Fenomenalny Arsenal ogrywa Newcastle w 95. minucie!

Fenomenalny Arsenal ogrywa Newcastle w 95. minucie! 12.03.2012, 21:57, Marcin Stefaniak 2542 komentarzy

Kolejna wygrana i kolejny niesamowity comeback Kanonierów, tak można chyba najkrócej opisać spotkanie między Arsenalem a Newcastle. Pierwsza połowa była wyrównana, ale druga część spotkania to już całkowita dominacja gospodarzy i fenomenalny finisz, który przybliżył podopiecznych Wengera już tylko na punkt do trzeciego Tottenhamu.

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs - Song, Arteta, Rosicky - Walcott, Oxlade-Chamberlain, Van Persie

Newcastle United: Krul - Simpson, Williamson, Coloccini, Santon - Obertan, Cabaye, Tioté, Jonas - Ben Arfa - Ba

Obie drużyny chciały rozpocząć z wysokiego C, jednak pierwsi do głosu doszli gospodarze. Już w 3. minucie Kanonierzy mieli świetną okazję, by wyjść na prowadzenie. Walkę o górną piłkę wygrał Sagna, futbolówka powędrowała do Walcotta, który poradził sobie z Santonem i popisał się świetnym dośrodkowaniem. Ostatecznie jednak van Persie minimalnie wyminął się z piłką.

W 14. minucie błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy popełnił Thomas Vermaelen. Piłkę przejął Cheick Tiote, który przekazał piłkę Dembie Ba, ten posłał ją na skrzydło. Tam znalazł się Hatem ben Arfa, który bez większego problemu poradził sobie z Kieranem Gibbsem i płaskim strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Już minutę później było 1-1. Kolejnym świetnym rajdem popisał się Theo Walcott, po czym dośrodkował do Robina van Persiego. Holender po raz kolejny pokazał klasę. Przyjął piłkę, ograł Mike'a Williamsona i umieścił piłkę w siatce.

Po dwóch trafieniach obie drużyny spuściły z tonu i nie rwały się do ataków. Akcje były głównie prowadzone w środku boiska, chociaż wydawać by się mogło, że to Kanonierzy uzyskali nieznaczną przewagę nad rywalem.

Podrażnieni wynikiem z pierwszej połowy podopieczni Wengera od razu ruszyli do zmasowanych ataków. W 49. minucie po raz kolejny dał o sobie znać Theo Walcott. Anglik znów znalazł się na skrzydle i dobrze dośrodkował, ale główka Tomasa Rosickiego była skierowana wprost w Tima Krula.

Dwie minuty później przed polem karnym znalazł się Alex Oxlade-Chamberlain, otrzymał podanie o Mikela Artety, przyjął piłkę na klatkę piersiową i uderzył z woleja, ale piłka poszybowała nad bramką.

W 67. minucie koronkową akcję po raz kolejny przeprowadzili Kanonierzy. Tomas Rosicky popisał się świetnym rajdem na prawej flance, zagrał piłkę do Theo Walcotta, ten ograł defensora Newcastle i odegrał do Czecha, który jednak nie był w stanie skierować piłki do bramki rywala po strzale z 5. metra.

W 79. minucie Kieran Gibbs wywalczył piłkę na lewym skrzydle, zagrał ją do Robina van Persiego, ale Holender nie zdołał trafić nawet w światło bramki, po uderzeniu prawą nogą.

Cztery minuty później kolejną stuprocentową okazje zmarnował Gervinho, który wcześniej zastąpił na boisku Chamberlaina. Mikel Arteta dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ta ominęła wszystkich zawodników znajdujących się w polu karnym i trafiła pod nogi reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej. Ten jednak nie połapał się w całej sytuacji i nie zdołał skierować piłki do bramki rywali z najbliższej odległości.

Napór gospodarzy nie malał i w 90. minucie po dobrym dośrodkowaniu główkował Thomas Vermaelen, fenomenalną interwencją popisał się jednak Tim Krul.

Wreszcie, po wielu heroicznych próbach stało się. W 95. minucie z kontrą popędzili Kanonierzy. Piłka trafiła pod nogi Walcotta, ten znowuż popisał się świetnym rajdem i dośrodkował w pole karne, w wielkim zamieszaniu najlepiej odnalazł się Thomas Vermaelen, tym razem Belg nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce i po strzale z najbliższej odległości zapewnił swej drużynie cenne trzy punkty.

Newcastle UnitedRaport pomeczowyThomas Vermaelen autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
karlo komentarzy: 906914.03.2012, 21:07

****si nie dadzą rady, nie ma bata.

Brodziol komentarzy: 14514.03.2012, 21:07

Vermaelen5

Poślizgnęła się bo dowiedziała się, że Krystian nie zapłacił rachunku z gazowni... xD

Vermaelen5 komentarzy: 265914.03.2012, 21:06

Haha Krystyna sie poslizgnela:DDD

Diabliica komentarzy: 337814.03.2012, 21:02

jak tam Chelsea - Napoli? bo Real oglądam.

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 314.03.2012, 20:55

karlo Zawsze dasz dwa zarobione plus dwa swoje i fish and chips jest może nawet with peas ;)

lukasxsoad komentarzy: 83214.03.2012, 20:54

Dzięki panowie:)

Vermaelen5 komentarzy: 265914.03.2012, 20:53

Jezu, Doumbia! Ale bylo blisko.

abdullah komentarzy: 13814.03.2012, 20:53

Nasze rezerwy w składzie: Martinez, Jenkinson, Djourou, Miquel, Santos, Yennaris, Ozyakup, Gnabry, Aneke, Park, Chamakh prowadzą z West Brom do przerwy 2:0 po bramkach Parka i Gnabriego.

lukasxsoad komentarzy: 83214.03.2012, 20:50

Panowie, macie jakiś link do meczu CFC-Napoli?

Nom, super by był taki final, ale można o nim tylko pomarzyć :D

Nie mam ochoty oglądać Realu, praktycznie pewniak. Przenoszę się ns Stamford kibicować Napoli ;)

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12614.03.2012, 20:44

Szkoda, że Chelsea gra akurat z Napoli. Chciałbym, żeby chociaż jedna angielska ekipa była dalej, ale Włosi akurat grają fajną piłkę. Cóż, niech wygra lepszy.

lamberciak@
z tego co się orientuję, to 24 jest Chelsea-Spurs, a ten mecz to mimo wszystko priorytet...

KliMo komentarzy: 56714.03.2012, 20:35

no ***** cały czas spada *******ona statystka mam nadzieje, że pousuwają to co ponabijali gówniarze z LFC

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 414.03.2012, 20:34

Ile ja bym dał żeby obejrzeć finał Napoli - APOEL :D

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 314.03.2012, 20:31

Bardzo dobrze życzę Napoli to taki czarny koń tych rozgrywek. Grają bardzo ładny football atrakcyjny dla oka i to trio z przodu jest zabójcze.

Kanonier25 komentarzy: 175814.03.2012, 20:29

mskafc
masz transmisję ?;)

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12614.03.2012, 20:29

Ozzy'ego trzeba wypożyczyć do Championship, facet już dawno przerósł rezerwy. Gnabry też wygląda ciekawie - 16 lat a już przeszedł na poziom rezerw i zazwyczaj się wyróżnia.

Kanonier25 komentarzy: 175814.03.2012, 20:27

Panowie i Panie, brać udział w bitwie kibiców na ligamistrzow.com, tylko 5 głosów do 4 miejsca ! A na 4 miejscu..Chelsea ! GANIAMY ICH !;d

mskafc komentarzy: 579614.03.2012, 20:24

niestety, raczej nie ma transmisji, jedynie transmisja live na twitterze..

lamberciak komentarzy: 52714.03.2012, 20:24

Głosujemy na transmisję meczu Arsenalu. C'mon, nie możemy przegrać z Poolem, a znowu nas doganiają!

mskafc komentarzy: 579614.03.2012, 20:21

Ozyakup kolejna asysta w rezerwach, tym razem pilke w siatce umieszcza Park.

songoku95 komentarzy: 2348614.03.2012, 20:20

Dla mnie Bayern Real(aby utrzec nosa FCB) i OM milo bedzie jak wygra LM klub, z ktorym gralismy w grupie i zdobylismy 4 pkt.

Jarson komentarzy: 107914.03.2012, 20:20

widzę że Śląsk grubo płynie same porażki ciekawe co z nimi się stało dla mnie to teraz walczy o mistrza Korona Ruch i oczywiście Legia

mskafc komentarzy: 579614.03.2012, 20:20

hey, Spurs !

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 514.03.2012, 20:18

Ja w LM tylko za Realem teraz;P

kurczak1996 komentarzy: 55114.03.2012, 20:16

ja tam w tym meczu jestem za Chelsea:D w końcu bardziej skupią się na dalszym graniu w półfinałach, niż na PL i może to wykorzystamy i im uciekniemy na parę pk :D

EdekSilva9 komentarzy: 273114.03.2012, 20:16

piękna była akcja na 1-0 Arka v Śląsk ktoś widział?

Szogun komentarzy: 28850 newsów: 314.03.2012, 20:13

Jak Nas już nie ma w LM to dla mnie może wygrać finał albo RM albo Napoli tym dwóm zespołom w tym roku będę kibicował.

KliMo komentarzy: 56714.03.2012, 20:10

no co jest juz tylko 56% na mecz Arsenalu ?