Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy!

Hiszpania przechodzi do historii, broni mistrzostwo Europy! 01.07.2012, 22:57, Sebastian Czarnecki 1359 komentarzy

Nudna tiki-taka, która nie zachwyca tak, jak przed dwoma laty – takie słowa można było powiedzieć o reprezentacji Hiszpanii po pierwszych pięciu meczach. La Furia Roja w wielkim finale mistrzostw Europy udowodniła wszystkim, że wciąż potrafi grać pięknie, widowiskowo i zdobywać ogromną ilość bramek. To taką Hiszpanię chcieliśmy oglądać od pierwszego spotkania na Euro 2012, ale którą obejrzeliśmy dopiero w finale. To właśnie w najważniejszym meczu podopieczni Vicente del Bosque zademonstrowali wszystko to, czego nie pokazali w poprzednich spotkaniach i w kapitalnym stylu pokonali Włochów aż 4-0!

Tym samym reprezentacja Hiszpanii przeszła do historii i okazała się pierwszą, której udało się obronić mistrzostwo Europy. To niebywałe, jakie sukcesy odnieśli ci zawodnicy na arenie międzynarodowej. W ostatnich sześciu latach zdobyli przecież aż trzy złote medale w najważniejszych międzynarodowych imprezach!

W pierwszych minutach obie drużyny grały bardzo ostrożnie, starając się nie narazić przeciwnikowi na kontrę. Z biegiem czasu Hiszpanie coraz pewniej dysponowali futbolówką i zamknęli Włochów na ich własnej połowie. Już w 10. minucie La Furia Roja mogła zdobyć bramką po świetnej dwójkowej akcji Fabregasa i Xaviego, zakończoną strzałem tego drugiego, który znalazł się jednak ponad bramką.

Hiszpanie wciąż byli drużyną dominującą i udowodnili to w 14. minucie. Kolejną świetną akcję przeprowadził Fabregas, który był wypychany przez Chielliniego, a następnie sprzed linii końcowej dośrodkował prosto na głowę Davida Silvy, który z najbliższej odległości pokonał Buffona. 1-0!

Już minutę później Włosi ruszyli do ataku i spróbowali doprowadzić do wyrównania. Z rzutu wolnego uderzał Andrea Pirlo, ale futbolówka odbiła się od muru i nie zagroziła bramce Casillasa. W ciągu następnych dwóch minuty Włosi mieli jeszcze dwa rzuty rożne, ale przy każdym z nich świetnie zachowywał się Casillas.

W 21. minucie Cesare Prandelii został zmuszony do przeprowadzenia wymuszonej zmiany. Giorgio Chiellini na skutek kontuzji musiał opuścić murawę Stadionu Olimpijskiego, a jego miejsce na lewej obronie zajął Balzaretti.

W 27. minucie dobrą akcję lewym skrzydłem przeprowadzili Włosi. Dośrodkowanie ze skrzydła miało znaleźć się na głowie wyskakującego już Balotellego i pewnie by się tam znalazło, gdyby nie ręka interweniującego Casillasa, który strącił czarnoskóremu zawodnikowi piłkę z głowy.

W następnych minutach Włosi przejęli inicjatywę i wyprowadzili dwa groźne ataki, które mogły zaskoczyć Ikera Casillasa. W obu przypadkach kończącym akcję był Antonio Cassano, ale bramkarz Realu Madryt dwukrotnie stanął mu na drodze i zatrzymał jego uderzenia.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Co nie wykorzystali w ostatnich minutach Włosi, to wykorzystali Hiszpanie. Świetną piłkę na wolne pole od Xaviego otrzymał Jordi Alba, który wyszedł sam na sam z Buffonem i umieścił piłkę między pilnowanymi przez niego słupkami. 2-0!

Już minutę później podrażnieni Włosi spróbowali kolejnej akcji na zdobycie gola. Z dystansu uderzał Montolivo, ale Casillas kolejny raz udowodnił, że jest kapitalnym bramkarzem.

Tuż po przerwie Włosi rzucili się do ataku. Rezerwowy Di Natale mógł pokonać Ikera Casillasa, ale posłał piłkę ponad bramką. Kilka chwil później z groźnym atakiem ruszyli Hiszpanie, którzy zamieszali w polu karnym Włochów. Abate w ostatniej chwili oddalił zagrożenie. Nieco później Pedro Proenca podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, kiedy nie podyktował rzutu karnego po zagraniu ręką przez Bonucciego.

W 53. minucie Włosi mieli stuprocentową okazję, która powinna zakończyć się bramką. Kilka metrów od bramki Casillasa znalazł się Di Natale, który oddał strzał na bramkę golkipera Realu Madryt, ale ten kolejny raz pokazał swój ogromny kunszt i w świetnym stylu obronił to uderzenie.

Kolejny dramat w drużynie Włochów nastąpił w 63. minucie. Thiago Motta, który przebywał na boisku zaledwie kilka minut doznał poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu dalszą grę w finale. Na nieszczęście Cesare Prandelli przeprowadził już trzy zmiany i od tej pory Włosi musieli kończyć w dziesiątkę.

Kolejne minuty nie dostarczyły nam żadnych emocji, gra toczyła się w środku pola, a Włosi całkowicie stracili nadzieję na doprowadzenie do remisu.

W 84. minucie Hiszpanie wyprowadzili cios, który pogrzebał wszelkie nadzieje Włochów. Torres otrzymał podanie na wolne pole od Xaviego i nie dał szans Buffonowi. 3-0.

Cztery minuty później podopieczni Vicente del Bosque definitywnie dobili rywala. Składna akcja Hiszpanów zakończyła się podaniem Torresa do Maty, który z najbliższej odległości pokonał Buffona.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Hiszpanie zdeklasowali Włochów i pokonali ich aż 4-0, tym samym przechodząc do historii.

Składy:

Hiszpania: Casillas – Arbeloa, Ramos, Pique, Alba – Alonso, Busquets, Xavi – Iniesta (86. Mata), Fabregas (75. Torres), Silva (59. Pedro)

Włochy: Buffon – Abate, Barzagli, Bonucci, Chiellini (21. Balzaretti) – De Rossi – Pirlo, Montolivo (56. Motta), Marchisio – Cassano (45. Di Natale), Balotelli

Euro 2012Raport pomeczowyReprezentacja Hiszpanii autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125103.07.2012, 21:30

Niezasłużenie jak dla mnie i tyle ! :/

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.07.2012, 19:15

Koniec konwersacji nowy news

songoku95 komentarzy: 2348503.07.2012, 19:13

hmm należałeś do tych co zamówili wycieczke?

szymonst komentarzy: 158903.07.2012, 19:05

Tak w wakacyjnych klimatach ale niestety niemiłych to jeśli ktoś planował urlop z Triadą vel Sky Club to niech zmienia plany bo to biuro właśnie plajtło.

songoku95 komentarzy: 2348503.07.2012, 18:50

arseneal
Jak mozesz nie sprzedawać alkoholu nieletnim!? Co z ciebie za sprzedawca!?

ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 18:37

Najlepsze jest to, że to malutki sklepik bo zaledwie 40 m2 ale alarm i klima jest, a któregoś dnia podjechał do mnie policjant i powiedział żebyśmy zainwestowali w monitoring (LOL) ledwo wychodzę na + na tym interesie, a on mi każe wydawać kasę na monitoring do 40 metrowego sklepu :O Już miałem powiedzieć żeby się puknął w głowę ale się opanowałem :P
@songoku95
Nie :P
Ale fakt faktem, że już znam całą okoliczną żulerię. Niektórzy nawet denaturatem nie pogardzą...

RvPersie komentarzy: 1145803.07.2012, 18:36

alkohol w spożywczaku widziałem ale marihuany to nie : D

mitmichael komentarzy: 4924303.07.2012, 18:36

@rafal1987
Mam nadzieje, ze tym razem bedzie podobnie.

songoku95 komentarzy: 2348503.07.2012, 18:34

arseneal
ajj nie przywidziałem teog z czekoladami ;p zawsze wszystko mogłeś wrzucić do zamrażarki ;p
Sprzedajesz nieletnim alkohol albo marihuanę:D?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997303.07.2012, 18:33

Malaga have emerged as leading candidates to sign Arsenal striker Nicklas Bendtner as Ruud van Nistelrooy's replacement. (Ekstra Bladet)

dunskie gazety tez dzis o tym napisaly...

ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 18:32

@songoku95
A co ty byś jeszcze chciał? :P Tzn. nie mój sklep tylko starszych ofc. Ja tam w wakacje najczęściej sprzedaję.
Słabo idzie bo na zadupiu ale z czegoś trzeba żyć.
Jakbym nie miał klimy w sklepie to wszystkie czekolady itp by popłynęły więc to chyba oczywiste...

Bali komentarzy: 40903.07.2012, 18:31

youtube.com/watch?v=Z7wE3cGj2Ys

To chyba zawsze będzie mi przypominać Euro ;)

songoku95 komentarzy: 2348503.07.2012, 18:25

masz sklep spożywczy to wiedziałem, ale że z klimą!? xD A prócz sklepu to co:D?

bobslej22 komentarzy: 813503.07.2012, 18:23

A kto powiedział że ja mam własną firmę. Sprzedaje takie moskitiery w firmie szefa. Tak tylko nawiązałem temat moskitier. Takie zboczenie zawodowe. . .

@songoku95
Ja mam zamontowane siatki w oknach. Jakbym spał w taką gorączkę przy zamkniętym oknie to już bym się chyba nie obudził :P

ArsenW komentarzy: 56303.07.2012, 17:55

ja w fm-a 08

Ars3n komentarzy: 1235403.07.2012, 17:55

ArseneAl
To zes mnie przebil. Ja bylem akurat na jakies 'polanie' ,a nie daleko jezioro wiec komarow bylo w pyte.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.07.2012, 17:54

Jak Ornstein napiszę to uwierze

ArseneAl komentarzy: 2341703.07.2012, 17:51

@Ars3n
Ja mieszkam przy lesie i jestem uczulony na wszelkie robactwa :P Jakbym siedział ol tajm na dworze to wyglądałbym jak jeden wielki bąbel.
A jakby mnie ugryzł jakiś szerszeń albo cuś to dead na miejscu xd

btw będzie przedstawiany jak w zeszłym roku ranking na największego nołlajfa strony? (najwięcej komentarzy dodanych w jednym sezonie). Bo coś czuję, że idę na miszcza :P

songoku95 komentarzy: 2348503.07.2012, 17:48

Ja zawsze spie przy otwartym oknie...

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.07.2012, 17:47

Panowie wstyd, babka nas zjechała w Fantasy :d

Qarol komentarzy: 1450203.07.2012, 17:47

O, komary najgorsze gówno lata ... Nie cierpię tego czegoś. Zawsze jak się ciemno robi to zamykam wszystkie okna w domu, nawet jak gorąco jest. Ugotować się można, ale przynajmniej da się potem spać.

songoku95 komentarzy: 2348503.07.2012, 17:46

AeseneAl
ty paczaj, nie widzialem, ze dodales post :p

Ars3n komentarzy: 1235403.07.2012, 17:45

ArseneAl
Co Ty wiesz o komarach :D ja wczoraj bylem na ognisku i caly jest w bablach przez te male skurczybyki :|

Qarol komentarzy: 1450203.07.2012, 17:45

Ostatnio sobie w FIFIE 12 użyłem czitu i mam w Arsenalu 980 mln budżetu xd

Też efekt znudzenia normalnym trybem, bo w FIFIE mało rozbudowany. Ale jednak można pograć tym składem co się zrobiło i to jest fajne.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 203.07.2012, 17:42

Ja nie lubię FMa, to znaczy zagrałem, wszystko fajnie, ale po paru meczach odinstalowałem, nie lubię gier bez gameplayu, za dużo tego wszystkiego, nudzi mnie patrzenie na zawodników, wole mieć nad nimi kontrolę.

Qarol komentarzy: 1450203.07.2012, 17:42

A ja do FMa podchodziłem dwa/trzy razy już. Za każdym razem to samo - przejęcie jakiegoś zespołu, wybranie składu, coś tam jeszcze. Wyłączenie gry i potem brak chęci na ponowne uruchomienie ; D

songoku95 komentarzy: 2348503.07.2012, 17:41