FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale!

FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale! 28.06.2012, 22:53, Sebastian Czarnecki 1272 komentarzy

Po kapitalnym meczu, do którego nie trzeba było dogrywki, Włosi w świetnym stylu pokonali Niemców i awansowali do wielkiego finału Euro 2012. Niewielu ludzi stawiało przed tym półfinałem na reprezentację Włoch, która miała dwa dni mniej na odpoczynek niż Niemcy, a przecież rozegrała aż 120 minut w meczu z Anglią. Podopieczni Cesare Prandellego pokazali jednak olbrzymią klasę i fantastyczny futbol, kapitalnie grając przy tym w defensywie. Teraz pozostało jedynie ze zniecierpliwieniem czekać na wielki finał, który odbędzie się 1 lipca w Kijowie.

Już na początku spotkania Niemcy mogły wyjść na prowadzenie, a przed dobrą okazją stanął Hummels. Piłka po jego strzale minęła Buffona, ale sprzed linii wybił ją Andrea Pirlo. W dwunastej minucie z prawej strony po ziemi dośrodkowywał Boateng, ale Buffon nieczysto trafił w piłkę, wypuścił ją z rak i nabił swojego obrońcę, co mogło zakończyć się golem samobójczym. Na szczęście dla niego piłka wyszła tylko na rzut rożny. Chwilę później groźny strzał z dystansu oddał Kroos, ale tym razem bramkarz Juventusu zachował się już bardzo dobrze i sparował jego uderzenie.

W następnych minutach dwukrotnie do wysiłku został zmuszony Manuel Neuer, na którego bramkę dwa groźne strzały oddali włoscy zawodnicy. Golkiper Bayernu zachował jednak zimną krew i nie miał problemów z obroną obu uderzeń.

Jak się okazało, akcje Włochów wcale nie okazały się chwilowymi, gdyż odważnie przystąpili do ofensywy. W 19. minucie kapitalnie zachował się Antonio Cassano, który wkręcił w ziemię Hummelsa i kapitalnie dośrodkował na głowę Balotellego, który z najbliższej odległości pokonał Neuera. 1-0 dla Włoch!

Po kiksach Buffona z pierwszych minut nie było już śladu. W 27. minucie strzał po ziemi oddał Mesut Oezil, ale golkiper Juventusu pewnie złapał piłkę. Pięć minut później na wolnej pozycji znalazł się Montolivo, który zamiast szukać miejsca do oddania strzału, zaczął bawić się w niepotrzebne dryblingi, co zakończyło się utratą piłki przez gracza, który 1 lipca zasili barwy Milanu.

W 35. minucie Niemcy mogli doprowadzić do wyrównaniu po kapitalnej akcji Samiego Khediry, który przyjął piłkę nas klatkę piersiową i z pierwszej piłki posłał potężną bombę wolejem na bramkę Buffona. Golkiper Juventusu kolejny raz pokazał swój kunszt bramkarski i fantastyczną paradą zatrzymał strzał Niemca.

Niewykorzystana akcja Niemiec szybko się zemściła, bo już minutę później Włosi wyprowadzili zabójczą kontrę, która zadała kolejny cios drużynie Niemiec! Montoivo popisał się kapitalnym długim podaniem w kierunku Balotellego, który wykorzystał kapitalne ustawienie niemieckiej defensywy, przyjął futbolówkę i popędził na bramkę Neuera. Balotelli wyszedł sam na sam z bramkarzem Bayernu i atomowym uderzeniem w okienko nie dał mu żadnych szans. Włochy 2-0 Niemcy!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po pierwszych kilku minutach wydawało, w których dwa poważne błędy popełnił Buffon, wydawało się, że to Niemcy będą kontrolować przebieg tego spotkania. Okazało się zupełnie inaczej, gdyż Włosi, kiedy już otrząsnęli się z szoku, przystąpili do szturmowania na bramkę Niemców, co zaowocowało dwoma trafieniami. Mecz jednak jeszcze się nie skończył, a czekała na nas jeszcze druga połowa.

W drugiej połowie zdecydowanie przebudziła się reprezentacja Niemiec. Najpierw świetną okazję zmarnował Marco Reus, który pojawił się po przerwie za słabo grającego Podolskiego, a minutę później z dystansu minimalnie nad bramką uderzał Lahm.

W 60. minucie z kontratakiem wyszli reprezentanci Włoch. Solową akcją popisał się Balotelli, który zwiódł Lahma, zszedł do środka i huknął obok słupka. Dwie minuty później Niemcy mogli zmniejszyć wynik meczu. Z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Marco Reus, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Gigi Buffon, który kapitalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Kilka minut później z kapitalnym kontratakiem wyszli Włosi i mogli tym akcentem definitywnie zakończyć udział Niemców na mistrzostwach Europy. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Marchisio, ale graczowi Juventusu nie udało się oddać strzału w światło bramki. Pozostało dwadzieścia minut nadziei dla Niemców na doprowadzenie do wyrównania.

Czas uciekał, a to Włosi byli bliżsi zdobycia bramki. W 75. minucie to znowu podopieczni Cesare Prandellego wyszli z akcją, która mogła zakończyć się golem. Marchisio bez problemu poradził sobie z Lahmem i Badstuberem, a następnie oddał strzał obok bramki Neuera. Sześć minut później Włosi wyszli z kolejną akcją. Po koszmarnym błędzie niemieckiej defensywy sam na sam z Neuerem wyszedł Di Natale, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W 92. minucie po zamieszaniu w polu karnym Włochów, jeden z defensorów zagrał piłkę ręką, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Mesut Oezil i strzelił gola, czym nieco przedłużył nadzieje Niemiec na doprowadzenie do wyrównania. Czasu jednak zostało niewiele.

Do końca meczu nic nie uległo jednak zmianie, a Włosi zasłużenie awansowali do finału mistrzostw Europy, gdzie 1 lipca zmierzą się z Hiszpanią!

Składy:

Włochy: Buffon - Balzaretti, Bonucci, Barzagli, Chiellini - De Rossi - Pirlo, Montolivo (63. Motta), Marchisio - Cassano (57. Diamanti), Balotelli (70. Di Natale)

Niemcy: Neuer - Boateng (71. Mueller), Hummels, Badstuber, Lahm - Schweinsteiger, Kheira - Oezil, Kroos, Podolski (46. Reus) - Gomez (46. Klose)

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Włoch autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 301.07.2012, 01:11

RvPersie--> no ok, wierzę. :P Jednak wiele osób nie poprawia, więc wolałam napisać. No, ale mniejsza z tym. ;)

Dekarz123 komentarzy: 118601.07.2012, 01:10

@PapCio123
Nie moje klimaty jednak fajnie wpada w ucho . Zdecydowanie bardziej film przypadł mi do gustu .

PapCio123 komentarzy: 107701.07.2012, 01:05

youtube.com/watch?v=R-ITmRQYVac

Dekarz123 komentarzy: 118601.07.2012, 01:05

Jeżeli chodzi o muze to zdecydowanie Rock i trochę metalu . Głównie Foo Fighters no i Metallica oczywiście :)

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34101.07.2012, 01:05

Btw widzieliście dzisiejszy występ Lady Pank w dwójce ?:] Panasewicz nigdy na trzeźwo nie występuje, ale teraz było gorzej niż zazwyczaj ;p

je*

RvPersie--> ostatnio piszę niemal codziennie, ale fakt, nie spamuję. Błędy (choć akurat nie takie) też mi się zdarzają, ale staram się jej później poprawiać. ;)

@PapCio
Rock. Psychodeliczny, progresywny, klasyczny, czasami hard rock. Prócz tego blues, czasami jazz i klasyczna ;]

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 301.07.2012, 00:51

RvPersie--> niech będzie. :D Swoją drogą często widzę na tej stronie takie błędy.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 301.07.2012, 00:48

RvPersie--> jak już to "niewytłumaczalny". W stopniu równym "nie" z przymiotnikami pisze się razem. :)

RvPersie komentarzy: 1145801.07.2012, 00:47

azteco@
Dał dupy i to totalnie. Takich kotrowersji raczej rzadko możemy być świadkami.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 601.07.2012, 00:45

@RvPersie
Tam ringowy dał dupy, a to co Marquez mówił o walce Ortiz - Mayweather:
"To co zrobił Victor Ortiz jest niedopuszczalne. Głowy można używać w walkach ulicznych, a nie w zawodowym boksie. Z kolei Mayweather odpowiedział mu pięknym za nadobne. Sędzia ostrzegł, żeby bronić się w każdej sytuacji, ale nie wznowił przecież walki. To było bardzo kontrowersyjne zakończenie"

RvPersie komentarzy: 1145801.07.2012, 00:43

Odszedł bo przegrał w udawanym Wrestlingu? Co za tępak.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 101.07.2012, 00:42

Wie ktoś co słychać u Brocka Lesnara? Wrócił do UFC, dostał od Overeema i odszedł, wrócił do WWE, dostał od Ceny i odszedł... co teraz robi?

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 601.07.2012, 00:39

@Dekarz123
A no tak zapomniałem o niej ;) jeszcze w Khan - Peterson były kontrowersje

RvPersie komentarzy: 1145801.07.2012, 00:37

Największy przekręt to był przy walce Mayweathera z Ortizem bo do dzisiaj ten nokaut jest dla mnie nie wytłumaczalny.

Dekarz123 komentarzy: 118601.07.2012, 00:35

@azteco_valiente
Jeszcze większy przekręt był w walce Pacquiao - Bradley .

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 601.07.2012, 00:33

Zdecydowanie to nie maks dwoma punktami

arsenallord komentarzy: 29688 newsów: 11701.07.2012, 00:33

Dekarz---> Nie, nie mam tam konta, ale często tam zaglądam.

Dekarz123 komentarzy: 118601.07.2012, 00:32

Przegrana Głażewskiego to dla mnie straszne oszustwo , Roy wygrał tą walkę chyba tylko dlatego , że Polsat chce zarobić na jego walce z Diablo , trochę szkoda Głażewskiego bo IMO zdecydowanie wygrał na punkty .

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 601.07.2012, 00:31

Normalnie przekręt jak w Pacquiao - Marquez, tam Meksykańca wydymali tu Polaka

RvPersie komentarzy: 1145801.07.2012, 00:30

bmwz5@
To normalne i bardzo brzydkie dla widowiska ale dużo pięściarzy zamiast próbować nokautować wali byle gdzie byleby zadać mase ciosów. Wtedy jeżeli nie ma nokautu ze strony przeciwnika mają pewną praktycznie wygraną.

Dekarz123 komentarzy: 118601.07.2012, 00:29

@arsenallord
Też masz tam konto ? Ja założyłem już jakiś czas temu i od czasu do czasu napisze jakiś komentarz , zazwyczaj pod tematami o UFC bo mocno mnie to interesuje , zresztą chyba widać po avku ;) .

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34101.07.2012, 00:28

Zresztą jakbym wiedział dwa-trzy tygodnie temu że walka będzie w Atlas Arenie, to bym na nią pojechał. A tak to nawet nie sprawdziłem, dopiero wczoraj jakoś spojrzałem i się okazało... cóż, następnym razem może będę szybszy :P

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34101.07.2012, 00:27

@Dekarz
Właśnie niesprawiedliwie wygrał Jones. Natomiast w walce Szpilki nie widać było wyraźnej przewagi Artura - może i wyprowadzał więcej ciosów, ale groźniejsze były te McCline'a. I tutaj powinien być remis, albo nawet wygrana Amerykanina.

RvPersie komentarzy: 1145801.07.2012, 00:26

Orandzo@
No tak na początku tak jest dlatego masz turnieje żeby premie przewalać na zawodników a nie na kontrakty ; p

Orandzo komentarzy: 338001.07.2012, 00:26

@RvPersie
Dopiero jeszcze drużynę składam ale to strasznie frustrujące, że 50% zdobytych monet(czy co to tam jest) przeznaczam na kontrakty -_-

Waskitcz komentarzy: 448501.07.2012, 00:24

@RvPersie
Może faktycznie lepiej nabazgrac do znajomych w Anglii, ok rozumiem przesłanie dzięki.

RvPersie komentarzy: 1145801.07.2012, 00:23

Orandzo@
Aaaa Ja na Xboxie no ale sam system jest dokładnie taki sam ; ] Dopiero zaczynasz? Jak tak to kontrakty mogą być problemem ale później to już cena ich ci nie robi ; ]

Dekarz123 komentarzy: 118601.07.2012, 00:22

OMG , to Głażewski przegrał ? Heh muszę przyznać , że trochę mi głupio , bo wyłączyłem po 9 rundzie i myślałem że Głażewski wygrał :) A skoro przegrał to muszę przyznać Ci rację bmwz5 , że Mocno siesprawiedliwy wynik w ostaniej walce .
Jeszcze raz sory za wprowadzenie w błąd .

Orandzo komentarzy: 338001.07.2012, 00:21