FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale!

FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale! 28.06.2012, 22:53, Sebastian Czarnecki 1272 komentarzy

Po kapitalnym meczu, do którego nie trzeba było dogrywki, Włosi w świetnym stylu pokonali Niemców i awansowali do wielkiego finału Euro 2012. Niewielu ludzi stawiało przed tym półfinałem na reprezentację Włoch, która miała dwa dni mniej na odpoczynek niż Niemcy, a przecież rozegrała aż 120 minut w meczu z Anglią. Podopieczni Cesare Prandellego pokazali jednak olbrzymią klasę i fantastyczny futbol, kapitalnie grając przy tym w defensywie. Teraz pozostało jedynie ze zniecierpliwieniem czekać na wielki finał, który odbędzie się 1 lipca w Kijowie.

Już na początku spotkania Niemcy mogły wyjść na prowadzenie, a przed dobrą okazją stanął Hummels. Piłka po jego strzale minęła Buffona, ale sprzed linii wybił ją Andrea Pirlo. W dwunastej minucie z prawej strony po ziemi dośrodkowywał Boateng, ale Buffon nieczysto trafił w piłkę, wypuścił ją z rak i nabił swojego obrońcę, co mogło zakończyć się golem samobójczym. Na szczęście dla niego piłka wyszła tylko na rzut rożny. Chwilę później groźny strzał z dystansu oddał Kroos, ale tym razem bramkarz Juventusu zachował się już bardzo dobrze i sparował jego uderzenie.

W następnych minutach dwukrotnie do wysiłku został zmuszony Manuel Neuer, na którego bramkę dwa groźne strzały oddali włoscy zawodnicy. Golkiper Bayernu zachował jednak zimną krew i nie miał problemów z obroną obu uderzeń.

Jak się okazało, akcje Włochów wcale nie okazały się chwilowymi, gdyż odważnie przystąpili do ofensywy. W 19. minucie kapitalnie zachował się Antonio Cassano, który wkręcił w ziemię Hummelsa i kapitalnie dośrodkował na głowę Balotellego, który z najbliższej odległości pokonał Neuera. 1-0 dla Włoch!

Po kiksach Buffona z pierwszych minut nie było już śladu. W 27. minucie strzał po ziemi oddał Mesut Oezil, ale golkiper Juventusu pewnie złapał piłkę. Pięć minut później na wolnej pozycji znalazł się Montolivo, który zamiast szukać miejsca do oddania strzału, zaczął bawić się w niepotrzebne dryblingi, co zakończyło się utratą piłki przez gracza, który 1 lipca zasili barwy Milanu.

W 35. minucie Niemcy mogli doprowadzić do wyrównaniu po kapitalnej akcji Samiego Khediry, który przyjął piłkę nas klatkę piersiową i z pierwszej piłki posłał potężną bombę wolejem na bramkę Buffona. Golkiper Juventusu kolejny raz pokazał swój kunszt bramkarski i fantastyczną paradą zatrzymał strzał Niemca.

Niewykorzystana akcja Niemiec szybko się zemściła, bo już minutę później Włosi wyprowadzili zabójczą kontrę, która zadała kolejny cios drużynie Niemiec! Montoivo popisał się kapitalnym długim podaniem w kierunku Balotellego, który wykorzystał kapitalne ustawienie niemieckiej defensywy, przyjął futbolówkę i popędził na bramkę Neuera. Balotelli wyszedł sam na sam z bramkarzem Bayernu i atomowym uderzeniem w okienko nie dał mu żadnych szans. Włochy 2-0 Niemcy!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po pierwszych kilku minutach wydawało, w których dwa poważne błędy popełnił Buffon, wydawało się, że to Niemcy będą kontrolować przebieg tego spotkania. Okazało się zupełnie inaczej, gdyż Włosi, kiedy już otrząsnęli się z szoku, przystąpili do szturmowania na bramkę Niemców, co zaowocowało dwoma trafieniami. Mecz jednak jeszcze się nie skończył, a czekała na nas jeszcze druga połowa.

W drugiej połowie zdecydowanie przebudziła się reprezentacja Niemiec. Najpierw świetną okazję zmarnował Marco Reus, który pojawił się po przerwie za słabo grającego Podolskiego, a minutę później z dystansu minimalnie nad bramką uderzał Lahm.

W 60. minucie z kontratakiem wyszli reprezentanci Włoch. Solową akcją popisał się Balotelli, który zwiódł Lahma, zszedł do środka i huknął obok słupka. Dwie minuty później Niemcy mogli zmniejszyć wynik meczu. Z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Marco Reus, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Gigi Buffon, który kapitalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Kilka minut później z kapitalnym kontratakiem wyszli Włosi i mogli tym akcentem definitywnie zakończyć udział Niemców na mistrzostwach Europy. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Marchisio, ale graczowi Juventusu nie udało się oddać strzału w światło bramki. Pozostało dwadzieścia minut nadziei dla Niemców na doprowadzenie do wyrównania.

Czas uciekał, a to Włosi byli bliżsi zdobycia bramki. W 75. minucie to znowu podopieczni Cesare Prandellego wyszli z akcją, która mogła zakończyć się golem. Marchisio bez problemu poradził sobie z Lahmem i Badstuberem, a następnie oddał strzał obok bramki Neuera. Sześć minut później Włosi wyszli z kolejną akcją. Po koszmarnym błędzie niemieckiej defensywy sam na sam z Neuerem wyszedł Di Natale, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W 92. minucie po zamieszaniu w polu karnym Włochów, jeden z defensorów zagrał piłkę ręką, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Mesut Oezil i strzelił gola, czym nieco przedłużył nadzieje Niemiec na doprowadzenie do wyrównania. Czasu jednak zostało niewiele.

Do końca meczu nic nie uległo jednak zmianie, a Włosi zasłużenie awansowali do finału mistrzostw Europy, gdzie 1 lipca zmierzą się z Hiszpanią!

Składy:

Włochy: Buffon - Balzaretti, Bonucci, Barzagli, Chiellini - De Rossi - Pirlo, Montolivo (63. Motta), Marchisio - Cassano (57. Diamanti), Balotelli (70. Di Natale)

Niemcy: Neuer - Boateng (71. Mueller), Hummels, Badstuber, Lahm - Schweinsteiger, Kheira - Oezil, Kroos, Podolski (46. Reus) - Gomez (46. Klose)

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Włoch autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 21:47

Ale wy macie problem :P
Siedzcie przed tv jezdzcie tluste rzeczy, slodycze i popijajcie browarkiem i zaraz wam masa skoczy..
Ja w sumie duzo nie jem ale mam stosunkowo malo ruchu wiec tylko troche sie zapomne i od razu lece do gory z waga..

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34130.06.2012, 21:47

@ArseneAl
Ja natomiast wolałbym cofnąć się do końcówki lat 60' :) Wtedy wszystko rozkwitało, bilety na koncerty np Led Zeppelin były tanie, bo wtedy zespoły te dopiero rozkwitały. Nic, tylko żyć i słuchać :]

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35530.06.2012, 21:46

caughtoffside.com/2012/06/30/arsenal-striker-schalke-bound-as-tottenham-newcastle-united-close-in-on-huntelaar/

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 21:43

Marzag
Zgadzam sie. Z muzyka chcialbym sie cofnac do lat 70 albo chociaz konca 80/ poczatku 90.

KanonierChris komentarzy: 292430.06.2012, 21:43

Ja też mam ten problem, chodzę pół roku na siłkę ale jestem chudy jak decha... nie ma mowy żebym przytył...

DeKa komentarzy: 964 newsów: 230.06.2012, 21:42

ArseneAl
Niby tak, ale jeść możesz garściami ; D po prostu takie malutkie kawałeczki robisz, jako przekąska ; ) pod kompa w sam raz ; )

Esp komentarzy: 23230.06.2012, 21:41

Ja mam 170 i przez wieleeeele lat waga utrzymywała się w okolicach 55 kg. Teraz kiedy przyszło Euro i żłopałem piwo praktycznie przy każdym ciekawszym meczu przytyłem do 62 mimo iż bardzo dużo jem. Dieta piwna działa :D

Ramsi komentarzy: 312930.06.2012, 21:39

Ars3n ---> ja na pewno nie przytyje - ważę 56kg i mam 183cm wzrostu (NIEDOWAGA).
Wcinam tyle ile wlezie (np. dziś na grilla zjadłem 3 kiełbasy i 2 karkówki), ale prowadze czynny styl życia - rower, piłka nożna i ćwiczenia typu brzuszki/pompki robię codziennie. Można mnie nazwać patyczakiem - ale ja się sobie podobam :D

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 21:39

Tak slucham sobie starych przebojow, i sie zastanawiam czy kiedys znow nastanie taki okres gdzie pieniadze beda tylko efektem ubocznym wydania piosenki a nie celem ;p troche wkurza mnie ten konsumpcjonizm i minimalizm

TW_Szczepan komentarzy: 188430.06.2012, 21:38

Tu jest świetny artykuł o tym jak zrobić masę na siłownię, jeśli się jest chuderlakiem:

sfd.pl/Robimy_mase_-_fakty_nie_mity_by_qaz-t173140.html

RvPersie komentarzy: 1145830.06.2012, 21:37

Ale ten UT w Fifie rozwalili.. teraz bez handlu to żadnej karty nie wyciągniesz bo nie ma kasy z turnieji co za debile w tej Kanadzie pracują.

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 21:36

DeKa
W ciescie francuskim? A to nie probowalem. Ale francuskiego to nie lubie. Suche to to i sie kruszy na potege :P

Ars3n komentarzy: 1235430.06.2012, 21:35

Szczepan
Niespecjalnie, jesli przytyje ok ,ale specjalnie nie bede tyl.

maciekbe
Stale utrzymuje się plota o Yannie i przebąkiwania o Belhandzie.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 21:33

ArseneAl, zapisalem sobie ten twoj przepis ;p jak bede mial okazje to sprawdze jak to smakuje ;p

maciekbe komentarzy: 1245830.06.2012, 21:32

Cześć brzydale. Wróciłem właśnie z tripa po Rumunii i Węgrzech, patrzę a tutaj Żiru już naszym grajkiem ;) Bardzo ładnie. Ktoś jeszcze bliski dołączenia do naszego timu ? jakieś świeże ploteczki ?:P

DeKa komentarzy: 964 newsów: 230.06.2012, 21:32

U mnie niby nie jest gorąco ale jakoś tak duszno. Fakt, mogłoby popadać ;)
Co do eksperymentów kulinarnych, próbowaliście piersi z kurczaka w cieście francuskim?; )

Ramsi komentarzy: 312930.06.2012, 21:31

Nie wiem co wy się tak podniecacie tym debilotellim!!!
Przez niego prof. Song mógł mieć kontuzję!!!
Powiem tak: Ma umiejętności jako piłkarz, ale sławę nie przyniosły mu bramki - tylko błaznowanie!

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 330.06.2012, 21:30

Marzag--> i tak ma nieduże oczy, no i fakt, często je mruży. Wygląda prawie tak samo, tylko fryzura trochę się nie zgadza.

TW_Szczepan komentarzy: 188430.06.2012, 21:30

Ars3n - a chcesz przytyć ?

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 21:30

szit rozmrozony oczywiscie :P

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.06.2012, 21:29

Ar3n

Nie mam jak zmierzyć, ale kiepsko w taki dni to serducho nawala.

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 21:28

Marzag
Jesli chodzi ci o szpinak to go nie czuc bo w nich glownie jest mieso :)
a mianowicie smazysz mielone mieso, dodajesz zmielony szpinak z paczki (rozmrorzony) do tego kilka zabkow czosnku, smazysz nalesniki, zawijasz farsz w nalesniki, posypujesz wszystko ztartym serem i zapiekasz.
Niebo w gebie!!

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 21:28

Ars3n, ja tylko jak mam ochote to prawie cale zycie sie tak stoluje ;p i nie tyje, zeby 'przytyc' musze cwiczyc ;p jak nie ma motywacji to nie tyje ;p

Ars3n komentarzy: 1235430.06.2012, 21:27

Marzag
Mam to samo, ostatnio tyle smazonego,tlustego zjadlem i nawet o glupi kilogram nie przytylem.

Arsenal23
A jakie u Ciebie cisnienie jest ?

David92 komentarzy: 640030.06.2012, 21:25

hehe ja tez sobie nie zaluje :D przy 184 wzrostu waze 90 a wcale tego nie widac :D

ArseneAl, nigdy nie jadlem, ale boje sie takich nalesnikow

ja czasem sobie wlasnie do smazonej kielbasy robie chleb z maslem i smazona szynka, ale ja moge sobie na to pozwolic bo moj organizm jest tluszczoodporny i ja po takich rzeczach nie tyje ;p

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 21:24

btw Nalesniki ze szpinakiem

Ars3n komentarzy: 1235430.06.2012, 21:22

Jem chleb z kielbasa i parowki :s proste,szybkie i smaczne.

David92 komentarzy: 640030.06.2012, 21:22

Marzag - to jest git tylko bez masła ale na świeży chleb :P

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 330.06.2012, 21:21

Tak a propos Pokemonów, czy tylko mi się wydaję, że Neymar (kiedy się cieszy) jest podobny do Brocka)?

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 21:21

Arsenal23, u mnie jak jest burza to musze psa pocieszac, bo siedzi wtedy w kacie, trzesie sie jak galareta, i ciezko dyszy ;d

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 21:20

Jak chce sobie cos szybkiego i dobrego zjesc to smaze szynke na patelni, i nakladam ta smazona szynke na chleb posmarowany maslem ;d ale pewnie ktos juz to probowal ;d

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.06.2012, 21:19

Pogadajmy o pogodzie, u mnie 32 stopni było, liczę na burze, nie znoszę upałów.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 21:19

kurcze dopiero teraz doszlo do mnie ze geodude to geokoleś, nigdy tak na to nie patrzałem ;p

DeKa komentarzy: 964 newsów: 230.06.2012, 21:18

Dobra, a może ktoś rzuci jakimś ciekawym przepisem? Może bym się w któryś dzień pobawił?; D (tylko nie gofry)

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 21:18

Apropo jedzenia to polecam prosta i smaczna przekaske, a mianowicie makaron z serem feta i suszonymi pomidorami w oleju (bodajze firmy Ole! Czy jakos tak :P)

RvPersie komentarzy: 1145830.06.2012, 21:16

A23@
Jak to mówi Jerzy Kryszak : harakiri : D

Ja to tam się ciesze ze nie ma forum bo bym po działach musiał latać a tak o wszystkim się gada w jednym miejscu ; p

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 21:15