FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale!

FENOMENALNI Włosi pokonują Niemcy w półfinale! 28.06.2012, 22:53, Sebastian Czarnecki 1272 komentarzy

Po kapitalnym meczu, do którego nie trzeba było dogrywki, Włosi w świetnym stylu pokonali Niemców i awansowali do wielkiego finału Euro 2012. Niewielu ludzi stawiało przed tym półfinałem na reprezentację Włoch, która miała dwa dni mniej na odpoczynek niż Niemcy, a przecież rozegrała aż 120 minut w meczu z Anglią. Podopieczni Cesare Prandellego pokazali jednak olbrzymią klasę i fantastyczny futbol, kapitalnie grając przy tym w defensywie. Teraz pozostało jedynie ze zniecierpliwieniem czekać na wielki finał, który odbędzie się 1 lipca w Kijowie.

Już na początku spotkania Niemcy mogły wyjść na prowadzenie, a przed dobrą okazją stanął Hummels. Piłka po jego strzale minęła Buffona, ale sprzed linii wybił ją Andrea Pirlo. W dwunastej minucie z prawej strony po ziemi dośrodkowywał Boateng, ale Buffon nieczysto trafił w piłkę, wypuścił ją z rak i nabił swojego obrońcę, co mogło zakończyć się golem samobójczym. Na szczęście dla niego piłka wyszła tylko na rzut rożny. Chwilę później groźny strzał z dystansu oddał Kroos, ale tym razem bramkarz Juventusu zachował się już bardzo dobrze i sparował jego uderzenie.

W następnych minutach dwukrotnie do wysiłku został zmuszony Manuel Neuer, na którego bramkę dwa groźne strzały oddali włoscy zawodnicy. Golkiper Bayernu zachował jednak zimną krew i nie miał problemów z obroną obu uderzeń.

Jak się okazało, akcje Włochów wcale nie okazały się chwilowymi, gdyż odważnie przystąpili do ofensywy. W 19. minucie kapitalnie zachował się Antonio Cassano, który wkręcił w ziemię Hummelsa i kapitalnie dośrodkował na głowę Balotellego, który z najbliższej odległości pokonał Neuera. 1-0 dla Włoch!

Po kiksach Buffona z pierwszych minut nie było już śladu. W 27. minucie strzał po ziemi oddał Mesut Oezil, ale golkiper Juventusu pewnie złapał piłkę. Pięć minut później na wolnej pozycji znalazł się Montolivo, który zamiast szukać miejsca do oddania strzału, zaczął bawić się w niepotrzebne dryblingi, co zakończyło się utratą piłki przez gracza, który 1 lipca zasili barwy Milanu.

W 35. minucie Niemcy mogli doprowadzić do wyrównaniu po kapitalnej akcji Samiego Khediry, który przyjął piłkę nas klatkę piersiową i z pierwszej piłki posłał potężną bombę wolejem na bramkę Buffona. Golkiper Juventusu kolejny raz pokazał swój kunszt bramkarski i fantastyczną paradą zatrzymał strzał Niemca.

Niewykorzystana akcja Niemiec szybko się zemściła, bo już minutę później Włosi wyprowadzili zabójczą kontrę, która zadała kolejny cios drużynie Niemiec! Montoivo popisał się kapitalnym długim podaniem w kierunku Balotellego, który wykorzystał kapitalne ustawienie niemieckiej defensywy, przyjął futbolówkę i popędził na bramkę Neuera. Balotelli wyszedł sam na sam z bramkarzem Bayernu i atomowym uderzeniem w okienko nie dał mu żadnych szans. Włochy 2-0 Niemcy!

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po pierwszych kilku minutach wydawało, w których dwa poważne błędy popełnił Buffon, wydawało się, że to Niemcy będą kontrolować przebieg tego spotkania. Okazało się zupełnie inaczej, gdyż Włosi, kiedy już otrząsnęli się z szoku, przystąpili do szturmowania na bramkę Niemców, co zaowocowało dwoma trafieniami. Mecz jednak jeszcze się nie skończył, a czekała na nas jeszcze druga połowa.

W drugiej połowie zdecydowanie przebudziła się reprezentacja Niemiec. Najpierw świetną okazję zmarnował Marco Reus, który pojawił się po przerwie za słabo grającego Podolskiego, a minutę później z dystansu minimalnie nad bramką uderzał Lahm.

W 60. minucie z kontratakiem wyszli reprezentanci Włoch. Solową akcją popisał się Balotelli, który zwiódł Lahma, zszedł do środka i huknął obok słupka. Dwie minuty później Niemcy mogli zmniejszyć wynik meczu. Z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Marco Reus, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Gigi Buffon, który kapitalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Kilka minut później z kapitalnym kontratakiem wyszli Włosi i mogli tym akcentem definitywnie zakończyć udział Niemców na mistrzostwach Europy. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Marchisio, ale graczowi Juventusu nie udało się oddać strzału w światło bramki. Pozostało dwadzieścia minut nadziei dla Niemców na doprowadzenie do wyrównania.

Czas uciekał, a to Włosi byli bliżsi zdobycia bramki. W 75. minucie to znowu podopieczni Cesare Prandellego wyszli z akcją, która mogła zakończyć się golem. Marchisio bez problemu poradził sobie z Lahmem i Badstuberem, a następnie oddał strzał obok bramki Neuera. Sześć minut później Włosi wyszli z kolejną akcją. Po koszmarnym błędzie niemieckiej defensywy sam na sam z Neuerem wyszedł Di Natale, ale trafił tylko w boczną siatkę.

W 92. minucie po zamieszaniu w polu karnym Włochów, jeden z defensorów zagrał piłkę ręką, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Mesut Oezil i strzelił gola, czym nieco przedłużył nadzieje Niemiec na doprowadzenie do wyrównania. Czasu jednak zostało niewiele.

Do końca meczu nic nie uległo jednak zmianie, a Włosi zasłużenie awansowali do finału mistrzostw Europy, gdzie 1 lipca zmierzą się z Hiszpanią!

Składy:

Włochy: Buffon - Balzaretti, Bonucci, Barzagli, Chiellini - De Rossi - Pirlo, Montolivo (63. Motta), Marchisio - Cassano (57. Diamanti), Balotelli (70. Di Natale)

Niemcy: Neuer - Boateng (71. Mueller), Hummels, Badstuber, Lahm - Schweinsteiger, Kheira - Oezil, Kroos, Podolski (46. Reus) - Gomez (46. Klose)

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Włoch autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 20:25

Athene we wkładkach playfast to nie jest problem :). Do grania mam jeszcze Sensei III Asics'a nwm czy znasz takie rzeczy :). A tak pozatym popatrz że siatkarze coraz częściej grają w Nike:). Przykład Bartek Kurek (Hyperdunk/Fuse) Kubiak (Kobe VII) Jarosz(Kobe VII) i dużo dużo innych. Nike są wygodniejsze od typowych butów do siatki, a gdybyś grał w stabilizatorze to byś docenił niskiego buta :P

Gofer999 komentarzy: 1470330.06.2012, 20:24

Ogólnie to NEVER MIND się pisze oddzielnie, tylko płyta Nirvany była zatytułowana "NEVERMIND". ;)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 230.06.2012, 20:23

Ja to bardziej nie rozumiem mody na vansy :p

w kobasach grać w siatke to jest profanacja.
tyle Ci powiem :)

To tak jakbyś kupił sobie kolce do biegania i grał w nich w kosza na betonie.

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 20:23

Co to za jakas moda gimnazjalna na te Airmaxy? Przeciez to zwykle "adidaski".. Nie dalbym za takie cos wiecej niz 200 zl..

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 20:22

ArseneAl ja dałem 400zł za kobe Vii ale do siatkówki (profesjjjonal) ich uzywam :)

Kysio2607 komentarzy: 1336030.06.2012, 20:22

haha Marzag xd

Ktoś pamięta ? ;d

Gościu do czego Ci są te buty potrzebne? Do wózka po gimnazjum?:)

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 20:21

Kurde ja juz bym wolal taka kase (w sumie to nawet polowe) wydac na jakies zaje**ste Vansy albo cos w tym stylu.

sectorxpl komentarzy: 330.06.2012, 20:21

@arsenallord

Nie, do tej pory nie mialem konta, ale czytalem regularnie newsy i komentarze. Dzis widzialem, ze byl taki temat, wiec stwierdzilem, ze i tak pora zasilic grono Kanonierow.com a teraz byl jeszcze dodatkowy bodziec;)

Ale tak patrze po cenach i malo ktore (LADNE) AirMaxy schodza ponizej 300 zl ;//

LoveTheGunners komentarzy: 914030.06.2012, 20:19

panowie co powiecie nt naszego mlodego obroncy Kyla Bartley'a?

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 20:18

Kysio2607, skysports.com :D

majkel_majkel komentarzy: 1342 newsów: 4230.06.2012, 20:18

AirMaxy sa bardzo ok, mega wygodne! A te i calkiem ladne

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11730.06.2012, 20:17

sectorxpl---> Zalogowałeś się tu aby spytać się o buty?

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 20:17

sector do czego Ci potrzebne? Ja mam KOBE VII Lakers home :) To dopiero polecam

Kysio2607 komentarzy: 1336030.06.2012, 20:17

Panowie, pytanko mam.

Jak się nazywała strona na której nadawali finał ligi k.com w haxa? :P

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 20:16

sectorxpl, te buty chodzily kiedys po 220 zl, a teraz sie moda w gimnazjum zrobila i cena skoczyla ponad 2x, pewnie na te kwejki czy inne strony to zdjecia tych butow to ktos od nike poland wysylal ;p

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 20:15

Hah niewidziales tego jeszcze? Ruch podolskiego w krawacie jest genialny :)

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 20:13

youtube.com/watch?v=pcAWTpLcJmg jakbym siebie wtedy widział ;d już nawet nie byłem wku*wiony

sectorxpl komentarzy: 330.06.2012, 20:13

Jako ze byl tu dzis temat butow, ja takze prosze was o rade. Wpadly mi w oko te AirMaxy, moze ktos z Was ma/mial podobne i cos moze mi doradzic?

Cena dosyc wysoka, ale wyglad zacheca do kupna i w ogole strasznie sie na nie nakrecilem...

Prosze o wszelkie opinie!

allegro.pl/hit-nike-air-max-44-5-model-2012-i2458657743.html

Demostenes komentarzy: 233930.06.2012, 20:12

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cVLZmCJ9oyU#!

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 20:11

Jak, jeśli linku nie ma xd

Demostenes komentarzy: 233930.06.2012, 20:10

ZLITUJCIE SIĘ NADE MNĄ!

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 130.06.2012, 20:08

30 zł za zobaczenie starego mistrza, który teraz bije się dla kasy? Phi wole sobie zbierać na transport i bilet na Emirates :)

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 20:03

arsenallord, i slusznie zrobiles, ja teraz pewnie nie obejrze tej gali i pojde spac, bo boksem sie az tak nie interesuje, a proboje walczyc z bezsennoscia ;p

Ars3n komentarzy: 1235430.06.2012, 20:03

zlodzieje.Ja wtedy nawet nie placilem za to tylko na wloskim kanale poogladalem za darmo.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 230.06.2012, 20:03

Ja tam oglądałem na polskim streamie :D
Dobra jakość i nie przycinało. Czasu tylko szkoda :)

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11730.06.2012, 20:01

Marzag---> A Ja jeszcze nigdy za nic takiego nie płaciłem - i nie zapłacę. A Adamka z Kliczką na niemieckich kanałach oglądałem.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 130.06.2012, 19:57

arsenallord, ja juz raz zaplacilem zeby zobaczyc jak adamek dostaje po mordzie od kliczki, i drugi raz sie nie skusze bo to jest skur*ysynstwo kazac placic za takie cos.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 230.06.2012, 19:55

Koczan, a Gervinho nie dostał czasami numeru 27 po tym jak Eboue odszedł?

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11730.06.2012, 19:51

Ars3n--> Racja ta gala to dla mnie porażka

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.06.2012, 19:50

Oficjalne numery zawodników są podawane w okolicach połowy sierpnia.

koczan_4 komentarzy: 330230.06.2012, 19:50

znaczy w sparingach*

koczan_4 komentarzy: 330230.06.2012, 19:49

Co do numerów to chyba zależy od zawodnika. Gerv nie wybrał od razu jak przyszedł, w meczach towarzyskich grywał z 22 a po odejściu zmienił na 27.

ArseneAl komentarzy: 2341730.06.2012, 19:48