Egzamin z dojrzałości: Newcastle vs Arsenal

Egzamin z dojrzałości: Newcastle vs Arsenal 16.05.2022, 11:52, Eryk Szczepański 1481 komentarzy

Nie w takich nastrojach chcieliśmy podchodzić do tego meczu. Po wspaniałym zrywie i czterech zwycięstwach z rzędu, wszyscy liczyliśmy na przypieczętowanie awansu do Ligi Mistrzów w derbowym pojedynku z Tottenhamem. Tak się jednak nie stało i to, kto tam zagra, jest jeszcze sprawą otwartą. Na szczęście wszystko jest w rękach naszych zawodników, trzeba tylko wygrać dwa ostatnie mecze.

Ten sezon to prawdziwa sinusoida. Od ostatniego miejsca po trzech kolejkach do walki o Top 4 w finałowych spotkaniach. Takiego rollercoastera emocji z pewnością nikt się nie spodziewał. Kiedy Kanonierzy mogli zapewnić sobie spokojną końcówkę sezonu, przegrali z ekipami Crystal Palace, Brightonu i Southamptonu. Kiedy powoli godziliśmy się z myślą, że to już koniec walki, wygrali cztery kolejne mecze w tym m.in. z Chelsea i Manchesterem United. Nic dziwnego, że nastawienie przed derbami było takie, że gramy swoje i zgarniamy całą pulę, świętując na stadionie rywala.

Mecz z Tottenhamem to już przeszłość, ale pokazał bardzo dobitnie, że najmłodszy skład w lidze to nie tylko same plusy. Szybko okazało się, że doświadczenia i dojrzałości nie da się wypracować na treningu. Takie porażki bolą, ale i uczą. Miejmy tylko nadzieję, że podopieczni Mikela Artety wyciągnęli z tej lekcji odpowiednie wnioski. Spurs prawdopodobnie wygrają ostatni mecz ze spadającym z ligi Norwich, dlatego Arsenal musi dwukrotnie wznieść się na wyżyny koncentracji, bo o umiejętności jestem spokojny.

Newcastle po saudyjskim wsparciu i objęciu przez Eddiego Howe’a radzi sobie rewelacyjnie. Z najgorszej ekipy w lidze przeobrazili się w drużynę, która może powalczyć z każdym rywalem. Aktualne 14. miejsce w tabeli nie oddaje progresu poczynionego przez Sroki, które matematycznie mają szansę awansować nawet na 9. lokatę. Dla włodarzy Newcastle najważniejsze było jednak uniknięcie spadku, co zostało osiągnięte z nawiązką. Zawodnicy mówiąc potocznie grają o nic, co teoretycznie powinno ułatwić sprawę Kanonierom, ale już nie raz się przekonaliśmy, czym kończy się zlekceważenie przeciwnika.

Przejdźmy do sytuacji kadrowych obydwu drużyn. Arsenal zagra oczywiście bez leczących długoterminowe kontuzje Parteya i Tierneya, niepewne są także występy White’a i Gabriela. Za kartki pauzuje Rob Holding. Eddie Howe nie będzie mógł skorzystać z usług Frasera, Willocka, Haydena, Shelveya, Lewisa i Fernandeza.

Przed Kanonierami mecz z dobrze dysponowanym rywalem, który jednak nie walczy już o konkretne cele. Dużo trudniejsze spotkanie niż na boisku odbędzie się więc w głowach zawodników. Jeśli podopieczni Artety udźwigną presję i nie obleją tego egzaminu na dojrzałość, za tydzień będziemy o krok od upragnionej Ligi Mistrzów. Wszystko w naszych rękach.

Rozgrywki: 37. kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Newcastle upon Tyne, St James’ Park
Data: Poniedziałek, 16 maja, godzina 21:00 czasu polskiego
Skład Kanonierzy.com: Ramsdale - Cedric, Tomiyasu, White, Tavares - Xhaka, Elneny - Saka, Odegaard, Martinelli - Nketiah

Newcastle UnitedZapowiedź autor: Eryk Szczepański źrodło: własne
cwalin komentarzy: 236616.05.2022, 21:50

No ale jest progres.Dwa ostatnie sezony 8 w tym 5.

Furgunn komentarzy: 925416.05.2022, 21:50

@Arsenal96l: to idź , może w końcu coś zaliczysz.

Mickeylo komentarzy: 275616.05.2022, 21:50

@SZYMON_TYROL: Ta nie ma dosłownie niczego, daj spokoj z takim gadaniem.. ko tuzja wybiła go z rytmu poza tym chłopak nie gra nawet na swojej nominalnej pozycji tylko na skrzydle, pierwsza połowę sezonu ciągnął nas za uszy z Saka a ty pie%%€%isz ze gość "dosłownie nie ma niczego"

Arsen123 komentarzy: 10116.05.2022, 21:50

Totalna żenada.arteta fajna taktyką czekać na kontrę i tak się zdominować Newcastle walczy o lm chyba. A nie my . dramat z taką grą to może lepiej się nie kompromitować w lm. Szkoda gadać

enrique komentarzy: 1922516.05.2022, 21:50

Najważniejsze że nie daliśmy sobie nic strzelić, bo szczerze gdybyśmy zeszli do szatni z 1:0 w plecy... chyba straciłbym wiarę w dobry wynik.

Ale jest 0:0, rozmowa motywacyjna w szatni i na Boga niech ktoś wpuści Gabiego !

Alffik komentarzy: 104216.05.2022, 21:50

Newcastle gra na aferę, a my daliśmy się wciągnąć w ich gierkę...

mazii301 komentarzy: 4516.05.2022, 21:50

jak wygramy to będzie cud nad Tyne.

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52016.05.2022, 21:50

Czekam aż Gabi wejdzie i znowu dostanie dwie żółte w jednej akcji

mazii301 komentarzy: 4516.05.2022, 21:49

takiego gówna jak dzisiaj to dawno nie widziałem, obsrani na maxa.

Arsenal2004 komentarzy: 375116.05.2022, 21:49

@Simao12: @Ech0z napisał: "Akcja leci a on zatrzymuje mecz."
przy tym gwizdku poczułem sie jak bym grał w fife xd

Kiepomen komentarzy: 433316.05.2022, 21:49

ESR niestety zero zero zero. Znowu. Ehh już sam nie wiem co o nim myśleć.

XandeR komentarzy: 969716.05.2022, 21:49

Jak od początku byliśmy zdenerwowani to pomyślcie co będzie teraz jak wiedzą że zostało 45 min żeby uratować sezon, a oni 80% czasu muszą ganiać piłkę xD

Mechaj komentarzy: 27616.05.2022, 21:49

Żal patrzeć, serio z takim graniem to LM dla nich ale z kanapy przed telewizorem.

Thoneick komentarzy: 198416.05.2022, 21:49

Słabo to wygląda. Przegrywamy praktycznie każdą piłkę

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52016.05.2022, 21:49

Ale ten ASM by siadł na LS

kamil47 komentarzy: 268516.05.2022, 21:49

Gabi niech wbija. Niestety przegrywamy środek boiska i tutaj nie ma kogo wpuścić.

AR14 komentarzy: 131216.05.2022, 21:49

Fajnie walczą chłopaki z Newcastle, jak na druzyne która juz czeka na nastepny sezon :o

Arsenal96l komentarzy: 502116.05.2022, 21:49

@Furgunn: jest szansa wyruchać szympansa

Najgorsze jest to że po tym meczu stracimy nie tylko szanse na LM ale i na utarcie nosa tym wszystkim sędziom którzy przez 3/4 sezonu gwizdali przeciwko nam(patrz kartki Gabriela czy wszelakie karne)

RyChU84 komentarzy: 44516.05.2022, 21:49

Obraz nędzy i rozpaczy. Saka, Gabriel, Tavares. reszta nie dojechała, a ESR to .... bez komentarza

Reamoner komentarzy: 467416.05.2022, 21:49

Niestety gra klasa trzecia z szóstą ... oni są więksi silniejsi szybsi :(

Bukayoforever komentarzy: 353616.05.2022, 21:48

@silvano95 napisał: "Przecież te Newcastle to takie słabe jest , tak tutaj pisano"
Słuchaj dalej osób oglądających tylko mecze Arsenalu i twierdzących, że Carvalaj to top obrońcaXD

enrique komentarzy: 1922516.05.2022, 21:48

Gabi wejdzie spokojnie przecież Arteta nie jest ślepy (?)

Kaczaza komentarzy: 723916.05.2022, 21:48

Potrzeba jakiegoś dominatora w środku pola, Arsenal nie utrzymuje się przy piłce. Emil musi zejść.

Czeczenia komentarzy: 1249516.05.2022, 21:48

Póki co nie jesteśmy nawet blisko prowadzenia.

gbn komentarzy: 380016.05.2022, 21:48

Canal + dni, Arsenal też kiepsko, jak moje poranne przeczucia...oby się obudzili w drugiej połowie.

arsenallord komentarzy: 29736 newsów: 11716.05.2022, 21:48

Czemu nikt nie zgani Tomiyasu za dramatyczny występ? Przez sympatię?

silvano95 komentarzy: 982316.05.2022, 21:48

45 min i out z LM

kamil47 komentarzy: 268516.05.2022, 21:48

@SZYMON_TYROL: Ciebie sprzedać za paczkę zapałek. Emil ma potencjał i to ogromny.

Pitu88 komentarzy: 216616.05.2022, 21:48

Egzamin dojrzałości chyba juz oblany...

Furgunn komentarzy: 925416.05.2022, 21:48

Udało się skończyć na 0 pierwszą połowę, to jest pozytyw. Bardzo trudny mecz, ale nadal mamy szansę. Newcastle całego meczu tak grać nie będą. Musimy cierpliwie czekać na swój moment w meczu. Więcej wiary :)

Ech0z komentarzy: 1042416.05.2022, 21:48

Dalej chcecie ESR zamiast Martinnellego który tylko "kiwa" ???

Arsenal2004 komentarzy: 375116.05.2022, 21:47

Czemu Gabi nie gra w pierwszej 11 ? W tragicznym meczu z tottenhamem był najlepszy z naszych ofensywnych piłkarzy.

Elastico07 komentarzy: 1255616.05.2022, 21:47

Ale wstyd tak się dać zdominować drużynie z 14 miejsca w tabeli

Simao12 komentarzy: 775216.05.2022, 21:47

Co do k, kto gwizda taką akcję przy 46:00?

IPiotrek komentarzy: 214016.05.2022, 21:47

Kurcze, ale to trochę nie fajnie, że znowu w decydujących momentach sezonu musimy grać bez trzech kluczowych zawodników.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 316.05.2022, 21:47

Groźna akcja leci skrzydłem. Ten wół ja przerywa.

Bukayoforever komentarzy: 353616.05.2022, 21:47

1 do 1 w celnych strzałach i 6 do 4 dla nas w ogólnie strzałach

kamil47 komentarzy: 268516.05.2022, 21:47

@silvano95: ci co tak piszą mało się znają. Wystarczy spojrzeć na ich mecze w drugiej części sezonu. Zwłaszcza gdy grają u siebie.

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52016.05.2022, 21:47

Martinowi ewidentnie ciąży opaska

Ech0z komentarzy: 1042416.05.2022, 21:47

Akcja leci a on zatrzymuje mecz. Jak nam 3 minuty po czasie gole strzelają to ok .

SZYMON_TYROL komentarzy: 91816.05.2022, 21:47

Co do ESR już od jakiegoś czasu mówię, że on nie ma dosłownie niczego, ciągle przechodzi obok meczu, Gabi na druga połowę, inaczej gramy w 10. Emila sprzedać, póki jeszcze cyfry kręci

Galithar komentarzy: 916 newsów: 416.05.2022, 21:47

Wyglądają jakby wczoraj mieli jakiś mega ciężki trening. Prawie każda 3 piłka jest zbierana przez Newcastle

Garfield_pl komentarzy: 2822216.05.2022, 21:47

Budzimy się po przerwie, szkoda kontuzji Tomiyasu,ale dalej wynik po 3pkt w naszych rękach.

Slaviola komentarzy: 1237716.05.2022, 21:47

Martinelli musi wejść za Emila, bo niestety młody Anglik jest mocno pod formą!

Craz komentarzy: 358316.05.2022, 21:46