Fenomenalny Arsenal ogrywa Newcastle w 95. minucie!

Fenomenalny Arsenal ogrywa Newcastle w 95. minucie! 12.03.2012, 21:57, Marcin Stefaniak 2542 komentarzy

Kolejna wygrana i kolejny niesamowity comeback Kanonierów, tak można chyba najkrócej opisać spotkanie między Arsenalem a Newcastle. Pierwsza połowa była wyrównana, ale druga część spotkania to już całkowita dominacja gospodarzy i fenomenalny finisz, który przybliżył podopiecznych Wengera już tylko na punkt do trzeciego Tottenhamu.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Song, Arteta, Rosicky - Walcott, Oxlade-Chamberlain, Van Persie

Newcastle United: Krul - Simpson, Williamson, Coloccini, Santon - Obertan, Cabaye, Tioté, Jonas - Ben Arfa - Ba

Obie drużyny chciały rozpocząć z wysokiego C, jednak pierwsi do głosu doszli gospodarze. Już w 3. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję, by wyjść na prowadzenie. Walkę o górną piłkę wygrał Sagna, futbolówka powędrowała do Walcotta, który poradził sobie z Santonem i popisał się świetnym dośrodkowaniem. Ostatecznie jednak van Persie minimalnie wyminął się z piłką.

W 14. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy popełnił Thomas Vermaelen. Piłkę przejął Cheick Tiote, który przekazał piłkę Dembie Ba, ten posłał ją na skrzydło. Tam znalazł się Hatem ben Arfa, który bez większego problemu poradził sobie z Kieranem Gibbsem i płaskim strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Już minutę później było 1-1. Kolejnym świetnym rajdem popisał się Theo Walcott, po czym dośrodkował do Robina van Persiego. Holender po raz kolejny pokazał klasę. Przyjął piłkę, ograł Mike'a Williamsona i umieścił piłkę w siatce.

Po dwóch trafieniach obie drużyny spuściły z tonu i nie rwały się do ataków. Akcje były głównie prowadzone w środku boiska, chociaż wydawać by się mogło, że to Kanonierzy uzyskali nieznaczną przewagę nad rywalem.

Podrażnieni wynikiem z pierwszej połowy podopieczni Wengera od razu ruszyli do zmasowanych ataków. W 49. minucie po raz kolejny dał o sobie znać Theo Walcott. Anglik znów znalazł się na skrzydle i dobrze dośrodkował, ale główka Tomasa Rosickiego była skierowana wprost w Tima Krula.

Dwie minuty później przed polem karnym znalazł się Alex Oxlade-Chamberlain, otrzymał podanie o Mikela Artety, przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja, ale piłka poszybowała nad bramką.

W 67. minucie koronkową akcję po raz kolejny przeprowadzili Kanonierzy. Tomas Rosicky popisał się świetnym rajdem na prawej flance, zagrał piłkę do Theo Walcotta, ten ograł defensora Newcastle i odegrał do Czecha, który jednak nie był w stanie skierować piłki do bramki rywala po strzale z 5. metra.

W 79. minucie Kieran Gibbs wywalczył piłkę na lewym skrzydle, zagrał ją do Robina van Persiego, ale Holender nie zdołał trafić nawet w światło bramki, po uderzeniu prawą nogą.

Cztery minuty później kolejną stuprocentową okazje zmarnował Gervinho, który wcześniej zastąpił na boisku Chamberlaina. Mikel Arteta dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ta ominęła wszystkich zawodników znajdujących się w polu karnym i trafiła pod nogi reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej. Ten jednak nie połapał się w całej sytuacji i nie zdołał skierować piłki do bramki rywali z najbliższej odległości.

Napór gospodarzy nie malał i w 90. minucie po dobrym dośrodkowaniu główkował Thomas Vermaelen, fenomenalną interwencją popisał się jednak Tim Krul.

Wreszcie, po wielu heroicznych próbach stało się. W 95. minucie z kontrą popędzili Kanonierzy. Piłka trafiła pod nogi Walcotta, ten znowuż popisał się świetnym rajdem i dośrodkował w pole karne, w wielkim zamieszaniu najlepiej odnalazł się Thomas Vermaelen, tym razem Belg nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce i po strzale z najbliższej odległości zapewnił swej drużynie cenne trzy punkty.

Newcastle UnitedRaport pomeczowyThomas Vermaelen autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Maciejas komentarzy: 20814.03.2012, 23:35

Jedziecie Drogbe a on niczym sobie na to nie zasłużył. Myśle że 99% zawodników dla zyskania czasu by tak zrobiło.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1414.03.2012, 23:34

Busquets'owi to on do pięt nie dorasta. To raczej była kiepska próba kopiowania jego umiejętności :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.03.2012, 23:34

Mid > Chelsea w niedziele gra z Leicester ,więc zapewne wystawi rezerwy . Z City grają 21 marca ,wtedy my również gramy ważny mecz .

veron komentarzy: 459214.03.2012, 23:34

No dokładnie, tzw. "gest Busquetsa"

DryneK komentarzy: 226914.03.2012, 23:33

@veron
zachował się jak ten słynny aktor z Barcelony - Busquets

Maciejas komentarzy: 20814.03.2012, 23:33

Coż patrząc na Chelsea pozostaje życzyć że odżyją. Zawsze dażyłem ich sympatią jako jedyny klub z premier league który gra przeciw Arsenalowi. Oby udało im się jak najdaleść zajść w LM a w lidze niech zajma 4 miejsce a my 3 :)

DryneK komentarzy: 226914.03.2012, 23:32

Gnabre jest tylko rok starszy ode mnie a gdyby przyszło mi zagrać przeciw niemu to straciłbym twarz.

veron komentarzy: 459214.03.2012, 23:31

A po tym co zrobił Drogba (nurek i podglądanie) cały szacunek do niego straciłem

jak ktos nie widział

youtube.com/watch?v=0MnCr1hdrQw

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41214.03.2012, 23:31

Teraz trzeba mieć nadzieję, że Chelsea nie zdąży zregenerować sił do weekendu i się potknie.

polishbrigadesx komentarzy: 1020714.03.2012, 23:30

Real- barca pewnie dopiero w finale.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.03.2012, 23:29

mskafc > Podobno wielki talent .
Ma tylko 16 lat !

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12614.03.2012, 23:29

Podobno gonimy Spursów, a nie oglądamy się na Chelsea. Te analizy niektórych jak to źle/dobrze, że Chelsea przeszła są momentami śmieszne. Tak samo jak grube rozkminy komu dzisiaj kibicować w stylu 'kurde trzymałbym za nich kciuki, ale ten ma krzywą mordę, co począć koledzy? ;////'

Za tydzień kluczowe będzie wygrać z Evertonem ,bo w tym samym czasie Chelsea może przegrać z City . Fajnie by było odskoczyć Chelsea na 6 pkt ,a potem kolejkę później grają z Tottenhamem gdzie byłby dla mnie mile widziany remis :D

wronka23 komentarzy: 408914.03.2012, 23:29

pary ; real- barca, chelsa bayern, benfica- milan, apoel-mrsylia niech se cypr przejdzie;p

mskafc komentarzy: 579614.03.2012, 23:29

Wenger obserwowal dzis na rezerwach Gnabry'ego, ktory mial ponoc dobry wystep i zanotowal bramke. Moze Wenger widzi w nim ten sam potencjal, co w Cescu ?

berni33 komentarzy: 138914.03.2012, 23:26

żeby to nie był moment zwrotny Chelsea i teraz zaczęli tylko grac lepiej co jest niestety bardzo prawdopodobne ;/ nie wiem z czego się cieszyc

Jano komentarzy: 8514.03.2012, 23:26

Honor angielskiej piłki uratowany :)
Dobrze się stało, dodatkowo Chelsea będzie miała dodatkowe mecze co nam jeszcze może pomóc.
Więc git.

wronka23 komentarzy: 408914.03.2012, 23:25

zal ****si awansuja a my nie;/

polishbrigadesx komentarzy: 1020714.03.2012, 23:25

Chelsea nie trafi na barce bo ona trafi na Apoel albo Marsylie .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.03.2012, 23:24

Chelsea będzie miała teraz bardzo trudny terminarz co cieszy . Będą mieli teraz praktycznie mecze co 3 dni .
18 marzec z Leicester , 21 marca z City , 24 z Tottenhamem , 27/28 mecz w LM , 31 marca z Villą , rewanż w LM 3/4 kwietnia i potem 7 kwietnia z Wigan :D

cegla5055 komentarzy: 152514.03.2012, 23:24

no i smerfy awnsowaly ;/

vergil99111 komentarzy: 128614.03.2012, 23:23

arsenal.com/match-menu/172822/reserves/arsenal-res-v-west-brom-res?tab=report

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1414.03.2012, 23:21

Akurat Chelsea wygra. Znowu będzie jakiś przekupiony łysol sędziował i przepchnie Barcelonę

BeelzeBoSS komentarzy: 31414.03.2012, 23:21

A ja jako kibic Arsenalu się cieszę, że wygrała Chelsea (można ich nie lubić z bardzo wielu powodów, ale jaja to ta drużyna ma). W europejskich pucharach życzę dobrze angielskim drużynom tak z zasady (poza spursami i city .. no chyba ze grają z drużynami włoskimi, wtedy mogę nawet i spursom nie życzyć klęski i 10 kontuzji;P)

Także.. Blue is the Colour!

DryneK komentarzy: 226914.03.2012, 23:21

ahh gdyby AVB był cały czas trenerem the blues to łatwiej by się z nimi grało ;p

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11714.03.2012, 23:20

I Chelsea teraz będzie groźniejsza od KFC. Zobaczycie

Duzy94 komentarzy: 13514.03.2012, 23:20

jak bedzie Chelsea vs Barcelona to Chelsea na 100 % wygra ten dwu mecz

polishbrigadesx komentarzy: 1020714.03.2012, 23:20

Przeciez Shitty wygra chodz bym wolał remis.

DryneK komentarzy: 226914.03.2012, 23:19

Chelsea vs Barcelona to byłby mecz. Ciekawe jakby zagrali

vanperszing komentarzy: 24714.03.2012, 23:18

Brawa dla smerfetek. wygrali z korzyścią dla ogółu PL. i niech się męczą jak najdłużej.

Gunner48 komentarzy: 792914.03.2012, 23:18

Chelsea niech se dojdzie do półfinału nawet, w lidze będą słabsi.

Insekt komentarzy: 148714.03.2012, 23:18

ja sie ciesze, chelsea bardziej zmeczona bedzie ;]

kanonier91 komentarzy: 457014.03.2012, 23:17

Chelsea dalej juz nie zajdzie :P Zegnam was :)

polishbrigadesx komentarzy: 1020714.03.2012, 23:16

W piatek losowanie zobaczymy na kogo trafi Chelsea może na Bayern .

songoku95 komentarzy: 2348614.03.2012, 23:16

dobra panowie ja ide spać:) Dobranoc wszystkim :P

veron komentarzy: 459214.03.2012, 23:16

Pieprzona Chelsea, życzyłem im żeby odpadli

berni33 komentarzy: 138914.03.2012, 23:16

jakoś wolałem Napoli i dziwi mnie tu ze ktoś życzył chealsea przejścia dalej nie lubię ich stylu gry bardziej radosny futbol do przodu Napoli mnie cieszył ;P

Szogun komentarzy: 28666 newsów: 314.03.2012, 23:15

W przyszłym sezonie Chelsea nie będzie w LM także wszystko się wyrówna ;)

Diabliica komentarzy: 337814.03.2012, 23:15

Torres jak sie wystraszył xD

songoku95 komentarzy: 2348614.03.2012, 23:14

Di Mateo jak skacze. Co ten ziom porównuje AFC do CFC? to były 2 bramki różnicy to stzelenia. Diabliica odblokuj mnie już mecz się skończył ;D

Theo10 komentarzy: 827514.03.2012, 23:14

Cholera...

mitmichael komentarzy: 4924314.03.2012, 23:14

Oczywiscie na C+ musieli do Nas odnosnik zrobic - bo Chelsea udalo sie awansowac i odrobic straty z 1 meczu a My - tylko pajace nie wiedza, ze my mielismy odrobic 4 gole a Chelsea tylko 2

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 214.03.2012, 23:14

no to niech chelsea się męczy dalej w LM :) oby doszli jak najdalej :) ehhehehe