Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal

Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal 18.12.2011, 18:00, Sebastian Czarnecki 1571 komentarzy

Fantastyczne widowisko, wyrównana gra i świetny mecz obu drużyn. Manchester City zwyciężył z Arsenalem 1:0 w szlagierowym meczu 16. kolejki Premier League, jednak wcale nie był drużyną wyraźnie dominującą. Kanonierzy również mieli swoje sytuacje i gdyby nie fantastyczna postawa Harta, to na pewno prędzej czy później doprowadziliby do wyrównania. Tak się jednak nie stało, a gospodarze mogą sobie dopisać trzy punkty do ligowej tabeli, na co na pewno zasłużyli.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Oto wyjściowe składy obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Vermaelen, Koscielny, Mertesacker, Djourou - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, K. Toure, Kompany, Richards - Nasri, Barry, Y. Toure, Silva - Aguero, Balotelli.

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Defensywa Arsenalu spisywała się prawidłowo, a piłki wybijali Djourou i Koscielny. W 9. minucie The Citizens przeprowadzili pierwszą akcję, po której mogła paść bramka. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Aguero, jednak nie potrafił posłać piłki w światło bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

Dwie minuty później Alex Song ukarany został żółtą kartką. Oznacza to, że Kameruńczyk opuści środowy mecz z Aston Villą, ponieważ była to jego piąta indywidualna kara w tym sezonie.

W 17. minucie strzał w Joe'a Harta oddał Gervinho. O ile obywatel WKS przyzwyczaił nas już do niewykorzystywania sytuacji, tak teraz wcale nie miał stuprocentowej okazji. Po rzucie rożnym na groźne uderzenie z dystansu zdecydował się Aaron Ramsey, ale kolejny raz na wysokości zadania stanął Joe Hart.

W 24. minucie groźne dośrodkowanie posłał Micah Richards. Już wydawało się, że Mertesacker ściągnie piłkę o wiele niższemu Balotellemu, jednak ten dobrze się zastawił i zdołał oddać strzał na bramkę. Na posterunku czyhał dobrze ustawiony Szczęsny, który w świetnym stylu zatrzymał niesfornego Włocha.

W 35. minucie Koscielny zademonstrował próbkę swoich ofensywnych umiejętności i popisał się bardzo dobrym rajdem. Piłka trafiła następnie pod nogi Van Persiego, który uruchomił wybiegającego Ramseya. Walijczyk kolejny raz udowodnił, że nie lubi zdobywać bramek, więc i tym razem postanowił zaprzepaścić dogodną sytuację.

Pięć minut później przebudzili się gospodarze, którzy spróbowali zdobyć bramkę. Sergio Aguero dobrze przedarł się przez linię defensywą Kanonierów po czym oddał groźny strzał. Wojciech Szczęsny pokazał jednak, że nie zamierza dzisiaj wpuścić żadnej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po 45-ciu minutach na tablicy wyników Etihad Stadium widniał bezbramkowy remis. Phil Dowd zaprosił obie ekipy na przerwę.

W 47. minucie Ignasi Miquel zastąpił na boisku Johana Djourou.

W 53. minucie The Citizens wyszli na prowadzenie. Balotelli świetnie ruszył lewym skrzydłem, po czym oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Polak zdołał obronić strzał, jednak wypluł piłkę przed siebie. Wykorzystał to Aguero, który dograł do Silvy, a ten tylko dopełnił formalności.

Po straconej bramce Kanonierzy od razu rzucili się do ataku. Theo Walcott dobrze strzał z dystansu, ale jeszcze lepiej zachował się Joe Hart, który świetną interwencją sparował futbolówkę na rzut rożny.

Ataki The Gunners wciąż trwały, a jedną z akcji na bramkę zamienił Van Persie. Pech chciał, że Holender znajdował się na pozycji spalonej.

W 62. minucie The Citizens mogli podwyższyć prowadzenie, ale Aguero uderzył minimalnie obok bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Minutę później z kolejną akcją wyszli gospodarze. Nasri podawał do... chyba sam nie wiedział do kogo, piłka poza boiskiem.

Mecz rozkręcał się z minuty na minutę. Tym razem z akcją ruszyli Kanonierzy i mogli nawet doprowadzić do wyrównania. Van Persie w świetnej sytuacji uderzył wprost w Joe'a Harta.

Festiwalu niewykorzystanych sytuacji nie było końca. Błędne podanie Koscielnego przejął dobrze ustawiony Zabaleta, który chwilę później oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Tym razem polskiego golkipera wyręczył słupek. Było naprawdę groźnie.

Kibice jeszcze nie odetchnęli po ostatniej akcji, a tu z kontrą ruszyli goście. Aaron Ramsey strzelał głową z najbliższej odległości, ale kolejny raz popisał dał Joe Hart. Sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną, jednak jak pokazały powtórki, była to błędna decyzja.

W 69. minucie Arsene Wenger zdjął z boiska mało pożytecznego Theo Walcotta, a w jego miejsce posłał do gry Andrieja Arszawina.

W 78. minucie Phil Dowd dał popis swojego beznadziejnego sędziowania. Po zagraniu ręką Richardsa powinna być podyktowana jedenastka, jednak angielski arbiter najwyraźniej nie chciał, by Kanonierzy doprowadzili do wyrównania.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. Marouane Chamakh wszedł na boisko kosztem Pera Mertesackera.

W 89. minucie Arszawin mógł wprawić kibiców The Gunners w ekstazę, ale nie potrafił umieścić piłki w bramce Harta. Minutę później zbawcą Arsenalu mógł zostać Thomas Vermaelen po tym, jak oddał piekielnie mocny strzał na bramkę Harta. Anglik stanął jednak na wysokości zadania i kapitalnie sparował to uderzenie na rzut rożny, po czym śmiało można uznać go za bohatera tego spotkania.

W 93. minucie kolejny strzał z dystansu oddał Thomas Vermaelen, ale tym razem zabrakło mu odrobiny precyzji, by zdobyć przepiękną bramkę. Hart odetchnął wówczas z ulgą.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a The Citizens odnieśli jednobramkowe zwycięstwo nad Arsenalem. Do tego wyniku znacznie przyczynił się Joe Hart, którego śmiało możemy okrzyknąć zawodnikiem meczu.

Joe HartManchester CityPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 19:02

Arnsmen > Większość na ławce to drewna :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 19:01

kamil > Ostatnio Martin Keown powiedział ,że Arshavin jak jest na boisku , wygląda jakby nie chciało mu się grać . Jakby z przymusu .
Dużo w tym racji jest .
Wczoraj jak Theo schodził z boiska to też miał pretensje do Pata Rice bodajże
,że opuścił boisko .
Nie dziwie się ,jak na ławce mamy takich słabych zmienników .

kamil_malin komentarzy: 933219.12.2011, 18:57

@ Arsenal_1886
Wiem, że nie będzie. Zresztą ja już od dawna nie wierzyłem, że Rosjanin powróci do dobrej dyspozycji.

Ale to jest dziwne, gość ma 30 lat, jest gwiazdą w swoim kraju, a od 2 sezonów nie rozegrał kilku dobrych spotkań pod rząd. Ciekawe co jest przyczyną tak słabej formy, czyżby się już wypalił?

Arnsmen komentarzy: 29819.12.2011, 18:52

Arsenal
Nie sluzy mu grzanie lawy. Dopoki regularnie gral w pierwszym skladzie blyszczal forma. Teraz za duzo gada z Chamakhiem i zarazil sie choroba, zwana przez niektorych drewnem.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 18:49

kamil_malin > Nie ma i nie będzie .
No chyba ,że w starciu z drużyną z niższej ligi .
Sprzedać go trzeba ,jak i więcej tych drewnianych graczy z zespołu .

Arnsmen komentarzy: 29819.12.2011, 18:49

DryneK
Nie, bedzie plakal, ze jego druzyna strzelila gola.

DryneK komentarzy: 226919.12.2011, 18:44

a na$ri kutas sie jeszcze cieszył z gola. pożałuje tego ten francuski śmieć.

kamil_malin komentarzy: 933219.12.2011, 18:37

@ Cudi
Rzeczywiście fajna sprawa takie filmiki.

Lubiłem Vieirę, ale teraz oglądanie go to niezbyt przyjemna sprawa.

KanonierChris komentarzy: 292419.12.2011, 18:36

Kuźwa. Wiem że to nic nie zmieni ale to jakaś masakra jest!
Nie widziałem faulu Barrego, musiałem przegapić, ale takie rzeczy z tym karnym i spalonym tylko jeszcze bardziej frustrują.

Arnsmen komentarzy: 29819.12.2011, 18:31

Torres i tak byl najlepszy, jak z ManU nie trafil haha. Torres haha

kamil_malin komentarzy: 933219.12.2011, 18:31

Tylko faule Artety i Songa przy tym co zrobił Barry to pikuś. Co z tego, że Anglik trafił w piłkę, skoro wyprostowaną nogą wbił się w stopę Kanoniera. Nie ma się co złościć, punktów nam nie zwrócą.

Oby jak najszybciej wprowadzili powtórki dla arbitrów/

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.12.2011, 18:30

@kamil: w skrócie - Phil Dowd. :P

A Rice nieźle fuckami rzuca na tym filmiku. ^^

Arnsmen komentarzy: 29819.12.2011, 18:30

Bo Arsenal zawsze jest biedny. Nas oszukuja bo ani UEFIE, ani FIFIE w lape nie dalismy! Tam sa takie przekrety, ze klekajcie narody!

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.12.2011, 18:28

A widzieliście to wideo za kulisami wczorajszego meczu? Czad. Arsenal też mógłby takie zmajstrować co mecz. :P

youtube.com/watch?v=yGUVXOATcW0&feature=g-all-u&context=G2f991ccFAAAAAAAABAA

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 18:28

kamil_malin > Czerwień jak czerwień ,bo my też mogliśmy dostać . Song czy Arteta jak już mieli żółte kartki to też faulowali jeszcze .
Co do gola i ręki Richardsa to prawda ;/

kamil_malin komentarzy: 933219.12.2011, 18:26

@ Cudi
Dzięki, czyli ładnie nad "wydymali". Bramka, karny i czerwień dla Barry'ego. :O

livar komentarzy: 1119.12.2011, 18:25

haxball.com/?roomid=6022766c333afb627fcb20f1dc3635a4d692fd9515893d02d006c4e7c89aeae0

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 18:25

talksport.co.uk/sports-news/football/premier-league/1390/91/fabregas-plotting-arsenal-return

Fabregas zawita na Emirates jak będziemy grać z Wolves 26 grudnia . Obojętne mi to .
Nie wzbudza to na mnie jakiś uczuć .
Lepiej by było aby jakieś legendy zawitały na Emirates i nas pooglądały ,a nie nasz były "kapitan" .

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9819.12.2011, 18:24

@kamil: tak było, trzymaj - dailymotion.com/video/xn38o7_rvp-s-wonderful-finish-was-not-offside_shortfilms

kamil_malin komentarzy: 933219.12.2011, 18:23

Orientuje się ktoś czy ta bramka Robina z City została zdobyta prawidłowo. Podobno w MOTD analizowali tą sytuację i stwierdzili, że bramka została zdobyta prawidłowo. Potwierdzi to ktoś?

maciekbe komentarzy: 1245819.12.2011, 18:19

tymczasem na sport.pl:
"Premier League. Szczęsny: jestem fanem Tottenhamu, dlatego musimy być od nich lepsi!"
Dajcie mi proszę adres jakiegoś fajnego portalu o sporcie bo nie mogę już czytać tego szajsu na sport.pl

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.12.2011, 18:19

Pudło może zdarzyć się nawet najlepszym, a co do Hamsika to uważam, że jest przereklamowany;-)

Kefir
No chlopie, nikt nie ma calego dnia. Link tez nie.
Chlopie, ty od d*** strony zaczynasz! Pokaz mu, kto tu rzadzi. I teraz prawy sierpowy. I lewy prosty. Patrz, juz sie chwieje! Dobij go. Bo sie runda zaraz skonczy.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 919.12.2011, 17:51

z obozu rywala:
Piłkarz reprezentacji Włoch i AC Milan Antonio Cassano, który z powodu kłopotów z sercem miał pauzować do końca sezonu, może zacząć trenować już pod koniec grudnia. Taką informację przekazał właściciel klubu, były premier Włoch Silvio Berlusconi.

ArseneAl komentarzy: 2341719.12.2011, 17:48

@KliMo
Bramkę to wtedy strzelił Gallas po podaniu Thierry'ego.

Arnsmen komentarzy: 29819.12.2011, 17:44

Czekajcie. Kefir rozpracowuje taktyke, ktora powali link na lopatki, juz jest blisko.

Kefir
Specjalnie dla Ciebie: Do 4 razy sztuka! Jedziesz chlopie z tym linkiem!

wodni4 komentarzy: 2019.12.2011, 17:41

Nasri jaka radość ;|

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277019.12.2011, 17:37

kefir

bez http

Robin_mat_Persie komentarzy: 3219.12.2011, 17:35

wiem ze okaze sie sezonowcem gdy to powiem ale brakuje mi nasriego z z poprzedniego sezonu. wiem ze nas skrzywdzil ale poprostu on byl dla mnie niesamowity. gdyby przedluzyl by z nami kontrakt a wneger rowniez by dokonal takich wzmocnien bylibysmy piekielnie mocni.a takjestesmy tylko bardzo mocni:-)

kefir14 komentarzy: 16219.12.2011, 17:31

Szczęsny powinien wykonywać nasze wolne ;)

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277019.12.2011, 17:27

klimo

offtopy a dozwolone.

Kuba14 komentarzy: 18519.12.2011, 17:25

Siema. moze mi ktos podac wszystkie twittery zawodnikow arsenalu? i jeszcze jakies ciekawe jak macie ;] nie moge sobie przypomniec konta i musze zalozyc nowe ;d

KliMo komentarzy: 56719.12.2011, 17:25

Arnsmen ty to chyba fora pomyliłeś co ty z jakimś nhl wyjeżdżasz

KliMo komentarzy: 56719.12.2011, 17:22

lepiej zamiast tych dwóch to taki typo co oglądał by mecz z jakiegoś pokój w tv i widział by powtórki to nie... lepiej niech będzie tak jak jest i nie psujmy piękna piłki, jakie to piękno gdzie Francja niezasłużenie wychodzi w barażach po bramce T.H xD. Kolejna wielka styuacja mecz Niemcy Anglia bramka jak s****ysyn ale nie po co powtórki lepiej nie psuć piękna i dalej krzywdzić lepsze drużyny

nurmi15 komentarzy: 36019.12.2011, 17:22

Teraz tylko czekać aż RvP odejdzie i zespół się posypie ...

Troche pesymista ; )

nurmi15 komentarzy: 36019.12.2011, 17:17

i w ten sposób moim zdaniem przekreśliliśmy sobie szansę na tytuł

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.12.2011, 17:11

Przecież to oczywiste ze jak wprowadzą powtórki to Farsa już nie będzie najlepsza, a tego niechcemy przecież :D

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4819.12.2011, 17:08

@DB

Bo to nie są uczciwe organizacje, a wprowadzająć powtórki video praktycznie w 100% wyeliminowałoby się "pomyłki" sędziowskie? Video powtórek NIGDY nie będzie, wprowadzili dodatkowych sędziów, którzy i tak gówno dają.

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277019.12.2011, 16:54