FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale!

FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale! 28.06.2012, 22:53, Sebastian Czarnecki 1272 komentarzy

Po kapitalnym meczu, do którego nie trzeba było dogrywki, Włosi w świetnym stylu pokonali Niemców i awansowali do wielkiego finału Euro 2012. Niewielu ludzi stawiało przed tym półfinałem na reprezentację Włoch, która miała dwa dni mniej na odpoczynek niż Niemcy, a przecież rozegrała aż 120 minut w meczu z Anglią. Podopieczni Cesare Prandellego pokazali jednak olbrzymią klasę i fantastyczny futbol, kapitalnie grając przy tym w defensywie. Teraz pozostało jedynie ze zniecierpliwieniem czekać na wielki finał, który odbędzie się 1 lipca w Kijowie.

Już na początku spotkania Niemcy mogły wyjść na prowadzenie, a przed dobrą okazją stanął Hummels. Piłka po jego strzale minęła Buffona, ale sprzed linii wybił ją Andrea Pirlo. W dwunastej minucie z prawej strony po ziemi dośrodkowywał Boateng, ale Buffon nieczysto trafił w piłkę, wypuścił ją z rak i nabił swojego obrońcę, co mogło zakończyć się golem samobójczym. Na szczęście dla niego piłka wyszła tylko na rzut rożny. Chwilę później groźny strzał z dystansu oddał Kroos, ale tym razem bramkarz Juventusu zachował się już bardzo dobrze i sparował jego uderzenie.

W następnych minutach dwukrotnie do wysiłku został zmuszony Manuel Neuer, na którego bramkę dwa groźne strzały oddali włoscy zawodnicy. Golkiper Bayernu zachował jednak zimną krew i nie miał problemów z obroną obu uderzeń.

Jak się okazało, akcje Włochów wcale nie okazały się chwilowymi, gdyż odważnie przystąpili do ofensywy. W 19. minucie kapitalnie zachował się Antonio Cassano, który wkręcił w ziemię Hummelsa i kapitalnie dośrodkował na głowę Balotellego, który z najbliższej odległości pokonał Neuera. 1-0 dla Włoch!

Po kiksach Buffona z pierwszych minut nie było już śladu. W 27. minucie strzał po ziemi oddał Mesut Oezil, ale golkiper Juventusu pewnie złapał piłkę. Pięć minut później na wolnej pozycji znalazł się Montolivo, który zamiast szukać miejsca do oddania strzału, zaczął bawić się w niepotrzebne dryblingi, co zakończyło się utratą piłki przez gracza, który 1 lipca zasili barwy Milanu.

W 35. minucie Niemcy mogli doprowadzić do wyrównaniu po kapitalnej akcji Samiego Khediry, który przyjął piłkę nas klatkę piersiową i z pierwszej piłki posłał potężną bombę wolejem na bramkę Buffona. Golkiper Juventusu kolejny raz pokazał swój kunszt bramkarski i fantastyczną paradą zatrzymał strzał Niemca.

Niewykorzystana akcja Niemiec szybko się zemściła, bo już minutę później Włosi wyprowadzili zabójczą kontrę, która zadała kolejny cios drużynie Niemiec! Montoivo popisał się kapitalnym długim podaniem w kierunku Balotellego, który wykorzystał kapitalne ustawienie niemieckiej defensywy, przyjął futbolówkę i popędził na bramkę Neuera. Balotelli wyszedł sam na sam z bramkarzem Bayernu i atomowym uderzeniem w okienko nie dał mu żadnych szans. Włochy 2-0 Niemcy!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po pierwszych kilku minutach wydawało, w których dwa poważne błędy popełnił Buffon, wydawało się, że to Niemcy będą kontrolować przebieg tego spotkania. Okazało się zupełnie inaczej, gdyż Włosi, kiedy już otrząsnęli się z szoku, przystąpili do szturmowania na bramkę Niemców, co zaowocowało dwoma trafieniami. Mecz jednak jeszcze się nie skończył, a czekała na nas jeszcze druga połowa.

W drugiej połowie zdecydowanie przebudziła się reprezentacja Niemiec. Najpierw świetną okazję zmarnował Marco Reus, który pojawił się po przerwie za słabo grającego Podolskiego, a minutę później z dystansu minimalnie nad bramką uderzał Lahm.

W 60. minucie z kontratakiem wyszli reprezentanci Włoch. Solową akcją popisał się Balotelli, który zwiódł Lahma, zszedł do środka i huknął obok słupka. Dwie minuty później Niemcy mogli zmniejszyć wynik meczu. Z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Marco Reus, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Gigi Buffon, który kapitalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Kilka minut później z kapitalnym kontratakiem wyszli Włosi i mogli tym akcentem definitywnie zakończyć udział Niemców na mistrzostwach Europy. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Marchisio, ale graczowi Juventusu nie udało się oddać strzału w światło bramki. Pozostało dwadzieścia minut nadziei dla Niemców na doprowadzenie do wyrównania.

Czas uciekał, a to Włosi byli bliżsi zdobycia bramki. W 75. minucie to znowu podopieczni Cesare Prandellego wyszli z akcją, która mogła zakończyć się golem. Marchisio bez problemu poradził sobie z Lahmem i Badstuberem, a następnie oddał strzał obok bramki Neuera. Sześć minut później Włosi wyszli z kolejną akcją. Po koszmarnym błędzie niemieckiej defensywy sam na sam z Neuerem wyszedł Di Natale, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W 92. minucie po zamieszaniu w polu karnym Włochów, jeden z defensorów zagrał piłkę ręką, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Mesut Oezil i strzelił gola, czym nieco przedłużył nadzieje Niemiec na doprowadzenie do wyrównania. Czasu jednak zostało niewiele.

Do końca meczu nic nie uległo jednak zmianie, a Włosi zasłużenie awansowali do finału mistrzostw Europy, gdzie 1 lipca zmierzą się z Hiszpanią!

Składy:

Włochy: Buffon - Balzaretti, Bonucci, Barzagli, Chiellini - De Rossi - Pirlo, Montolivo (63. Motta), Marchisio - Cassano (57. Diamanti), Balotelli (70. Di Natale)

Niemcy: Neuer - Boateng (71. Mueller), Hummels, Badstuber, Lahm - Schweinsteiger, Kheira - Oezil, Kroos, Podolski (46. Reus) - Gomez (46. Klose)

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Włoch autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11701.07.2012, 00:21

Dekarz---> Widziałem, że godnie reprezentujesz Arsenal na MMAROCKS :)

RvPersie komentarzy: 1145801.07.2012, 00:21

Waskitcz@
ich cena zabija. Ja za 30 funtów mam lepszą koszulke niż oni sprzedają po bodajze 300 zł. Nie wiem jak sam produkt ale ceny mają z kosmosu.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 601.07.2012, 00:20

Dokładnie przecie Roy wygrał

Waskitcz komentarzy: 448801.07.2012, 00:20

Panowie co powiecie, bo ja nie wiem co o tym myśleć:
allegro.pl/arsenal-londyn-2012-13-s-xl-nadruk-gratis-i2458968375.html

Chyba straszny wkręt co?

Chciałem spytac jeszcze o ten sklep Iss-sport, dobre to?

Orandzo komentarzy: 338001.07.2012, 00:19

Ale mnie wkurza w Fifa UT to, że po prawie każdym meczu muszę kontrakty nowe kupować dla zawodników ;/

Dekarz123 komentarzy: 118601.07.2012, 00:19

@bmwz5
Niesprawiedliwy ? To Ty chyba inną galę oglądałeś , zasłużone wygrane polaków , a w szczególności Głażewskiego , który miał na deskach Roy'a Jonesa . Co do Szpilki również zasłużona wygrana Amerykanin nic nie pokazał , Artur spokojnie go wypunktował .

RvPersie komentarzy: 1145801.07.2012, 00:16

Jak ze Szpilką jeszcze zrozumiem bo zachował się typowo punktowo. Walić byle jak tylko żeby dużo, to skrzywdzenia Pawła nie rozumiem. Jones nic nie pokazał do tego był raz na deskach i oberwał kilka razy na prawdę ciężkie ciosy. Dzisiaj wygrał chyba za nazwisko. No ale przynajmniej możemy być pewni że pas u DIablo zostanie. Jones musiał by się niesamowicie czołgać żeby doczołgać się do walki o pas.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 601.07.2012, 00:16

Ja bym remis dał, teraz z Diablo będzie się bił Jones i dostanie jak nic

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34101.07.2012, 00:14

Powiem tyle - w obu walkach niesprawiedliwy wynik.

Power10 komentarzy: 134001.07.2012, 00:13

@RvPersie
dzięki wielkie

Waskitcz komentarzy: 448801.07.2012, 00:13

Z czym ten Jones Jr do "Diablo" ma niby startować :P Nie bardzo Roy, chociaż obok Lenoxa idol dzieciństwa.

RvPersie komentarzy: 1145801.07.2012, 00:07

Power@
Pay - per - view. Nie zapłaciłeś, w tv nie zobaczysz

Power10 komentarzy: 134001.07.2012, 00:07

Ej sorka na jakim programie lecą dziś walki ?

RvPersie komentarzy: 1145801.07.2012, 00:01

azteco@
Aaaa :D Jakby nie mógł tak mówić tylko mi wali takie kombinacje a ja jeszcze w ręku pad od Xboxa to się mi tekken włączył w myślach : d

Waskitcz komentarzy: 448801.07.2012, 00:01

Mam nadzieje że Super Mario coś strzeli w finale bo 3 bramki dla króla strzelców i 5 królów na Euro troche biednie :(

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 630.06.2012, 23:57

@RvPersie
Chodziło o standardową kombinację lewy-prosty, prawy-prosty ;)

RvPersie komentarzy: 1145830.06.2012, 23:55

'Podgórny lewoprosty, prawy'. Nieznam się na boksie ale tencios zabrzmiał jakby był conajmniej z Tekkena : O

Athene
jak oni nie przerobią tego obrazka to sobie wyobrazić nie można, ciekawe co jeszcze wymyślą ;D

MateuszK4nonier komentarzy: 440430.06.2012, 23:10

Ja też, ale i tak jest wszędzie. Oglądam studnio pomeczowe na tvp - Gmoch, przełączam na cafe euro - Gmoch. Reklama jakiegoś sklepu - Gmoch. Gmochomania.

Waskitcz komentarzy: 448830.06.2012, 23:00

Ku*wa to Gmoch komentuje czy mi się zdaje?

Waskitcz komentarzy: 448830.06.2012, 22:57

@srv92
Nie śpiesz się z ocenami, bo zaraz wynajda DNA Barcy albo coś, narazie jak wchodził dawał jakość.

@Azteco
Ale on chyba i tak wchodzi pod "Can't be touched" chyba że cos się zmieniło od ostatniej walki ktora ogladałem.

RvPersie komentarzy: 1145830.06.2012, 22:57

Waskitcz@
Z handlu narkotykami został uniewinniony dlatego mu groziło bodajże tylko 5 lat.

Waskitcz komentarzy: 448830.06.2012, 22:55

"Cygan" jest oskarżony o założenie i kierowanie grupą przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu oraz o handel narkotykami. Za to można trafić do więzienia nawet na 15 lat!"

Szpilka tez był aresztowany ale za bójkę i go wypuścili już.

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 630.06.2012, 22:54

@PapCio123
Za kierowanie grupą przestępczą :D

@Waskitcz
Oby nie :)

srv92 komentarzy: 60230.06.2012, 22:53

zastanawiam sie, czy jest sens kupować M'Ville, ogladałem dzis skróty mezów z udziałem Francis Coquelin , naprawde rosnie nam 2 Song, o ile nawet nie lepszy...

Waskitcz komentarzy: 448830.06.2012, 22:53

Jr po Szpilce,ciekawe czy wyjdzie przy swoim własnym kawałku :D

PapCio123 komentarzy: 107730.06.2012, 22:53

A za co cygan siedzi ? Bo nawet nie wiem :)

grand92 komentarzy: 793730.06.2012, 22:38

zapomniałem dodać rasistę i cudzożonojebcę w jednej osobie oczywiście chodzi mi o Johna "your wife having my babe" Terry

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35530.06.2012, 22:36

* sao paulo

grand92 komentarzy: 793730.06.2012, 22:34

Marzag

no może i racja , ale Sol stracił u mnie bardzo wiele przez tą całą nagonkę na Euro w Polsce i na Ukrainie , wg. mnie niezły z niego hipokryta , tym bardziej że Anglia ma wśród swoich reprezentantów rasistę i cudzożonojebcę

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35530.06.2012, 22:33

Denílson in action for São Paulo tonight. Club hope not for last time Talks going on with Arsenal. SP say they're hopeful of deal.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11730.06.2012, 22:31

Witowo95--> Spoko. Ja tego nie oglądam, ta gala to dla mnie porażka. Wole sobie o 23.00 obejrzeć Hostel 2.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 22:31

grand92, to przesada, nie ma co go od dziwek wyzywac, jest poprostu niedostatecznie inteligentny