Fenomenalny Arsenal ogrywa Newcastle w 95. minucie!

Fenomenalny Arsenal ogrywa Newcastle w 95. minucie! 12.03.2012, 21:57, Marcin Stefaniak 2542 komentarzy

Kolejna wygrana i kolejny niesamowity comeback Kanonierów, tak można chyba najkrócej opisać spotkanie między Arsenalem a Newcastle. Pierwsza połowa była wyrównana, ale druga część spotkania to już całkowita dominacja gospodarzy i fenomenalny finisz, który przybliżył podopiecznych Wengera już tylko na punkt do trzeciego Tottenhamu.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Song, Arteta, Rosicky - Walcott, Oxlade-Chamberlain, Van Persie

Newcastle United: Krul - Simpson, Williamson, Coloccini, Santon - Obertan, Cabaye, Tioté, Jonas - Ben Arfa - Ba

Obie drużyny chciały rozpocząć z wysokiego C, jednak pierwsi do głosu doszli gospodarze. Już w 3. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję, by wyjść na prowadzenie. Walkę o górną piłkę wygrał Sagna, futbolówka powędrowała do Walcotta, który poradził sobie z Santonem i popisał się świetnym dośrodkowaniem. Ostatecznie jednak van Persie minimalnie wyminął się z piłką.

W 14. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy popełnił Thomas Vermaelen. Piłkę przejął Cheick Tiote, który przekazał piłkę Dembie Ba, ten posłał ją na skrzydło. Tam znalazł się Hatem ben Arfa, który bez większego problemu poradził sobie z Kieranem Gibbsem i płaskim strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Już minutę później było 1-1. Kolejnym świetnym rajdem popisał się Theo Walcott, po czym dośrodkował do Robina van Persiego. Holender po raz kolejny pokazał klasę. Przyjął piłkę, ograł Mike'a Williamsona i umieścił piłkę w siatce.

Po dwóch trafieniach obie drużyny spuściły z tonu i nie rwały się do ataków. Akcje były głównie prowadzone w środku boiska, chociaż wydawać by się mogło, że to Kanonierzy uzyskali nieznaczną przewagę nad rywalem.

Podrażnieni wynikiem z pierwszej połowy podopieczni Wengera od razu ruszyli do zmasowanych ataków. W 49. minucie po raz kolejny dał o sobie znać Theo Walcott. Anglik znów znalazł się na skrzydle i dobrze dośrodkował, ale główka Tomasa Rosickiego była skierowana wprost w Tima Krula.

Dwie minuty później przed polem karnym znalazł się Alex Oxlade-Chamberlain, otrzymał podanie o Mikela Artety, przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja, ale piłka poszybowała nad bramką.

W 67. minucie koronkową akcję po raz kolejny przeprowadzili Kanonierzy. Tomas Rosicky popisał się świetnym rajdem na prawej flance, zagrał piłkę do Theo Walcotta, ten ograł defensora Newcastle i odegrał do Czecha, który jednak nie był w stanie skierować piłki do bramki rywala po strzale z 5. metra.

W 79. minucie Kieran Gibbs wywalczył piłkę na lewym skrzydle, zagrał ją do Robina van Persiego, ale Holender nie zdołał trafić nawet w światło bramki, po uderzeniu prawą nogą.

Cztery minuty później kolejną stuprocentową okazje zmarnował Gervinho, który wcześniej zastąpił na boisku Chamberlaina. Mikel Arteta dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ta ominęła wszystkich zawodników znajdujących się w polu karnym i trafiła pod nogi reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej. Ten jednak nie połapał się w całej sytuacji i nie zdołał skierować piłki do bramki rywali z najbliższej odległości.

Napór gospodarzy nie malał i w 90. minucie po dobrym dośrodkowaniu główkował Thomas Vermaelen, fenomenalną interwencją popisał się jednak Tim Krul.

Wreszcie, po wielu heroicznych próbach stało się. W 95. minucie z kontrą popędzili Kanonierzy. Piłka trafiła pod nogi Walcotta, ten znowuż popisał się świetnym rajdem i dośrodkował w pole karne, w wielkim zamieszaniu najlepiej odnalazł się Thomas Vermaelen, tym razem Belg nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce i po strzale z najbliższej odległości zapewnił swej drużynie cenne trzy punkty.

Newcastle UnitedRaport pomeczowyThomas Vermaelen autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne

rege komentarzy: 96014.03.2012, 22:44

Osobiście chciałbym, żeby Napoli wygrało dzisiaj;) Tzn, awansowało.

Diabliica komentarzy: 337814.03.2012, 22:44

ojej przepraszam.

swoją drogą, to zadziwiające. nie ma w Chelsea wijasza bojasza i od razu wygrywają haha :D

Szogun komentarzy: 28669 newsów: 314.03.2012, 22:44

Ja nie cierpię Płomienia Jeżyce. Jestem kibicem Arsenalu i tylko ten klub budzi we mnie emocje a co do wyboru moich uczuć do Barcelony mam i trzecie wyjścia. Mam ich szczerze i głęboko w najbardziej ciemnym i mrocznym miejscu jakie tylko posiadam.

Diabliica komentarzy: 337814.03.2012, 22:43

Ja *******e następny. Nie nie boli. Przegraliśmy zasłużenie. Nienawidzę ich za to aktorstwo, za wszystko

Athene
Jezu czy ja napisalem ze lubie Barce? Lol, po prostu gorzej nienawidze Realu od Farselony.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11714.03.2012, 22:41

Ale napisałem "w przerwie dogrywki nie ma przerwy" oczywiście pomiędzy 1 a 2 połową dogrywki nie ma przerwy

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2414.03.2012, 22:40

macie linka do chelsea?

mazibos komentarzy: 80714.03.2012, 22:40

Diabliica

POPIERAM!

Diabliica komentarzy: 337814.03.2012, 22:40

Ja życzę RM wygrania LM i zagranie na nosie barcelonie. Nienawidzę ich na równi z city czy lpoolem

Vermaelen5 komentarzy: 265914.03.2012, 22:39

Jak sie rzuca w mlodszych kolegow z klubu lotkami od darta, to ja tez nie mam pytan:)
dobra trzeba isc spac, zeby rano wstac:D
dobranoc wszystkim. I milego ogladania ****sow

Theo10 komentarzy: 827814.03.2012, 22:39

Barcelonę można kochać lub nienawidzić. Jeżeli deklarujesz się kibicem Arsenalu to już niestety zostaje tylko jedna opcja....

DB10 komentarzy: 149614.03.2012, 22:39

Dobrze dobrze, niech sie CFC meczy w dogrywce :)

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11714.03.2012, 22:38

LordTiTi---> W przerwie dogrywki nie ma przerwy, jest tylko zmiana stron.

mitmichael komentarzy: 4924314.03.2012, 22:38

JEST na głownym Nsport leci dogrywka Chelsea - Napoli :D czyli dobrze, ze wlaczyłem TNK :D

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 214.03.2012, 22:38

Vermaelen5 widać lubi sobie dobry teatr oglądać, nikt mu nie broni :P

Jedynym piłkarzem z Barcelony, którego lubię jest Fabregas z wiadomych powodów. Messi jest przeceniany i to zdecydowanie. Busquets niby dobry ale chyba jest połączony z koszulką układem nerwowym bo za każdym razem jak ktoś go złapie to sie kula po trawie jakby mu nie wiem co robili.

W Realu nie jest lepiej, Di Maria też potrafi takie coś zrobić natomiast Ronaldo od czasu przeprowadzki z PL już tak często tego nie stosuje.

Mam nadzieję, że Barcelona nie wygra LM.

amadeo komentarzy: 514914.03.2012, 22:36

A niech się pomęczą ;) Chociaż następny mecz grają dopiero 21 marca z City na Etihad

kanonier91 komentarzy: 457014.03.2012, 22:36

berni33 to trzymamy kciuki za Radwańską =)

Jarson komentarzy: 107914.03.2012, 22:36