Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal

Fantastyczna postawa Harta, Man City 1:0 Arsenal 18.12.2011, 18:00, Sebastian Czarnecki 1571 komentarzy

Fantastyczne widowisko, wyrównana gra i świetny mecz obu drużyn. Manchester City zwyciężył z Arsenalem 1:0 w szlagierowym meczu 16. kolejki Premier League, jednak wcale nie był drużyną wyraźnie dominującą. Kanonierzy również mieli swoje sytuacje i gdyby nie fantastyczna postawa Harta, to na pewno prędzej czy później doprowadziliby do wyrównania. Tak się jednak nie stało, a gospodarze mogą sobie dopisać trzy punkty do ligowej tabeli, na co na pewno zasłużyli.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Oto wyjściowe składy obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Vermaelen, Koscielny, Mertesacker, Djourou - Song, Arteta, Ramsey - Gervinho, Van Persie, Walcott.

Manchester City: Hart - Zabaleta, K. Toure, Kompany, Richards - Nasri, Barry, Y. Toure, Silva - Aguero, Balotelli.

Od początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze. Defensywa Arsenalu spisywała się prawidłowo, a piłki wybijali Djourou i Koscielny. W 9. minucie The Citizens przeprowadzili pierwszą akcję, po której mogła paść bramka. Dobre prostopadłe podanie otrzymał Aguero, jednak nie potrafił posłać piłki w światło bramki strzeżonej przez Wojtka Szczęsnego.

Dwie minuty później Alex Song ukarany został żółtą kartką. Oznacza to, że Kameruńczyk opuści środowy mecz z Aston Villą, ponieważ była to jego piąta indywidualna kara w tym sezonie.

W 17. minucie strzał w Joe'a Harta oddał Gervinho. O ile obywatel WKS przyzwyczaił nas już do niewykorzystywania sytuacji, tak teraz wcale nie miał stuprocentowej okazji. Po rzucie rożnym na groźne uderzenie z dystansu zdecydował się Aaron Ramsey, ale kolejny raz na wysokości zadania stanął Joe Hart.

W 24. minucie groźne dośrodkowanie posłał Micah Richards. Już wydawało się, że Mertesacker ściągnie piłkę o wiele niższemu Balotellemu, jednak ten dobrze się zastawił i zdołał oddać strzał na bramkę. Na posterunku czyhał dobrze ustawiony Szczęsny, który w świetnym stylu zatrzymał niesfornego Włocha.

W 35. minucie Koscielny zademonstrował próbkę swoich ofensywnych umiejętności i popisał się bardzo dobrym rajdem. Piłka trafiła następnie pod nogi Van Persiego, który uruchomił wybiegającego Ramseya. Walijczyk kolejny raz udowodnił, że nie lubi zdobywać bramek, więc i tym razem postanowił zaprzepaścić dogodną sytuację.

Pięć minut później przebudzili się gospodarze, którzy spróbowali zdobyć bramkę. Sergio Aguero dobrze przedarł się przez linię defensywą Kanonierów po czym oddał groźny strzał. Wojciech Szczęsny pokazał jednak, że nie zamierza dzisiaj wpuścić żadnej bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po 45-ciu minutach na tablicy wyników Etihad Stadium widniał bezbramkowy remis. Phil Dowd zaprosił obie ekipy na przerwę.

W 47. minucie Ignasi Miquel zastąpił na boisku Johana Djourou.

W 53. minucie The Citizens wyszli na prowadzenie. Balotelli świetnie ruszył lewym skrzydłem, po czym oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Polak zdołał obronić strzał, jednak wypluł piłkę przed siebie. Wykorzystał to Aguero, który dograł do Silvy, a ten tylko dopełnił formalności.

Po straconej bramce Kanonierzy od razu rzucili się do ataku. Theo Walcott dobrze strzał z dystansu, ale jeszcze lepiej zachował się Joe Hart, który świetną interwencją sparował futbolówkę na rzut rożny.

Ataki The Gunners wciąż trwały, a jedną z akcji na bramkę zamienił Van Persie. Pech chciał, że Holender znajdował się na pozycji spalonej.

W 62. minucie The Citizens mogli podwyższyć prowadzenie, ale Aguero uderzył minimalnie obok bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Minutę później z kolejną akcją wyszli gospodarze. Nasri podawał do... chyba sam nie wiedział do kogo, piłka poza boiskiem.

Mecz rozkręcał się z minuty na minutę. Tym razem z akcją ruszyli Kanonierzy i mogli nawet doprowadzić do wyrównania. Van Persie w świetnej sytuacji uderzył wprost w Joe'a Harta.

Festiwalu niewykorzystanych sytuacji nie było końca. Błędne podanie Koscielnego przejął dobrze ustawiony Zabaleta, który chwilę później oddał strzał na bramkę Szczęsnego. Tym razem polskiego golkipera wyręczył słupek. Było naprawdę groźnie.

Kibice jeszcze nie odetchnęli po ostatniej akcji, a tu z kontrą ruszyli goście. Aaron Ramsey strzelał głową z najbliższej odległości, ale kolejny raz popisał dał Joe Hart. Sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną, jednak jak pokazały powtórki, była to błędna decyzja.

W 69. minucie Arsene Wenger zdjął z boiska mało pożytecznego Theo Walcotta, a w jego miejsce posłał do gry Andrieja Arszawina.

W 78. minucie Phil Dowd dał popis swojego beznadziejnego sędziowania. Po zagraniu ręką Richardsa powinna być podyktowana jedenastka, jednak angielski arbiter najwyraźniej nie chciał, by Kanonierzy doprowadzili do wyrównania.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. Marouane Chamakh wszedł na boisko kosztem Pera Mertesackera.

W 89. minucie Arszawin mógł wprawić kibiców The Gunners w ekstazę, ale nie potrafił umieścić piłki w bramce Harta. Minutę później zbawcą Arsenalu mógł zostać Thomas Vermaelen po tym, jak oddał piekielnie mocny strzał na bramkę Harta. Anglik stanął jednak na wysokości zadania i kapitalnie sparował to uderzenie na rzut rożny, po czym śmiało można uznać go za bohatera tego spotkania.

W 93. minucie kolejny strzał z dystansu oddał Thomas Vermaelen, ale tym razem zabrakło mu odrobiny precyzji, by zdobyć przepiękną bramkę. Hart odetchnął wówczas z ulgą.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a The Citizens odnieśli jednobramkowe zwycięstwo nad Arsenalem. Do tego wyniku znacznie przyczynił się Joe Hart, którego śmiało możemy okrzyknąć zawodnikiem meczu.

Joe HartManchester CityPremier League autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997319.12.2011, 16:37

eurosport.pl - oni sa jednak zabawni, chyba kilku pracuje w kontrwywiadze, ze sie takich tajemnic dokopali :D

"Wiadomość o tym, że Henry trenuje z Arsenalem utrzymywana jest w ścisłej tajemnicy. "

Arnsmen komentarzy: 29819.12.2011, 16:27

Gra ktos z Was moze w NHL08?? Ja tak, jestem w trakcie rozgrywania drugiego sezonu z Tampa Bay. W pierwszym wygralem Puchar Stanley'a.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 119.12.2011, 16:26

Przecież nasz Wojtek nie był gorszy od Harta. Nawet sądzę, że miał trudniejsze sytuacje do wybronienia:)

JorgeSkurvensen komentarzy: 17019.12.2011, 16:03

Hart pokazał klasę. Manchester ma zje****ego bramkarza!

NoComent komentarzy: 77319.12.2011, 15:58

Hasło: NasriYouAreCunt
Link:
haxball.com/?roomid=06f3c74fc54badc0ebdf365a199eedcab72e1e18ff1bf9f2cfcf24b977eaec22&pass=1

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17219.12.2011, 15:58

a linka milordzie?

armata88 komentarzy: 63119.12.2011, 15:57

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-francuska/javier-pastore-chce-odejsc-z-paris-saint-germain,1,4974237,wiadomosc.html

on stylem przypomina Ceska ale Psg nie puści go za minimum 35 baniek;p
Tak czy inaczej myślę że będzie chciał odejść po tym sezonie wczoraj kibice żegnali go gwizdami gdy schodził z murawy za tego typu wywiady;p

Jest ktoś chętny na haxa?
Mam dwie super mapy. Jedna z rogami, a w przypadku remisu można skorzystać z mapy do karnych :)

4R53NAL komentarzy: 43119.12.2011, 15:38

"I really believe if you are a player who thinks only about money then you could end up at Manchester City" - Gaël Clichy (2009)

mitmichael komentarzy: 4924319.12.2011, 15:34

Fajnie byłoby widziec Henryego znowu grajacego w Naszym zespole - nawet dobry i ten 1 miesiac chociaz pewnie to plotka

KanonierChris komentarzy: 292419.12.2011, 15:23

Nie no chyba faktycznie nie było. : )
Życie. Dobry mecz, dobra postawa naszych ale uwidocznienie słabej dyspozycji rezerwowych, tak nie powinno być.

Adamoss komentarzy: 19219.12.2011, 15:17

Chris mi się zdaje że nie było spalonego.

Dekarz123 komentarzy: 118619.12.2011, 15:15

hasło 123

Dekarz123 komentarzy: 118619.12.2011, 15:07

haxball.com/?roomid=3bc704f737b30eb0640cd89974302a57d881ac9d65c9e8ed92357d03564db5db&pass=1

ktoś chętny ?

KanonierChris komentarzy: 292419.12.2011, 15:06

sebastianf@

Ma to takie znaczenie że mam ochotę wyżyć się jeszcze troszeczke na sędziach : )
Jestem delikatnie sfrustrowany patrząc na nasz dystans do Chickenburgerów. Mamy czas, wiem.

Poza tym chciałem się upewnić czy dobrze mi się zdaję, bo myślę że tam spalony był: )

sebastianf komentarzy: 331819.12.2011, 15:02

Boże... JAKIE to ma znaczenie, czy był czy nie był na spalonym... czy Dowd powinien gwizdnąć rękę... czy też nie. Wynik został zapisany i zarejestrowany, a punkty przyznane... czy nie potraficie spojrzeć na ten mecz z perspektywy innej niż tylko punkty!?

karlo komentarzy: 906919.12.2011, 15:02

Kim Dzong w nas nie wierzył i umarł ;

ale się uśmiałem....tnx kanonierChris

KanonierChris komentarzy: 292419.12.2011, 14:58

Czy nie wydaje się wam że Silva jest na spalonym w momencie podania Balotelliego?

fcescf komentarzy: 255419.12.2011, 14:56

I pewnie dlatego Kim Dzong nie umarł dzisiaj tylko w sobotę

sebastianf komentarzy: 331819.12.2011, 14:55

A na marginesie. Słusznie ktoś zauważył, że Arsenal grał na boisku lidera PL i nie był faworytem. Mimo tego przegrał zaledwie 1:0 i moim zdaniem poczynał sobie całkiem dobrze... momentami... Wolę taką porażkę... niż masakrę na którą się długo zanosiło... :D

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4819.12.2011, 14:55

Dokładnie, Kim zmarł w sobotę, a że Korea jest odcięta od świata, to dopiero teraz doszły oficjalne informacje ;P

fcescf komentarzy: 255419.12.2011, 14:54

Mid->Wiem o tym ale Ramsey nie strzelił wczoraj.

kamil_malin komentarzy: 933219.12.2011, 14:54

Już widzę kogo Wenger kupi zimą, znowu jakieś odpadki?

I druga sprawa, czy w końcu zobaczymy rotację w składzie? Czy Boss dalej będzie stawiał na tych samych zawodników? Wypadałoby coś pozmieniać, poszukać innych rozwiązań, a nie w kółko ta samo. Przecież skład według tego co mówi ma bardzo dobry. Więc dlaczego nie stawia na rezerwowych. Sam robi z siebie głupka takimi wypowiedziami.

sebastianf komentarzy: 331819.12.2011, 14:54

midga...
Cóż, otóż to... masz prosty przykład Teveza... pamiętaj również o tym, że nic tak nie rozwala składu jak zamieszanie wewnątrz klubu... No i przede wszystkim... problemem nie jest odstępne, ponieważ jak zapewne wiesz to się da obejść... a jedynie wysokość kontraktu...

KanonierChris komentarzy: 292419.12.2011, 14:50

Kim Dzong w nas nie wierzył i umarł ;/

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3019.12.2011, 14:47

@fcescf
Tak się składa, ze Kim Dzong Il zmarł w sobotę, więc to gówno prawda.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41219.12.2011, 14:45

fcescf

Nie ty pierwszy to zauważyłeś:

talksport.co.uk/magazine/features/2011-10-21/picture-why-aaron-ramsey-responsible-death-colonel-gaddafi

karlo komentarzy: 906919.12.2011, 14:37

@fcescf
trafne spostrzeżenie. kiedy następny mecz z liderem?

fcescf komentarzy: 255419.12.2011, 14:33

Dziwne gdy Arsenal gra z liderami grup, lig w 2011 roku to na drugi dzień ginie ktoś np. Arsenal-Manchester United 1-0 w maju to zginął Osama. Z Marsylią w grupie zginął Kadafi. I dzisiaj zginął Kim Dzong Il.

Przemo810 komentarzy: 11219.12.2011, 14:32

Jak tak patrze na tę bramke to wydaje mi sie że Silva był na spalonym .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 14:29

Arsene Wenger could be active in the January transfer marketing. And he says a new defender and striker is on the agenda. (Mirror)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3019.12.2011, 14:26

Nie no, litości... źródła @ DM moglibyście sobie darować... ;/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952119.12.2011, 14:24

101greatgoals.com/gvideos/laurent-koscielny-performance-v-manchester-city/
Kompilacja
City vs Koscielny

101greatgoals.com/gvideos/tunnel-cam-man-city-1-0-arsenal-behind-the-scenes-at-the-etihad-stadium/ - Polecam również ten filmik .

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 219.12.2011, 14:20

pass 123

karlo komentarzy: 906919.12.2011, 14:19

Jeżeli Henry stałby się ponownie zawodnikiem Arsenalu, to może oznaczałoby to jakieś zmiany w polityce Wengera.

Dekarz123 komentarzy: 118619.12.2011, 14:16

@arsenal23
daj jakiegoś linka.

Gofer999 komentarzy: 1470719.12.2011, 14:07

Taaa, PSG niedługo będzie potęgą, wątpię żeby pozbywali się najlepszych zawodników.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16819.12.2011, 13:57