Eintracht odwraca losy meczu, pasywny Arsenal przegrywa 1-2

Eintracht odwraca losy meczu, pasywny Arsenal przegrywa 1-2 28.11.2019, 22:03, Łukasz Wandzel 1018 komentarzy

Na początku sezonu czwartkowe mecze fazy grupowej Ligi Europy były dla kibiców Arsenalu miłą odskocznią od spotkań w Premier League. W odróżnieniu od występów w angielskiej ekstraklasie drugi skład Kanonierów prezentował ładną piłkę przeciwko europejskim zespołom. Jednak słaba dyspozycja ligowa udzieliła się już londyńczykom także w rozgrywkach europejskich. Trzy tygodnie temu po słabej grze zaledwie zremisowali z Vitórią Guimaraes, tracąc z trudem objęte prowadzenie, a dzisiejszego wieczora dali sobie wydrzeć zwycięstwo, przegrywając z drużyną Eintrachtu Frankfurt przed opustoszałymi trybunami na Emirates Stadium.

Spekulacje na temat zwolnienia Unaia Emery'ego w ostatnich dniach przybierają na sile. Z pewnością nie ulegnie to zmianie po tym meczu. Pogłoski o kolejnych kandydatach na stanowisko trenera Kanonierów nie sprawiają, że podopieczni Emery'ego zmieniają coś w swojej grze. Po raz kolejny zagrali bezbarwnie i bez woli walki. Najpierw oddali prowadzenie, a w końcu przegrali mecz, nie starając się o jakąkolwiek zdobycz punktową w grupie F.

Arsenal: Martinez - Mustafi (76' Torreira), Luiz (30' Guendouzi), Sokratis - Chambers, Xhaka, Willock, Tierney - Martinelli (60' Özil), Aubameyang, Saka.

Eintracht: Ronnow - Abraham, Hasebe, Hinteregger - Da Costa, Kamada, Fernandes (46' Kohr), Sow, Kostić - Silva (46' Gaćinović), Paciencia.

Do otwarcia wyniku powinno dojść już w 11. minucie spotkania, kiedy Bukayo Saka dośrodkował piłkę w pole karne z lewej strony boiska. Pierre-Emerick Aubameyang i Joe Willock wzajemnie sobie przeszkodzili, w tym samym momencie wyskakując do futbolówki, przez co żaden z nich nie zdołał wykończyć akcji. Chwilę później swoją szansę na bramkę miał Gabriel Martinelli. Młody Brazylijczyk dostał piłkę pod nogi w prezencie po błędzie rywala, ale uderzył prosto w golkipera.

Do pierwszej zmiany doszło już po półgodzinie. David Luiz, który ucierpiał znacznie wcześniej, nie był już w stanie kontynuować gry, a zastąpił go Matteo Guendouzi.

Kanonierzy nieustannie kontrolowali przebieg spotkania i kilkukrotnie mieli okazję wyjść na prowadzenie. Zawodnicy w przeciwieństwie do Unaia Emery'ego zdawali się nie odczuwać presji i grali z dużym spokojem. Czasem oddawali nieco pola gościom, ale ostatecznie to gospodarze zeszli na przerwę z prowadzeniem. W doliczonym czasie pierwszej odsłony spotkania Martinelli przeprowadził składną akcję razem z Saką, ale to Aubameyang wpisał się na listę strzelców. Piłka po strzale Gabończyka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Granit Xhaka jeszcze przed przerwą schodził z urazem za linię boczną i wydawało się, że może to być dla niego koniec spotkania, a tymczasem na początku drugiej połowy popisał się dryblingiem i celnym podaniem do Chambersa, który powinien podwyższyć prowadzenie Arsenalu. Anglik zachował się w tej sytuacji fatalnie, próbując uderzyć piłkę na wyprostowanych nogach.

Spokój i pozorna pewność siebie w szeregach Kanonierów szybko się skończyła, kiedy Eintrach Frankfurt niespodziewanie wyrównał w 55. minucie meczu. Daichi Kamada strzelił w dolny róg bramki, przy czym żaden z defensorów nie postarał się wystarczająco, by go powstrzymać. Gol dla gości poskutkował odmienioną grą niemieckiej drużyny, a Kamada idąc za ciosem sprawił, że jego zespół zaczął wygrywać na The Emirates. Japończyk bardzo celnie uderzył z szesnastego metra i ponownie nie dał szans Martinezowi.

Londyńczykom zabrakło woli walki, by powalczyć chociaż o remis. Gospodarze chronili dostępu do własnej bramki przy wyniku 1-2, co odbywało się kosztem ofensywy. Arsenal kreował niewiele okazji, nie zamierzał też umierać za swojego menedżera trenera. Dopiero w samej końcówce przyparł Eintracht do muru, ale nie wiązało się to z żadną okazją stuprocentową, tylko leniwymi dośrodkowaniami czy choćby szukaniem przez Sakę faulu w polu karnym. Kanonierzy przegrali 1-2 na The Emirates, co sprawiło, że nawet opustoszałe trybuny potrafiły ich wystarczająco głośno wygwizdać.

Eintracht FrankfurtLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
losnumeros komentarzy: 1318928.11.2019, 22:40

@SoulStorm: Oraz twoje za usunięcie konta :(

Ranczomen komentarzy: 1231528.11.2019, 22:39

Duet BBC w komplecie.

gunner1990 komentarzy: 370928.11.2019, 22:39

mam nadzieje ze nie damy iskierki nadziei zarzadowi i temu mafiozie sanlehiemu strzelajac w koncowce na 2:2

noth komentarzy: 264328.11.2019, 22:39

strzelimy im cos na bank :D

Patriko komentarzy: 528128.11.2019, 22:39

O co chodzi z tym Pepe to też zagadka do milionerów, grał cały czas od początku sezonu gdy zaczął miewać jakieś przebłyski usiadł na ławce w lidze, myślałem że chociaż w LE będzie w takim razie wychodził żeby się dalej ogrywać i łapać formę to chłop dalej siedzi gra ogony albo wcale xD

SoulStorm komentarzy: 743028.11.2019, 22:39

@krzykus1990: Tak ja wieżę.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 628.11.2019, 22:39

Pewnie chciał Torreirę za kogoś innego wpuścić, ale pojawił się uraz Mustafiego.

ELAdzik komentarzy: 250828.11.2019, 22:39

Mogę podziękować emery za coś ? Raczej nie. Więc powiem to w stylu czaki fuck off...... #EmeryOut

Kowal96 komentarzy: 1758928.11.2019, 22:39

@Argudo napisał: "Aha, bo my nie mieliśmy żadnego ŚO na ławce."

A komu to potrzebne? A dlaczego?

darek250s komentarzy: 10288 newsów: 528.11.2019, 22:38

JA bym przedłużył z nim kontrakt, zdecydowanie

mitmichael komentarzy: 4924328.11.2019, 22:38

Taki nie za inteligentny ten Emery

krzykus1990 komentarzy: 516628.11.2019, 22:38

Czy ktoś jeszcze wierzy że w tym roku z Emerym możemy wygrać jeszcze jakiś mecz ? Właściwie dopuki będzie nasz zespół trenował to bieda o trzy punkty. Ja dziś przed tym meczem cicho wierzyłem że uda się wywieźć 1 punkt jednak puki co to na to się nie zapowiada.

SoulStorm komentarzy: 743028.11.2019, 22:38

@losnumeros: Zdrowie Twoje zdrowie nasze.

Dziadyga komentarzy: 825728.11.2019, 22:38

Dobra nie przezywajcie.Tylko DELEKTUJCIE sie ostatnimi minutami kasztana w naszym kochanym Arsenalu.

Wiwat! Wiwat!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185228.11.2019, 22:38

bronimy korzystnego wyniku

jsky007 komentarzy: 65728.11.2019, 22:38

Trochę irytujecie tutaj robieniem takiego sztucznego kwasu. Od 5 minut mustafi był znakiem zapytania więc Torreira był już gotowy ale dali mu czas na sprawdzenie. A

1D_Sentimental (zawieszony) komentarzy: 41728.11.2019, 22:38

Przestańcie proszę z tymi żartami o kasztanach bo się zeszczam ze śmiechu, tym bardziej kiedy w tle widzę 1-2 XD

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 628.11.2019, 22:38

Aha, bo my nie mieliśmy żadnego ŚO na ławce.

lays komentarzy: 3987128.11.2019, 22:37

nastroju *

gunner1990 komentarzy: 370928.11.2019, 22:37

niech klepna trzecia i przypieczetuja los tego klauna. tutaj trzeba zmian zaraz po meczu nie ma co sie zastanawiac

Kowal96 komentarzy: 1758928.11.2019, 22:37

Ciekawe, cyz oni grają na zwolnienie, czy serio nie mogą sie przełamać z Eintrachtem....

Gunner915 komentarzy: 281728.11.2019, 22:37

Guendo powinien chlopak pograc w u-23 pare meczow, bo chlopina jest cieniem pilkarza.

ars111 komentarzy: 25328.11.2019, 22:37

@rreddevilss: a fakycznie astana 2 razy mocniejszy sklad sorry

Brzmi to generalnie słabo, ale nigdy nie cieszyłem się z porażki AFC nawet za Wengera jak przegrywali to czułęm smutek, byłem zdołowany, a teraz siedzę jak w szampańskim humorze i czekam na zwolnienie tego leszcza z Hiszpanii

OLE OLE OLE OLE!!!!!! :D

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 328.11.2019, 22:37

Co za przegryw. Tu powinien Laca albo Pepe wejść.

kamilo_oo komentarzy: 2356728.11.2019, 22:37

A jednak wchodzi xdd

mitmichael komentarzy: 4924328.11.2019, 22:37

Fabianski9 - Djourou, Vermaelen, Squillaci - ANdre Santos - Coquelin, Frimpong, Benayoun - Ox, Chamakh, Arshavin juz takim skladem wyniki lepsze były xDD

Mihex komentarzy: 2360428.11.2019, 22:36

No i mamy dwie najlepsze 10 na świecie. Ozil i Torreira na boisku.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2019, 22:36

@Kowal96:

Spokojnie zaraz zaczyna się jego miesiąc co poleci seria z karabinu maszynowego

Kowal96 komentarzy: 1758928.11.2019, 22:36

Co to za zmiany, lol

losnumeros komentarzy: 1318928.11.2019, 22:36

Pany, wasze zdrowie i Frankfurtu oraz żeby Emery wraz z Raulem polecieli. Chociaż ten drugi jest dla mnie większym frajerem niż Emery.

SzopenWWA komentarzy: 73928.11.2019, 22:36

To co? Dzisiaj info o zwolnieniu czy dopiero jutro?:))

SoulStorm komentarzy: 743028.11.2019, 22:35

Emery specjalnie dokonuje złych wyborów personalnych aby przyspieszyć swoje zwolnienie.

Ranczomen komentarzy: 1231528.11.2019, 22:35

Emery robił sobie jaja z pozycją Torreiry na boisku to na dobranoc jeszcze sobie go trolluje z wejściem na boisko.

barto32 komentarzy: 164728.11.2019, 22:35

U nas już dawno zapomnieli co to pressing MASAKRA....

ostriket komentarzy: 661028.11.2019, 22:34

Rozdwojenie jaźni treneiro? Aaa wprowadzę se Torreire aaaa może jednak nie xD

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466928.11.2019, 22:34

@ars111:

Widziałeś gościu jaki skład grał? Czy nie zająłeś sobie głowy żeby to zobaczyć ? XD

sWinny komentarzy: 781928.11.2019, 22:34

dawaj lace a nie torreire smalcowniku !!!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.11.2019, 22:34

Emery specjalnie nie da wejść Pepe, żeby ten nie walnął z wolnego

#Emerytinks

dolny komentarzy: 265628.11.2019, 22:34

Zaraz wejdzie dżoker pepe na ostatnie minuty xd

losnumeros komentarzy: 1318928.11.2019, 22:34

@lays: Panie nie obrażaj okręgówki,. Nawet tam nie skaczą w 3 do 1 piłki z rożnego i tracą jeszcze bramkę.

kamilo_oo komentarzy: 2356728.11.2019, 22:33

Co ten je.... kretyn odwala z tym Toreirrą?

Kowal96 komentarzy: 1758928.11.2019, 22:33