Eintracht odwraca losy meczu, pasywny Arsenal przegrywa 1-2

Eintracht odwraca losy meczu, pasywny Arsenal przegrywa 1-2 28.11.2019, 22:03, Łukasz Wandzel 1018 komentarzy

Na początku sezonu czwartkowe mecze fazy grupowej Ligi Europy były dla kibiców Arsenalu miłą odskocznią od spotkań w Premier League. W odróżnieniu od występów w angielskiej ekstraklasie drugi skład Kanonierów prezentował ładną piłkę przeciwko europejskim zespołom. Jednak słaba dyspozycja ligowa udzieliła się już londyńczykom także w rozgrywkach europejskich. Trzy tygodnie temu po słabej grze zaledwie zremisowali z Vitórią Guimaraes, tracąc z trudem objęte prowadzenie, a dzisiejszego wieczora dali sobie wydrzeć zwycięstwo, przegrywając z drużyną Eintrachtu Frankfurt przed opustoszałymi trybunami na Emirates Stadium.

Spekulacje na temat zwolnienia Unaia Emery'ego w ostatnich dniach przybierają na sile. Z pewnością nie ulegnie to zmianie po tym meczu. Pogłoski o kolejnych kandydatach na stanowisko trenera Kanonierów nie sprawiają, że podopieczni Emery'ego zmieniają coś w swojej grze. Po raz kolejny zagrali bezbarwnie i bez woli walki. Najpierw oddali prowadzenie, a w końcu przegrali mecz, nie starając się o jakąkolwiek zdobycz punktową w grupie F.

Arsenal: Martinez - Mustafi (76' Torreira), Luiz (30' Guendouzi), Sokratis - Chambers, Xhaka, Willock, Tierney - Martinelli (60' Özil), Aubameyang, Saka.

Eintracht: Ronnow - Abraham, Hasebe, Hinteregger - Da Costa, Kamada, Fernandes (46' Kohr), Sow, Kostić - Silva (46' Gaćinović), Paciencia.

Do otwarcia wyniku powinno dojść już w 11. minucie spotkania, kiedy Bukayo Saka dośrodkował piłkę w pole karne z lewej strony boiska. Pierre-Emerick Aubameyang i Joe Willock wzajemnie sobie przeszkodzili, w tym samym momencie wyskakując do futbolówki, przez co żaden z nich nie zdołał wykończyć akcji. Chwilę później swoją szansę na bramkę miał Gabriel Martinelli. Młody Brazylijczyk dostał piłkę pod nogi w prezencie po błędzie rywala, ale uderzył prosto w golkipera.

Do pierwszej zmiany doszło już po półgodzinie. David Luiz, który ucierpiał znacznie wcześniej, nie był już w stanie kontynuować gry, a zastąpił go Matteo Guendouzi.

Kanonierzy nieustannie kontrolowali przebieg spotkania i kilkukrotnie mieli okazję wyjść na prowadzenie. Zawodnicy w przeciwieństwie do Unaia Emery'ego zdawali się nie odczuwać presji i grali z dużym spokojem. Czasem oddawali nieco pola gościom, ale ostatecznie to gospodarze zeszli na przerwę z prowadzeniem. W doliczonym czasie pierwszej odsłony spotkania Martinelli przeprowadził składną akcję razem z Saką, ale to Aubameyang wpisał się na listę strzelców. Piłka po strzale Gabończyka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki.

Granit Xhaka jeszcze przed przerwą schodził z urazem za linię boczną i wydawało się, że może to być dla niego koniec spotkania, a tymczasem na początku drugiej połowy popisał się dryblingiem i celnym podaniem do Chambersa, który powinien podwyższyć prowadzenie Arsenalu. Anglik zachował się w tej sytuacji fatalnie, próbując uderzyć piłkę na wyprostowanych nogach.

Spokój i pozorna pewność siebie w szeregach Kanonierów szybko się skończyła, kiedy Eintrach Frankfurt niespodziewanie wyrównał w 55. minucie meczu. Daichi Kamada strzelił w dolny róg bramki, przy czym żaden z defensorów nie postarał się wystarczająco, by go powstrzymać. Gol dla gości poskutkował odmienioną grą niemieckiej drużyny, a Kamada idąc za ciosem sprawił, że jego zespół zaczął wygrywać na The Emirates. Japończyk bardzo celnie uderzył z szesnastego metra i ponownie nie dał szans Martinezowi.

Londyńczykom zabrakło woli walki, by powalczyć chociaż o remis. Gospodarze chronili dostępu do własnej bramki przy wyniku 1-2, co odbywało się kosztem ofensywy. Arsenal kreował niewiele okazji, nie zamierzał też umierać za swojego menedżera trenera. Dopiero w samej końcówce przyparł Eintracht do muru, ale nie wiązało się to z żadną okazją stuprocentową, tylko leniwymi dośrodkowaniami czy choćby szukaniem przez Sakę faulu w polu karnym. Kanonierzy przegrali 1-2 na The Emirates, co sprawiło, że nawet opustoszałe trybuny potrafiły ich wystarczająco głośno wygwizdać.

Eintracht FrankfurtLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
SoulStorm komentarzy: 744328.11.2019, 22:21

@losnumeros: Dobrze,że nie za dupę. xd

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.11.2019, 22:21

Jezeli CR7 nie zagra w wyjsciowej jedenastce w lidze, to nie wiem, co powiedziec.

1D_Sentimental (zawieszony) komentarzy: 41728.11.2019, 22:21

Martinelli, Saka i Willock najlepsi na boisku. Piękna przyszłość Arsenalu szykuje (zakładając że nikt nam ich nie podpierdzieli).

Martinelli zszedł XDDDDD

Jezu Kasztan

noth komentarzy: 264328.11.2019, 22:21

hahahah czyli emery bedzie na norwich dalej...

martinelli szykowany na premier league ewidetntnie

lukasz845 komentarzy: 455428.11.2019, 22:21

Jak zawsze kochałem ten klub, tak teraz mam zupełnie odmienne emocje wobec niego, serce mi krwawi. Mam wręcz ochotę sobie krzywdę zrobić, wydłubać sobie oczy :/

Ech0z komentarzy: 1041628.11.2019, 22:20

WAL SIĘ EMERY za te twoje debilne zmiany!

jsky007 komentarzy: 66128.11.2019, 22:20

@Arsenalx3: może młody dostanie szansę na PL

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.11.2019, 22:20

Serio on?

Kowal96 komentarzy: 1758928.11.2019, 22:20

Lol, co to za zmiana xd

Czemu najlepszy zawodnik Arsenalu schodzi z boiska...??

enrique komentarzy: 1916028.11.2019, 22:20

Co za kasztan z tego kasztana !!!!!!!

Patriko komentarzy: 528928.11.2019, 22:20

Mnie zastanawia skąd ta wrzawa radości po golu dla Eintrachtu i przyśpiewka "ale, ale ale Eintracht" skoro niemiaszki mają zakaz wstępu na ten mecz? czyżby byli pod stadionem, ktoś coś?

losnumeros komentarzy: 1318928.11.2019, 22:20

@SoulStorm: Trzymam za słowo, lub bardziej za wpis xD.

schnor25 komentarzy: 1854628.11.2019, 22:20

No to dzisiaj chyba zostanie wbity ostatni gwóźdź do trumny Unaia i wieko zamknie się dla Hiszpana bezpowrotnie.

gunner1990 komentarzy: 371428.11.2019, 22:20

Jak niewiele trzeba żeby stlamsic ich ... trochę presingu i szybszej gry i zamknęli nas na własnej połowie

Oldgunner3 komentarzy: 973428.11.2019, 22:20

Goście pokazali naszej młodzieży jak się gra zawodowo - to przede wszystkim musi być skuteczność,a nie fajerwerki i spektakularne pudła - wykończenie akcji w piłce to największa sztuka i to się potwierdza - my niby mamy inicjatywę,a jest 1:1;zresztą to było do przewidzenia - my na 0 z tyłu raczej nie gramy

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5028.11.2019, 22:20

wiecie co, z jednej strony szkoda mi Emeryta, zawsze to przykre gdy piłkarze grają na alibi i jednocześnie na zwolnienie trenera.

Ech0z komentarzy: 1041628.11.2019, 22:19

Ozil wchodzi i się modli "boże spraw by kasztan odszedł"

Mihex komentarzy: 2360428.11.2019, 22:19

Unai w przerwie:
"Panowie co wy robicie? Ja już wakacje na Teneryfie mam zabukowane. Z odprawy je opłacić miałem. Musisz mi Pierre zawsze na złość robić?"

noth komentarzy: 264328.11.2019, 22:19

Mnie to zastanawia, ze na takim wysokim poziomie na ktorym badz co badz jest Emery on tego nie widzi , że młody Francuz zupełnie nie ogarnia gry obronnej...

SoulStorm komentarzy: 744328.11.2019, 22:19

Usuwam stąd konto jeśli Eintrach to wygra.

zdyp komentarzy: 455928.11.2019, 22:19