Fenomenalny Arsenal ogrywa Newcastle w 95. minucie!

Fenomenalny Arsenal ogrywa Newcastle w 95. minucie! 12.03.2012, 21:57, Marcin Stefaniak 2542 komentarzy

Kolejna wygrana i kolejny niesamowity comeback Kanonierów, tak można chyba najkrócej opisać spotkanie między Arsenalem a Newcastle. Pierwsza połowa była wyrównana, ale druga część spotkania to już całkowita dominacja gospodarzy i fenomenalny finisz, który przybliżył podopiecznych Wengera już tylko na punkt do trzeciego Tottenhamu.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Song, Arteta, Rosicky - Walcott, Oxlade-Chamberlain, Van Persie

Newcastle United: Krul - Simpson, Williamson, Coloccini, Santon - Obertan, Cabaye, Tioté, Jonas - Ben Arfa - Ba

Obie drużyny chciały rozpocząć z wysokiego C, jednak pierwsi do głosu doszli gospodarze. Już w 3. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję, by wyjść na prowadzenie. Walkę o górną piłkę wygrał Sagna, futbolówka powędrowała do Walcotta, który poradził sobie z Santonem i popisał się świetnym dośrodkowaniem. Ostatecznie jednak van Persie minimalnie wyminął się z piłką.

W 14. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy popełnił Thomas Vermaelen. Piłkę przejął Cheick Tiote, który przekazał piłkę Dembie Ba, ten posłał ją na skrzydło. Tam znalazł się Hatem ben Arfa, który bez większego problemu poradził sobie z Kieranem Gibbsem i płaskim strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Już minutę później było 1-1. Kolejnym świetnym rajdem popisał się Theo Walcott, po czym dośrodkował do Robina van Persiego. Holender po raz kolejny pokazał klasę. Przyjął piłkę, ograł Mike'a Williamsona i umieścił piłkę w siatce.

Po dwóch trafieniach obie drużyny spuściły z tonu i nie rwały się do ataków. Akcje były głównie prowadzone w środku boiska, chociaż wydawać by się mogło, że to Kanonierzy uzyskali nieznaczną przewagę nad rywalem.

Podrażnieni wynikiem z pierwszej połowy podopieczni Wengera od razu ruszyli do zmasowanych ataków. W 49. minucie po raz kolejny dał o sobie znać Theo Walcott. Anglik znów znalazł się na skrzydle i dobrze dośrodkował, ale główka Tomasa Rosickiego była skierowana wprost w Tima Krula.

Dwie minuty później przed polem karnym znalazł się Alex Oxlade-Chamberlain, otrzymał podanie o Mikela Artety, przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja, ale piłka poszybowała nad bramką.

W 67. minucie koronkową akcję po raz kolejny przeprowadzili Kanonierzy. Tomas Rosicky popisał się świetnym rajdem na prawej flance, zagrał piłkę do Theo Walcotta, ten ograł defensora Newcastle i odegrał do Czecha, który jednak nie był w stanie skierować piłki do bramki rywala po strzale z 5. metra.

W 79. minucie Kieran Gibbs wywalczył piłkę na lewym skrzydle, zagrał ją do Robina van Persiego, ale Holender nie zdołał trafić nawet w światło bramki, po uderzeniu prawą nogą.

Cztery minuty później kolejną stuprocentową okazje zmarnował Gervinho, który wcześniej zastąpił na boisku Chamberlaina. Mikel Arteta dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ta ominęła wszystkich zawodników znajdujących się w polu karnym i trafiła pod nogi reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej. Ten jednak nie połapał się w całej sytuacji i nie zdołał skierować piłki do bramki rywali z najbliższej odległości.

Napór gospodarzy nie malał i w 90. minucie po dobrym dośrodkowaniu główkował Thomas Vermaelen, fenomenalną interwencją popisał się jednak Tim Krul.

Wreszcie, po wielu heroicznych próbach stało się. W 95. minucie z kontrą popędzili Kanonierzy. Piłka trafiła pod nogi Walcotta, ten znowuż popisał się świetnym rajdem i dośrodkował w pole karne, w wielkim zamieszaniu najlepiej odnalazł się Thomas Vermaelen, tym razem Belg nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce i po strzale z najbliższej odległości zapewnił swej drużynie cenne trzy punkty.

Newcastle UnitedRaport pomeczowyThomas Vermaelen autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125121.03.2012, 12:18

Uff..

Kikut123 komentarzy: 124915.03.2012, 16:20

canalplus.pl/forum/?topic/liga-angielska-2011-12_6-6715

Na samym dole jest opisane o sądzie. Żeby głosować drugi raz trzeba IP zmieńić a chyba nie każdy ma taką możliwość.

mskafc komentarzy: 579615.03.2012, 16:15

Alexandro96

Nie wiem, czy to przeczytasz, ale keye do bety zostaly juz rozdane.. przynajmniej pierwsza fala. Ja nie dostalem ani jednego, na 4 meile ktore zarejestrowalem -.-

mackes komentarzy: 11115.03.2012, 16:14

besty.pl/815589 mysle ze fajne :D wrzucajce na fejsa to moze bedzie na glownej:D

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1415.03.2012, 16:13

Ja bym głosował ale nie mogę wejść w to coś :(

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068715.03.2012, 16:12

EdekSilva

EdekSilva9 komentarzy: 273115.03.2012, 16:06

można coś zrobić żeby zagłosować drugi raz?
;p

anty_pzpn_ komentarzy: 337015.03.2012, 16:06

Głosujcie na stronie canal plus na nasz mecz bo nas powoli doganiaja !!! 53 % do 47 % !! A wczoraj bylo jeszcze 62 % ;p

mackes komentarzy: 11115.03.2012, 15:56

marcinekkks komentarzy: 65215.03.2012, 15:47

Berni, co jak co, sam tego nie popieram. Bo to co robią kluby to jest spora przesada. Nie czaje jak można taak szajstac pieniędzmi. I tu nie chodzi o sam fakt kupowania, tylko o traktowanie piłkarzy np. Nuri Sahin, znakomity środkowy pomocnik, poprzez kontuzje w realu ma bardzo małe szanse na częste występy. Wydaje mi się że latem odejdzie... A jak nie latem to w styczniu... to jest moje zdanie

berni33 komentarzy: 138915.03.2012, 15:43

sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-niemiecka/uli-hoennes-to-co-robia-real-i-barcelona-jest-nie-,1,5059315,wiadomosc.html

czekam na to jak poprze to jak zwykle nasz AW

MarcinKanonier komentarzy: 133115.03.2012, 15:43

Marcinekks, ElSar
United pocisnie Bilbao bo w innym wypadku strace moje cale 2 złote!! Cale oszczednosci pojda sie ***** :]

MarcinKanonier komentarzy: 133115.03.2012, 15:42

Nie pocisnie bo wtedy strace moje cale 2 złote!! Cale oszczednosci pojda sie ***** :]

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068715.03.2012, 15:42

Kiedy jest losowanie Ćwierćfinałów w LM? Jutro czy za tydzień?

madjer komentarzy: 553415.03.2012, 15:42

United są w dupie nie dają rady wygrać na San Mames ...

mitmichael

Wiadomo coś o konsolowym wydaniu czy to była zwykła ściema ?

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34115.03.2012, 15:27

Ja tam w Diablo nie pogram, a na pewno nie tuż po premierze, może trochę potem :p W tym tygodniu koło 4 stów wydaję, w najbliższym czasie jeszcze większe wydatki związane z gitarą się zbliżają.. Więc nie wiadomo jak to będzie :p Chyba że brat, który jest wielkim fanem serii kupi :)

@Szogun
No Diablo to jest Krol Hack and slashy - 11 lat czekania i w koncu oficjalna data premiery zostala potwierdzona. Juz zbieram kase - poprzednie czesci mam oryginalne wiec i trzecia trzeba zakupic - 200zł, szkoda ze na poczatek taka cena ale mowi sie trudno. Patrzylem na kolekcjonerska ale podobno ma kosztowac 400 zł :P

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068715.03.2012, 15:17

janek

2:0

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 315.03.2012, 15:16

mitmitchel Ile ja grałem w Diablo II jedna z najlepszych gier ever. Czekam z niecierpliwością na ten tytuł bo to jak dla mnie pozycja kultowa ;)

DryneK komentarzy: 226915.03.2012, 15:16

United muszą wygrać 2:0

janek_4 komentarzy: 123515.03.2012, 15:15

Ile United muszą dzisiaj wygrać żeby przejść?

Ramsi komentarzy: 312915.03.2012, 15:04

badyl254---> taaaa i pewnie w czasie rozmowy zapytałeś się czy Wisła będzie w LM.
A barack: YES, Wisła CAN :D

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16415.03.2012, 15:01

mskafc
Zapisałem się, ale jeszcze nic nie odpowiedzieli. Beta rozpoczyna się pod koniec marca.
Ekipę mam. W kilka osób będziemy Tyrię podbijać :D

Flisu komentarzy: 160215.03.2012, 14:56

Ja tam czekam na Uprising44 :D

mskafc komentarzy: 579615.03.2012, 14:54

Alexandro96

Dostales key do bety moze?:) masz ekipe do grania ? Ja bede gral z 8 kumplami, jak cos. :p

kanonier91 komentarzy: 457015.03.2012, 14:50

facebook.com/photo.php?fbid=379827088702888&set=a.215433291808936.58936.117407931611473&type=1&theater