Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal

Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal 18.12.2011, 18:00, Sebastian Czarnecki 1571 komentarzy

Fantastyczne widowisko, wyrównana gra i świetny mecz obu drużyn. Manchester City zwyciężył z Arsenalem 1:0 w szlagierowym meczu 16. kolejki Premier League, jednak wcale nie był drużyną wyraźnie dominującą. Kanonierzy również mieli swoje sytuacje i gdyby nie fantastyczna postawa Harta, to na pewno prędzej czy później doprowadziliby do wyrównania. Tak się jednak nie stało, a gospodarze mogą sobie dopisać trzy punkty do ligowej tabeli, na co na pewno zasłużyli.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Oto wyjściowe składy obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Vermaelen, Koscielny, Mertesacker, Djourou - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, K. Toure, Kompany, Richards - Nasri, Barry, Y. Toure, Silva - Aguero, Balotelli.

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Defensywa Arsenalu spisywała się prawidłowo, a piłki wybijali Djourou i Koscielny. W 9. minucie The Citizens przeprowadzili pierwszą akcję, po której mogła paść bramka. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Aguero, jednak nie potrafił posłać piłki w światło bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

Dwie minuty później Alex Song ukarany został żółtą kartką. Oznacza to, że Kameruńczyk opuści środowy mecz z Aston Villą, ponieważ była to jego piąta indywidualna kara w tym sezonie.

W 17. minucie strzał w Joe'a Harta oddał Gervinho. O ile obywatel WKS przyzwyczaił nas już do niewykorzystywania sytuacji, tak teraz wcale nie miał stuprocentowej okazji. Po rzucie rożnym na groźne uderzenie z dystansu zdecydował się Aaron Ramsey, ale kolejny raz na wysokości zadania stanął Joe Hart.

W 24. minucie groźne dośrodkowanie posłał Micah Richards. Już wydawało się, że Mertesacker ściągnie piłkę o wiele niższemu Balotellemu, jednak ten dobrze się zastawił i zdołał oddać strzał na bramkę. Na posterunku czyhał dobrze ustawiony Szczęsny, który w świetnym stylu zatrzymał niesfornego Włocha.

W 35. minucie Koscielny zademonstrował próbkę swoich ofensywnych umiejętności i popisał się bardzo dobrym rajdem. Piłka trafiła następnie pod nogi Van Persiego, który uruchomił wybiegającego Ramseya. Walijczyk kolejny raz udowodnił, że nie lubi zdobywać bramek, więc i tym razem postanowił zaprzepaścić dogodną sytuację.

Pięć minut później przebudzili się gospodarze, którzy spróbowali zdobyć bramkę. Sergio Aguero dobrze przedarł się przez linię defensywą Kanonierów po czym oddał groźny strzał. Wojciech Szczęsny pokazał jednak, że nie zamierza dzisiaj wpuścić żadnej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po 45-ciu minutach na tablicy wyników Etihad Stadium widniał bezbramkowy remis. Phil Dowd zaprosił obie ekipy na przerwę.

W 47. minucie Ignasi Miquel zastąpił na boisku Johana Djourou.

W 53. minucie The Citizens wyszli na prowadzenie. Balotelli świetnie ruszył lewym skrzydłem, po czym oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Polak zdołał obronić strzał, jednak wypluł piłkę przed siebie. Wykorzystał to Aguero, który dograł do Silvy, a ten tylko dopełnił formalności.

Po straconej bramce Kanonierzy od razu rzucili się do ataku. Theo Walcott dobrze strzał z dystansu, ale jeszcze lepiej zachował się Joe Hart, który świetną interwencją sparował futbolówkę na rzut rożny.

Ataki The Gunners wciąż trwały, a jedną z akcji na bramkę zamienił Van Persie. Pech chciał, że Holender znajdował się na pozycji spalonej.

W 62. minucie The Citizens mogli podwyższyć prowadzenie, ale Aguero uderzył minimalnie obok bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Minutę później z kolejną akcją wyszli gospodarze. Nasri podawał do... chyba sam nie wiedział do kogo, piłka poza boiskiem.

Mecz rozkręcał się z minuty na minutę. Tym razem z akcją ruszyli Kanonierzy i mogli nawet doprowadzić do wyrównania. Van Persie w świetnej sytuacji uderzył wprost w Joe'a Harta.

Festiwalu niewykorzystanych sytuacji nie było końca. Błędne podanie Koscielnego przejął dobrze ustawiony Zabaleta, który chwilę później oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Tym razem polskiego golkipera wyręczył słupek. Było naprawdę groźnie.

Kibice jeszcze nie odetchnęli po ostatniej akcji, a tu z kontrą ruszyli goście. Aaron Ramsey strzelał głową z najbliższej odległości, ale kolejny raz popisał dał Joe Hart. Sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną, jednak jak pokazały powtórki, była to błędna decyzja.

W 69. minucie Arsene Wenger zdjął z boiska mało pożytecznego Theo Walcotta, a w jego miejsce posłał do gry Andrieja Arszawina.

W 78. minucie Phil Dowd dał popis swojego beznadziejnego sędziowania. Po zagraniu ręką Richardsa powinna być podyktowana jedenastka, jednak angielski arbiter najwyraźniej nie chciał, by Kanonierzy doprowadzili do wyrównania.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. Marouane Chamakh wszedł na boisko kosztem Pera Mertesackera.

W 89. minucie Arszawin mógł wprawić kibiców The Gunners w ekstazę, ale nie potrafił umieścić piłki w bramce Harta. Minutę później zbawcą Arsenalu mógł zostać Thomas Vermaelen po tym, jak oddał piekielnie mocny strzał na bramkę Harta. Anglik stanął jednak na wysokości zadania i kapitalnie sparował to uderzenie na rzut rożny, po czym śmiało można uznać go za bohatera tego spotkania.

W 93. minucie kolejny strzał z dystansu oddał Thomas Vermaelen, ale tym razem zabrakło mu odrobiny precyzji, by zdobyć przepiękną bramkę. Hart odetchnął wówczas z ulgą.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a The Citizens odnieśli jednobramkowe zwycięstwo nad Arsenalem. Do tego wyniku znacznie przyczynił się Joe Hart, którego śmiało możemy okrzyknąć zawodnikiem meczu.

Joe HartManchester CityPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Gofer999 komentarzy: 1470719.12.2011, 02:20

Ta a Liverpool chciał Davida Ville i płacili 34mln. ;)

executer1 komentarzy: 265019.12.2011, 02:17

Midgasorm
Spokojnie zarzad zrobi wszystko co w ich mocy,zeby tak sie stalo jak wlasnie spiewali zawodnicy City.Mancini pewnie nakreslil Arsenowi plan na nastepne lata i jakich zawodnikow Arsene powinien wytrenowac dla City.Smieszne to jest,ale wcale sie nie zdziwie jak Robina sprzedadza do City jeszcze tego lata.Przecierz my ciagle splacamy stadion pewnie jeszcze przez kolejne 100 lat bedziemy go splacac lub znajda sobie inna wymowke dlaczego nie inwestuja

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.12.2011, 01:46

Gofer999

Kilka spraw:
1. Nie liczyłbym na to, że Wenger sprowadzi trzech zawodników w styczniu;
2. Mylisz się co do ceny Eriksena - Chelsea dawała za niego w lecie ponoć około 30 mln funtów i nic z tego nie wyszło.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.12.2011, 01:43

Czy wy słyszeliście co fani City śpiewali podczas meczu? Śpiewali:

"Van Persie is ours, you're just our feeder club, Van Persie is ours."

Waskitcz komentarzy: 449219.12.2011, 01:41

Ten akinator nawet sam siebie zgadł :o a chciałem byc inteligetniejszy niż sztuczna inteigencja.

Gofer999 komentarzy: 1470719.12.2011, 01:37

Do tego Poldi do ataku i ktoś uniwersalny do obrony ( jak można było pozbyć się Eboue????) i możemy być spokojni o top 4 w tym sezonie. :)

Gofer999 komentarzy: 1470719.12.2011, 01:34

You know what, powinniśmy kupić Eriksena z Ajaxu. Tańszy od Gotze ale myślę że nie wile mu ustępuje pod względem umiejętności, no i jest znacznie mnie reklamowany niż Niemiec, + u nas by się rozwinął, do tego na skrzydło Hazard lub Reus i o środek można być spokojnym.

RvPersie komentarzy: 1145819.12.2011, 01:31

Jeżeli jest mądry to zacznie próbować asystować.. jeżeli tego nie zacznie robić najzwyczajniej w świecie zejdzie na ławkę.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.12.2011, 01:26

No właśnie to jest to - Arteta nie podejmuje ryzyka. Predyspozycje ma do finezyjnych zagrań, ale od nich stroni.

Corthal komentarzy: 110919.12.2011, 01:21

Midgardsom- akurat Aaron "piętka" Ramsey powinien dostawać szansę coraz częściej, ale powinien w takim klubie jak Arsenal na obecnym etapie kariery być zdegradowany do roli zmiennika- te piętki i niedokładności w dzisiejszym spotkaniu świadczą po prostu o braku doświadczenia, widać jednak że przegląd pola i fantazja w grze jest, trzeba to jednak połączyć z nauką rzemiosła od lepszych partnerów... a no właśnie.. i tu pojawia się problem- od kogo Ramsey miałby się tej dyscypliny taktycznej uczyć?

Partneruje mu Arteta, który dzisiaj biegał, starał się, ale po prostu to nie jest ten poziom- na tle Silvy i Nasriego duet Ramsey&Arteta wypadł po prostu blado. Hiszpan nie potrafił zaskoczyć rywali prostopadłym podaniem, akcją na przebój, wybierał tylko bezpieczne rozwiązania i grę w poprzek boiska (i jak tu się więc dziwić, że jego wskaźnik celnych podań wynosi 90%?)

Nawet taki strzelec jak van Pershing jeżeli jedyne podania jakie dostaje to piłka do strefy gdzie kryje go 2-3 obrońców niewiele może zdziałać- brakowało kreatywności w drugiej linii.

W styczniu potrzebujemy rozgrywającego który posadziłby Artetę na ławkę, który stworzyłby duet z powracającym po kontuzji Wilsherem, który z kolei wysłałby na odpoczynek Ramseya.
Do kompletu przydałby się prawy obrońca, bo Mertesacker i Djourou na ławkę ujdą, ale jeżeli w kontekście kontuzji Sagny i zmiennika w postaci Jenkinsona (na dokładkę też kontuzjowanego) nasza prawa połowa obrony ma zależeć od tych panów to to nie jest dobre rozwiązanie.

RvPersie komentarzy: 1145819.12.2011, 01:20

rozmowa zamarła a Ja jutro 8 lekcji więc pora schodzić ;d do zobaczenia ; ))

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.12.2011, 00:55

W styczniu potrzebujemy jakiegoś napadziora oraz rywala dla Ramseya - o ile uważam, że Rambo może być w przyszłości naprawdę dobrym zawodnikiem, to jednak nie podoba mi się fakt, że jesteśmy na niego skazani nawet gdy ma przestoje. Facet musi poczuć na plecach oddech konkurencji - to mu dobrze zrobi.

RvPersie komentarzy: 1145819.12.2011, 00:54

pauleta19 - a co ci da 5 mln? chyba tylko premie dla RvP ;c

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.12.2011, 00:48

RvPersie, jak pójdzie za 5mln to się ucieszę

Fajna brameczka:)

on the transfer window...
AW: "We hope to have Wilshere and Diaby back so in midfield we have the numbers required. But at the moment we are short at the back and if Gervinho and Chamakh go to the Africa Cup of Nations we are short up front more than midfield."
Jak Gervinho zalicza do napastników to Hazarda też zalicza i Poldiego oczywiście tak samo. Vertonghen do defensywy :D

Control komentarzy: 146619.12.2011, 00:46

Panowie dziś przegraliśmy, ale nie możemy być niezadowoleni z postawy naszych "słodziaków", ten mecz był dobry, a o zwycięstwie zadecydował, tak jak myślałem - tylko jeden gol, aczkolwiek nie wiedziałem, która z drużyn go strzeli, no - niestety ;/

RvPersie komentarzy: 1145819.12.2011, 00:41

youtube.com/watch?v=UCONc6pu2ww
na osłodę jeszcze bramka Fernandeza z Evertonem ; ))

RvPersie komentarzy: 1145819.12.2011, 00:40

jeżeli nikt nie da 10 mln za Arshe to nie sprzedawać bo po co?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.12.2011, 00:37

RvPersie, no racja:) kibice Sportingu w Polsce mają niezłą radochę z tego losowanie:)

Figo , Nani , Quaresma , Simao , Ronaldo , Liedson , Helder Postiga, Veloso i Joao Moutinho. No ba!! Kto ich nie zna ;-)

berni33, w poprzedni sezonie jeszcze broniłem Arshavina tymi asystami. Grał przeciętnie, ale miał jakieś asysty, a teraz to ręce mi opadają -.- Taki piach, co on gra to pożal się Boże.

berni33 komentarzy: 138919.12.2011, 00:32

a szkoda bo nie wiem kto teraz da nam takichj 11 asyst ?

berni33 komentarzy: 138919.12.2011, 00:31

akurat teraz patrzylem na przeszly rok PL i widze 11 asyst arshavina w sezonie szczerze każda krytyka po koleinym meczu podcina mu skrzydla i sobie z nia nie radzi z niego juz nic u nas nie bedzie ;/

RvPersie komentarzy: 1145819.12.2011, 00:30

no i może Veloso i Joao Moutinho ; )

RvPersie komentarzy: 1145819.12.2011, 00:28

pauleta19 - na legi ze Sportingiem to ja będę : D
ale byłych piłkarzy Sportingu raczej znasz ;p Figo , Nani , Quaresma , Simao , Ronaldo , Liedson , Helder Postiga ; ))

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.12.2011, 00:24

Sportingowi przyjrzę się na wiosnę w meczach 1/16 LE z Legią:D...jak nie będą w tym samym czasie puszczać Wisły;)

ramshere komentarzy: 95919.12.2011, 00:24

nie moge patrzec jak ta pi*da tranwes*yta ci*ta żab*jad na$ri cieszy sie z bramek strzelonym bylemu klubowi, nie moge patrzec na ten jego pie*dolony r*j na filmiku...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.12.2011, 00:22

Niet, nie oglądam SuperLigi i reprezentacji Portugalii, ale ze słyszenia znam.
Najbardziej to ogarniam Premier League i Ekstrakopaninę.
Dobry też jestem z Ligue 1.
Pełne składy lepszych zespołów z Bundesligi i Primera Division oraz gwiazdy ze słabszych zespołów.
Z Liga Sagres znam pełen skład tylko Portków, bo puszczali ich na Polsacie w LE.

Zaxori komentarzy: 35219.12.2011, 00:18

Hehehe fajna sprawa ta gierka. Odgadl Verme i Kazimierza Wielkiego :P Na wiecej nie mam czasu bo ide spac.

Kuba_16 komentarzy: 3119.12.2011, 00:17

O ile pierwszy skład jakos sie juz zgrał i prezentuje dobry football o tyle nasza ławka rezerwowych powinna zostać gruntownie wymieniona bo jest kolosalna różnica poziomu miedzy ławka a pierwsza 11

DavidSilva21 komentarzy: 338119.12.2011, 00:16

dobry ten akinator, większość moich pomysłów odgadł ale na Tshibambe to nie wpadł :P

RvPersie komentarzy: 1145819.12.2011, 00:13

pauleta19 W sumie gdybym im nie kibicował też bym ich pewnie nie kojarzył ;d ale pewnie Eliasa czy też Pereire i Rui Patricio znasz ; p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.12.2011, 00:11

darusiek1990, zgadzam się
Tak sobie myślę, że może niepotrzebnie wdaliśmy się w taką wymianę ciosów z City. Bo środek pola był właściwie pomijany i akcje toczyły się pod obiema bramkami, a wiadomo, że środek mamy lepszy od City, a gorszych napastników.

armata88 komentarzy: 63119.12.2011, 00:11

A co do Van Der Viela to niedawno zapewniał że chce wypełnić do końca swój kontrakt z Ajaxem także widać że zawsze jest dużo prawdy w tych plotkach podawanych przez media.
Po laniu na OT dziennikarz spytał się Wengera czy kupi Artete ten stanowczo zaprzeczył, a wiemy jak cała sprawa się zakończyła;)
Także trzeba wierzyć że taki Poldi czy Hazard mimo wszystko dołączą do naszego zespołu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 00:10

turbo0 > Dlatego powinna być rotacja .
Co do staruchów to trzeba ich sprzedać i wprowadzić bardziej utalentowanych i bardziej zaangażowanych zawodników .

turbo0 komentarzy: 57319.12.2011, 00:09

Arsenal - tylko zadaj sobie pytanie czy AOC jest wstanie zagrac wymagane 40 spotkan na wysokim poziomie ? Nie sadze

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 00:07

turbo0 > Ten 17 za 12 mln czyli AOC jest świetny ,tylko Wenger nie daje mu szans . To on powinien grać ,a nie Arshavin ,który już jest wypalony i leniwy w dodatku . Wenger wpuszczając wczoraj Ruska popełnił błąd . Mógł wpuścić chociażby Benayouna ,który z pewnością więcej by wniósł .
Co do sprzedaży sta

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 00:06

armata88 > Dokładnie ;p
Sprzedać Squillaciego i na FA CUP przeciwko Leeds wystawić duet : Bartley-Miquel :D
Nasi podstawowi obrońcy powinni jak najczęściej odpoczywać ,tym bardziej ,że mamy tyle braków w obronie .

turbo0 komentarzy: 57319.12.2011, 00:05

Potrzebna jest nam rewolucja. Wywalic polowe dziadkow i pseudo grajkow i sprowadzic prawdziwych pilkarzy, mezczyn z charakterem a nie dzieciakow z rezerw i 17 latkow za 12 mln

armata88 komentarzy: 63119.12.2011, 00:04

Bartley by się przydał w styczniu;p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.12.2011, 00:03

RvPersie, no właśnie tylko Bojinova (który wielkiej kariery nie zrobi) kojarzę,a reszta napastników Sportingu jest dla mnie anonimowa.
Czyli proponujesz Edera, żeby Chamakh i Park nie czuli się samotni na ławce?;-) Tu trzeba kogoś równorzędnego dla Robina, a nie jakiegoś Murzynka z Afryki, który gdyby był bardzo dobry to po pierwszy sezonie ściągnięty by został do Porto/Benfiki/Sportingu.
Podtrzymuję moje zdanie: Hazard, Poldi i Vertonghen. Będę pisał te trzy nazwiska, aż Wenger ich nie kupi :D

RvPersie komentarzy: 1145819.12.2011, 00:03

en.akinator.com/#

nasripolecinakase komentarzy: 35619.12.2011, 00:03

podacie linka do akinatora ?

darusiek1990 komentarzy: 33119.12.2011, 00:03

Teraz mam okazje wiec odniose sie co do meczu dzisiejszego a wlasciwie juz wczorajszego a raczej do trzech zawodników i naszego treneiro . Walcot dzisiaj nic nie zagrał nie mielismy praktycznie prawej pomocy nic . Miqel to jakies nieporozumienie wogole na tym boku obrony i jeszcze ta zmiana Arshavina boże no to mogl zydka wpuscic chamberlaina o ile był w skladzie bo juz sie nawet nie orientuje ale nie tą kluske ehh mimo tego niezły mecz chociaż czasem brak ostatniego podania wykonczenia zbyt duzo paniki

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 00:02

Arsène Wenger down in post match presser. Says Arsenal are out of title race. Djourou could be 3 weeks. Also ruled out signing Gourcuff.

Rangers boss Ally McCoist says he's 'worried' Arsenal may recall Kyle Bartley given injury problems. Club are awaiting Djourou scan results.

Twitter - YGB

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34119.12.2011, 00:01

Ciekawa zabawa jest z tym Akinatorem :) Idealna żeby powtórzyć sobie jakieś słówka czy coś...
Aczkolwiek teraz muszę iść powtórzyć sobie chemię i fizykę, więc idę już :]

Dobranoc.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.12.2011, 23:56

gettyimages.com/Search/Search.aspx?EventId=117176880&EditorialProduct=Sport

Fotki z meczu .

RvPersie komentarzy: 1145818.12.2011, 23:56

Pauleta - akurat Bojinow to ławka rezerwowych ;d Sporting gra jednym napastnikiem no i skoro MU interesuje się Rickym to ten też musi być po prostu świetny ; ) i jeżeli chodzi o transfer Edera to mówimy tutaj o 3 broni ;p on ma wchodzić jak Van Persie nie będzie zdolny do gry i drugi napastnik będzie się opier dalał ;d

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 318.12.2011, 23:47

Wracając jeszcze do dzisiejszego spotkania, graliśmy całkiem nieźle, szczególnie w drugiej połowie, choć momentami panował spory chaos i dopuściliśmy do zbyt wielu niebezpiecznych sytuacji pod naszą bramką.
Mecz był zacięty. Zarówno jedna jak i druga drużyna stworzyła sobie wiele dogodnych okazji. Nie zasłużyliśmy na przegraną, tym bardziej że należał nam się rzut karny. Poza tym IMO Barry powinien dostać czerwo.
Podobało mi się to, że walczyliśmy do końca. Szkoda straconych punktów, niemniej trzeba ten mecz zostawić za sobą i skupić się na kolejnym spotkaniu.

Btw. Arsza kolejny raz nie nic nie wniósł do naszej gry, a Chambo nie było nawet na ławce. Już wolałabym zobaczyć na boisku młodego Anglika, niż bezproduktywnego Rosjanina.