Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal

Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal 18.12.2011, 18:00, Sebastian Czarnecki 1571 komentarzy

Fantastyczne widowisko, wyrównana gra i świetny mecz obu drużyn. Manchester City zwyciężył z Arsenalem 1:0 w szlagierowym meczu 16. kolejki Premier League, jednak wcale nie był drużyną wyraźnie dominującą. Kanonierzy również mieli swoje sytuacje i gdyby nie fantastyczna postawa Harta, to na pewno prędzej czy później doprowadziliby do wyrównania. Tak się jednak nie stało, a gospodarze mogą sobie dopisać trzy punkty do ligowej tabeli, na co na pewno zasłużyli.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Oto wyjściowe składy obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Vermaelen, Koscielny, Mertesacker, Djourou - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, K. Toure, Kompany, Richards - Nasri, Barry, Y. Toure, Silva - Aguero, Balotelli.

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Defensywa Arsenalu spisywała się prawidłowo, a piłki wybijali Djourou i Koscielny. W 9. minucie The Citizens przeprowadzili pierwszą akcję, po której mogła paść bramka. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Aguero, jednak nie potrafił posłać piłki w światło bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

Dwie minuty później Alex Song ukarany został żółtą kartką. Oznacza to, że Kameruńczyk opuści środowy mecz z Aston Villą, ponieważ była to jego piąta indywidualna kara w tym sezonie.

W 17. minucie strzał w Joe'a Harta oddał Gervinho. O ile obywatel WKS przyzwyczaił nas już do niewykorzystywania sytuacji, tak teraz wcale nie miał stuprocentowej okazji. Po rzucie rożnym na groźne uderzenie z dystansu zdecydował się Aaron Ramsey, ale kolejny raz na wysokości zadania stanął Joe Hart.

W 24. minucie groźne dośrodkowanie posłał Micah Richards. Już wydawało się, że Mertesacker ściągnie piłkę o wiele niższemu Balotellemu, jednak ten dobrze się zastawił i zdołał oddać strzał na bramkę. Na posterunku czyhał dobrze ustawiony Szczęsny, który w świetnym stylu zatrzymał niesfornego Włocha.

W 35. minucie Koscielny zademonstrował próbkę swoich ofensywnych umiejętności i popisał się bardzo dobrym rajdem. Piłka trafiła następnie pod nogi Van Persiego, który uruchomił wybiegającego Ramseya. Walijczyk kolejny raz udowodnił, że nie lubi zdobywać bramek, więc i tym razem postanowił zaprzepaścić dogodną sytuację.

Pięć minut później przebudzili się gospodarze, którzy spróbowali zdobyć bramkę. Sergio Aguero dobrze przedarł się przez linię defensywą Kanonierów po czym oddał groźny strzał. Wojciech Szczęsny pokazał jednak, że nie zamierza dzisiaj wpuścić żadnej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po 45-ciu minutach na tablicy wyników Etihad Stadium widniał bezbramkowy remis. Phil Dowd zaprosił obie ekipy na przerwę.

W 47. minucie Ignasi Miquel zastąpił na boisku Johana Djourou.

W 53. minucie The Citizens wyszli na prowadzenie. Balotelli świetnie ruszył lewym skrzydłem, po czym oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Polak zdołał obronić strzał, jednak wypluł piłkę przed siebie. Wykorzystał to Aguero, który dograł do Silvy, a ten tylko dopełnił formalności.

Po straconej bramce Kanonierzy od razu rzucili się do ataku. Theo Walcott dobrze strzał z dystansu, ale jeszcze lepiej zachował się Joe Hart, który świetną interwencją sparował futbolówkę na rzut rożny.

Ataki The Gunners wciąż trwały, a jedną z akcji na bramkę zamienił Van Persie. Pech chciał, że Holender znajdował się na pozycji spalonej.

W 62. minucie The Citizens mogli podwyższyć prowadzenie, ale Aguero uderzył minimalnie obok bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Minutę później z kolejną akcją wyszli gospodarze. Nasri podawał do... chyba sam nie wiedział do kogo, piłka poza boiskiem.

Mecz rozkręcał się z minuty na minutę. Tym razem z akcją ruszyli Kanonierzy i mogli nawet doprowadzić do wyrównania. Van Persie w świetnej sytuacji uderzył wprost w Joe'a Harta.

Festiwalu niewykorzystanych sytuacji nie było końca. Błędne podanie Koscielnego przejął dobrze ustawiony Zabaleta, który chwilę później oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Tym razem polskiego golkipera wyręczył słupek. Było naprawdę groźnie.

Kibice jeszcze nie odetchnęli po ostatniej akcji, a tu z kontrą ruszyli goście. Aaron Ramsey strzelał głową z najbliższej odległości, ale kolejny raz popisał dał Joe Hart. Sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną, jednak jak pokazały powtórki, była to błędna decyzja.

W 69. minucie Arsene Wenger zdjął z boiska mało pożytecznego Theo Walcotta, a w jego miejsce posłał do gry Andrieja Arszawina.

W 78. minucie Phil Dowd dał popis swojego beznadziejnego sędziowania. Po zagraniu ręką Richardsa powinna być podyktowana jedenastka, jednak angielski arbiter najwyraźniej nie chciał, by Kanonierzy doprowadzili do wyrównania.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. Marouane Chamakh wszedł na boisko kosztem Pera Mertesackera.

W 89. minucie Arszawin mógł wprawić kibiców The Gunners w ekstazę, ale nie potrafił umieścić piłki w bramce Harta. Minutę później zbawcą Arsenalu mógł zostać Thomas Vermaelen po tym, jak oddał piekielnie mocny strzał na bramkę Harta. Anglik stanął jednak na wysokości zadania i kapitalnie sparował to uderzenie na rzut rożny, po czym śmiało można uznać go za bohatera tego spotkania.

W 93. minucie kolejny strzał z dystansu oddał Thomas Vermaelen, ale tym razem zabrakło mu odrobiny precyzji, by zdobyć przepiękną bramkę. Hart odetchnął wówczas z ulgą.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a The Citizens odnieśli jednobramkowe zwycięstwo nad Arsenalem. Do tego wyniku znacznie przyczynił się Joe Hart, którego śmiało możemy okrzyknąć zawodnikiem meczu.

Dekarz123 komentarzy: 118619.12.2011, 20:31

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/anglia-arsene-wenger-wywiesil-biala-flage,1,4977280,wiadomosc.html

Dekarz123 komentarzy: 118619.12.2011, 20:28

nakulma i mila ;p

Kuba14 komentarzy: 18519.12.2011, 20:27

Siema. moze mi ktos podac wszystkie twittery zawodnikow arsenalu? i jeszcze jakies ciekawe jak macie ;] nie moge sobie przypomniec konta i musze zalozyc nowe ;d

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.12.2011, 20:09

Lukasa Podolskiego! Gourcuffa chyba jednak nie będzie.

Mizzou komentarzy: 605319.12.2011, 20:08

Okienko się zaczyna/zaczęło. Odwieczne pytanie gdybanierów. Kogo kupimy w zimę? ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 20:04

Arsenal have NOT lost any of their last 12 visits to Villa Park (W6 D6).

assain333 komentarzy: 23019.12.2011, 20:01

Ramsey piach straszny grał dopiero teraz widać na filmiku że większość piłek albo niecelna albo znacząco spowalniające akcje..

Orandzo komentarzy: 338019.12.2011, 19:59

youtube.com/watch?v=LwFQ8iMMdZY&feature=player_embedded
O lool :D

Arsenal1994 komentarzy: 749719.12.2011, 19:58

z QPR w sylwestra, tylko spróbuje go nam spierd..

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3019.12.2011, 19:52

Ten, który jest fanem United. Dokładnie.

berni33 komentarzy: 138919.12.2011, 19:52

ale on sedziuje mecze na szycie a my od czolowki odstajemy ;./

popekns komentarzy: 742019.12.2011, 19:52

Charles: United na pewno przegra! Tak, tak, tak!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 19:51

youtube.com/watch?v=v40gtgaDbDA&feature=youtu.be

Ramsey vs City

Charles > Ten ,który prowadził mecz z Fulham ?
Podobno ostatnie ok. 10 spotkań z jego udziałem nie wygraliśmy .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 19:49

ArseneAl > Sam nie wiem :D Cały czas się zastanawiam .

arsenal.com/news/news-archive/important-information-arsenal-v-wolves
Tutaj więcej informacji .

Arsenal1994 komentarzy: 749719.12.2011, 19:49

Charles > to ten z Jasia Fasoli?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3019.12.2011, 19:47

Mam dla Was super pocieszającą informację! mecz z QPR będzie sędziował Martin Atkinson! Tak, tak!

GunnerForLife komentarzy: 335519.12.2011, 19:46

Jak nazywał się ten dżin , co odgadywał postacie ?

ArseneAl komentarzy: 2341719.12.2011, 19:42

@Arsenal_1886
"tube strike"? a co to? :P

czesiek_4 komentarzy: 111219.12.2011, 19:39

dailymotion.com/video/xn38o7_rvp-s-wonderful-finish-was-not-offside_shortfilms

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 19:39

Arsenal say they are considering delaying their Boxing Day match against Wolves by 24 hours due to a planned tube strike

BBC Sport

czesiek_4 komentarzy: 111219.12.2011, 19:37

co wy na to?

vP7 komentarzy: 232019.12.2011, 19:32

może wie ktoś co sie stało
Grałem sobie na PSP i padła mi bateria i teraz nie chce sie ładować.

Sorry ze nie w temacie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.12.2011, 19:31

Pojedynek Pastore vs Hazard na korzyść Edena, ale nie ma, czym się chwalić, bo obaj przeciętnie zagrali.

wronka23 komentarzy: 408919.12.2011, 19:31

najlepsza odpowiedzia na wczorajszy mecz beda 3pkt z Aston Villa:)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.12.2011, 19:27

xdkarol, hit nie zachwycił, nikt się specjalnie nie wyróżnił. Jak mam kogoś wyróżniać to Balmonta z Lille I Sirigu z PSG. Hazard jak na jego możliwości słabo. Jakaś dziwna murawa była, co nie chciała się po niej piłka toczyć :)

berni33 komentarzy: 138919.12.2011, 19:17

dzisiejsze the times pisze o powrocie henry ja już jestem przkonany ze czeka nas niespodziewany powrot ;D

Ramsi komentarzy: 312919.12.2011, 19:15

haxball.com/?roomid=06f3c74fc54badc0ebdf365a199eedcab72e1e18ff1bf9f2cfcf24b977eaec22&pass=1

haslo: guner

kamil_9414 komentarzy: 282819.12.2011, 19:15

livesports sie klania.

Ramsi komentarzy: 312919.12.2011, 19:14

haslo:guner

Xdkarol komentarzy: 98819.12.2011, 19:11

Kto wczoraj wygrał lile - PSG kto strzelił i jak meczyk ogólnie? A Hazard jak się spisał?

berni33 komentarzy: 138919.12.2011, 19:09

az mnie dreszcze przeszly po tym co uslyszalem ze henry ma podpisac krótktrwaly kontrakt na czas wyjazdu gervinho juz byla o tym gadka ale temat musial powrocic skoro mowi o tym dzienikarz w radiowej 3