansburym nikt nie płakał. To solidny rzemieślnik, kocha Arsenal ale był zdecydowanie za słaby.

Poza tym, nie mówiłem o odrzucaniu, tylko o sprowadzaniu. Wenger weźmie dwóch nołnejmów i jeden stanie się zawodnikiem klasy światowej, a drugi pozostanie ogórem. IMO Sanogo znajdzie się w tej drugiej kategorii.

//ŻAŁUJĘ OZYAKUPA.

mistiqueAFC komentarzy: 2676928.11.2013, 19:16

Co ja czytam na onecie.Mata w PSG?w sumie całkiem prawdopodobne

arek182 komentarzy: 228.11.2013, 19:14

www newyorker eu/black-friday/?p=x0AiyVou

arek182 komentarzy: 228.11.2013, 19:11

Heya wchodzę na ta stronę od paru dobrych lat nigdy nie zakładałdm konta ponieważ nie czułem potrzeby komentowania;-) Mam do Was ogromną prośbę czy moglibyście wejść w link ode mnie i zarejestrować się? Jest to bon rabatowy do new yorkera. -30% ;-) zależy mi na tym gdyż jest to związane z moja pracą z góry dziękuje ;-) prozę Was niech Arsenal będzie ze mna ;-) skoro założyłem konto to pewne od dziś będę się udzielał dziękuje

kaziu874 komentarzy: 673628.11.2013, 19:09

Sanogo to placek, jest slaby jak cały Arsenal. Kupmy Pato i wygramy ze wszystkimi po 5:0!
youtube.com/watch?v=CZSVbX9Uh-0#t=0

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50328.11.2013, 19:08

Daily Mail podaje, że w Styczniu Wenger spróbuje wypożyczyć Alvaro Morate.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 128.11.2013, 19:06

Nico Yennaris has joined AFC Bournemouth on loan until the beginning of January

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.11.2013, 19:05

Zdrajca

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.11.2013, 19:05

@afckonrad

Ramsey pokazywał swój talent przez cały czas. Wystarczyło dobrze patrzeć.

Girouda hejtowałem, teraz go lubię. Ale nie za umiejętności, bo to na pewno nie jest napastnik kompletny, światowej klasy. Mimo to dużo daje drużynie, akurat to, czego potrzebujemy.

Wenger nie jest nieomylny, przykładów można podawać dziesiątki.

koczan_4 komentarzy: 330228.11.2013, 19:03

Mam nadzieję, że może Gnabry pójdzie na jakieś wypożyczenie od stycznia. Lepiej żeby grał nawet w Championship niż w rezerwach.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.11.2013, 19:02

afcforever

Wunchaj plecy w FPL paszkwylu !

afckonrad9101 komentarzy: 783428.11.2013, 19:01

Shinev
Ramsey nie pokazywal nic przez 1,5 roku a teraz to gwiazda druzyny, Giroud tez zeszly sezon mial slaby a teraz co poniektorzy wymieniaja go wsrod najlepszych napastnikow PL, Sanogo ma 20 lat i czas aby pod okiem Wengera sie rozwinac, skoro Wenger g sciagnal to ten chlopak cos w sobie musi miec...

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.11.2013, 19:00

Sanogo w młodzieżówce Francji się wyróżniał. Negatywnie.

Ja osobiście nie widzę w nim NIC. A mam lepszą skuteczność niż Boss w ocenianiu talentów ;p

mar12301 komentarzy: 2313728.11.2013, 18:57

Ramseya też już się tu krzyżowało kilka razy. Z Sanogo też bym poczekał z opinią. Nie widzieliśmy go prawie w ogóle, a to młody chłopak przecie.

afckonrad9101 komentarzy: 783428.11.2013, 18:55

koczan_4
Przeciez eksperty z kanonierzy,com potrafia ocenic czy ktos ma talent po 2 meczach :)

koczan_4 komentarzy: 330228.11.2013, 18:53

Czy Sanogo ma telent to nie wiadomo, trzeba poczekac aż zacznie wreszcie grać.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.11.2013, 18:51

mar12301
Gnabry zagra ale w FA cup :D spokojnie hah

Arsenalfcfan komentarzy: 1320728.11.2013, 18:50

Jak ten Sanabria to taki talent jak Sanogo to Boże chroń nas od niego.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.11.2013, 18:49

w FPL teraz bede mial 3 pomocnikow z Arsenalu. Troszke za duzo ale co tam :D (Rambo , Ozil, Walcott)

mar12301 komentarzy: 2313728.11.2013, 18:46

Mi cały czas denerwuje, że Wenga nie daje pograć Gnabryemu, gdy ten jest w bardzo dobrej formie teraz.

Walcott pewnie na ławce zacznie, ale kto tam Wengera wie.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.11.2013, 18:44

Jak myslicie Walcott zagra od pierwszych z Cardiff ?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.11.2013, 18:43

@Daniho

Ale do kibiców wyjazdowych i tak porównania nie ma :|

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 128.11.2013, 18:41

Shinev
ostatnio troche kibice sie poprawili ale i tak nie maja co spiewac .
Caly czas tylko "na na na Giroud"

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.11.2013, 18:40

Less than 100 Valencia fans expected at the Liberty tonight, extremely poor for a club of that size.

Emirates Stadium i tak by zdobyli, hue hue.

mitmichael komentarzy: 4924328.11.2013, 18:38

Trudno bedzie o tym 3 razy, lepiej ludzie zapamietaja :P

mar12301 komentarzy: 2313728.11.2013, 18:38

Agher

tak, chodziło mi oczywiście o polską tv ;)

Agher komentarzy: 278428.11.2013, 18:36

mar12301 czemu niby nie ma być w TV? Rozumiem, że mówisz o Canal +?

Daniho

no, fajnie. Już dawno nie słyszałem Pełki.

mitmichael komentarzy: 4924328.11.2013, 18:32

Canal+ Sport 15.55 Cardiff - Arsenal (Przemysław Pełka, Rafał Nahorny)

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.11.2013, 18:23

Onet już potwierdził transfer Maty, także raczej przesądzone.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2013, 18:21

ten Sanabria to nie jest przypadkiem bratem Lorenzo Melgarejo?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 128.11.2013, 18:20

Rivaldo jest w domu starców, tylko choruje na demencje ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2013, 18:17

@Maciek, ale masz le10sport

dawidsk komentarzy: 245128.11.2013, 18:17

Daniho

no szukam szukam :D a tak wgl to pytam Was bo potrzebuję naprawdę super zdjęcia - chcę sobie walnąć obraz na ścianie ;p

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2013, 18:09

Jak donosi francuski portal "Le10Sport", Juan Mata dogadał się w sprawie kontraktu indywidualnego z mistrzem Ligue 1, PSG. Hiszpański pomocnik miałby przenieść się do stolicy Francji już zimą. Jak na razie warunków kontraktu indywidualnego Maty nie podano.

dawidsk komentarzy: 245128.11.2013, 18:09