Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią

Dwie piękne bramki Wilshere'a i wygrana 2:0 z Marsylią 26.11.2013, 21:42, Łukasz Kęczkowski 1384 komentarzy

Wymarzone i błyskawiczne otwarcie meczu. Już w pierwszej minucie wynik spotkania otworzył Jack Wilshere, a dzięki niemu Kanonierzy wyszli na prowadzenie w meczu Ligi Mistrzów z Olympique Marsylią. Dzięki takiemu handicapowi gracze Arsenalu znaleźli się w wyjątkowo komfortowej sytuacji w boju o pierwsze miejsce w grupie F. Co prawda wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak swoje okazje zmarnowali zarówno Ramsey, jak i Ozil. W drugiej połowie drugą bramkę dorzucił Anglik, dzięki czemu Kanonierzy odnieśli cenne zwycięstwo i zgarnęli pełną pulę punktową.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Ramsey, Wilshere, Rosicky, Ozil, Giroud.

Olympique Marsylia: Mandanda, Abdallah, Nkoulou, Mendes, Morel, Lemina, Romao, Imbula, J Ayew, Gignac, Khalifa.

Już w pierwszej minucie byliśmy świadkami gola! Wynik otworzył Jack Wilshere, który popędził prawym skrzydłem, ściął akcję do środka, minął obrońcę i strzelił lewą nogą w kierunku dalszego słupka. Wymarzone otwarcie meczu, 1-0 na Emirates!

W siódmej minucie bliski podwyższenia rezultatu był Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał idealną piłkę od Wilshere'a, jednak jego strzał trafił w nogę heroicznie interweniującego Mandandy.

Przez kolejnych kilkanaście minut gra się znacznie uspokoiła. Najdogodniejszą sytuację do strzelenia gola miał Gignac, jednak jego uderzenie minęło bramkę Szczęsnego.

Chwilę później po ładnej koronkowej akcji przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak jego strzał trafił w bramkarza. Po tej sytuacji od razu poszła szybka kontra ze strony Francuzów, sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Gignac, jednak nie udało mu się minąć Szczęsnego.

W 22. minucie na boisku doszło do nietypowej sytuacji. Główny sędzia miał pewne problemy ze swoim sprzętem komunikacyjnym i potrzebował pomocy z naprawieniem go, w czym pomógł mu arbiter techniczny.

W 30. minucie finezyjnym strzałem tyłem do bramki chciał popisać się Per Mertesacker, jednak sędzia chwilę wcześniej odgwizdał faul Oliviera Girouda.

W 37. minucie wyborną sztuczką techniczną Ramsey próbował minąć kryjącego go rywala, jednak ten przewrócił Walijczyka. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mesut Ozil. Niemiec strzelił jednak bardzo anemicznie, a jego uderzenie bez większego problemu sparował Mandanda.

Minutę później rzut wolny tuż przed polem karnym otrzymali Kanonierzy. Futbolówkę ustawił sobie Ramsey, jednak jego strzał trafił w obrońców.

Już kilka minut po przerwie w wybornej sytuacji znalazł się Olivier Giroud, jednak sędzia odgwizdał w tej akcji spalonego. Nic to jednak nie zmieniło, gdyż Francuz zdołał oddać strzał, który obronił Mandanda.

W 53. minucie bliski zdobycia drugiego gola był Wilshere. Anglik próbował oddać strzał po długim słupku bramki strzeżonej przez Mandandę, jednak futbolówka odbiła się rykoszetem od Abdallaha i minimalnie minęła krótszy słupek. Tym razem szczęście było po stronie przyjezdnych.

W 62. minucie przed szansą stanął Olivier Giroud, jednak piłka odbiła się od niego i wpadła wprost w ręce Mandandy.

W 65. minucie koronkową akcję przeprowadzili gracze Arsenalu. Prostopadłe podanie do Ozila wykonał Ramsey, Niemiec dośrodkował płasko do Wilshere'a, a ten załadował futbolówkę do bramki! 2:0 dla podopiecznych Wengera!

W 74. minucie Thauvin oddał strzał w kierunku bramki Szczęsnego, piłka przeszła, już miała wpaść do bramki, jednak w ostatniej chwili wybił ją Monreal.

Minutę później podwójną zmianę przeprowadził Wenger. W miejsce Wilshere'a i Rosicky'ego weszli Cazorla i Walcott.

Dwie minuty później kapitalną interwencją popisał się Szczęsny. Perfekcyjnie odbił strzał Thauvina, który później obrońcy wybili na rzut rożny.

W 81. minucie Mesuta Ozila zastąpił Mikel Arteta.

Pięć minut później szansę na zakończenie meczu miał Santi Cazorla, jednak nie wykorzystał jej, lecz zdecydował się podać futbolówkę w kierunku kibiców siedzących w górnych rzędach Emirates. Chwilę potem jeszcze jedną szansę mieli Kanonierzy. Sam na sam wyszedł Theo Walcott, jednak jego strzał minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Mandandę.

Olympique MarsyliaRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 128.11.2013, 20:55

racja, Cristiano Ronaldo stworzył nową prawdziwą legendę "Ronaldo"

songoku95 komentarzy: 2348628.11.2013, 20:53

Miley Cyrus!!!!11111

ArseneAl komentarzy: 2341728.11.2013, 20:53

@A23
Misiaczek.. Nie bluźnij.

@Szogun
Issues na pewno w top 3 :) Ale trudno mi powiedzieć czy najlepsza. Dla mnie na równi z Follow The Leader i debiutem.

Alonso komentarzy: 1282428.11.2013, 20:49

Bieber> nowe kawałki LP

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 328.11.2013, 20:48

Arsenal Jaki tam misiaczek?? To pacynka z plyty Issues chyba najlepszej Korna.Jesli chodzi o ich reperuar ta plytka to mistrzostwo.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320728.11.2013, 20:47

Gomis bestia! Jak to powiedział Rivaldo700 - wszystko wychodzi na to, że bestia trafi na Emirates, nic tylko się cieszyć, że ładuje tyle bramek!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.11.2013, 20:43

Korn się odezwał z misiaczkiem w avku

ArseneAl komentarzy: 2341728.11.2013, 20:42

@Ars3n
Nie dość, że słucha emo Lynkyn Parku to jeszcze ma w avku emo Lawine.
żal pe el.

gunners007 komentarzy: 954328.11.2013, 20:41

Mamy bardzo ciekawy nagłówek na onecie:
"LE: Legia zaskoczona w meczu u siebie"
Kto z was jeszcze czuje się zaskoczony?

Vendeful komentarzy: 236828.11.2013, 20:39

Legia bez punktu a nawet bez gola w LE...omg..

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.11.2013, 20:37

Nawet Fransuła Kokłelini gola strzelił. Szczerze mówiąc, to już o nim zapomniałem.

LoveTheGunners komentarzy: 914028.11.2013, 20:27

kiedyś kupowało sie BS, miałem nawet stosik tych gazet, ale mi wyrzucili :( so sad

a teraz jedynie czytam "Piłkę Nożną" i czasem kupię PS.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 128.11.2013, 20:24

afcforever, obaj są prawdziwi, wbrew temu co sądzą niektórzy istnieją dowody na to, że obaj istnieją.

songoku95 komentarzy: 2348628.11.2013, 20:23

ej arseneal
wiesz, że w sobote komentuje nasz mecz Pełka i Nahorny! Ale super!

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.11.2013, 20:18

@ArseneAl

Nie byłeś prawdziwym kibicem.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 128.11.2013, 20:18

ArseneAl, to pewnie byłeś gadżeciarzem

Tomassini komentarzy: 272028.11.2013, 20:12

To wypożyczenie Moraty to może i nie głupi pomysł... Zawodnik co najmniej dobry lecz chyba sie nie zaadaptuje za szybko

ArseneAl komentarzy: 2341728.11.2013, 20:09

A ja nie kupowałem Bravo Sport tylko Kaczora Donalda :|

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50328.11.2013, 20:06

Ja polecam Four Four Two.

Pinguite komentarzy: 1502028.11.2013, 20:05

haxball.com/?roomid=~24d2958b581383b56753a24c3d21f517e970186056f0e4f9d10e8a6fd525cf280

:)

ArseneAl komentarzy: 2341728.11.2013, 20:05

@pronik
Urwa ile razy jeszcze to wrzucicie? Jestem tu od godziny i już chyba szósty raz czytam, że Pełka i Nahorny będą komentować mecz z Cardiff.

Wy nie macie w zwyczaju czytania przynajmniej ostatniej strony komentarzy zanim coś napiszecie?

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511628.11.2013, 20:04

Ja zawsze brałem, bo było tanie, były plakaty i dodatki. A to jeszcze w czasach, kiedy się mówiło "Mati, ja Figo, Ty Trezeguet". Pamiętam, że kiedyś było jojo i klaskacze, to było szaleństwo.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2013, 20:03

w Bravo sport był duuuży plakat Ronaldinho :] miało się na ścianie :P

pronik komentarzy: 517928.11.2013, 20:02

Canal+ Sport 15.55 Cardiff - Arsenal (Przemysław Pełka, Rafał Nahorny)

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511628.11.2013, 19:59

Bravo Sport? To to jeszcze istnieje? Jejku, pamiętam jak to kupowałem we wczesnej podstawówce, bo plakaty były i tanie. Aż mi wstyd za siebie.

Jedyne gazety, które warto czytać to te, które redaguje Pszemek Rucki.
No i polecam oczywiście Gracza.

Mikko komentarzy: 47428.11.2013, 19:58

kurna to znacie jakieś jeszcze?

w obu tych gazetach?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.11.2013, 19:57

Rudzki coś pisał na twitterze, że trzecią gazetę będzie robić.

Qarol komentarzy: 1450228.11.2013, 19:57

Mourinho to idiota jeśli sprzeda Mate ; D

Ale dla nas to dobra wiadomość, że taki zawodnik odejdzie z Chelsea.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.11.2013, 19:56

Rudzki jest tam naczelnym, nie polecam !

piti16 komentarzy: 209928.11.2013, 19:56

Dawać room w haxa tylko dobry bo mam słabego neta

Mikko komentarzy: 47428.11.2013, 19:55

hehe, a jak oceniacie przegląd sportowy, lub magazyn "piłka nożna" Kupuje ktoś?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320728.11.2013, 19:47

Nie mówie, że Sanogo nie ma talentu, ale jego historie z kontuzjami były znane Wengerowi i pewne było to, że on więcej przeleży w szpitalu niż przetrenuje... chyba naprawdę Wenger zakontraktował go aby Diaby miał kolege w szpitalu.

arsenallord komentarzy: 29727 newsów: 11728.11.2013, 19:44

O Pełka dawno nie komentował Arsenalu :D Mam nadzieję, że będzie mógł cieszyć się po meczu razem z nami.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 128.11.2013, 19:33

Miałem postawić na Lazio,co mnie pokusiło....

Verminator97 komentarzy: 1490028.11.2013, 19:24

Shinev > O tak, Ozyakup to był ciekawy grajek. Teraz nieźle sobie radzi w Besiktasie. Ostatnio nawet zdobył bramkę w meczu ligowym.