FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale!

FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale! 28.06.2012, 22:53, Sebastian Czarnecki 1272 komentarzy

Po kapitalnym meczu, do którego nie trzeba było dogrywki, Włosi w świetnym stylu pokonali Niemców i awansowali do wielkiego finału Euro 2012. Niewielu ludzi stawiało przed tym półfinałem na reprezentację Włoch, która miała dwa dni mniej na odpoczynek niż Niemcy, a przecież rozegrała aż 120 minut w meczu z Anglią. Podopieczni Cesare Prandellego pokazali jednak olbrzymią klasę i fantastyczny futbol, kapitalnie grając przy tym w defensywie. Teraz pozostało jedynie ze zniecierpliwieniem czekać na wielki finał, który odbędzie się 1 lipca w Kijowie.

Już na początku spotkania Niemcy mogły wyjść na prowadzenie, a przed dobrą okazją stanął Hummels. Piłka po jego strzale minęła Buffona, ale sprzed linii wybił ją Andrea Pirlo. W dwunastej minucie z prawej strony po ziemi dośrodkowywał Boateng, ale Buffon nieczysto trafił w piłkę, wypuścił ją z rak i nabił swojego obrońcę, co mogło zakończyć się golem samobójczym. Na szczęście dla niego piłka wyszła tylko na rzut rożny. Chwilę później groźny strzał z dystansu oddał Kroos, ale tym razem bramkarz Juventusu zachował się już bardzo dobrze i sparował jego uderzenie.

W następnych minutach dwukrotnie do wysiłku został zmuszony Manuel Neuer, na którego bramkę dwa groźne strzały oddali włoscy zawodnicy. Golkiper Bayernu zachował jednak zimną krew i nie miał problemów z obroną obu uderzeń.

Jak się okazało, akcje Włochów wcale nie okazały się chwilowymi, gdyż odważnie przystąpili do ofensywy. W 19. minucie kapitalnie zachował się Antonio Cassano, który wkręcił w ziemię Hummelsa i kapitalnie dośrodkował na głowę Balotellego, który z najbliższej odległości pokonał Neuera. 1-0 dla Włoch!

Po kiksach Buffona z pierwszych minut nie było już śladu. W 27. minucie strzał po ziemi oddał Mesut Oezil, ale golkiper Juventusu pewnie złapał piłkę. Pięć minut później na wolnej pozycji znalazł się Montolivo, który zamiast szukać miejsca do oddania strzału, zaczął bawić się w niepotrzebne dryblingi, co zakończyło się utratą piłki przez gracza, który 1 lipca zasili barwy Milanu.

W 35. minucie Niemcy mogli doprowadzić do wyrównaniu po kapitalnej akcji Samiego Khediry, który przyjął piłkę nas klatkę piersiową i z pierwszej piłki posłał potężną bombę wolejem na bramkę Buffona. Golkiper Juventusu kolejny raz pokazał swój kunszt bramkarski i fantastyczną paradą zatrzymał strzał Niemca.

Niewykorzystana akcja Niemiec szybko się zemściła, bo już minutę później Włosi wyprowadzili zabójczą kontrę, która zadała kolejny cios drużynie Niemiec! Montoivo popisał się kapitalnym długim podaniem w kierunku Balotellego, który wykorzystał kapitalne ustawienie niemieckiej defensywy, przyjął futbolówkę i popędził na bramkę Neuera. Balotelli wyszedł sam na sam z bramkarzem Bayernu i atomowym uderzeniem w okienko nie dał mu żadnych szans. Włochy 2-0 Niemcy!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po pierwszych kilku minutach wydawało, w których dwa poważne błędy popełnił Buffon, wydawało się, że to Niemcy będą kontrolować przebieg tego spotkania. Okazało się zupełnie inaczej, gdyż Włosi, kiedy już otrząsnęli się z szoku, przystąpili do szturmowania na bramkę Niemców, co zaowocowało dwoma trafieniami. Mecz jednak jeszcze się nie skończył, a czekała na nas jeszcze druga połowa.

W drugiej połowie zdecydowanie przebudziła się reprezentacja Niemiec. Najpierw świetną okazję zmarnował Marco Reus, który pojawił się po przerwie za słabo grającego Podolskiego, a minutę później z dystansu minimalnie nad bramką uderzał Lahm.

W 60. minucie z kontratakiem wyszli reprezentanci Włoch. Solową akcją popisał się Balotelli, który zwiódł Lahma, zszedł do środka i huknął obok słupka. Dwie minuty później Niemcy mogli zmniejszyć wynik meczu. Z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Marco Reus, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Gigi Buffon, który kapitalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Kilka minut później z kapitalnym kontratakiem wyszli Włosi i mogli tym akcentem definitywnie zakończyć udział Niemców na mistrzostwach Europy. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Marchisio, ale graczowi Juventusu nie udało się oddać strzału w światło bramki. Pozostało dwadzieścia minut nadziei dla Niemców na doprowadzenie do wyrównania.

Czas uciekał, a to Włosi byli bliżsi zdobycia bramki. W 75. minucie to znowu podopieczni Cesare Prandellego wyszli z akcją, która mogła zakończyć się golem. Marchisio bez problemu poradził sobie z Lahmem i Badstuberem, a następnie oddał strzał obok bramki Neuera. Sześć minut później Włosi wyszli z kolejną akcją. Po koszmarnym błędzie niemieckiej defensywy sam na sam z Neuerem wyszedł Di Natale, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W 92. minucie po zamieszaniu w polu karnym Włochów, jeden z defensorów zagrał piłkę ręką, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Mesut Oezil i strzelił gola, czym nieco przedłużył nadzieje Niemiec na doprowadzenie do wyrównania. Czasu jednak zostało niewiele.

Do końca meczu nic nie uległo jednak zmianie, a Włosi zasłużenie awansowali do finału mistrzostw Europy, gdzie 1 lipca zmierzą się z Hiszpanią!

Składy:

Włochy: Buffon - Balzaretti, Bonucci, Barzagli, Chiellini - De Rossi - Pirlo, Montolivo (63. Motta), Marchisio - Cassano (57. Diamanti), Balotelli (70. Di Natale)

Niemcy: Neuer - Boateng (71. Mueller), Hummels, Badstuber, Lahm - Schweinsteiger, Kheira - Oezil, Kroos, Podolski (46. Reus) - Gomez (46. Klose)

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Włoch autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Marzag
Gdyby bylo forum, to by byly odpowiednie dzialy czy nawet shoutbox :D a tak trzeba w newsie gadac.

ArseneAl
O,wlasnie te :) wiedzialem, ze cos z 't' ,ale nie chcialem glupio strzelac i wymyslac.

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 21:10

Marzag
A o czym mamy gadac? O pilce noznej? Litosci.. :D

RvPersie komentarzy: 1145830.06.2012, 21:09

Eh Ja jednak sportowiec pełną parą i w vansach czy tego typu kapciach bym sie nie przeszedł ; ]

ArseneAl
plaska podeszwa , niebieskie ,a model to nie wiem.Moze na necie zaraz znajde.

Athene@
A co powiesz o marce Li-ning? Evan Turner jest ich twarzą i ogólnie buty wyglądają imponująco.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 230.06.2012, 20:44

Czyli jakby Arsenal dał te 7mln funtów to może by zaakceptował :D

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997330.06.2012, 20:43

Mercato365: Lille 6.4m funtow offer for Afellay accepted, but #fcb midfielder rejects move to French side. Dutchman doesn't want to leave.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 230.06.2012, 20:41

Idź sie przebiegnij w Asicsach albo Kalenji to zaśniesz.

Ostatnio rano o 5 poszedłem biegać to się czułem jakbym lunatykował.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 230.06.2012, 20:40

Aktualnie?

Japonki all the way.

RvPersie komentarzy: 1145830.06.2012, 20:39

AtheneWins@

akurat do biegania świetne są Nike Plus. Wyglądają jak bambosze dziadka ale wygoda jest niesamowita.

Ars3n komentarzy: 1235430.06.2012, 20:38

ArseneAl
Tez niedawno elementy kupilem :d

Athene
A w czym Ty chodzisz ?

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 230.06.2012, 20:38

Asicsy są dobre do biegania. Jeszcze Kalenji są fajne ale nie wiem gdzie ich szukać :

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 230.06.2012, 20:36

Mnie tam Vansy się zawsze kojarzyły z butami na skateboard a nie tam takimi pantoflami :d

fcescf komentarzy: 255430.06.2012, 20:36

Robizg1-> Ja też gram w Asicsach ale w ręczną :D

Gofer999 komentarzy: 1470330.06.2012, 20:36

@RvPersie Ja uwielbiam, od niedawna, bo przed adiZero Rose nie było tam w ofercie nic ciekawego.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 230.06.2012, 20:35

mnie tam vansy niczym nie zachwycają, dlatego nie rozumiem hajpu na to.

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 20:35

Ja tam najbardziej lubie Vans'y, Etnies'y i DC :) teraz sobie kupilem Element'y i sa swietne na lato.

grand92 komentarzy: 793730.06.2012, 20:35

widział ktoś z was fanpage na facebooku "Howard Webb - A Manchester United legend" ? :D

LoveTheGunners komentarzy: 914030.06.2012, 20:35

ja teraz chodze w reebokach i mi odpowiadaja sa wygodne nie ropie*dal*ja sie za przeproszeniem szybko ;)

Ars3n komentarzy: 1235430.06.2012, 20:34

Athene
Zebys wiedzial :D jeszcze jak zalozysz koszule niebieska w kratke, to juz kompletnie.

RvPersie
hm.. z adidasa to mialem chyba tylko 2 pary butow, z reeboka juz wiecej mialem.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 20:33

kiedys vansy byly po 15 zl na bazarze i się nazywały kapcie

sectorxpl komentarzy: 330.06.2012, 20:32

Mi te buty sa potrzebne tak na co dzien glownie, ew. do kosza;)

A co wieku to gimnazjum juz mam dawno za soba, i nie tylko gimnazjum zreszta ;))

AirMaxy imponuja mi wygoda, przymierzalem kiedys i byly naprawde wygodne. Ale nie wiem jak na dluzsza mete.

Niestety, wiekszosc AirMaxow ma tak irytujace kolory, ze hej. Natomiast te sa klasyczne ( czarno-biale) i dlatego sie zastanawiam

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 230.06.2012, 20:31

jak to mówi mój kolega

'załóż vansy, wszystkie dupy twoje' :D

RvPersie komentarzy: 1145830.06.2012, 20:31

Tylko Ja preferuje obuwie Adidasa? Nike nienawidzę przejechałem się na nich nie raz. Jak jeszcze zwykłe Airy wytrzymam tak Air Maxy to wioska.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.06.2012, 20:31

Jaka waszym zdaniem jest najlepsza parada Euro ? Imo Given zmiażdżył system

Na początku grałem w high vandalach, ale to początki zupełne. bez stabilizatorów i innych bajerów.

teraz mam coś takiego

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 20:31

Jeszcze rozumiem kupic takie Airmaxy do biegania albo cos bo tak to obciach w czyms takim chodzic. No chyba, ze w komplecie z dresem i bmw :P
Ja tam juz bym wolal w zwyklych trampkach chodzic.

Ars3n komentarzy: 1235430.06.2012, 20:30

airmaxy to shit totalny tak propo.Vansy,dunki to sa buty.. sam mam vansy czarne z biala podeszwa i dunki sweets :d

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 20:29

Dobra panowie. ja się zwijam. Miłej nocy :)

EdekSilva9 komentarzy: 273130.06.2012, 20:29